نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: شک به نامزد در مورد تمام نشدن روابط قبلی

1432
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27755
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

شک به نامزد در مورد تمام نشدن روابط قبلی

سلام
    حدود یک سالی هست که با خانمی در ارتباطم، در مورد روابط قبل از بنده گفتن که با پسرخالشون رابطه داشتن در حد صحبت و دست دادن،که همون پارسال گفتن این رابطه کاملا تموم شده
    شده و همچنین تابحال چیزی ازشون ندیدم
    بنده شماره پسرخالشون رو دارم و در برنامه تلگرام، زمان اخرین بازدید نامزدم و پسرخالشون خیلی به هم نزدیکه،بعنوان مثال ایشون اخرین بازدیدن ساعت 12 بوده،پسرخالشون هم 12:02 بوده و این مورد هم در اغلب موارد صدق میکنه،
    شک کردم که نکنه هنوز با این در ارتباط باشن
    چند بار هم باهاشون مطرح کردم که با قسم و ایه گفتن که چنین چیزی نیست و رابطه به کل تموم شده،ضمن اینکه پسرخالشون تازگیا ازدواج کردن و در دوران عقد طلاق گرفتن،
    این مشابه بودن زمان اخرین بازدید خیلی منو به شک میندازه منو روانی کرده
    مدام چک میکنم،خواهشا راهنمایی کنید
    ضمن اینکه هنوز نامزدیم و همیشه پیش هم نیستیم،
    ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    تشکر شده 2,242 بار در 1,070 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : شک به نامزد در مورد تمام نشدن روابط قبلی

نقل قول نوشته اصلی توسط Nashenassss نمایش پست ها
    سلام
    حدود یک سالی هست که با خانمی در ارتباطم، در مورد روابط قبل از بنده گفتن که با پسرخالشون رابطه داشتن در حد صحبت و دست دادن،که همون پارسال گفتن این رابطه کاملا تموم شده
    شده و همچنین تابحال چیزی ازشون ندیدم
    بنده شماره پسرخالشون رو دارم و در برنامه تلگرام، زمان اخرین بازدید نامزدم و پسرخالشون خیلی به هم نزدیکه،بعنوان مثال ایشون اخرین بازدیدن ساعت 12 بوده،پسرخالشون هم 12:02 بوده و این مورد هم در اغلب موارد صدق میکنه،
    شک کردم که نکنه هنوز با این در ارتباط باشن
    چند بار هم باهاشون مطرح کردم که با قسم و ایه گفتن که چنین چیزی نیست و رابطه به کل تموم شده،ضمن اینکه پسرخالشون تازگیا ازدواج کردن و در دوران عقد طلاق گرفتن،
    این مشابه بودن زمان اخرین بازدید خیلی منو به شک میندازه منو روانی کرده
    مدام چک میکنم،خواهشا راهنمایی کنید
    ضمن اینکه هنوز نامزدیم و همیشه پیش هم نیستیم،
    ممنون
    اولا میشه گفت یه وسواسه فکریه آخه چه ربطی داره زمان بازدیداشون یکی بوده امکان داره زمان بازدید شما و ده تا دختر دیگه ام یکی باشه دلیل نداره بعدشم ایشون که رابطه شو تموم کرده
    شما هم که چیزی ازش ندید
    پس شکتون بی مورده الکی دارین وقتتونو هدر میدید که هی میرید چک میکنید
    شما یه مقدار دو پهلو حرف زدید اول گفتید ارتباط دارم بعد گفتید نامزدیم
    خانواده هاتون از ارتباط شما مطلع اند؟
    اکثران توی رابطه هایی که آشکارا نیست شک و سوءظن زیاده اونم بیشتر به خاطره نحوه ی آشنا شدن دو طرف باهمدیگست و ...

3. کاربران زیر از miss eli vrn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27755
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط misseli vrn نمایش پست ها
    اولا میشه گفت یه وسواسه فکریه آخه چه ربطی داره زمان بازدیداشون یکی بوده امکان داره زمان بازدید شما و ده تا دختر دیگه ام یکی باشه دلیل نداره بعدشم ایشون که رابطه شو تموم کرده
    شما هم که چیزی ازش ندید
    پس شکتون بی مورده الکی دارین وقتتونو هدر میدید که هی میرید چک میکنید
    شما یه مقدار دو پهلو حرف زدید اول گفتید ارتباط دارم بعد گفتید نامزدیم
    خانواده هاتون از ارتباط شما مطلع اند؟
    اکثران توی رابطه هایی که آشکارا نیست شک و سوءظن زیاده اونم بیشتر به خاطره نحوه ی آشنا شدن دو طرف باهمدیگست و ...
    منظورم اینه ک مدت این اشنایی یک ساله
    بله خانواده ها هم در جریان هستن
    دقیقا این رفتار تبدیل شده به یه وسواس فکری و خودم هم اینو میدونم
    اما اتفاقی یک بار دو بار سه بار اتفاق میفته
    اما تو اکثر موارد ک من چک میکنم تقریبا یکسان هستش
    از طرفیم به خودم میگم اگه واقعا ارتباط داشت میتونست به طرف بگه که اخربن بازدیدشو مخفی کنه خیلی راحت...ضمن اینکه اگرم ارتباط داشته باشن که همیشه پیام نمیدن که زمانشون یکی باشه،یا شایدم همیشه میدن!!!!
    و از طرف دیگه هم نمیتونم با این مورد کنار بیام که تموم این زمانها اتفاقی باشه

لطفا کمکم کنید،داغونم :-(
    ویرایش توسط Nashenassss : 04-25-2016 در ساعت 01:56 AM

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

سلام. اقای. Nashenassss عزیز.

ببینید اصلا. ایشون نباید راجب رابطه قبلیاش به شما میگفت چون جز رابطه بین خودش و شما رو مسموم کرد و ممکن به جدایی برسه چیزی نداره

ولی همین که بهتون گفته نشانه از صادقتش هست

شما که میبینید شک میکنید شماره پسر خالش پاک کنید احتیاجی نیست داشته باشید

ایشونم که ازدواج کرده

اعتماد تو یه رابطه مهم جلو افکارتون بگیرید چون اگه نگیرید شک کل وجودتون میگیره و وقتی این اتفاق بیافته. ادامه دادن این رابطه بی فایدست

امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

البته اینم بگم که تلگرام ساعتاش همیشه دقیق نیست

7. 2 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27755
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها

سلام. اقای. Nashenassss عزیز.

ببینید اصلا. ایشون نباید راجب رابطه قبلیاش به شما میگفت چون جز رابطه بین خودش و شما رو مسموم کرد و ممکن به جدایی برسه چیزی نداره

ولی همین که بهتون گفته نشانه از صادقتش هست

شما که میبینید شک میکنید شماره پسر خالش پاک کنید احتیاجی نیست داشته باشید

ایشونم که ازدواج کرده

اعتماد تو یه رابطه مهم جلو افکارتون بگیرید چون اگه نگیرید شک کل وجودتون میگیره و وقتی این اتفاق بیافته. ادامه دادن این رابطه بی فایدست

دقیقا شده مث ی بیماری روانی برام
    میشه راهنمایی کنید چطوری ترکش کنم؟
    یعنی تمام اینا اتفاقیه؟
    در مورد صداقتش تقریبا شک ندارم،چون تو این یک سال هیچ چیزی ازش ندیدم،اما این نکتم هس که همیشه همه چی همونجور ک فک میکنیم نیس،میشه راهنمایی کنید چجوری این فکر مریضو از خودم دور کنم؟
    ضمن اینکه پسرخالش بعد چند ماه تو دوران عقد طلاق داده زنشو والان مجرده

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23156
    تشکـر
    593
    تشکر شده 396 بار در 211 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام . زیاده ولی کامل بخونید لطفا (کاملا هم رک هستم البته :|)

دو تا دیدگاه :
    اول خوشبینانه :
    ایشون با پسرخالشون کاملا قطع رابطه کردن و کاملا با شما صادق هستن ، از طرفی تلگرام خیلی اوقات ساعت لست سینش دقیق نیست و حدود 1 ربع تا 20 دقیقه تاخیر داره ، احتمال اینکه پسرخاله ایشون 20 دقیقه قبل با فرد دیگه ای حرف میزدن زیاده . (نکته بسیار مهم در مورد خانم ها-اکثریت و نه همه- اینه که برخلاف نظر عموم روی احساساتشون کنترل خیلی زیادی دارن و میتونن طرفشون را کامل از یاد ببرن ، مردها -به خصوص ورژن ایرانیش و اکثریت - ولی اینطوری نیستن و تقریبا میتونم بگم تا آخر عمر طرفشونو نمیتونن فراموش کنم یا حداقل اسم کوچیکشو نمیتونن از یاد ببرن -نمونش دوستای دانشگاه من بودن که خیلیشون با اینکه ازدواج کرده بودن ولی تا دوست دختر سابقشون را میدیدن رنگشون میپرید و حتی اگه دختره ازدواج کرده بود غیرتی هم میشدن و چندتا نخ سیگار هم میکشیدن که آتیششون فروکش کنه :| مسخرست ولی واقعیته )

حالت بدبینانه و موشکافانه :
    ایشون هنوز نتونستن کامل دل بکنن و هنوز درگیر یه عشق قدیم" onclick="replacer_hook(146)" target="_blank" href="http://forum.moshaver.co/f140/%D9%BE%DB%8C%D8%AF%D8%A7%20%D8%B4%D8%AF%D9%86%20%D8%B9%D8%A7%D8%B4%D9%82%20%D9%82%D8%AF%DB%8C%D9%85%DB%8C-38751">عشق قدیمی هستن ، از طرفی پسرخالشون تازه طلاق گرفته (و بازم بدبینانش میکنیم :| شاید طلاقش به خاطر این بوده که به دختر خالش هنوز وابسته بوده و بهش فکر میکرده) و خلا احساسی زیادی حس میکنه و برای تالم دادنش کی بهتر از دوست دختر قبلیش که نسبت فامیلی هم باهاش داره . و چه راهی راحتتر از تلگرام .

یه نکته دیگه : "عشق" زاده آزادی هستش - فکر میکنم دکتر هلاکویی (ویدیو های ایشونو حتما ببینید توی یوتیوب سرچ کنید هست همش) این نظرو داره و من توی اطرافیانم اینو به عینه دیدم (و توی رابطه های احساسی که دوستام دارن هم باز اینو دیدم) ، هر مردی که همسرشو بیشتر توی منگنه میزاره و بهش فشار وارد میکنه که فلان کارو نکن ، فلان کارو بکن این عقده ای که توش به وجود میادو میخواد بروز بده ، توی مناسبتهای خاص مثل مهمونی ها بیشتر احساس خفیف بودن میکنه و سعی میکنه خودشو بیشتر نشون بده (چه با طرز حرف زدن چه لباس پوشیدن و ...) و بالعکس مردهایی که بیشتر هوای همسرشونو دارن و بیشتر بهش اهمیت میدن و بهش احترام میگذارن توی مهمونی ها خیلی متین تر ظاهر میشن (چه از نوع پوشش ظاهری ، چه متانت و وقار توی صحبت کردن ها ) ... سیستم تحت فشار گذاشتن خانم ها تاریخش گذشته ، اون واسه خانم های چند نسل قبل بود که عموما سواد نداشتن و از حقوق شهروندی و زناشوییشون کوچکترین اطلاعی نداشتن ، نسل جدید تحصیلکرده و بسیار باهوش شده ، به هیچ وجه یه موجود باهوش را نمیتونی زورکی کنترلش کنی (نمونه بسیار بارزش بحث حجاب و گشت محسوس و نامحسوس و ...) و توی خونه نگهش داری به خونه داری و ظرف شستن دوست من .

راه حل : شما میتونید حالت بدبینانه یا خوشبینانه را انتخاب کنید ، حالت خوشبینانه که باید قلبتون از هر گونه شکی عاری باشه (که الان نیست- تعارف که نداریم باهم ) میمونه راه دوم ، شما شک داری ، شکاک بودن مثل خوره و سرطان آدمو از تو و بیرون نابود میکنه :| پس شما باید این شک لعنتیو شکست بدید. چجوری باید اینکارو بکنی ؟ با به دست آوردن دوباره اعتماد .

حالا اینجا اگه شما صبرتو از دست بدی و با حالت قاطی وار و عصابانیت بگی که یالا گوشیتو بده ببینم و اینا ، ایشون لج میکنه و حتی اگه کاری نکرده باشه برای تلافی رفتار شما میره و با اون چت میکنه ، شما باید با سیاست کامل وارد بشی یا منطقی و دوستانه بگی که من چند بار دیدم که فلان اتفاق افتاده ، یکم برام شفاف سازی کن نمیخوام توی رابطمون شک باشه (ایشون اگه واقعا رابطه داشته باشه شوکه میشه توی چهرش مشخص میشه استرس ، اگه نه که خیلی راحت برات توضیح میده که نه یا مثلا فقط در حد یه احوالپرسی بوده ) ، یا به شکل مخفیانه ( کار جالبی نیست البته) بری ببینی که واقعا میچتیده یا نه (که البته قابلیت پاک کردن پی ام ها هم هست و کلا خیلی روش جالبی نیست)

نکته آخر : من برخلاف نظر بقیه که میگن نباید سخت بگیری میگم باید سخت گرفت (تا قبل از ازدواج منظورمه و به خصوص نامزدی ) شکی پیدا کردی باید سریع برطرف بشه دوران نامزدی هم دوران اعتماد سازیه ، باید دلت قرص قرص باشه موقعی که دارن خطبه را میخونن ، کوچکترین شک و تردیدی میشه کشنده ی آرامش و آسایش زندگیت ، عقلت نسبت به احساساتت خیلی خیلی غالبتر باشه (برعکس بعد از ازدواج که باید احساسات بیشتر در نظر گرفته بشه و تا جای ممکن فقط خوشبینی نسبت به همسر باشه)

تا بیشتر از این به این وسواس آلوده نشدید حتما شکتونو برطرف کنین .... هر چه سریعتر بهتر . اولویت اولتون باشه این رفع شک و شبهه /

طرز آشناییتون و سن و تحصیلات خودتون و ایشون را هم بگید ، ممکنه توی کمک کردن بقیه دوستان کارساز باشه .

پیروز و سربلند باشید .
    امضای ایشان
    There is a charm about the forbidden that makes it unspeakably desirable

-Mark Twain

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27755
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1966 نمایش پست ها
    سلام . زیاده ولی کامل بخونید لطفا (کاملا هم رک هستم البته :|)

دو تا دیدگاه :
    اول خوشبینانه :
    ایشون با پسرخالشون کاملا قطع رابطه کردن و کاملا با شما صادق هستن ، از طرفی تلگرام خیلی اوقات ساعت لست سینش دقیق نیست و حدود 1 ربع تا 20 دقیقه تاخیر داره ، احتمال اینکه پسرخاله ایشون 20 دقیقه قبل با فرد دیگه ای حرف میزدن زیاده . (نکته بسیار مهم در مورد خانم ها-اکثریت و نه همه- اینه که برخلاف نظر عموم روی احساساتشون کنترل خیلی زیادی دارن و میتونن طرفشون را کامل از یاد ببرن ، مردها -به خصوص ورژن ایرانیش و اکثریت - ولی اینطوری نیستن و تقریبا میتونم بگم تا آخر عمر طرفشونو نمیتونن فراموش کنم یا حداقل اسم کوچیکشو نمیتونن از یاد ببرن -نمونش دوستای دانشگاه من بودن که خیلیشون با اینکه ازدواج کرده بودن ولی تا دوست دختر سابقشون را میدیدن رنگشون میپرید و حتی اگه دختره ازدواج کرده بود غیرتی هم میشدن و چندتا نخ سیگار هم میکشیدن که آتیششون فروکش کنه :| مسخرست ولی واقعیته )

حالت بدبینانه و موشکافانه :
    ایشون هنوز نتونستن کامل دل بکنن و هنوز درگیر یه عشق قدیمی هستن ، از طرفی پسرخالشون تازه طلاق گرفته (و بازم بدبینانش میکنیم :| شاید طلاقش به خاطر این بوده که به دختر خالش هنوز وابسته بوده و بهش فکر میکرده) و خلا احساسی زیادی حس میکنه و برای تالم دادنش کی بهتر از دوست دختر قبلیش که نسبت فامیلی هم باهاش داره . و چه راهی راحتتر از تلگرام .

یه نکته دیگه : "عشق" زاده آزادی هستش - فکر میکنم دکتر هلاکویی (ویدیو های ایشونو حتما ببینید توی یوتیوب سرچ کنید هست همش) این نظرو داره و من توی اطرافیانم اینو به عینه دیدم (و توی رابطه های احساسی که دوستام دارن هم باز اینو دیدم) ، هر مردی که همسرشو بیشتر توی منگنه میزاره و بهش فشار وارد میکنه که فلان کارو نکن ، فلان کارو بکن این عقده ای که توش به وجود میادو میخواد بروز بده ، توی مناسبتهای خاص مثل مهمونی ها بیشتر احساس خفیف بودن میکنه و سعی میکنه خودشو بیشتر نشون بده (چه با طرز حرف زدن چه لباس پوشیدن و ...) و بالعکس مردهایی که بیشتر هوای همسرشونو دارن و بیشتر بهش اهمیت میدن و بهش احترام میگذارن توی مهمونی ها خیلی متین تر ظاهر میشن (چه از نوع پوشش ظاهری ، چه متانت و وقار توی صحبت کردن ها ) ... سیستم تحت فشار گذاشتن خانم ها تاریخش گذشته ، اون واسه خانم های چند نسل قبل بود که عموما سواد نداشتن و از حقوق شهروندی و زناشوییشون کوچکترین اطلاعی نداشتن ، نسل جدید تحصیلکرده و بسیار باهوش شده ، به هیچ وجه یه موجود باهوش را نمیتونی زورکی کنترلش کنی (نمونه بسیار بارزش بحث حجاب و گشت محسوس و نامحسوس و ...) و توی خونه نگهش داری به خونه داری و ظرف شستن دوست من .

راه حل : شما میتونید حالت بدبینانه یا خوشبینانه را انتخاب کنید ، حالت خوشبینانه که باید قلبتون از هر گونه شکی عاری باشه (که الان نیست- تعارف که نداریم باهم ) میمونه راه دوم ، شما شک داری ، شکاک بودن مثل خوره و سرطان آدمو از تو و بیرون نابود میکنه :| پس شما باید این شک لعنتیو شکست بدید. چجوری باید اینکارو بکنی ؟ با به دست آوردن دوباره اعتماد .

حالا اینجا اگه شما صبرتو از دست بدی و با حالت قاطی وار و عصابانیت بگی که یالا گوشیتو بده ببینم و اینا ، ایشون لج میکنه و حتی اگه کاری نکرده باشه برای تلافی رفتار شما میره و با اون چت میکنه ، شما باید با سیاست کامل وارد بشی یا منطقی و دوستانه بگی که من چند بار دیدم که فلان اتفاق افتاده ، یکم برام شفاف سازی کن نمیخوام توی رابطمون شک باشه (ایشون اگه واقعا رابطه داشته باشه شوکه میشه توی چهرش مشخص میشه استرس ، اگه نه که خیلی راحت برات توضیح میده که نه یا مثلا فقط در حد یه احوالپرسی بوده ) ، یا به شکل مخفیانه ( کار جالبی نیست البته) بری ببینی که واقعا میچتیده یا نه (که البته قابلیت پاک کردن پی ام ها هم هست و کلا خیلی روش جالبی نیست)

نکته آخر : من برخلاف نظر بقیه که میگن نباید سخت بگیری میگم باید سخت گرفت (تا قبل از ازدواج منظورمه و به خصوص نامزدی ) شکی پیدا کردی باید سریع برطرف بشه دوران نامزدی هم دوران اعتماد سازیه ، باید دلت قرص قرص باشه موقعی که دارن خطبه را میخونن ، کوچکترین شک و تردیدی میشه کشنده ی آرامش و آسایش زندگیت ، عقلت نسبت به احساساتت خیلی خیلی غالبتر باشه (برعکس بعد از ازدواج که باید احساسات بیشتر در نظر گرفته بشه و تا جای ممکن فقط خوشبینی نسبت به همسر باشه)

تا بیشتر از این به این وسواس آلوده نشدید حتما شکتونو برطرف کنین .... هر چه سریعتر بهتر . اولویت اولتون باشه این رفع شک و شبهه /

طرز آشناییتون و سن و تحصیلات خودتون و ایشون را هم بگید ، ممکنه توی کمک کردن بقیه دوستان کارساز باشه .

پیروز و سربلند باشید .
    سلام
    ممنون از پاسختون

طریقه اشنایی از طریق دانشگاه بوده،ایشون 27 سال و بنده 25 سال دارم و هردوکارشناسی داریم

تو همون پست اول گفتم ک چنبار مستقیم بهشون گفتم،با دعوا و عصبانیت نه،خیلی معمولی،ک ایشون دفعه اول خیلی اروم و منطقی گفتن ک نه همچین چیزی نیست و من کاری به اون ندارم و حتی شمارش هم ندارم
    ولی دفعه اخر ک یکی ۲ هفته پیش بود خیلی عصبی شدن از دوباره گفتنم و شروع به گریه کردن کردن که اخه من چیکار به ی پسر طلاق داده دارم و من چیکار کنن زمانش یکیه و مگه دست منه و.......

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد