نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: مخالفت خانواده با ازدواج

887
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28702
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مخالفت خانواده با ازدواج

با سلام
    بنده 3 سال پیش تو دانشگاه از دختر همشهریم خواستگاری کردم که بعد از تماس مادرم با خونوادش گفتن فعلا میخاد درس بخونه. بعد با پیامایی که میدائیم من قصد کردم که دیگه بهش پیام ندم که اون نشون داد منو پسندیده ولی با توجه به رشتش (پزشکی) و اینکه سال اول دانشگاهش بود هردو تصمیم گرفتیم باهم در ارتباط باشیم برای شناخت تا بعد از امتحان علوم پایه (پایان سال دوم دانشگاهش) بریم خواستگاری (بدون اطلاع خوانوادها ارتباط داشتیم).بعد امتحانش مادرم زنگ میزد خونشون مادرش جواب نمیداد تا اینکه عید نوروز رفتیم خونشون خاستگاری. خونوادش گفتن با یک جلسه نمیشه همو شناخت باز یک ماه بعدش با همه خونوادمون رفتیم و صحبتامونو کردیم. قراره تابستون جواب نهایی رو بهمون بدن. چون در ارتباطیم هردومون میگه خونوادم گفتن نباید عجله کرد و موقعیتای بهتر میان. من فوق لیسانس رشته مهندسی هستم. دخترشون بمن خیلی وابسته شده ولی حریف خونوادش نمیشه و میگه من اگه سنم بره بالاتر اون موقع میتونم بگم فلانی رو میخام و قبول کنن.الان میگن سنت کمه نمیتونی درست تشخیص بدی. خونواده من میگن سه ساله امروز و فردا میکنن و اگه نه دادن دیگه عمرا نمیریم.
    نمیدونم چرا دخترشون نگفت که من اختیاری ندارم چون منو میخاسته پنهان کرده و الانم با توجه به رابطه نزدیکی که با هم داشتیم تو این سالها نمیتونه وایسه بگه من میخامش.
    بنظرتون چه کنم؟
    ممنون میشم جوابو ایمیل کنید برام

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    تشکر شده 5,258 بار در 1,556 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : مخالفت ازدواج

سلام
    دوست عزیز تو این سایت اطلاعاتی نظیر ایمیل حفظ میشه و نمایش داده نمیشه (فکر کنم )‌
    راجب مشکلتون هم فکر میکنم تنها راه حل ثابت کردن خودتون به خانواده دختر خانم هست
    چون درحال حاضر تنها مشکل نداشتن اعتماد کامل نسبته به شماست (که کاملا عادیه )
    پس تنها راه حل میشه بدست آوردن این اعتماده از طرف خانواده ایشون
    که اینم از راهی ممکنه که پدر و مادر دختر خانم دوست دارن
    یعنی من نمیتونم بگم چجوری اعتمادشونو بدست بیاری چون ملاک اون هارو نمیدونم
    پس وظیفه بعدی شماهم همینه " شناخت پدر و مادرشون و راه های جلب اعتماد "
    درضمن به خانواده هم بگید اگر واقعا علاقه قلبی و شناختی دارید از هم این رفت و آمد ها نباید مانع کم آوردن شما بشه ....
    بالاخره اگر بخوایم واقع بین باشیم نسبت به این وسواس زیادم نمیشه خرده گرفت

درضمن ایستادن دختر خانم جلو پدر و مادرش فکر نمیکنم راه حل آخر یا بهترین راه باشه ..
    چون این مسئله باعث گارد گرفتن بیشتر خانواده میشه
    مطمعنن راه زیاده برای راضی کردن خانواده که بیشتر نیاز به فکر کردن داره نه تصمیمات احساسی (احساسات و عاشاقنه های قبل از ازدواج منظورمه )

موفق و خوشبخت باشید
    امضای ایشان
    عشق مهمترین امتحان خداست ..
    فرزندان آدم و حوا چندهزار سال است که عشق را حل میکنند
    اما فقط کسانی قبول می شوند که عشق را زیبا بکِشند
    بقیه فقط عشق را می کِشند و می کُشند(ReePaa)

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29321
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : مخالفت خانواده با ازدواج

سلام یکی از دوستان من چهارسال هست یه پسر میشناسه وهم دیگر برای ازدواج میخواهند وباخوانوادش مطرح کرده ولی مادر پسر راضی نمیشه میگه میخواهم خودم واسه پسرم ازشهرخودم دختر بگیرم چون که میداند قبلا باهم رابطه داشتند مخالفت میکند ودیگر مثل قدیم باهم رابطه زیاد ندارند چندروز قبل خبردارشده که ده بار برای پسر خواستگاری رفتن وموفق نشدن پسر میخواهد هم خانوادشو داشته باشد هم به عشقش برسه شما چه راحلی پیشنهاد میدید ؟درضمن خانواده پسر کاملا سنتی و مذهبی هستند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد