نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: دلسردی نسبت به زندگی و تصمیم به جدایی

1629
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26854
    تشکـر
    4
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

دلسردی نسبت به زندگی و تصمیم به جدایی

با سلام
    در شرایطی گیر کرده ام که مدام نسبت به زندگی دلسرد می شوم و تصمیم به جدایی پرفته ام. این حس و تصمیم را با شوهرم در میان گذاشته ام و او نیز موافقت کرده است که بطور توافقی جدا شویم.
    از ابتدای خواستگاری همسرم با من شزط کرد که در مخارج زندگی سهیم باشم و من هم پذیرفتم حتی در خرید خانه ای که هم اکنون در آن ساکن هستیم بطور نصف نصف مشارکت کردم و هم اکنون نصف اقساطش را هم پرداخت می کنم... اما بعد از عقد و ازدواج متوجه شدم که اوضاع از آنچه که فکر می کردم خراب تر است و شوهرم درآمدی به خانه نمی آورد یا چند ماه یک بار می آورد و می گوید که حقوق پرداخت نمی شود... البته به غیر از بدقولی های مالی که در جریان خرید خانه داشته است! الان هم کاملا بیکار شده و در خانه نشسته است وقتی با او تماس میگیرم می بینم ساعت یازده ظهر است و او هنوز در خانه خواب است! به او می گویم عیبی ندارد که بیکار شدی ولی چاره ای پیدا کن و تلاشی کن. جوابش این است که خب من نمی دونم تو بشین یه راهی پیدا کن ببین من باید چکار کنم !! قسمت عمده ای از درآمد ماهیانه ام خرج زندگی می شود و اگر به خودم برسم یا لباسی برای خودم تهیه کنم شوهرم شاکی می شود که جرا اینقدر خرج می کنی مگه ما چکاره ایم؟؟
    این وضعیت واقعا برایم دلسترد کننده و استرس زاست و امیدی به پا گرفتن این زندگی ندارم چون الان حدود سه ماه است که حتی یک قسط خانه را نتوانستیم پرداخت کنیم...
    حالا همه اینها به کنار مشکل دیگرم خانواده اش است که به خاطر اعتراض من به رفتار بی تفاوتشان در جریان ایام عقد و عروسی ما بسیار سرسنگین با من رفتار می کنند و به قول معروف برایم پشت پشت چشم نازک می کنند. اعصابم خورد می شود و با خودم می گویم چرا متوجه نیستند من تحت چه فشاری این زندگی را جمع کرده ام و هیچ کاری برای من نکرده اند؟؟ از درون حس بدی نسبت به آنها دارم... مخصوصا که مدام اظهار می کنند که دخترانمان در رفاه هستند و خوشبختند!!
    در زمان خواستگاری به خانواده من قول دادند که دوران عقد طولانی نشود و یک مجلس ساده عروسی بگیرند حتما ... اما بعد از عقد زیرش زدند و من و شوهرم خودمان با مکافات و مقداری پولی که من خرج کردم عروسی را برپزار کردیم ... اونها هم کمک ناچیزی کردند... و الان مدام طلبکارند که چون شما عروسی خواستید ما مجبور شدیم پول قرض کنیم و این شما بودید که عروسی خواستید!!
    آیا یک دختر حق داشتن یک مجلس عروسی اون هم با حئاقل مخارج و امکانات را نباید داشته باشد که من اینطور به این خانواده بدهکارم؟؟
    از زندگی دلسردم و حس می کنم غرورم خورد شده و شخصیت واقعی خودم را چه از لحاظ مالی و چه معنوی از دست داده ام...
    لطفا راهنمایی کنید ... چه کنم؟؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    24045
    تشکـر
    990
    تشکر شده 1,812 بار در 718 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : دلسردی نسبت به زندگی و تصمیم به جدایی

با مرد بی خیال و کسی که عادت به خانه نشینی کرده نمیشه جنگید! توصیه ای جز تعیین ضرب العجل برای تغییر در روش زندگیش و نهایتا کمک از یک مشاور حضوری ندارم.

موفق باشید

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26854
    تشکـر
    4
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

من فکر می کنم ادامه دادن و تحمل کردن این وضعیت به نوعی حماقت من است و باید جدا شوم آیا این فکر من را تایید می کنید؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط orbital نمایش پست ها
    با مرد بی خیال و کسی که عادت به خانه نشینی کرده نمیشه جنگید! توصیه ای جز تعیین ضرب العجل برای تغییر در روش زندگیش و نهایتا کمک از یک مشاور حضوری ندارم.

موفق باشید

4. کاربران زیر از melody 35 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    24045
    تشکـر
    990
    تشکر شده 1,812 بار در 718 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط melody 35 نمایش پست ها
    من فکر می کنم ادامه دادن و تحمل کردن این وضعیت به نوعی حماقت من است و باید جدا شوم آیا این فکر من را تایید می کنید؟
    هیچوقت کار اخر رو اود انجام ندین... اول ی شوک وارد کنین شاید ت************ بخورا و به حودش بیاد، اگه نتیجه نداد حتما مشاوره حضوری برید اونجا رهنمایی کارشناسانه صورت میگیره

6. کاربران زیر از orbital بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26854
    تشکـر
    4
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط orbital نمایش پست ها
    هیچوقت کار اخر رو اود انجام ندین... اول ی شوک وارد کنین شاید ت************ بخورا و به حودش بیاد، اگه نتیجه نداد حتما مشاوره حضوری برید اونجا رهنمایی کارشناسانه صورت میگیره
    میشه راهنمایی کنید بگید من این شوک رو به چه صورت و چطوری باید وارد کنم؟ و چطور بفهمم جواب میده یا نه؟؟ چون الان یک ساله که وضعیت همینه و ایشون هم میگه تقصیر من نیست شرایط اینجوری شده میگی من چکار کنم ؟؟

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط melody 35 نمایش پست ها
    میشه راهنمایی کنید بگید من این شوک رو به چه صورت و چطوری باید وارد کنم؟ و چطور بفهمم جواب میده یا نه؟؟ چون الان یک ساله که وضعیت همینه و ایشون هم میگه تقصیر من نیست شرایط اینجوری شده میگی من چکار کنم ؟؟
    سلام

ببینید خانم خیلیا هستن که با خانواده ی همسرشون مشکل دارن ولی این دلیلی برای جدایی نیست ، این قضیه ی خرج و مخارج عروسی رو همه دارن یا بروز میدن این ناراحتی از خانواده ی همسر رو یا بروز نمیدن و شما متوجه نمیشی ( البته استثناء هم هست )

درمورد کاره همسرتون

الان تنها مشکل شما با همسرتون بیکاری و خونه نشینیش هست ؟؟؟

خب بهش بگید بره دنبال کار بگرده ، حالا هرکاری که شده .

ولی تا زمانی که درامد شما کفاف زندگیتونو بده همسرتون هم از خداخواسته ، میشینه خونه

نمیدونم امکانش هست بهش بگید که حقوقتونو کم کردن ؟؟؟؟

اینکه شما ماهانه یه مقدار از حقوقتونو پس انداز کنید طوری که همسرتون متوجه نشه .... وقتی ببینه درامدتون خیلی کم شده و تو اقساط مونده به فکر چاره میفته و به خودش تکو نی میده .

تا شما دارید مثل یه مرد کار میکنیدو خرج و مخارج خونه رو میدید همسرتون هم روز به روز تنبلتر میشه .

پس شما باید عقب نشینی کنی تا اونو به تکاپو وادار کنید .

اونوقته که شاید پاشه و بره دنیال کار ، حتی چندکار پاره وقت .

فعلا به فکر جدایی نباشید به خاطر این موضوع.

میدونم سخت هست شرایطتون ولی تلاش کنید که همسرتون سر کار بره تا زندگیتون رو روال بیفته .

9. 3 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

به نظرم جای شما دو نفر در زندگی عوض شده .

کارتون چیه اگر میشه تقاضای یک ماه یا دو ماه مرخصی بدون حقوق کنید .

البته با کارفرما از قبل صحبت کنید که یک ماه موقتا به خاطر اینکه زندگیتون به روال قبل برگرده و حس مسوولیت پذیری ایشون

در زندگی برانگیخته بشه .

یه روز برید خونه وبگید اخراج شدید .شما هم مثل ایشون دنبال کار باشید وبگین راه حل بده .

به نظر من ایشون با حقوق شما ازدواج کرده نه با خود شما .

حداقل یه مشاوره حضوری داشته باشید.
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

11. کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    تشکر شده 575 بار در 298 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط ستیلا نمایش پست ها
    به نظرم جای شما دو نفر در زندگی عوض شده .

کارتون چیه اگر میشه تقاضای یک ماه یا دو ماه مرخصی بدون حقوق کنید .

البته با کارفرما از قبل صحبت کنید که یک ماه موقتا به خاطر اینکه زندگیتون به روال قبل برگرده و حس مسوولیت پذیری ایشون

در زندگی برانگیخته بشه .

یه روز برید خونه وبگید اخراج شدید .شما هم مثل ایشون دنبال کار باشید وبگین راه حل بده .

به نظر من ایشون با حقوق شما ازدواج کرده نه با خود شما .

حداقل یه مشاوره حضوری داشته باشید.
    منم با نظر ایشون موافقم.
    مرخصی طولانی مدت میتونه یه تلنگری برای همسرتون باشه تا تنبلی رو رها کنه و دنبال شغل بگرده.

13. کاربران زیر از talieh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)