نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: برخورد با جوان

1014
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28925
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Angry برخورد با جوان

سلام پسر 14 سالهای دارم که با دختری دوست شده و برای دیدن او از خانه بیرون می رود بدون انکه چیزی به ما بگوید و وقتی که خانه هست هم ساعتها با تلفن صحبت میکند و پرخاشگر هم شده و به درس کمتر توجه می کند

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    24045
    تشکـر
    990
    تشکر شده 1,812 بار در 718 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : برخورد با جوان

بهتره هر چه زودتر جلوشو بگیری قبل اینکه شما و خودشو توی دردسر بزرگی بندازه... درضمن پسری که از 14سالگی بخواد وارد این فازها بشه، ده سال دیگه واویلاس
    یکی از اعضا خانواده که باهاش صمیمیت بیشتری داره رو بفرست باهاش حرف بزنه، کم کم امکانات ارتباطی (نت،موبایل) رو ازش بگیر...

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

ارتباط را ازش نگیرید چون او اگه بخواد کار خودشو بکنه انجام میده حالا اینترنت و موبایل نشد مثل قدیما نامه

دنبال این باشید که دلیلش از ارتباط با دخترا چیه آیا کمبود عاطفی از طرف پدر و مادرش داره؟؟؟

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    24045
    تشکـر
    990
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    ارتباط را ازش نگیرید چون او اگه بخواد کار خودشو بکنه انجام میده حالا اینترنت و موبایل نشد مثل قدیما نامه

دنبال این باشید که دلیلش از ارتباط با دخترا چیه آیا کمبود عاطفی از طرف پدر و مادرش داره؟؟؟
    چه جالب! راه برقراری ارتباط رو ازش نگیره چون ممکنه از نامه استفاده کنه؟!! دلیل ارتباط هم مشخصه، هر انچه دیده بیند دل کند یاد... نوجوانی که از شبکه های اجتماعی با اون محتوای تحریک کننده استفاده کنه و اول بلوغشم باشه، خواه نخواه به این سمت کشیده میشه... یه بحث رو کم کنی و کم نیاوردن بین همسالان هم هست...

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط orbital نمایش پست ها
    چه جالب! راه برقراری ارتباط رو ازش نگیره چون ممکنه از نامه استفاده کنه؟!! دلیل ارتباط هم مشخصه، هر انچه دیده بیند دل کند یاد... نوجوانی که از شبکه های اجتماعی با اون محتوای تحریک کننده استفاده کنه و اول بلوغشم باشه، خواه نخواه به این سمت کشیده میشه... یه بحث رو کم کنی و کم نیاوردن بین همسالان هم هست...
    اصلا ربطی نداره واقعا فکر میکنید اگه خودش موبایل نداشته باشه جایی دیگه هم موبایل نمیتونه گیر بیاره؟؟؟؟؟
    آیا محتوای تحریک کننده فقط تو شبکات اجتماعی هستش یا جامعه ما خودش باعث تحریکه؟؟؟ پس باید بگید جلوشم بگیرید تو خونه زندونیش کنید که بیرون نره تحریک بشه

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    20970
    تشکـر
    827
    تشکر شده 1,757 بار در 626 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط پیدا نمایش پست ها
    سلام پسر 14 سالهای دارم که با دختری دوست شده و برای دیدن او از خانه بیرون می رود بدون انکه چیزی به ما بگوید و وقتی که خانه هست هم ساعتها با تلفن صحبت میکند و پرخاشگر هم شده و به درس کمتر توجه می کند
    سلام و روز بخير
    به سايت مشاوره خوش اومدين

اجازه بديد همين اول يك عذرخواهي بكنم اگه بعضي ها حرفهام تند ميشه و بدونيد هيچ اعمال غرضي در كار نيست، هدف درك مشكل و تا حدودي ارايه راهكار و مشورته
    پیش‌ از هر چیز باید خانواده‌ها به‌ نقش‌ حیاتی‌ خود در برابر فرزندان‌ آگاه‌ شوند تا بتوانند الگوهای‌ صحیح‌ رفتاری‌ را به‌ فرزندان‌ ارائه‌ دهند و هویتی‌ سالم‌ و پویا به‌ آنان ببخشند.والدین‌ باید به‌ نیازهای‌ عاطفی‌ و روحی‌ فرزندان‌ و شیوه‌های‌ صحیح‌ پاسخ‌گویی‌ به‌ این‌ نیازها واقف‌ شوند.بي شك كوتاهي در منزل باعث شده كودك دست به هركاري براي پر كردن اين چالش بزند.در گذشته با نبودن عواملي چون شبكه هاي مجازي و يا ماهواره معمولا كودك در سخت ترين شرايط به عواملي همچون موسيقي روي مي آورد اما شبكه هاي مجازي و ماهواره و نوع الغا فرهنگي آن در امروز به نوعي تاثير عميقي بر حتي بلوغ فرد مي گذارد.صحبت هاي گروه همسالان نيز بسيار موثر مي باشد.در نظر بگيريد همكلاسي پسرتان در مدرسه براي پسر شما اينگونه تعريف كند كه فرضا مادرم منو دوست نداره و حالا من با دختر همسايه كه بسيار من را درك ميكند خيلي روزهاي خوبي رو ميگذرونم.چونم منو ميفهمم.(موضوع مشابه شما) و اين موضوع رو هم اضافه كنم كه طبيعت غريزي ميل به جنس مخالف مزيد بر علت خواهد شد تا اين اتفاق به وقوع بپيوندد.
    حالا چه راه حل هايي رو ميشه در پيش گرفت.از روش‌های‌ تربیتی‌ مؤثر در این‌ زمینه‌ به‌ این‌ موارد اشاره‌ می‌شود:
    1. تقویت‌ ارزش‌های‌ اخلاقی، معنوی‌ و انسانی‌ و سست‌ گردانیدن‌ معیارهای‌ فقط مادی‌ در نظر گروه جوانان؛
    2. ارائه‌‌ی خدمات‌ رفاهی‌ و اجتماعی‌ جهت‌ برطرف ‌کردن‌ کمبودهای‌ عاطفی‌ کودکان‌ و نوجوانان؛
    3. پرورش‌ احساس‌ عزت‌ نفس‌ و اعتماد به ‌نفس‌ کودک‌ و نوجوان‌ در خانواده‌ و مدرسه؛
    4. بهسازی‌ وضع‌ خانواده‌ها از طریق‌ تماس‌ با کارشناسان‌ متخصص‌ در امور خانواده؛
    5. استفاده‌ از فیلم‌ ها و نوارهای‌ تربیتی؛
    6. آموزش‌ مهارت‌های‌ حل‌ مسئله‌ به‌ نوجوانان‌ و نیز شیوه‌های‌ تصمیم‌‌گیری؛
    7. آموزش‌ اصول‌ بهداشت‌ روانی‌ به‌ خانواده‌ها و فرزندان؛
    8. پرهیز از سخت‌گیری‌ و تنبیه‌ و همچنین‌ اجتناب‌ از آسان‌گیری‌ در تربیت‌ فرزندان؛
    9. و از همه مهمتر به نظر من نزديك تر شدن هرچه بيشتر به حوزه ي عقيدتي و مذهبي و تقويت اين موضع در فرزند
    وقتي ما خانواده ها به فرزندمون به اندازه كافي محبت نكنيم بايد منتظر اين مورد باشيم.اين مورد در دختران قدرت تخريبي بيشتري دارد . دختراني که اين تجربه تلخ و ناگوار را دارا مي باشند غالبا نمي توانند چنين تعارضي را تحمل کنند. در اين هنگام دست نياز به سوي معلم يا مربي خود دراز کرده و از او کمک مي خواهند
    وظیفه همه ی پدران ومادران است که در دوران جوانی ونوجوانی به دختر وپسر خود محبت کافی داشته باشندتا این که آنها برای ارضای این احساس به افراد غریبه پناه نبرندوسنگ بنای زندگی وآینده خود را سست وخراب نکنند.
    خلا عاطفی وحاکم نبودن روابط محبت آمیز بین زن وشوهر واعضای خانواده می تواند از عوامل آسیب زا باشد.
    تهدید وارعاب علیه زنان ودختران عزت نفس آنان را از میان برده وتشنه ی کوچکترین نگاه محبت آمیز میکند.
    اينكه بيايم همش توصیه كنيم به بقيه که ارزش انسانی خود را درک کن وبه آسانی عظمت خود را فدای لذت های پوچ ولحظه ای نکنو این معامله ای زیانبار است که ضرر آن در بسیاری از مواقع غیر قابل جبران است نميتواند خيلي موثر باشد.براي يك فرد زير 18 سال اين موارد كارساز نيست.چرا كه هنوز رشد فهمي و عقلي كاملي ندارد

ببخشيد طولاني شد.مطالبي كه ارايه شد صرفا نظر شخصي مي باشد.

دلتون هميشه سبز
    امضای ایشان
    ﺳﺎﻋﺖ ﺷﻨﯽ ﺑﻪ ﻣﻦ ﯾﺎﺩ ﺩﺍﺩ ﺑﺎﯾﺪ ﺧﺎﻟﯽ ﺷﻮﯼ ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ...
    ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ، ﺩﻟﯽ ﺭﺍ،ﭼﺸﻤﯽ ﺭﺍ،ﮔﻮﺷﯽ ﺭﺍ ....
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﺧﻮﺩﺕ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻧﻔﺮﺕ
    ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻋﺸﻖ
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﭼﺸﻤﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﮐﯿﻨﻪ
    ﺗﺎ ﭘﺮ ﺷﻮﺩ ﭼﺸﻤﯽ ﺍﺯ ﺁﺭﺍﻣﺶ
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﮔﻮﺵ ﻫﺎﯾﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺩﺭﻭﻍ
    ﺗﺎ ﭘﺮ ﮐﻨﯽ ﮔﻮﺵ ﻫﺎﯾﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺯﻣﺰﻣﻪ ﻫﺎﯼ ﻋﺎﺷﻘﺎﻧﻪ
    ﻭ ﻣﺒﺎﺩﺍ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﮐﻨﯽ ﻣﺒﺎﺩﺍ ﺧﺎﻟﯽ ﺷﻮﯼ ﺑﻪ ﻗﯿﻤﺖ ﻟﺒﺮﯾﺰﯼ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ...
    ﯾﺎﺩﺕ ﺑﺎﺷﺪ ﺳﺎﻋﺖ ﺷﻨﯽ ﺭﻭﺯﯼ ﻣﯽ ﭼﺮﺧﺪ ﻭ ﺍﯾﻦ ﺑﺎﺭ ﺍﯾﻦ ﺗﻮ ﻫﺴﺘﯽ ﮐﻪ ﭘُﺮ ﻣﯿﺸﻮﯼ ﺍﺯ ﺁﻧﭽﻪ ﺧﻮﺩﺕ ﭘُﺮ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﯼ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﺭﺍ

7. کاربران زیر از سهيل بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    24045
    تشکـر
    990
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    اصلا ربطی نداره واقعا فکر میکنید اگه خودش موبایل نداشته باشه جایی دیگه هم موبایل نمیتونه گیر بیاره؟؟؟؟؟
    آیا محتوای تحریک کننده فقط تو شبکات اجتماعی هستش یا جامعه ما خودش باعث تحریکه؟؟؟ پس باید بگید جلوشم بگیرید تو خونه زندونیش کنید که بیرون نره تحریک بشه
    موفق باشین

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط orbital نمایش پست ها
    بهتره هر چه زودتر جلوشو بگیری قبل اینکه شما و خودشو توی دردسر بزرگی بندازه... درضمن پسری که از 14سالگی بخواد وارد این فازها بشه، ده سال دیگه واویلاس
    یکی از اعضا خانواده که باهاش صمیمیت بیشتری داره رو بفرست باهاش حرف بزنه، کم کم امکانات ارتباطی (نت،موبایل) رو ازش بگیر...
    متاسفانه توی این سن و این ارتباطات دیگه تعجب برانگیز نیست .
    خودم دیدم پسری توی این سن رو که مادر با تحصیلات عالیه داره به ارتباط کمک میکنه .
    چرا ؟چون فقط روشنفکر تره و متوجه شده که اگر این ارتباط رو قطع کنه لطمه روحی بدتری میخوره .
    بنابراین طبق توصیه مشاور ..خودش رو وارد این ارتباط کرده تا حداقل رابطه از یک جایی فراتر نره و مثل دوستی معمولی ادامه داشته باشه .

در قدم های بعد چکار خواهند کرد و یا تا کی ادامه داره رو دیگه خبر ندارم .

10. کاربران زیر از ghazal1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    24045
    تشکـر
    990
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal1 نمایش پست ها
    متاسفانه توی این سن و این ارتباطات دیگه تعجب برانگیز نیست .
    خودم دیدم پسری توی این سن رو که مادر با تحصیلات عالیه داره به ارتباط کمک میکنه .
    چرا ؟چون فقط روشنفکر تره و متوجه شده که اگر این ارتباط رو قطع کنه لطمه روحی بدتری میخوره .
    بنابراین طبق توصیه مشاور ..خودش رو وارد این ارتباط کرده تا حداقل رابطه از یک جایی فراتر نره و مثل دوستی معمولی ادامه داشته باشه .

در قدم های بعد چکار خواهند کرد و یا تا کی ادامه داره رو دیگه خبر ندارم .
    برادر من 14سالشه، یکسال پیش براش گوشی لمسی خریدم و باهاش شرط کردم استفاده فقط برای بازی و درس(زبان) و تنها نرم افزار پیام رسان هم واتساپ... یروز بمن گفت کلش رو برام نصب کن، نصب کردم و بعد از مدای متوجه شدم بجای بازی داره چت میکنه!! گوشی رو ازش گرفتم و بعد از تذکر و پاک کردن کلش دوباره بهش دادم...
    چند وقت پیش دیدم مرتب داره از گوشی شات میگیره... اوایل شاخکام تحریک شد ولی نمیهواستم جوری رفتار کنم که به غرورش بربخوره... گذشت تا یکماه میش ساعت 5صبح از صدای شات گرفتن گوشیش از خواب بیدارشدم... دیدم زیر پتو داره با گوشی ور میره... فوری ازش گرفتمش و گوشیشو جستجو کردم دیدم به به... توی اینستاگزام داره از کلیپهای پازتی و رقص شات میگیره... چند مورد چت هم ازش دیدم.. تازه متوجه شدم چرا روزها تا ظهر میخوابید... اخه ساعت چت کردناش 3نصف شب به بعد بود....خدامیدونه چقدر حالم بد شد..
    دیگه برلی همیشع گوشی رو ازش گرفتم و رفتارهاشو کنترل میکنم...
    چون اگه همین الان منحرف بشه و کسی جلوشو نگیره چند سال اینده باید با سند و زندان و دادگاه و... سرکار شد..

12. کاربران زیر از orbital بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد