نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: بحث آزاد : سخت گیری در نجاسات

755
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    تشکر شده 434 بار در 239 پست
    میزان امتیاز
    0

بحث آزاد : سخت گیری در نجاسات

نجاست رو علم ثابت کرده چیزهایی هستن که احتمال سرایت بیماری جسمی و روانیشون زیاده. تو ایه قرآن اومده سوره نسا فک کنم که مردان جاهل عرب زنانی رو که عادت ماهانه میشدن رو ازش دوری می کردن به شدت و اونو تنها میذاشتن در حالی ایه قران گفت فقط نباید اقدام جنسی کنید در اون مدت و این کار حرامه. اسلام دین سخت و سخت گیری نیست. لا ضرر و لا ضرار فی السلام. قرآن هم میگه تو مسائل دینی نباید فرد به حرج و سختی بیفته. چرا سخت می گیرید. وسواس بدتره. وسواس اصلا اسلامی نیست. باعث دوری افراد غیر مسلمان از اسلام میشه. من خودم وضو می گیرم یه بار آب میریزم رو صورتم یه بار رو هر کدوم از دستام و به حداقلیات اکتفا می کنم. فرد نجس بیشتر فرد کافره که اونم به خاطر این نجسه که شما رو از راه به در نکنه و باید از اون دوری بشه.... افراد دیگه نجس نیستن.پس زن حیض و جنب و مرد هم همینطور هیچ کدوم نجس نیستن. نجس بودن کافر بیشتر به معنای همون دوری کردن ازشونه. حافظ میگه: بیاموزمت کیمیای سعادت/ ز هم صحبت بد جدایی جدایی

امام صادق هم میگه که زینت خاندان ما باشید. نه اینکه باعث دوری دیگران از ما شوید. البته این حدیث رو دقیق نگفتم و یادم نیست و مفهومش این بود.

2. کاربران زیر از ashkan1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد