نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: این افراد، جراحی زیبایی بینی برایشان مناسب نیست!

1658
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25
    تشکـر
    52
    تشکر شده 531 بار در 311 پست
    میزان امتیاز
    13

این افراد، جراحی زیبایی بینی برایشان مناسب نیست!

اقدام به جراحی رینوپلاستیک برای افرادی که از بیماری‌های مهلکی نظیر سرطان رنج می‌برند، چندان صحیح نیست چرا که برای این بیماران عمر طولانی تصور نمی‌شود و عمل جراحی برای آنان حتی با وجود اصرار بیماران درست نیست.

یک فوق تخصص و جراح پلاستیک توصیه کرد: افرادی که بیماری‌های مهلک، اختلالات خونریزی دهنده و اختلالات روانی شدید دارند، بهتر است اقدام به جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستیک) نکنند.

دکتر محمدحسین حسامی رستمی در رابطه با همزمانی درمان ساختاری دندان با ارتودنسی و انجام جراحی پلاستیک بینی (رینوپلاستیک)، گفت: اگر ارتودنسی صرفا به دلیل اصلاح ردیف دندان‌ها باشد، هیچ مانعی برای انجام عمل رینوپلاستیک وجود ندارد اما اگر قرار بر جراحی از ناحیه فک بالا (ارتوگناتیک) باشد، باید حداقل شش ماه تا یک سال زمان از عمل جراحی فک گذشته باشد.

وی ادامه داد: جراحی دفرمیکی فک بالا بر شکل و ظاهر بینی نیز تاثیر می‌گذارد که بر نتیجه عمل رینوپلاستیک نیز تاثیرگذار خواهد بود. این فوق تخصص در ادامه عنوان کرد: اگر برای اصلاح ردیف دندان‌ها نیازی به جراحی فک وجود نداشته باشد، انجام رینوپلاستیک مانعی ندارد و بسیاری از بیماران بدون مشکل اقدام به این عمل می‌کنند و به نتیجه دلخواه می‌رسند.

وی با بیان اینکه انجام عمل جراحی رینوپلاستیک برای گروه‌هایی از افراد توصیه نمی‌شود، اظهار کرد: اقدام به جراحی رینوپلاستیک برای افرادی که از بیماری‌های مهلکی نظیر سرطان رنج می‌برند، چندان صحیح نیست چرا که برای این بیماران عمر طولانی تصور نمی‌شود و عمل جراحی برای آنان حتی با وجود اصرار بیماران درست نیست.

حسامی رستمی در ادامه تصریح کرد: اگر افراد مبتلا به بیماری‌های خونریزی دهنده دارای اختلالاتی باشند که اصلاح آن با تمهیدات خاص قابل انجام نیست، عمل جراحی رینو پلاستیک برای آنان انجام نخواهد شد.

این فوق تخصص با بیان اینکه برخی از مراجعین دچار اختلالات روانی زیادی هستند، عنوان کرد: این افراد به دلیل اینکه ثبات روانی ندارند به سختی نسبت به نتیجه عمل راضی خواهند بود و معمولا از ایرادهای بی‌دلیل و بی‌پایه صحبت می‌کنند که از نظر پزشک و اطرافیان بیمار قابل قبول نیست. وی ادامه داد: اگر پزشکان در مصاحبه با بیمار متوجه عدم تعادل روانی این افراد شوند بهتر است این مورد را شناسایی و از عمل جراحی این افراد صرف‌نظر کنند.

2. کاربران زیر از R e z a بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1122
    تشکـر
    0
    تشکر شده 4 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : این افراد، جراحی زیبایی بینی برایشان مناسب نیست!

سلام و وقت بخیر .
    دنبال تاپیکی بودم که درباره ی جراحی بینی باشه و ایجا رو پیدا کردم . چونکه نخواستم واسه سوالم تاپیک جدید باز کنم با اجازه عوامل سوالم رو همینجا میپرسم و از دوستان میخوام که نظر بدن و راهنماییم کنن .
    من مشکل انحراف بینی دارم که میخوام جراحی کنم ...
    از لحاظ تنفس مشکلی ندارم هاا , ظاهرش کجه . وقتی تو آیینه صورتم رو نگا میکنم اول بینیم به چشمم میخوره بعد اجزای دیگه ی صورتم!
    اما اطرافیانم میگن زیاد هم به چشم نمیاد.
    چیزیه که نزدیک1 سال هست نیمی از مشغله ی ذهنیم شده , اما میترسم که عمل کنم, البته نه از عمل ....
    بلکه از این وحشت دارم که کارم به ترمیم بکشه , و ناگفته هم نماند که یه خورده حساسم , و میترسم که نتیجه ی عمل با اون چیزی که تو ذهنم هست فرق داشته باشه , اون موقع ست که باید بسوزم و بسازم و در حسرت بینی کج خدادادیم از این جهان رخت ببندم (زبونم لال ایشاا... اما اگه اینجوری شه حتما خودمو کشتم ) به خاطر همین ترسم , جرات نکردم تو خونه مطرح کنم . چون میترسم بابام بگه نه و وقتی هم که بابام تو یه کاری نه بیاره دیگه تمام ! همه ی عالم و آدم بسیج میشن که علیه من حرکت کنن . چون خیلی تجربه داشتم که بابام مخالفت کرده و کار من جور نشده .
    از عوارض کوتاه مدت و دراز مدتش هم کم و بیش با خبرم , ولی اصلا نمیتونم خودم رو با این بینی تو لباس عروس و عکسای آتلیهای تصور کنم . (همون قضیه بکشم و خوشگلم کن هستش که فکرش از سرم بیرون نمیره )
    نمیدونم به خاطر اینه یا چیزه دیگه , من اعتماد به نفسمم کمه . خلاصه این که نمیدونم چی کار کنم . نمیتونم تصمیم درستی بگیرم . میدونم عاقلانش اینه که بیخیال بشم (حالا از هر جهت که نگاه کنیم به موضوع... مثلا خدا دوس داشته اینجوری آفریده , یا مهم سیرت زیباست , یا اگه خوشبینانه نگاه کنیم و خدا 80 سال بهم عمر بده من فقط نصفش رو زیبا خواهم بود بعدش دیگه یواش یواش مچاله میشم و ...... همه اینارو میدونم ) و اینم میدونم که قبل از عمل , حین عمل و حتی شاید سالها بعد از عمل چه بلایی قراره سرم بیاد ولی بازم میخوامش
    کسی نظری داره ؟؟؟

4. کاربران زیر از *R Z* بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1410
    تشکـر
    12
    تشکر شده 314 بار در 223 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط *R Z* نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر .
    دنبال تاپیکی بودم که درباره ی جراحی بینی باشه و ایجا رو پیدا کردم . چونکه نخواستم واسه سوالم تاپیک جدید باز کنم با اجازه عوامل سوالم رو همینجا میپرسم و از دوستان میخوام که نظر بدن و راهنماییم کنن .
    من مشکل انحراف بینی دارم که میخوام جراحی کنم ...
    از لحاظ تنفس مشکلی ندارم هاا , ظاهرش کجه . وقتی تو آیینه صورتم رو نگا میکنم اول بینیم به چشمم میخوره بعد اجزای دیگه ی صورتم!
    اما اطرافیانم میگن زیاد هم به چشم نمیاد.
    چیزیه که نزدیک1 سال هست نیمی از مشغله ی ذهنیم شده , اما میترسم که عمل کنم, البته نه از عمل ....
    بلکه از این وحشت دارم که کارم به ترمیم بکشه , و ناگفته هم نماند که یه خورده حساسم , و میترسم که نتیجه ی عمل با اون چیزی که تو ذهنم هست فرق داشته باشه , اون موقع ست که باید بسوزم و بسازم و در حسرت بینی کج خدادادیم از این جهان رخت ببندم (زبونم لال ایشاا... اما اگه اینجوری شه حتما خودمو کشتم ) به خاطر همین ترسم , جرات نکردم تو خونه مطرح کنم . چون میترسم بابام بگه نه و وقتی هم که بابام تو یه کاری نه بیاره دیگه تمام ! همه ی عالم و آدم بسیج میشن که علیه من حرکت کنن . چون خیلی تجربه داشتم که بابام مخالفت کرده و کار من جور نشده .
    از عوارض کوتاه مدت و دراز مدتش هم کم و بیش با خبرم , ولی اصلا نمیتونم خودم رو با این بینی تو لباس عروس و عکسای آتلیهای تصور کنم . (همون قضیه بکشم و خوشگلم کن هستش که فکرش از سرم بیرون نمیره )
    نمیدونم به خاطر اینه یا چیزه دیگه , من اعتماد به نفسمم کمه . خلاصه این که نمیدونم چی کار کنم . نمیتونم تصمیم درستی بگیرم . میدونم عاقلانش اینه که بیخیال بشم (حالا از هر جهت که نگاه کنیم به موضوع... مثلا خدا دوس داشته اینجوری آفریده , یا مهم سیرت زیباست , یا اگه خوشبینانه نگاه کنیم و خدا 80 سال بهم عمر بده من فقط نصفش رو زیبا خواهم بود بعدش دیگه یواش یواش مچاله میشم و ...... همه اینارو میدونم ) و اینم میدونم که قبل از عمل , حین عمل و حتی شاید سالها بعد از عمل چه بلایی قراره سرم بیاد ولی بازم میخوامش
    کسی نظری داره ؟؟؟
    سلام
    نظر منو بخواین بهتون میگم اگرم بینیتون رو عمل کردین فقط همون انحرافشو بردارین دماغتونو کوچیک یا عروسکی نکنین چون هر کسی خداوند بینی مناسب به صورت خودشو بهش داده الان یه عالمه آدم تو اطراف می بینیم که صورتاشون بزرگه ولی دماغ دارن اندازه دکمه اصلا تناسب ندارن با هم
    بعدشم بهتر بدونین دنگ و فنگ بعد از عمل بینی خیلی بیشتر تا قبلش
    البته این نظر منه ها نظر کارشناسی رو دوستان باید بدن
    موفق باشین
    امضای ایشان
    این روزها
    خدا هم از حرفای تکراری من خسته است
    چه حس مشترکی داریم من و خدا ...
    او از حرفای تکراری من خسته است ...
    و من ...
    از تکرار غم انگیز روزهایم

6. کاربران زیر از Artin بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1122
    تشکـر
    0
    تشکر شده 4 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Artin نمایش پست ها
    فقط همون انحرافشو بردارین دماغتونو کوچیک یا عروسکی نکنین
    ممنونم جناب آرتین.
    اصلا خودم طرفدار بینی فانتزی نیستم . البته که طبیعی رو ترجیح میدم . دوست ندارم بعد مثلا 1سال که بینیم خوب جا افتاد یه نفر که قبلا منو ندیده متوجه بشه که جراحی بینی کردم
    بازم ازتون تشکر میکنم

8. 2 کاربران زیر از *R Z* بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)