نظرسنجی: دوستان به نظر شما چکار کنم

این یک نظرسنجی عمومی است . کاربران دیگر می توانند انتخاب شما را مشاهده کنند.

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: مخالفت خانواده پسر

1613
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28473
    تشکـر
    3
    تشکر شده 10 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

Post مخالفت خانواده پسر

دختری هستم 25 ساله و دارای لیسانس.حدود 2 سال با پسری هم سن ولی با تحصیلات کمتر آشنا شدم.خانواده ها از این موضوع باخبر هستن.ایشون قصد ازدواج دارند ولی خانواده او به دلیل رابطه دوستی مخالفن.ایشون خیلی سعی کردن خانواده را راضی کنند و با تمان مشکلات و بهانه جویی خواهر بزرگترشون بلاخره راضی شدن یک ماه دیگه به خواستگاری بیاید.و در حال حاضر خواستگار دیگری دارم که او هم هم سن و از نظر تحصیلات هم تراض و دارای شرایط مالی و رفاهی مطلوبتری هستن.ولی در خارج از ایران اقامت دارند و من هیچ شناختی نسبت به او ندارم.باید بگویم ک من و پسری که با او رابطه دارم از نظر عقاید مذهبی و فکری و اخلاقیات هم کف هستیم.
    از دوستان میخوام که راهنماییم کنند.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مخالفت خانواده پسر

نقل قول نوشته اصلی توسط شبنم ثریا نمایش پست ها
    دختری هستم 25 ساله و دارای لیسانس.حدود 2 سال با پسری هم سن ولی با تحصیلات کمتر آشنا شدم.خانواده ها از این موضوع باخبر هستن.ایشون قصد ازدواج دارند ولی خانواده او به دلیل رابطه دوستی مخالفن.ایشون خیلی سعی کردن خانواده را راضی کنند و با تمان مشکلات و بهانه جویی خواهر بزرگترشون بلاخره راضی شدن یک ماه دیگه به خواستگاری بیاید.و در حال حاضر خواستگار دیگری دارم که او هم هم سن و از نظر تحصیلات هم تراض و دارای شرایط مالی و رفاهی مطلوبتری هستن.ولی در خارج از ایران اقامت دارند و من هیچ شناختی نسبت به او ندارم.باید بگویم ک من و پسری که با او رابطه دارم از نظر عقاید مذهبی و فکری و اخلاقیات هم کف هستیم.

اینطور که شما گفتید ... علاقه شما بیشتر به سمت همین پسری هست که باهاش ارتباط دارید

ولی دوست عزیز در دوران نامزدی که خوانواده ها با هم معاشرت دارن میتونید همدیگرو بشناسید و انتخاب کنید (البته اگر بتونید از پس وابستگی این دوره بربیایت )

و در این مدت این خانواده شما رو میشناسه و ممکنه نظر مخالفشون تغییر کنه ...
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

پرسیدن نداره که پسر اولی دیگه

وقتی داره میاد خواستگاریت مشکل چیه

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28473
    تشکـر
    3
    تشکر شده 10 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    اینطور که شما گفتید ... علاقه شما بیشتر به سمت همین پسری هست که باهاش ارتباط دارید

ولی دوست عزیز در دوران نامزدی که خوانواده ها با هم معاشرت دارن میتونید همدیگرو بشناسید و انتخاب کنید (البته اگر بتونید از پس وابستگی این دوره بربیایت )

و در این مدت این خانواده شما رو میشناسه و ممکنه نظر مخالفشون تغییر کنه ...
    مشکل اول اینه ک ما رسم نداریم در طی دوران نامزدی جدا بشیم و همیشه همراه با مشکلات زیادی بخصوص برای دختران است.
    خانواده من بیشتر نگران این هستن ک خانواده پسر من رو به عنوان عضو جدید نپذیرن و همیشه در تنگنا باشم.به خاطر همین با وجود عدم مخالفتشون بیشتر مایل به جواب مثبت به خواستگار دوم هستن.
    حق باشماست و من علاقمند به خواستگار اول هستم و از این میترسم ک علاقه من باعث انتخاب اشتباه بشه

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28420
    تشکـر
    412
    تشکر شده 104 بار در 78 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام
    در مورد خواستگار اولتون فرمودید به دلیل "دوست بودنتون" خانوادشون مخالف هستند... اصلا عجله نکنید با خانوادتون صحبت کنید تا یه بازه ی زمانی برای نامزدی و رفت و آمدتون در نظر بگیرند "بدون عقد"... اونقدر خانوادهاتون با هم رفت و آمد کنند تا به شناخت مناسب برای ازدواج یا عدم ازدواج برسید... در این مدت به رفتارهای خانواده ی پسر و حتی خود آقا پسر توجه دقیق داشته باشید اگر مورد پسند نبود و با روحیات شما جور نبود اجباری به ازدواج با ایشون نیست و خودتون رو درگیر گذشته نکنید... در کشور و سنت های ما ازدواج دو خانواده رو بهم وصل میکنه نه دو نفر رو اگر خانوادشون شما رو قبول نکنند مطمئن باشید مشکلات زیادی سر راه شما قرار خواهد گرفت ببینید خودتون و آقا پسر میتونید از پس این مشکلات بربیاید؟؟؟ حرفهای شعارگونه که میگن "عصر عصر اتمه" "قرن 21ام هست " "این حرفها دیگه خاله زنکی شده دختر و پسر خودشون میدونن" و ... باور نکنید واقع بین باشید

خواستگار دومتون هم به نظر من بدون شناخت و تحقیق اساسی شخص مناسبی برای ازدواج نیست ...اقامتشون در خارج از ایران رو در نظر بگیرید ابتدا فکر کنید ببینید میتونید دور از خانواده زندگی کنید یا نه؟! اگر میتونید در موردش تحقیق کنید اگر نه که جواب رد بدید...
    در آخر این جمله رو دوستانه بهتون میگم "هرگز برای کاری عجله نکنید مخصوصا برای ازدواج"
    امضای ایشان

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام
    عزیز در پاسخ به سوالی که فرمودید به مختصر توضیحاتی اشاره میکنم که امید دارم مفید واقع بشه
    ازدواج امروز بین 2 انسان مشابه و مکمل واقع میشه
    این دو نفر معمولا در یک سطح هستند از لحاظ عقلی و تحصیلی و سنی
    وخانوادگی و فرهنگی و اعتقادی
    مشتاق هم هستند
    حداقل 500 ساعت با هم تبادل فکری داشته اند
    و در ایران نیز بهتره 2 خانواده نیز موافق امر باشند البته بدون غرض و مرض خاصی
    .پس اگر مورد ازدواج به امر فقط ازدواج کنیم , یا کالای فروش نباشیم , مسئله خرید و فروش نباشه ,یا استفاده از کسی برای رسیدن به مکان و جایگاهی دیگر
    میشه گفت مهمترین امر در اول کار اترکشن یا جذبه!!؟؟
    موفق باشید
    سپاس
    دکتر

مشکل اول اینه ک ما رسم نداریم در طی دوران نامزدی جدا بشیم و همیشه همراه با مشکلات زیادی بخصوص برای دختران است.
    خانواده من بیشتر نگران این هستن ک خانواده پسر من رو به عنوان عضو جدید نپذیرن و همیشه در تنگنا باشم.به خاطر همین با وجود عدم مخالفتشون بیشتر مایل به جواب مثبت به خواستگار دوم هستن.
    حق باشماست و من علاقمند به خواستگار اول هستم و از این میترسم ک علاقه من باعث انتخاب اشتباه بشه
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28391
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

دختری هستم 25 ساله و دارای لیسانس.حدود 2 سال با پسری هم سن ولی با تحصیلات کمتر آشنا شدم.خانواده ها از این موضوع باخبر هستن.ایشون قصد ازدواج دارند ولی خانواده او به دلیل رابطه دوستی مخالفن.ایشون خیلی سعی کردن خانواده را راضی کنند و با تمان مشکلات و بهانه جویی خواهر بزرگترشون بلاخره راضی شدن یک ماه دیگه به خواستگاری بیاید.و در حال حاضر خواستگار دیگری دارم که او هم هم سن و از نظر تحصیلات هم تراض و دارای شرایط مالی و رفاهی مطلوبتری هستن.ولی در خارج از ایران اقامت دارند و من هیچ شناختی نسبت به او ندارم.باید بگویم ک من و پسری که با او رابطه دارم از نظر عقاید مذهبی و فکری و اخلاقیات هم کف هستیم.از دوستان میخوام که راهنماییم کنند.
    سلام دوست عزیز. من سنم کمه و در حدی نیست که بخوام شما رو راهنمایی کنم ولی فقط می خوام مشاهدات خودم رو از دنیای اطرافم بگم . اینایی که میگم نه فیلمن و نه داستان . عین چیزی هست که در اطراف و در خانواده خودم مشاهده کردم :1- یکی از دختران فامیل که از فامیلان بسیار نزدیک ما بودن بعد از دوستی با یک پسر تصمیم به ازدواج گرفتن. علیرغم مخالفت های خانواده ازدواج کردند و در دوران نامزدی با از هم جدا شدند.2- همون خانوم مورد اول دوباره بعد از دو سال دوستی با یک پسر قصد ازدواج کردند و باز هم خانواده ناراضی بود و این بار هم ازدواج کردند. حالا یک بچه دارند و با هم به اختلاف شدیدی برخوردند که شوهرش راضی به طلاق دادن نمیشه و شوهر و پدر شوهر هردو بسیار بد دهن هستند و دست بزن دارند و چند باری شده که این خانوم رو زدن.3- یکی از پسران فامیل که باز هم از فامیل نزدیک ما هست با یک دختری دوست شدند و قصد ازدواج گرفتند. خانواده شدیدا مخالف یود و چند باری خاستگاری کردند که موفق نشدند. در همین حین متوجه شدیم که دختر با پسر های زیادی رابطه دارن و به طور کلی میه گفت هر کس با هر ماشینی که جلو پاش ترمز میکرد سوار میشد.خیلی از این مثال ها زیادن که خب جا نیست اینجا همه رو بخوام بگم ولی عاجزانه از شما تقاضا دارم این کاری که میخواین بکنین ( ازدواج) یک امر خیلی مهمه . روی حساب اینکه چند وقته با طرف مقابل دوست هستید اصلا عقلتون رو با این چیزا خالی نکنین. نکته دوم که باید بهتون بگم اینه که زن ها احساسات بسیار لطیفی دارن به همین خاطر هست که شرع به هیچ زنی اجازه نمیده قاضی بشه . چون تحت تاثیر احساسات ممکنه که تصمیمات نادرستی بگیره و دلیل این که اجازه پدر شرط واجب برای ازدواج دختر هست همینه. چون مرد کنترل خوبی رو احساساتش داره . پس خواهش میکنم ازتون که این موضوع رو جدی بگیرید و بسپارید به پدر یا حتی به یکی از مردان فامیل که بهش اعتماد دارید و سن و تجربش بیشتره بگید بکم تحقیق کنه. اکثر آدم ها تو دوستی خود واقعیشون رو نشون نمیدن . بازم خواهش میکنم ازتون تعصب بیخود نداشته باشین و اصلا عجله نکنین.امیدوارم موفق باشید و مطمن باشید خانواده خیر شما رو میخواد ولی ممکنه در بعضی جا ها زیاده روی کنن که امری طبیعی است .

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    تشکر شده 2,242 بار در 1,070 پست
    میزان امتیاز
    9

این طور که متوجه شدم شما نسبت به خواستگار دومتون هم بی میل نیستید و اگر واقعا عاشق خواستگار اول بودید حتی به دومی فکر نمیکردید
    پس احتمال داره علاقه ی شما وابستگی باشه و به خاطره تعامل زیاد شما با ایشون شکل گرفته باشه
    در ضمن شما از کجا میدونید شاید اگر تعاملاتتون رو و شناختتون رو با این خواستگار دوم بیشتر کنید به تبع کفیت و یا حس مشترک و احساس بهتری با ایشون داشته باشید
    برای اینکه در آینده حسرت نخورید همه ی جوانب اخلاقی رفتاری ، موقعیتی و شناختی خواستگار دومتون رو با جلسات مشاوره و تعاملات خانوادگی و بین خودتون بسنجید بعد پاسخ بدید
    تا در آینده حسرت و ای کاشی براتون رخ نده
    در ضمن این نکته هم توجه داشته باشید که خانواده ی خواستگار دوم با رقبت و بدون اجبار خواستگاری شما آمدند و به تبع ارج و قرب شما پیش خانواده ی اونها بالاتره
    ازدواج هم تنها دو نفر و بهم پیوند نمیده دو فامیل هم بهم مرتبط میکنه و رضایت هر دو خانواده در زندگی مشترک خیلی خیلی خیلی مهمه
    امضای ایشان

Don't GIVE UP
    if you wait for the perfect time you will never get anything done

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28473
    تشکـر
    3
    تشکر شده 10 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط miss eli vrn نمایش پست ها
    این طور که متوجه شدم شما نسبت به خواستگار دومتون هم بی میل نیستید و اگر واقعا عاشق خواستگار اول بودید حتی به دومی فکر نمیکردید
    پس احتمال داره علاقه ی شما وابستگی باشه و به خاطره تعامل زیاد شما با ایشون شکل گرفته باشه
    در ضمن شما از کجا میدونید شاید اگر تعاملاتتون رو و شناختتون رو با این خواستگار دوم بیشتر کنید به تبع کفیت و یا حس مشترک و احساس بهتری با ایشون داشته باشید
    برای اینکه در آینده حسرت نخورید همه ی جوانب اخلاقی رفتاری ، موقعیتی و شناختی خواستگار دومتون رو با جلسات مشاوره و تعاملات خانوادگی و بین خودتون بسنجید بعد پاسخ بدید
    تا در آینده حسرت و ای کاشی براتون رخ نده
    در ضمن این نکته هم توجه داشته باشید که خانواده ی خواستگار دوم با رقبت و بدون اجبار خواستگاری شما آمدند و به تبع ارج و قرب شما پیش خانواده ی اونها بالاتره
    ازدواج هم تنها دو نفر و بهم پیوند نمیده دو فامیل هم بهم مرتبط میکنه و رضایت هر دو خانواده در زندگی مشترک خیلی خیلی خیلی مهمه
    مسلما من عاشق دلسوخته ای نیستم ولی دوستش دارم و آن هم به دلیل ویژیگی های مشترک.
    بله نظر شما درسته که اگه با نفر دوم تعاملی داشته باشم ممکنه به درجه رضایت بالاتری برسم.خواستم با خواستگار دوم صحبت کنم ولی خانواده گفتن اگه واقعن قبولش داری می تونی باهاش صحبت کنی و ما اجازه نمیدیم هم زمان با دو نفر در ارتباط باشی.راه دوره و با یکی دوبارصحبت کردن به نتیجه نمیرسید و با تکرار مکالمه ها ممکنه ارتباط ناخاسته ای پیش بیاد و بحث آبروست.اگه قرار باشه رودر رو صحبت کنید با توجه به راه دوری که انها اومدن در صورت رضایت آنها باید قبول کنی.
    امضای ایشان
    شبنم ازره

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

پیشنهاد میکنم فعلا عجله نکنید !
    خواستگار دوم که ریسک بالایی دارن ...که چیزی هم ازشون نگفتیو ولی همین شرایط کلی هم که گفتید خودش یک جور ریسکه و نمیشه از اینده مطمین یا حتی درصدی مطمین بود .

خواستگار اول هم مطپین باشید با مخالفک خانواده ها شما روی ارامش رو نمیبینید ...اگر عاشق و دواتیشه نیستید که بهتر ..اصلا ازدواج نکنید بهتره ..حالا توصیحش پیچیدست

12. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28473
    تشکـر
    3
    تشکر شده 10 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal1 نمایش پست ها
    پیشنهاد میکنم فعلا عجله نکنید !
    خواستگار دوم که ریسک بالایی دارن ...که چیزی هم ازشون نگفتیو ولی همین شرایط کلی هم که گفتید خودش یک جور ریسکه و نمیشه از اینده مطمین یا حتی درصدی مطمین بود .

خواستگار اول هم مطپین باشید با مخالفک خانواده ها شما روی ارامش رو نمیبینید ...اگر عاشق و دواتیشه نیستید که بهتر ..اصلا ازدواج نکنید بهتره ..حالا توصیحش پیچیدست
    من پیش خودم به این نتیجه رسیدم که در زمان مقرری که خانواده پسر تعیین کردن،دو خانوه اگر باهم کنار اومدن قبول کنم.
    امضای ایشان
    شبنم ازره

13. کاربران زیر از شبنم ثریا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    تشکر شده 2,242 بار در 1,070 پست
    میزان امتیاز
    9

مسلما من عاشق دلسوخته ای نیستم ولی دوستش دارم و آن هم به دلیل ویژیگی های مشترک.
    بله نظر شما درسته که اگه با نفر دوم تعاملی داشته باشم ممکنه به درجه رضایت بالاتری برسم.خواستم با خواستگار دوم صحبت کنم ولی خانواده گفتن اگه واقعن قبولش داری می تونی باهاش صحبت کنی و ما اجازه نمیدیم هم زمان با دو نفر در ارتباط باشی.راه دوره و با یکی دوبارصحبت کردن به نتیجه نمیرسید و با تکرار مکالمه ها ممکنه ارتباط ناخاسته ای پیش بیاد و بحث آبروست.اگه قرار باشه رودر رو صحبت کنید با توجه به راه دوری که انها اومدن در صورت رضایت آنها باید قبول کنی.
    فرضم بحث خواستگار اولی در کار نبود اون وقت شما موافقت میکردید بیان برای خواستگاری یعنی از نظر خانوادتون حتی اگر شما بعد از تعامل با ایشون ازشون خوشت نیومد و اونا خوششون اومد باید باهاش ازدواج کنی
    در ضمن شما وقتی از خواستگار اولتون شناخت پیدا کردید چه لزومی داره با هاش در ارتباط باشید
    شاید بهتر باشه موقعیتتون رو برای خواستگار اولتون مطرح کنید که یه وقتی برای این سردرگمی شما بهتون بدند چون ازدواج نباید بر اساس حس دلسوزی باشه
    قبل از ازدواج چشمات و باز کن و همه ی جوانب رو منطقی در نظر بگیر
    بعد از ازدواج چشماتو ببند و نهایت تلاشت و احساست و برای زندگی به کار ببر
    امضای ایشان

Don't GIVE UP
    if you wait for the perfect time you will never get anything done

15. 2 کاربران زیر از miss eli vrn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)