نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: مشکل در تنظیم رفتار و تعادل خلق و خو

1115
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28868
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل در تنظیم رفتار و تعادل خلق و خو

سلام.جوانی 23 ساله هستم(پسر).خیلی آدم اجتماعی ای نیستم.شخصیت درونگرایی دارم.

در کودکی و نوجوانی خیلی به شعائر مذهبی پایبند بودم ولی گاها در برخورد هام با دیگران مخصوصا وقتی رفتار و یا کلام نامناسبی داشتن خیلی زود حساس میشدم و از کوره در می رفتم و تند خو و پرخاشگر میشدم.

در یکی دو سال اخیر به خودارضایی رو آوردم.این کار بهم کمک کرد قدری رفتارم رو تعدیل کنم و در برخورد با دیگران ملایم تر باشم و پرخاشگری نکنم اما مشکل دیگری که برام ایجاد کرد اینه که غالبا بعد از انجام این عمل احساس کسالت و خستگی و کوفتگی میکنم و بعضی وقت ها نمیتونم کارهای روزمره ام رو درست انجام بدم.

مدتیه سعی کردم این عادت رو کنار بذارم.وقتی این کارو ترک میکنم در انجام کارهای روزانه ام انرژی و نشاط و شادابی بیشتری بدست میارم اما ترک این عمل عنصر پرخاشگری و عدم تعادل در رفتار رو دوباره در من احیا میکنه.

از این بابت میخواستم اگر ممکن باشه راهنماییم کنید که چطور تعادل رو تو زندگیم برقرار کنم و اینکه هم بتونم با انگیزه کافی به درس و امور زندگیم بپردازم و هم در رفتارم عملکرد قابل قبولی داشته باشم.

ممنون.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26244
    تشکـر
    295
    تشکر شده 719 بار در 357 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : مشکل در تنظیم رفتار و تعادل خلق و خو

سلام.
    بهترین راه اینه خود ارضایی رو به طور کامل کنار بذارید و ورزش رو شروع کنید. مصرف انرژی در راه درستش باعث بهبودی ماندگار میشه و اثرات ورزش رو خودتون در رفتار و زندگی می بینید. در حالی که ادامه دادن خود ارضایی نه تنها باعث تلف شدن انرژی بی ثمر شما میشه، بلکه این پرخاشگری رو هم در دراز مدت تشدید می کنه، در کنار مشکلات دیگه ای که با گذر زمان براتون به وجود میاره.
    همونطور که گفتین به شعائر مذهبی پایبند بودین، باید بدونید کاری که انجام میدین گناه کبیره هم هست. بهتره تصمیم به ترک این کار ببینین و ورزشی رو به صورت حرفه ای شروع کنید تا اثراتش رو در تند خویی تون هم ببینید.
    برای پرخاشگری و تعال رفتاریتون دلایل مختلفی می تونه وجود داشته باشه که می تونید بیشتر توضیح بدید، اما چیزی که باید بدونید ادامه خود ارضایی این ویژگی ها رو در آینده بیشتر نشون خواهد داد و با گذر زمان تقویت میشن.
    امضای ایشان
    من دِس بوی هستم، نه دیس بوی!

1

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : مشکل در تنظیم رفتار و تعادل خلق و خو

نقل قول نوشته اصلی توسط a_g نمایش پست ها
    سلام.جوانی 23 ساله هستم(پسر).خیلی آدم اجتماعی ای نیستم.شخصیت درونگرایی دارم.

در کودکی و نوجوانی خیلی به شعائر مذهبی پایبند بودم ولی گاها در برخورد هام با دیگران مخصوصا وقتی رفتار و یا کلام نامناسبی داشتن خیلی زود حساس میشدم و از کوره در می رفتم و تند خو و پرخاشگر میشدم.

در یکی دو سال اخیر به خودارضایی رو آوردم.این کار بهم کمک کرد قدری رفتارم رو تعدیل کنم و در برخورد با دیگران ملایم تر باشم و پرخاشگری نکنم اما مشکل دیگری که برام ایجاد کرد اینه که غالبا بعد از انجام این عمل احساس کسالت و خستگی و کوفتگی میکنم و بعضی وقت ها نمیتونم کارهای روزمره ام رو درست انجام بدم.

مدتیه سعی کردم این عادت رو کنار بذارم.وقتی این کارو ترک میکنم در انجام کارهای روزانه ام انرژی و نشاط و شادابی بیشتری بدست میارم اما ترک این عمل عنصر پرخاشگری و عدم تعادل در رفتار رو دوباره در من احیا میکنه.

از این بابت میخواستم اگر ممکن باشه راهنماییم کنید که چطور تعادل رو تو زندگیم برقرار کنم و اینکه هم بتونم با انگیزه کافی به درس و امور زندگیم بپردازم و هم در رفتارم عملکرد قابل قبولی داشته باشم.

ممنون.

سلام

عزیز متاسفم ولی مشکل شما خود ارضایی نیست مشکل شما خشم و عصبانیت و وسواسه!!!!؟؟

به یکی از همکاران جهت درمان رجوع کنید

موفق باشید

سپاس

دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)