نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: عدم رضایت خانواده به ازدواج

1030
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27994
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

عدم رضایت خانواده به ازدواج

فامیل بودیم؛یه سالی میشد که حدس میزدم یه حس هایی به من داره همیشه هرجا من بودم میومد؛تو شبکه های اجتماعی مدام درخواست میدادو من قبول نمیکردم چون اصلا ازش خوشم نمیومد...تا اینکه بالاخره شمارمو پیدا کرد و باهام حرف زد و از احساسش گفت؛اولا فقط بهش میخندیدم چون هیییییچ حس مثبتی نداشتم بهش؛میددنستم اصلا به هم نمیخوریم و خانوادم رضایت نمیدن؛اما انقدر گفت من راضیشون میکنم و ابراز احساسات کرد که منم رام شدم؛خیلی پسر خوبی بود چون فامیل بود شناخت داشتم بهش..تو کل 4 ماهی که باهم بودیم جز خوبی نکرد بهم هیچ وقت درخواست نا به حجا تداشت و همه هدفش ازدواج بود فقط داشت کاراشو درست میکرد اما من همیشه این دغدغرو داشتم که خانوادم رضایت ندن و اون همیشه امیدوارم میکرد که من میتونم...تا 3 ماه پیش که زد و خانوادم فهمیدن و کلی شاکی شدن و بهم حالی کردن که هیچ جوره بهم نمیخوریم راست میگن از لحاظ مالی تحصیلی و فرهنگی و اینا...خانوادم هرکار کردن تا نن خوشحال شم و فراموشش کنم تا حدودیم موفق بودن اما کلییییی خاطره خوب دارم باهاش؛ دوسش داشتم اونم دیوونه وار عاشقم بود و هست...امروز بعد کلی گریه که کردم براش دوستم گفت که بهش یه پیام داده؛یه شعر بود.....دلم خیلی گرفت حالم واقعا بده و اینم میددنم که گفته به زودی جدی میاد خواستگاریو خیلی امید داره هنوز؛اما من از خانوادم مطمعنم که هیچ جوره رضایت نمیدن منم بدون رضایت کامل خوشحالی اونا هیچ کاری نمیکنم...با اینکه اکثر اوقات تو فکرش نیستم اما بعضی روزا مثله امروز عجیب دلگیرو دلتنگم.....میشه اگه میتونید کمکم کنید تا از این حال بد در بیام؟؟!

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    تشکر شده 575 بار در 298 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : گاهی دلم واسش تنگ میشه:(((

باید دوره ش بگذره. کاری نمیشه کرد. بالاخره با اون شخص کلی خاطره دارین که زمان میبره تا کمرنگ بشن.
    اگه مطمئنید خانواده هاتون راضی نمیشن، سعی کنین دیگه بهش فکر نکنین. با گنجاندن برنامه های شاد و سرگرم کننده تو زندگی تون، فرصت فکر کردن به ایشون رو از خودتون بگیرین.
    میدونم سخته ولی چاره ای نیست.
    به هرحال تجربه ای شد که دیگه بدون در نظر گرفتن شرایط، وارد رابطه ای عاطفی با کسی نشین.

3. کاربران زیر از talieh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    تشکر شده 2,242 بار در 1,070 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط ysd نمایش پست ها
    فامیل بودیم؛یه سالی میشد که حدس میزدم یه حس هایی به من داره همیشه هرجا من بودم میومد؛تو شبکه های اجتماعی مدام درخواست میدادو من قبول نمیکردم چون اصلا ازش خوشم نمیومد...تا اینکه بالاخره شمارمو پیدا کرد و باهام حرف زد و از احساسش گفت؛اولا فقط بهش میخندیدم چون هیییییچ حس مثبتی نداشتم بهش؛میددنستم اصلا به هم نمیخوریم و خانوادم رضایت نمیدن؛اما انقدر گفت من راضیشون میکنم و ابراز احساسات کرد که منم رام شدم؛خیلی پسر خوبی بود چون فامیل بود شناخت داشتم بهش..تو کل 4 ماهی که باهم بودیم جز خوبی نکرد بهم هیچ وقت درخواست نا به حجا تداشت و همه هدفش ازدواج بود فقط داشت کاراشو درست میکرد اما من همیشه این دغدغرو داشتم که خانوادم رضایت ندن و اون همیشه امیدوارم میکرد که من میتونم...تا 3 ماه پیش که زد و خانوادم فهمیدن و کلی شاکی شدن و بهم حالی کردن که هیچ جوره بهم نمیخوریم راست میگن از لحاظ مالی تحصیلی و فرهنگی و اینا...خانوادم هرکار کردن تا نن خوشحال شم و فراموشش کنم تا حدودیم موفق بودن اما کلییییی خاطره خوب دارم باهاش؛ دوسش داشتم اونم دیوونه وار عاشقم بود و هست...امروز بعد کلی گریه که کردم براش دوستم گفت که بهش یه پیام داده؛یه شعر بود.....دلم خیلی گرفت حالم واقعا بده و اینم میددنم که گفته به زودی جدی میاد خواستگاریو خیلی امید داره هنوز؛اما من از خانوادم مطمعنم که هیچ جوره رضایت نمیدن منم بدون رضایت کامل خوشحالی اونا هیچ کاری نمیکنم...با اینکه اکثر اوقات تو فکرش نیستم اما بعضی روزا مثله امروز عجیب دلگیرو دلتنگم.....میشه اگه میتونید کمکم کنید تا از این حال بد در بیام؟؟!
    عزیزم اولا که هنوز جدی با خانواده ات حرف نزده پس تا کارشو عملی نکرده باورش نکن
    بعدشم احساسی تصمیم نگیر و ارزیابی کن ببین این آدم ارزشش و داره که بخوای براش تلاش کنی اگر واقعا پسره خوبیه و واقعا دوست داره میتونی از ترفند های مختلف برای جلب رضایت خانواده ات استفاده کنی
    در حال حاضر بهش فکر نکن و خودتو سرگرم کن و آهنگ های عاشقونه یا رمان های عاشقونه نخون سعی هم کن همیشه توی جمع باشی تا بعدش خدا بزرگه

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    تشکر شده 2,159 بار در 1,087 پست
    میزان امتیاز
    11

هم کفو بودن خیلی مهمه سعی کن مغلوب احساسات صرف نشی و این احساسات جلوی چشمت رو نگیره، بعد از رسیدن، احساسات به تعادل میرسه و چیزایی که اصلا ندیدی کم کم نمایان میشه، کاملا درکت میکنم که چه حسی داری، تو تنهایی گریه میکنی و قلبت ناهماهنگ میزنه، ولی احساس همه حقیقت نیست، خودت هم میگی خانوادت راست میگن پس بهتره منطقی تر به زندگی و آیندت فکر کنی، بهت ایمان میدم زمان که بگذرد حالت کاملا عوض میشه و به گریه های الانت میخندی. باید زمان بگذره تنها راهش همینه آهنگای عاشقانه هم گوش نکن، هوای اردیبهشت عالیه هر وقت غمگین شدی بزن بیرون یخورده قدم بزن هوات عوض بشه.

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : عدم رضایت خانواده به ازدواج

نکته قابل توجه در ازدواج جوانان اینجاست که هر مخالفتی با ما به معنای بد بودن مخالف یا سوء نیت او نیست. دقیقا همان طور که هر موافقتی با فرد انتخابی ما به معنای درست بودن نیت شخص موافق و حسن نیت او نیست.

به خاطر این که معمولا عمده مشکل سر راه انتخاب مورد مناسب برای ازدواج، عدم آشنایی با ملاک ها و لااقل نداشتن اولویت بندی و بارم بندی در آن ملاک هاست، لازم است این قضیه یادآوری شود که اولین قدم در دفاع ما از فرد مورد نظر، این است که انتخاب ما قابلیت دفاع عقلانی داشته باشد. و این دفاع حمل بر درستی ملاک ها و بارم بندی ملاک ها و اولویت بندی آن هاست.
    اگر از نظر عقلانی ما توانسته باشیم بدون هندی بازی و عاشق شدن قبل از تطبیق ملاک ها فرد مورد نظر را انتخاب کنیم و هم شانی مذهبی، اقتصادی، فرهنگی، سنتی، تحصیلات، قیافه و ... رعایت شده باشد می توان گفت فرد مورد نظر گزینه مناسبی برای ازدواج می باشد.
    در چنین صورتی می توان از انتخاب خود دفاع کرد.

اما معمولا مخالفت والدین با فرد انتخابی فرزند به دلیل عدم تطابق ملاک ها و هم شانی فرد با فرزند یا خانواده است. و معمولا زمانی که فرزند قبل از تعیین ملاک ها عاشق شده باشد چنین مشکلی خواهند داشت. البته درصد بسیار کمی از والدین هم از روی تعصب و بدون دلیل با انتخاب فرزند خود مخالفت می کنند اما مطمئنا در درصد بسیار پایینی قرار دارند.

شما نیم نگاهی به ملاک های خودتان بیندازید.
    آیا فرد مورد نظر را بر اساس ملاک های خود انتخاب کرده اید؟
    آیا اول انتخاب کرده و بعد عاشق شده اید یا اول عاشق شده اید و بعد ملاک ها را بر اساس فرد مورد نظر تعدیل کرده اید؟
    آیا صفت خاصی در محبوب نیست که به خاطر همان ویژگی خاص، شما حاضر شده اید با او ازدواج کنید و سایر داشته ها و نداشته ها را غافل نشده اید؟
    اگر مطمئن شدید انتخاب شما کاملا معقول و منطقی و بر اساس ملاک بوده طبعا مخالفت والدين، غیر منطقی خواهد بود.

در گام اول شما باید در جو صمیمی و فرصت مناسب با والدين خود صحبت کنید. ملاک هایتان را برای او بازگو کنید. چرا و بر چه اساسی او را انتخاب کرده اید و محاسن او و ایده آل های شخصی تان که ممکن است با والدینتان داشته باشد با او صحبت کنید. البته اگر شخص امینی که هم والدينتان او را قبول کنند و هم با شما صمیمی باشد، قبلا با شما هماهنگ شده و در جلسه حاضر باشد تاثير مثبتی در جلسه شما خواهد داشت. البته ممکن است پدر يا مادر شما هم دلایلی داشته باشند که از نظر شما بدون دلیل باشد اما از نظر ناظر بی طرف و امین شما حرف درستی باشد و شما باید ملاک های خود را تعدیل کنید.

بعد از شنیدن دلایل شما، اگر باز هم پدر يا مادرتان، با شما مخالفت کنند معمولا مخالفت ایشان بعد از این مرحله بدون منطق و دلیل خواهد بود.
    مطمئنا هیچ پدر و مادري مانع خوشبختی فرزندش نمی شود. حتی اگر با ازدواج او صد در صد مخالف باشد. والدين زیادی دیده ايم که با وجود مخالفت صد در صد با فرزندی که تا آخرین فرصت فکر می کرد انتخاب درستی داشته و حتی پدر او را تهدید به عدم حمایت و محرومیت از ارث کرده بوده اما بعداز ازدواج باز هم نظر حمایت خود را از فرزندش دریغ نکرده است.

همه ما چه قبل و چه بعد از ازدواج به نظر لطف والدینمان نیازداریم. حتی اگر والدين هیچ کمکی هم به شما نکنند سعی کنید خودو خانمتان رضایت آنان را به دست آورید. هم رضایت والدین شما و هم دختر خانم. اصلا به این گزینه فکر نکنید که بخواهید رابطه خود را با والدین تان قطع کنید. این مساله هم اکثرا اوقات امکان وقوعی ندارد و ماه های بعدی ازدواج و سردی عطش تصمیم عجولانه باز هم محبت والدین در وجود انسان روشن می شود. و هم این که والدین انسان به مانند ریشه او هستند و قطع رابطه با والدین انسان را تبدیل به موجودی بی ریشه می کند که مشکلات فراوانی فراروی خود و خانواده خود خواهد داشت. ضمن این که خداوند در قرآن شدیدا از قطع رابطه با والدین نهی می کند.

شما به جای این که از برخورد والدینتان با عروس خانم نگران باشید. بعد از اطمینان از انتخابتان بر اساس ملاک ها و اولویت های ذکر شده، از همسر آینده تان بخواهید با هم دنبال راه هایی باشید که نظر لطف والدین دو طرف همیشه بر زندگی مشترک شما سایه بیندازد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)