نمایش نتایج: از 1 به 36 از 36

موضوع: تبعيض بين دختران

3285
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    تشکر شده 1,427 بار در 770 پست
    میزان امتیاز
    10

تبعيض بين دختران

سلام من تو خانواده ي شش نفره متولد شدم و دختر آخرم،مشكلم اينه كه همش رو خواهرهاي ديگم زوم ميكنند،اصلا جرات نميكنم بگم كسي رو دوست دارم و خواستگار دارم و از اين حرف ها چون كل خانواده با ازدواج من مخالفند و تازه چندتا بهتان هم بهم ميزنند،از مادرم گرفته تا برادر كوچكم با حرف زدنم هم در مرد ازدواج مشكل دارند،حتي درمحبتشون هم سهم اندكي دارم و خلاصه اينكه اگه ازشون چيزي بخوام كه خواهرهاي ديگه م دارند خيلي ناراحت ميشند و دعوام ميكنند،ازدواج نميكنم،چيزي هم ازشون نميخوام،محبت هاشون هم مال دختراي ديگشون ولي من ميخوام از ايران برم چون ديگه واقعا اند نامردي رو ديدم،اما نميزارند تنها برم،نميزارند با برادرم هم برم،الان دقيقا چيكار كنم،با كي برم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    تشکر شده 1,788 بار در 1,138 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : تبعيض بين دختران

سلام.

شما چند سالته ؟ میزان تحصیلات ؟

خانواده شش نفره !! 3 خواهر و یک برادر ؟

خواهر بزرگت ازدواج که نکردند؟ خواستگار هم دارند یا نه؟

رسم خانوادگی ندارید که اول بزرگتر ازدواج کنه و بعد کوچکتر ؟

منظور از خارج کدوم کشور و حالا رفتین چه کار می خواهید بکنید؟

برادر ات چند سالشه؟

رابطه ات با پدرت خوب هست ؟

ایران برای رشته ات نمی تونی کار پیدا کنی ؟

3. کاربران زیر از omidd بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    میزان امتیاز
    10

١٨-١٩ سالمه
    سه خواهريم و يك برادر
    البته ظاهرا برادراي ديگه اي دارم كه شهرستانند ولي خوب ديگه...
    اتفاقا اين رسم رو داريم،من فقط از ازدواج نكردنم ناراحت نيستم،ناراحت اينم اگه بگم خواستگار دارم بهم بهتان ميزنند،چندتا برادرم شهرستانند كه بنابه دلايلي اصلا عارم مياد بگم داداشمن،ترجيح ميدم جلو چشم خانواده م نباشم چون تهمت هاشون يادم مياد،اينكه به چشم يه هرزه نگاه م ميكنند كه حاضرم قسم بخورم كه تا الان درحد يه گفت و گوي ساده هم با هيچ پسري دوست نبودم،بعدش هم اعتراض بكنم حال ندارند بشنوم،خواهرم شهرستان درس ميخونه انقدر با مادرم تلفني حرف ميزنند من بميرم لنقدر نميان سر قبرم،خواهر دوميم بيست و دو سه سالشه اونم تقريبا مثل منه حرف كسي رو بزنه ميزنن تو ذوقش طفلكي با ترديد و ترس حرف هاش رو ميزنه،ميخوام برم كلاس آشپزي و اينا دوست ندارند من برم ميگن واسه اينه كه دلش شوهر ميخواد،كلا دارند با زندگيم بازي ميكنند،به خواهر دوميم هم ميگن دست خودش باشه همين الان شوهر ميكنه،به من هم همين هارو ميگن،وقتي حرف يكي رو بزنم جبهه ميگيرند و ميخوان بيان دعوا،هرچند من فقط بازگو كردم حتي احساسم رو هم نگفتم،اگه بگم دوستام ازدواج كردند يعني دلم شوهر ميخواد،به خدا از اين حرفا بيزارم،اصلا هيچوقت ازدواج نميكنم،چون ميدونم تمام تلاششون رو ميكنند شوهرهم كردم از جفت خواهرام بد بخت تر باشم،ولي ايران نميمونم،شايد اگه سوري هم ازدواج كنم

5. کاربران زیر از مرسانا 19 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    میزان امتیاز
    10

به خاطر اينكه وقتي بيرون ميرم چندتا آقا ميان و باحالت تهديدو اينا دنبالم ميكنند هروقت برم جايي رسيدم و برگشتم بهشون خبر ميدم،ولي اونا بازم قضاوتم ميكنند،ميگن خوشگلم ميترسن يكي بياد خواستگاريم و جواب مثبت بدم...
    دوستم هم ميگفت به خاطر زيباييته بهت تهمت ميزنند ولي اين ها دليل نميشه،اون ها من رو ميشناسند،ميدونن من از نظري كه دربارم دارند بيزارم

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    تشکر شده 2,159 بار در 1,087 پست
    میزان امتیاز
    11

تا حالا شده با پدر و مادرت درباره این حس تبعیض که داری صحبت کنی؟
    اگه صحبت کردی چی گفتن؟ اگه خواستگار داری بهش بگو خودش یا خانوادش با پدر و مادرت مطرح کنن و خودت چیزی نگو که قضاوتت کنن هرچند قضاوت کردن تو کار درستی نیست. تو الان سنی نداری که خیلی نگران باشی برای ازدواجت. تو سنی هستی که پر احساس و هیجانی و باید با این احساست عاقلانه و منطقی مواجه بشی، شاید حساسیتت نسبت به خواهرای دیگرت واقعا درست نباشه و این برداشت تو باشه چون تو خانواده های چند فرزندی بطور طبیعی این حساسیت ها پیش میاد و شاید خواهرات هم نسبت به تو به طریق دیگه ای حساس باشن ولی در مورد این حست حتما با پدر و مادرت صحبت کن. با چه پشتوانه ای میخوای از ایران بری؟ میخوای بری که چطور به زندگیت ادامه بدی؟ کسی رو اونطرف داری؟ درست را بخون انشاا... نوبت ازدواج تو هم میرسه شک نکن و ناراحت نباش و نگو که از ازدواج پشیمون شدم و ازین حرفا.

8. کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    میزان امتیاز
    10

من نگران ازدواجم نيستم،دختر كاملا منطقيم،جو سنم نميگيرتم،چون درد كشيدم،پابه پاي خانوادم سوختم،اصلا با منطق احساساتم رو بروز ميدم،من نگران ازدواجم نيستم اما برخوردشون زشته و اين كه من مجبورم ازدواج كنم چون چندتا آشنا بهم پيشنهادهاي بد و نامشروع دادند و به خاطر همين من خودم رو متأهل جلوه دادم و الان اكثرا فكر ميكنند متاهل ميشم،من خيلي آسون براي اينكه خطا نكنم با آبروم بازي كردم،پنج سال خودشون رو عاشق جلوه دادند تا وادارم كنند و من تسليم نشدم،خستم از زندگي مجردي و پيشنهادهاي كثيفي كه بهم ميشه،اگه ميخوام ازدواج كنم و جواب مثبت به كسي كه ميخوام بدم دليلش اينه ،نميخوام دوباره با تهديد و اينها بخوان وادارم كنند،حتي اونوقت ها وقتي ميرفتم مدرسه پليس مي اومد جلو در مدرسمون،و كلا امنيت بيرون رفتن رو از دست دادم،برادرم پابه پام ميسوزه و ميگه انتقامت رو مبگيرم،از اون طرف همه منتظرند بدونن كي ازدواج ميكنم كه خودم رو نامزد جلوه دادم

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    میزان امتیاز
    11

هیچ احمقی نمیتونه تو را مجبور به کاری کنه نیازی نبود دروغ ببافی میتونستی با برخورد قاطعانه و محکم طوری جواب بدی که کسی پاشو از گلیمش درازتر نکنه و به تو پیشنهاد احمقانه نده. چرا با پدرت صحبت نکردی نمیتونی باش خلوت کنی؟ چرا؟

11. کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    میزان امتیاز
    10

من مجبور بودم،چون مدام تهديدم ميكردند،چون همسايم بود،هيچوقت جواب سلامشون رو ندادم،اما اون ها انقدر فشار آوردند كه مجبورشدم به همه بگم نامزد دارم،به برادرم گفتم خواست بياد دعوا گفتم نياد،چون اونها تعدادشون بيشتر بود،به پدرم نگفتم چون نميشد چون اتفاقا اين قضيه خيلي به پدرم مربوط بود،ربطش اين بود كه پسر همسايمون از پدرم متنفر بود،وقتي به قصد كشت با كسي دعوا ميكرد،پدرم واسطه ميشد دعوا تموم شه،از اونجا كه پدرم بهم اعتماد كامل داشت من رو نشونه گرفت،من اونوقت ها حجاب برام اهميت نداشت،ولي بعدش محجب شدم،اون جا بود كه دعواي فاميلي هم شروع شد،ولي من راه خودم رو رفتم،گفتند دو رو هستم و از اين حرف ها...
    برادرم نميتونست كاري كنه ولي با بغض ميگفت من باتو ياد مهربوني هات،خوبي هات،مظلوميت هات،و گناه داشتن هات ميفتم
    شايد به خاطر اين كه از آدم ها نرسيده بودم و خواستم آدماي اينجوري سمتم نيان تظاهر كردم نامزد دارم
    من تو بيرون آسايش نداشتم و ندارم،وقتي خودشون رو آويزون پنجره ي اتاق ميكردند،وقتي باشگاه بانوان ميرفتم و دنبالم ميومدند سرك ميكشيدند تو باشگاه شايد براي اين كه يه سوژه ازم گير بيارند،با تمام اين ها مجبور شدم...
    اين وسط به جز من دارم ميبينم يكي داره ميسوزه،اونم برادرمه كه ازم ذهنيت يه دختر مظلوم داره كه افسردش كردند كه ديگه كسي رو دوست نداره رو داره
    اما من نميخوام كس ديگه اي تو اين ماجرا بسوزه،ميخوام خاتمه ش بدم.هنوزهم يواشكي براي پدرم و خانوادم گريه ميكنند،آخ كه چقدر شكسته شد پدرم،آخ كه چقدر شكستنش....
    من شاعر و نويسندم و الان ميخوام درمورد اين موضوع هم بنويسم،زندگينامه رو هم بعدا مينويسم

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    میزان امتیاز
    11

خب شاعرا معمولا نسبت به دیگران بیشتر تحت تاثیر احساسات هستن بخاطر همین باید بیشتر مواظب خودت باشی که رفتار احساسی نکنی، سعی کن برای خودت زندگی کنی نه برای دیگران، به این نوع زندگی که آدم خودشو با حرف دیگران تنظیم کنه و هر کاری میخواد انجام بده از قبل برخورد و قضاوت دیگران را ملاک قرار بده میگن زندگی عاریتی. یعنی انگار این زندگی برا خود آدم نیست و از دیگران به امانت گرفته. سعی کن خودت باشی برا خودت زندگی کن به قضاوت ها و حرف ها اهمیتی نده، از نقش یه آدم مظلوم بیرون بیا و خودتو ازین حصار نجات بده نه مظلوم باش نه ظالم، اگه کسی مزاحم و مخل امنیتت میشه با بزرگترت برو ازش شکایت کن مهم نیست دیگران چی میگن قرار نیست خودتو از زندگی محروم کنی.

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad313 نمایش پست ها
    خب شاعرا معمولا نسبت به دیگران بیشتر تحت تاثیر احساسات هستن بخاطر همین باید بیشتر مواظب خودت باشی که رفتار احساسی نکنی، سعی کن برای خودت زندگی کنی نه برای دیگران، به این نوع زندگی که آدم خودشو با حرف دیگران تنظیم کنه و هر کاری میخواد انجام بده از قبل برخورد و قضاوت دیگران را ملاک قرار بده میگن زندگی عاریتی. یعنی انگار این زندگی برا خود آدم نیست و از دیگران به امانت گرفته. سعی کن خودت باشی برا خودت زندگی کن به قضاوت ها و حرف ها اهمیتی نده، از نقش یه آدم مظلوم بیرون بیا و خودتو ازین حصار نجات بده نه مظلوم باش نه ظالم، اگه کسی مزاحم و مخل امنیتت میشه با بزرگترت برو ازش شکایت کن مهم نیست دیگران چی میگن قرار نیست خودتو از زندگی محروم کنی.
    اما من کاملا با این نظر که میگن شاعرا احساساتین مخالفم.چون شاعرها معمولا احساساتشون از قبل کشته شده دارند درداشون رو ترسیم میکنند...من احساساتی نیستم چون قبلا آقایان به ظاهر برادر احساستم رو کشتند...چقدر تقلا دادم که باور کنم برادرم بودند نشد...چقدر مدارا کردم نتونستم...فکر کنم بعداز همین قضیه شعر و نویسندگی روشروع کردم...چون هفت-هشت ساله بودم و از لحاظ روحی افسرده شدم...نمیدونستم به ظاهر برادرها هم انقدر میتونن خاین باشند...من احساساتم رو مدیریت میکنم...چون اولین کسایی که به قول شما پاشون رو از گلیمشون درازتر کردند برادرای خودم بودند...از اونوقت به بعد چقدر باهاشون کنار میومدم که بفهمیم خواهر و برادریم که تموم خواهر و برادریمون با دو جمله که برادرم گفت تموم شد...اونم این بود که:من دوستت هستم...،من خودم رو میکشم تو خواهرم باشی
    این رو گفت و من برای همیشه باورم شد رابطه مون مسموم شده...و دیگه همه ی احساساتم رو خاک کردم...هر سه مون از چشمای هم افتادیم...اونوقت بود شدم شاعر و نویسنده...بعدش یکی از همون برادرهام برگشته از شعرهام ایراد میگره...دردم گرفت...رابطمون قطع شد...شاید هم در حد سلام خالی باقی موند...
    گفتم که بدونید همون اوایل کودکیم بود بزرگ شدم...حالا اونقدر بزرگ شدم که از کارای خودم سر در بیارم... و ضمنا اینکه نباید به هیچ آقایی بر بخوره چون خداییش خیلی هاشون پستند
    مادرم اصرار داره که خواهر و برادریم ولی من قبول ندارم...من جوون نیستم که...تموم جوونیم رو پای برادرای بی صفتم ریختم...الان هم به عشق بچه هاست که زندم...چون میخوام حقوقشون حفظ بشه
    به عشق دخترها چون بیزارم از سکوتشون...شعرهای من صدای فریاد خیلی هاست...ذوقم خیلی وقته خشکیده ولی به خاطر اون ها مینویسم...متن هام و داستان ها و شعرهام...
    معجزه بود که زندم...که هنوز میتونم زندگی کنم...خیلی اذیتم کردند...خلییییییییی...همش کنایه و اذیت و آزار...حرمت هامون شکسته
    ویرایش توسط مرسانا 19 : 05-19-2016 در ساعت 06:16 PM

15. 2 کاربران زیر از مرسانا 19 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    میزان امتیاز
    0

یعنی پسر همسایه ات میاد پیشنهاد س... میده!!!؟ تهدید می کنه!! مگه شهر هرته!!

به پدرت بگو ، به خاطر ناموس اگر طوری هم بشه اشکالی نداره.

اون برادرت که تهمت زدند پس چیکاره هستند که کسی به خواهرشون چپ نگه کنه!!

17. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط omidd نمایش پست ها
    یعنی پسر همسایه ات میاد پیشنهاد س... میده!!!؟ تهدید می کنه!! مگه شهر هرته!!

به پدرت بگو ، به خاطر ناموس اگر طوری هم بشه اشکالی نداره.

اون برادرت که تهمت زدند پس چیکاره هستند که کسی به خواهرشون چپ نگه کنه!!
    برادرام تهمت نزدند...خودشون یکی از همونا بودند...اگه متن قبلیم رو دوباره بخونید متوجه میشید

18. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27919
    تشکـر
    1
    تشکر شده 38 بار در 25 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام عزیزم
    انگار کل ماجرارو نگفتی ، اون برادرای پدریتن یا مادریت ؟
    چرا ازتو بدشون میاد ؟
    و چه چیزی باعث شده پسرای همسایه تورو اذیت کنن؟
    مشکل خانوادگی تو خونتون هست ؟ اختلاف خانوادگی دارین ؟

19. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط من خاص نمایش پست ها
    برادرام تهمت نزدند...خودشون یکی از همونا بودند...اگه متن قبلیم رو دوباره بخونید متوجه میشید
    هیچ چیز بدتر از این نیست که اشنا و خانواده دشمن ادم باشه...... خدا کمک ات کنه....

برادر کوچکتر که بهش اعتماد داری چند سالشه ؟

20. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط سمیه67 نمایش پست ها
    سلام عزیزم
    انگار کل ماجرارو نگفتی ، اون برادرای پدریتن یا مادریت ؟
    چرا ازتو بدشون میاد ؟
    و چه چیزی باعث شده پسرای همسایه تورو اذیت کنن؟
    مشکل خانوادگی تو خونتون هست ؟ اختلاف خانوادگی دارین ؟
    سلام،هیچکدوم...اصلا نمیخوام بگم برادرم هستند...ضمنا همون قضیه ی بچگیم باعث شد که حرمت هامون ازبین بره...یه جورایی دیگه هیچکدوم سمت هم نمیریم...من و برادرم اگه حرف میزدیم به درگیری لفظی و فیزیکی ختم میشد...چون اصلا حال هم رو نداریم...

21. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    میزان امتیاز
    10

هیچ چیز بدتر از این نیست که اشنا و خانواده دشمن ادم باشه...... خدا کمک ات کنه....

برادر کوچکتر که بهش اعتماد داری چند سالشه ؟
    اون که تو بغل خودم بزرگ شده...خیلی کوچیکه...هفت سالشه امسال میره کلاس دوم...همش میگه تو مظلومی...سرمن با برادرای دیگه م درگیر میشه...گاهی وقت ها حس میکنم دلش میخواد انتقامم رو بگیره...چون خودش قسم خورده بود و این رو گفت...برادر دیگه م هم 21-22 سالشه که تا الان حتی احوالپرسی گرم هم نکردم این هجده نوزده سال عمرم ولی غیرتیه ولی اصلا رابطمون درحد سلام و احوالپرسیه فقط

22. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    میزان امتیاز
    0

اون که تو بغل خودم بزرگ شده...خیلی کوچیکه...هفت سالشه امسال میره کلاس دوم...همش میگه تو مظلومی...سرمن با برادرای دیگه م درگیر میشه...گاهی وقت ها حس میکنم دلش میخواد انتقامم رو بگیره...چون خودش قسم خورده بود و این رو گفت...برادر دیگه م هم 21-22 سالشه که تا الان حتی احوالپرسی گرم هم نکردم این هجده نوزده سال عمرم ولی غیرتیه ولی اصلا رابطمون درحد سلام و احوالپرسیه فقط

خانوم میشه بگید با کدوم برادرت مشکل داری وچند تا بردار داری؟

بچگی چه اتفاقی افتاده؟ می گید بچگی ممکنه از روی بچگی ....

چطور این بردار 22 سالته غیرتی هست که تهدید ات هم کرده...

23. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    میزان امتیاز
    10

خانوم میشه بگید با کدوم برادرت مشکل داری وچند تا بردار داری؟

بچگی چه اتفاقی افتاده؟ می گید بچگی ممکنه از روی بچگی ....

چطور این بردار 22 سالته غیرتی هست که تهدید ات هم کرده...
    برادر زیاد دارم...برادر بیست و دو سالم کاریم نداشت چون نهایت ارتیاطمون سلام و احوالپرسی بود که الان پنج سالی میشه همرو ندیدیم
    بچگی همون اتفاقی افتاده که گفتم.مثل همونی که پسر همسایه...
    ببخشید من کلا به جز برادر کوچکم با همشون مشکل دارم...همشون اند نامردی بودند...چندتاشون که اصلا رابطه ای نداشتیم و دوتاشون هم که این قضیه ی بچگیم رو پیش آوردند

24. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    میزان امتیاز
    0

برادر زیاد دارم...برادر بیست و دو سالم کاریم نداشت چون نهایت ارتیاطمون سلام و احوالپرسی بود که الان پنج سالی میشه همرو ندیدیم
    بچگی همون اتفاقی افتاده که گفتم.مثل همونی که پسر همسایه...
    ببخشید من کلا به جز برادر کوچکم با همشون مشکل دارم...همشون اند نامردی بودند...چندتاشون که اصلا رابطه ای نداشتیم و دوتاشون هم که این قضیه ی بچگیم رو پیش آوردند
    توکلت به خدا باشه و اگر بتونی از مشاوره حضوری کمک بگیر تا راه های قانونی بهت بگه و بتونی از راه قانونی از این گرفتاری خلاص بشی.

25. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    میزان امتیاز
    10

توکلت به خدا باشه و اگر بتونی از مشاوره حضوری کمک بگیر تا راه های قانونی بهت بگه و بتونی از راه قانونی از این گرفتاری خلاص بشی.
    از راه قانونی چیکار کنم...؟؟همین الانشم دشمن محسوب میشن...چون کینه ایه...تلافی میکنه...

26. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    میزان امتیاز
    0

از راه قانونی چیکار کنم...؟؟همین الانشم دشمن محسوب میشن...چون کینه ایه...تلافی میکنه...

حالا حرف بزن راه های قانونی بهت بگه دیدی به صرفه نیست انجام نده....ولی با مشاور خانوم اونم با اعتماد حرف بزن

27. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    تشکر شده 575 بار در 298 پست
    میزان امتیاز
    9

خیلی گنگ حرف میزنین. من اصلا نفهمیدم چی به چیه. یه سری حرفاتون رو هم که مشخصه سانسور کردین.
    فقط فهمیدم برادرهاتون که نمیدونم چندتان بالاخره! بهتون نظر داشتن.
    بعد دیگه از سرنوشتشون هم مثل تعدادشون اطلاعی در دست نیست.
    همسایه هاتون هم براتون مزاحمت ایجاد میکردن.

حالا این وسط کی قراره بره خارج که شما رو هم ببره؟ برادر هفت ساله تون؟!!!!

مادر و پدرتون کجان؟ واسه چی شما را مسخره میکنن؟ نمیپرسن برادرهای شما چرا شما رو ترک کردن؟ با وجود اینهمه مشکل خواهراتون چرا سرخوشانه به زندگی ادامه میدن؟
    فقط شما مورد حسادت دیگرون واقع شدی؟

خیلی مبهم حرف میزنین. اگه میخواین راه حل درستی بهتون داده بشه، شفاف تر صحبت کنین. الان مشکلتون دقیقا چیه؟ ازدواج کردنه؟ خارج رفتنه؟ گذشته مبهم تونه؟ تمسخر خانواده تونه؟
    دنبال چی هستین در حال حاضر؟

28. کاربران زیر از talieh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط talieh نمایش پست ها
    خیلی گنگ حرف میزنین. من اصلا نفهمیدم چی به چیه. یه سری حرفاتون رو هم که مشخصه سانسور کردین.
    فقط فهمیدم برادرهاتون که نمیدونم چندتان بالاخره! بهتون نظر داشتن.
    بعد دیگه از سرنوشتشون هم مثل تعدادشون اطلاعی در دست نیست.
    همسایه هاتون هم براتون مزاحمت ایجاد میکردن.

حالا این وسط کی قراره بره خارج که شما رو هم ببره؟ برادر هفت ساله تون؟!!!!

مادر و پدرتون کجان؟ واسه چی شما را مسخره میکنن؟ نمیپرسن برادرهای شما چرا شما رو ترک کردن؟ با وجود اینهمه مشکل خواهراتون چرا سرخوشانه به زندگی ادامه میدن؟
    فقط شما مورد حسادت دیگرون واقع شدی؟

خیلی مبهم حرف میزنین. اگه میخواین راه حل درستی بهتون داده بشه، شفاف تر صحبت کنین. الان مشکلتون دقیقا چیه؟ ازدواج کردنه؟ خارج رفتنه؟ گذشته مبهم تونه؟ تمسخر خانواده تونه؟
    دنبال چی هستین در حال حاضر؟
    برادرام شهرستانند.یکیشون به شدت پرخاشگر و عصبیه سر کوچکترین مساله درگیر میشدیم...و این که به هیچ وجه با رابطه ی خواهر و برادریمون موافق نبود ...خواهرام این مشکلات رو ندارند...بله سانسور کردم چون همهچیز رو نمیتونم بگم...من هم میخوام برم خارج اما نمیذارن...برای این میخوام برم چون خستم..جلو همکلاسی هام و نزدیکا ببهشون میگم برادر...ولی اونا معتقدند دوستم هستند...از هر نظری تحت فشارم...برادرم تو کودکی بهم تجاوز ناقص کرده و برادر دیگم شاهد بودند تا حدودی البته ببخشید...ولی همی روحیم رو داغون کرد...یه مدت خیلی سمتشون میرفتم ولی بعدش کنار کشیدم...خواهرم میگفت تاز کجا میدونی شاید پرخاشگری و حالت افسردگیم برادرم تاثیر اونوقته...اصلا حریم نمیذاره...همش توهین میکنه...من بیشتر حرف میزنم ولی اون از نظر فیزیکی هم گاهی یا تهدیدم میکنه یا برخورد میکنه...به خودش هم گفتم که من ازدواج کنم باهم دیگه رابطه نداریم و از این حرف ها...رو دلش عقده شد رفت به بعضی گفت...نه میدونم چه جوری برخور کنم (چون جنبه ندارند باهاشون صمیمی شم و از طرفی هم وقتی سرد برخورد میکنند یا فحش میدن یا میرن به بقیه میگن)از طرف دیگه ای هم خرج رفتن هم یکی به این دلیل و دلیل دیگه هم همسایمونه

30. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    میزان امتیاز
    9

پدر و مادرتون رو در جریان گذاشتین؟
    چرا با همه بچه ها خوبن جز شما؟
    شاید اشتباهی ازتون سر زده که اینطوری طرد شدین از جمع خانواده.
    پیش مشاور رفتین تا حالا؟

31. کاربران زیر از talieh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    میزان امتیاز
    10

[QUOTE=talieh;180604]پدر و مادرتون رو در جریان گذاشتین؟
    پیش مشاور رفتین تا حالا؟[/QUOTEبرادرام رابطشون با خواهرهاي ديگم هوب نيست ولي با من بدترند،پدر و مادرم هم واقعا نميرسند و نميشه به حرفام گوش بدند،بله اشتباه ازم سر زده،اشتباهم هم اين بود كه راه خودم رو رفتم ...خيلي سعي كردند منصرفم كنند و ميگفتن خواهي نشوي رسوا همرنگ جماعت شو،ولي من بارها گفتم كه من خودم هستم نميخوام نقش بازي كنم،يه اشتباه ديگه م اين بود كه خيلي برادرام رو دوست داشتم،يعني اون ها هم همينطور ولي يه دفعه گند زديم به همه چي،وقتي ميرفتم شهرستان برادرم ذوق ميكرد و انتظار ميكشيد و ازم ميخواست باهم بربم حياط ولي من معمولا بي حوصله بودم چون بعد از اون قضيه بود،خلاصه راهمون جدا شد،من رفتم يه شهرستان ديگه اونها اونجا موندن و صميمي شدند،و تو مشاجره هاهم ضد من پشت هم رو ميگرفتند،خيلي سعي كردم رابطمون بهتر شه و از اين حالت حال به هم زن بيرون بياد نذاشت،خيلي وقت ها با حرفاش اذيتم ميكرد،حتي به خاطى عقيده م دعوام ميكرد و تف كرد بهم،از طرفي اگه بي محلشون كنم ميرن پشت سرم حرف ميزنند از طرفي هم اگه باهاشون حرف بزنم به شعور خودم توهين كردم،از طرفي از تموم جيك و پوك هاي هم خبر داريم،براي همين هيچكدوم جرات نداريم چيزي بگيم،ديگه مثل گذشته نيستيم،الان به اصرار ديگران باهاش رابطه برقرار ميكنم،چندبار گفتم من يه برادر دارم كه هيچكي حرفم رو قبول نميكنه،شوخي هاش هم گنده،يا چاقو برميداره،يا تهديدم ميكنه،...
    من از بچگيم روشون دست بلند نكردم اصلا نميتونم دفاع كنم از خودم،چند بار سر اين مساله بابام دعوام كرده كه چرا از خودم دفاع نميكنم ولي باور كنيد نميتونم

33. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    میزان امتیاز
    10

من اعتقاد به خيلي از مشاوره ها ندارم
    چون دوست دارند مساله هاي مهم رو كوچيك كنند
    نميتونند كمك كنند

34. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    میزان امتیاز
    9

ببخشید اینو میگم ولی حس میکنم شما زیادی خودتون رو قبول دارین.
    ادم ها ممکنه اشتباه کنن ولی شما انگار خودتون رو عقل کل میدونین و بقیه رو اصلا به حساب نمیارین.

از یه طرف خانواده تون رو رها کردین و رفتین یه شهر دیگه.
    از یه طرف هرکی میاد سمتتون رو متهم میکنین به گمان بد و سو قصد و دیوانگی و...
    از یه طرف میگین مشاورها نمیتونن کمکم کنن و...

فقط خودتون رو میبینین. خب فکر نمیکنین با این اوصاف مثل یه ادمی هستین که یه دیوار دور خودش کشیده و نمیذاره کسی ازش رد بشه، بعد همش گله میکنه که چرا کسی دور و برم نیست!

اتفاقا من فکر میکنم فقط یه مشاور خوب میتونه بهتون کمک کنه. یه نفر که بهش اعتماد کامل داشته باشین و تمام زندگیتون رو از اول براش تعریف کنین تا بفهمه مشکل از کجا شروع شده و بتونه بهتون کمک کنه.

توصیه میکنم در اسرع وقت به یه مشاور مراجعه کنین.

35. کاربران زیر از talieh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

36. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    میزان امتیاز
    10

آبجی گلم من واقعا باید راه خودم رو میرفتم...چون من عقایدم متفاوت بود...ولی خانوادم رو دوست داشتم...اون ها بودتد که بهم تجاوز ناقص کردند...اون ها بودند که بهم تهمت زدند...شما چه میدونید به خاطر رفتار برادرام چهار سال دیوونه شدم...چند ماه دارو خوردم...من پوششم متفاوت بود...عبادتم متفاوت بود...اخلاقم متفاوت بود...قبول ولی بازم میتونستم کنارشون بمونم...اون ها بودند که حریم هام رو ش************دند رفتند

37. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    میزان امتیاز
    10

بیزار شدم از دوست داشتن برادرام...بیزار شدم از صمیمیت ساده لوحانه م باهاشون...میدونید من بلد نبودم دروغ ببافم صادقانه همه چی رو میگفتم...خانوادم کنارمن فقط برادرام بیشتر طردم میکنند...چون رابطمون مسموم شده...اونقدری که هیچ میلی به دیدنشون ندارم...
    مشاوره رفتم حرفی نداشتند فقط گفتند آسیب دیدم و حق دارم به هیچ زن و مردی اعتماد نکنم

38. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    میزان امتیاز
    10

هم من هم اونها عقده ای شده بودیم...من به نحوی اون ها به نحوی،من به نحوی دیگه
    اون تو فضای مجازی خواهر مجازی پیدا میکرد
    من هم که پژمرده شدم...
    من چند بار بابت چیزهای کوچیک ازش معذرت خواستم
    اما اون هچوقت معذرت نخواست فقط سعی میکرد یادم بره...ولی دوباره برخوردش رو تکرار میکرد

39. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    میزان امتیاز
    10

برادرام تخسن...تو دارند...خوب بلدن به آدم ضربه بزنند از ترس بابام جرات ندارن مثل گذشته کتک بزنند...ولی یه جاهای دیگه ای جبران میکنند...اون شب مهمونی شهرستان بودیم بخاطر برادر کوچکم دعوامون شد،میله ی آهنی بالا بر افتاده بود رو سرش بعد من رفتم گفتم درد نداری؟بهتری؟شروع کردند به حرف زدن و مسخره کردن و اذیت کردنم...که دعوا بزرگ شد و بقیه هم اومدند...بعد من با بغض رفتم طبقه ی دیگه اونها هم از خونه زدند بیرون...من تا دو و سه شب گریه کردم...برادر دیگه م هم گفتند تا صبح گریه کرده...بعد از اون نهایتش چند جمله حرف زده باشیم یا نزده باشیم

40. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط talieh نمایش پست ها
    پدر و مادرتون رو در جریان گذاشتین؟
    پیش مشاور رفتین تا حالا؟
    پدر و مادرم تا حدودی خبر دارند...مادرم میگفتد ان شاالله یه روز مثل ستاره ها که در برابر حضرت یوسف سجده کردند اون هام برات سجده میکنند...میگفت خیلی اذیتت کردند...پدرم هم سعی کرد توانایی داشته باشم ازخودم درمقابلشون دفاع کنم...با اصرار پدرم ورزش رزمی رفتم...ولی هنوز نمیتونم در برابر اونها

41. کاربران زیر از مرسانا 19 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

42. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    میزان امتیاز
    9

به هرحال الان ناچارید باهاشون زندگی کنید. هرچقدر هم بد باشن خانواده شمان. پس بهتره یه جوری کنار بیاین باهم.
    ان شاا... اگه ازدواج کردین در اینده میتونین روابط تون رو محدود کنین ولی الان با گوشه گیری و ضعف نشون دادن، فقط اونا رو جری تر میکنین.

اگه از حمایت والدینتون برخوردارین، پس راحت میتونین جلوی رفتارهای برادراتون بایستین.

به نظرم اصلا به اونا کاری نداشته باشین. اگه میتونین سرکار برین و تا حدی مستقل بشین.
    روابط تون رو با خواهرانتون بهبود بدین تا از حمایت اونا هم بتونین استفاده کنین.

43. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    میزان امتیاز
    10

من به خودشون هم گفتم روابطمون رو محدود میکنیم...ولی مادرم مخالفند...میگن شما باید روابط خانوادگی داشته باشید...برادراتن و از این حرفا...خواهرم دوستم دارند...حق رو هم به من میدن...ولی بدم میاد از شهرستان رفتن

44. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    میزان امتیاز
    10

خواستند تابستون خونمون بره شهرستان...مخالفت کردم...گفتم شما برید من نمیام...تازه میخواستند توی یه ساختمون هم باشیم...که من گفتم خونه ی پدرم برند من نمیرم

45. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28420
    تشکـر
    412
    تشکر شده 104 بار در 78 پست
    میزان امتیاز
    8

باسلام
    دوست عزیز چیزی که من از حرفهای شما متوجه شدم اینه که خانواده ی شما دین و یا مذهبی دارند که شما اون دین و یا مذهب رو انتخاب نکردید و راه خودتونو رفتید... واینکه برادرهای ناتنی دارید...درست متوجه نشدم چه سنی مورد خشم برادرهای ناتنی قرار گرفتید اذیت جنسی دیدید ؟؟؟!!! کتک خوردید و تا الان باهاتون خیلی بداخلاقی کردند...چیزی که من متوجه شدم اینه که برادرهاتون از آزار جنسی شما به پسر همسایه تون هم گفتند و اونم سوء استفاده میکنه و میخواد با تهدید شمارو اذیت کنه... متاسفم خیلی از ماجرای زندگیتون سر در نیاوردم فقط میتونم بگم یه مشاور و روانشناس مجرب میتونه خیلی بهتر از بقیه کمکتون کنه... لطفا بعد از انتخاب و مراجعه به مشاور زندگیتونو تمام و کمال براشون شرح بدید
    امضای ایشان

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)