نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: زودرنج بودن همسرم

1145
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27792
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

زودرنج بودن همسرم

سلام
    من حدودا 4 ماه است که ازدواج کرده ام و خدارو شکر خیلی هم از همسرم راضی هستم و دوستش دارم ولی متاسفانه همسرم خیلی زودرنج است مثلا تا بحال نشده ما برای خرید های ازواج به بازار برویم و ایشان در خرید ناراحت نشوند،سر چیز های خیلی معمولی ناراحت می شوند و از من دلخور میشن
    لطفا راهنمایی کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : زودرنج بودن همسرم

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    دفتر شریعتی:
    ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

۱. همسرتان را نزدیك‏ترین و محرم‏ترین فرد برای خود بدانید و او را حامى و پشتیبان خود تلقى كنید.
    ۲. با یادگیرى مهارت‏هاى ارتباطى نظیر فعالانه به حرف‏هاى یكدیگر گوش كردن، احترام به نظرها و عقاید یكدیگر و تشریك مساعى و مشورت كردن روابط خود را بهبود ببخشید.
    ۳. سعی کنید با ایجاد كانونى گرم و صمیمى، مسؤولیت رسیدن به تفاهم را پذیرا شوید.
    ۴. مواقع اختلاف نظر یا سوء تفاهم، به جاى سرزنش كردن یكدیگر یا تفسیر نادرست، به شناسایى مساله و یافتن راه حل آن بپردازید و در صورت لزوم كمك و مشاوره افراد با تجربه و متخصص را جلب كنید.
    ۵. براى رسیدن به امنیت روانى وعاطفى در روابط زناشویى داشتن صداقت، پذیرش، سعه صدر، انصاف و اعتماد متقابل را اصل اول قرار دهید.
    ۶. در صورت به وجود آمدن هر گونه سوء تفاهم و سوء برداشت، در اولین فرصت ممكن به حل و فصل آن بپردازید تا به فرآیندى مخرب و پیشرونده تبدیل نشود.
    ۷. به هر طریق ممكن رفتارهاى مطلوب همسرتان را مورد توجه و تایید قرار دهید به گونه‌‏اى كه همسرتان بفهمد برایش ارزش قائل هستید.
    ۸. تشویق و تاییدتان و بیان نكات مثبت‏ به طور آشكار یا در جمع باشد و تذكر نكات منفى و انتقاد به طور محرمانه و در تنهایى صورت بگیرد.
    ۹. براى خصوصیات و نیازمندى‌‏هاى ایشان ارزش قائل شوید و در روابط كلامى، عاطفى، اقدام‏ها و تصمیم‌‏گیرى‌‏ها به افكار و خواسته‌‏هاى همسرتان توجه كنید.
    ۱۰. خشونت همسرتان را با خشونت پاسخ ندهید. خشونت را با سكوت پاسخ گویید و در موقعیتى مناسب درباره مساله مورد نظر به بحث و گفت و گو بپردازید.
    ۱۱. بكوشید در سراسر زندگى، به خصوص در روابط بین خود و همسرتان، به جاى هر گونه پیش‏داورى یا مشاهده اشكالات و ضعف‏ها نقاط مثبت و قوت را ببینید. به جاى توجه به نیمه خالى لیوان به نیمه پر آن توجه كنید.
    ۱۲. سعى كنید در برنامه ریزى براى فعالیت‏هاى اجتماعى، اوقات فراغت، دید و بازدیدهاى خانوادگى و نظایر آن به مشورت كردن با یكدیگر بپردازید و از یك جانبه نگرى بپرهیزید.
    ۱۳. در هر فرصتى كه پیش مى‌‏آید، با همسر تان ارتباط كلامى و عاطفى برقرار كنید. خانم ها از صحبت كردن با همسرشان بیش‏تر لذت مى‌‏برند. برای همین مردها باید فعالانه به سخنان همسرانشان گوش كنند و واكنش مناسب نشان دهند.
    ۱۴.اگر هر یك از زوجین در شرایط خاصى نمى‏‌تواند به سخنان همسرش گوش كند، باید صادقانه و صمیمانه این موضوع را به او انتقال بدهید و تقاضا كنید صحبت كردن درباره آن موضوع را به فرصتى دیگر موکول کند.
    ۱۵. هر از چند گاهى در فضایى محرمانه، محبت‏ آمیز و صمیمانه به ارزیابى رفتار و روابط یكدیگر بپردازید و از یكدیگر بپرسید، چه باید كرد تا روابطمان بهتر و بانشاطتر شود؟
    ۱۶. همیشه، در رویارویى با مسائل و مشكلات خانوادگى، خود را در وضعیت طرف همسرتان قرار بدهید و با قبول مسؤولیت‏ خود و شناخت انتظارات متقابل به حل و فصل اختلافات روى آورید.
    ۱۷. ارتباط زوجین باید از هر گونه سوء ظن و حدس نادرست وغیر واقع بینانه دور باشد. اگر موضوع و مساله‌‏اى ذهن یكى از زوجین را به خود مشغول كرده است، باید آن را به صراحت و صادقانه مطرح كند و درستى و نادرستى اش را با همسرش مورد بررسى قرار دهد.
    ۱۸. هر یك از زوجین باید زمینه‏‌هاى بروز سوء تفاهم‏ها و سوء ظن‏ها را از بین ببرد و از رفتارهایى كه موجب بروز سوء تفاهم و سوء ظن مى‌‏شود، خوددارى كند.
    ۱۹. با روان‏شناسى همسرتان آشنا شوید تا بدانید ایشان به چه امورى بها مى‌‏دهد و نظام ارزشى‌‏اش چگونه است. براى مثال معمولا زن به وابسته بودن، كسب امنیت عاطفى و مورد حمایت واقع شدن اهمیت مى‌‏دهد.
    ۲۰. از مسخره كردن ایشان و گفتن سخنان طعنه‌‏آمیز و دو پهلو جدا پرهیز كنید.
    ۲۱. با یادآورى برخى ایام مانند روز تولد، سالگرد ازدواج و نظایر آن و دادن هدیه‌‏هایى هر چند كوچك (مثل یك شاخه گل) به طور نمادین یا سمبلیك عشق و علاقه خود را به همسرتان اعلام كنید.
    ۲۲. خود را در برابر همسرتان آراسته و پاكیزه و جالب توجه نگه دارید از پریشانى و وضع نامرتب بپرهیزید.
    ۲۳.در انتخاب دوست و برقرارى روابط دوستانه و معاشرت‏هاى خانوادگى با زوج‏هاى دیگر دقت كنید و این امور را با توافق یكدیگر انجام دهید.
    ۲۴. هرگز همسرتان را با خانم های دیگر مقایسه نكنید.
    ۲۵. از رفتارهاى مطلوب همسرتان تشكر كرده، او را تشویق كنید و انگیزه تكرار آن رفتار را بیش‏تر کنید.
    ۲۶. حتى ‏المقدور به قول‏هایى كه به همسرتان داده‌‏اید عمل كنید تا به سلب اعتماد و احساس فریب خوردگى نینجامد.
    ۲۷. از نسبت دادن القاب و زدن برچسب‏هاى ناگوار و نامطلوب مانند بدقول، شلخته، كله ‏شق، یك دنده، لجباز و خودخواه به یكدیگر پرهیز كنید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : زودرنج بودن همسرم

نقل قول نوشته اصلی توسط @fsh!n نمایش پست ها
    سلام
    من حدودا 4 ماه است که ازدواج کرده ام و خدارو شکر خیلی هم از همسرم راضی هستم و دوستش دارم ولی متاسفانه همسرم خیلی زودرنج است مثلا تا بحال نشده ما برای خرید های ازواج به بازار برویم و ایشان در خرید ناراحت نشوند،سر چیز های خیلی معمولی ناراحت می شوند و از من دلخور میشن
    لطفا راهنمایی کنید

اگر کاری که منجر به ناراحتی ایشون میشه انجام نمیدید
    اگر ناراحتی هاشون بی دلیل و توجیه منطقی نداره
    اگر توجه کافیو مورد نیاز رو بهشون میکنید

پس به ناراحتی های سطحی و بی دلیلشون بها ندید !
    خودتون رو بزنید به اون راه ...انگار اصلا متوجه ناراحت شدنشون نشدید ..
    جبهه نگیرید ..دلیل نخواین ..توضیح ندید ..توجیه نکنید ...فقط بی توجهی کنید و کارتون رو یا حرفتون رو ادامه بدین .

ناراحتی های بیمورد رو تقویت نکنید که به مشکل اساسی تبدیل خواهند شد ..بلکه با بی تفاوتی خاموشش کنید .

خوب بخونید راهکار مبتنی بر چند مورد ابتدایی بود .

4. کاربران زیر از ghazal1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)