نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: بار خانواده به دوش منه

1397
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1027
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

Post بار خانواده به دوش منه

سلام.دختری هستم 24 ساله که ی خواهر و ی برادر دارم که تفاوت سنیم باهاشون زیاده و وقتی بچه بودم ازدواج میکنن و در شهر دیگه ساکن میشن من میمونم با ی پدر مادر پیر با کلی فکر قدیمی و بایدها و نبایدهایی که باعث منزوی شدن من شد.تمام بچگیم آرزوم این بود که خواهر برادر کم سنو سالتر داشتم و همیشه حسرت داشتن یک خانواده واقعی رو میکشیدم.خلاصه من به صورت گوشه گیر و خجالتی بزرگ شدم تا وارد دانشگاه شدم با کلی مشکلات.مشکلات من با فوت پدرم بدتر شد انگیزم واسه درس خوندن کمتر شد وقتی فارغ التحصیل شدم دیگه درسو ول کردمو ادامه ندادم و رفتم دنباله کار که متاسفانه موفق نشدمو سرمو کلاه گذاشتن و خونه نشین شدم.نمیدونید چقدر سخته شرایطم.همه بار زندگی رو دوشه منه خواهرو برادرمم که دنباله زندگیه خودشونن منم و ی مادر پیر که همش خوابه یا مریضه.تنهایی خیلی عذابم میده خیلی.
    شرایطه ازدواجم برام پیش نیومده آخه کی با ی دختری تو شرایطه من با کلی مشکلات ازدواج میکنه.
    تازگیا دختره بدی شدم رفتم سمته چت رومو فیس بوکو.... با چند نفری هم دوست شدم و وقتمو به بطالت میگذرونم با آدمایی که برام هیچ ارزشی قائل نیستن و دنباله شهوته خودشونن.
    کمکم کنید یعنی سهمه من از زندگی این بود؟؟؟ ینی من باید تا آخر عمرم تنها باشم؟
    میدونم جوابتون چیه میگید برم ورزش و دنباله کار و هنر و...
    اما چرا؟واسه چی برم؟واسه کی؟؟؟؟؟؟ نا گفته نمونه که همه اینها رو هم امتحان کردم اولش خوب بود ولی به پوچی رسیدم و ولشون کردم.
    خواهش میکنم بگید چیکار کنم؟؟ اصلا کاری هست بتونم بکنم یا به همین دوستی های بی محتوا و وقت تلف کنم ادامه بدم

2. کاربران زیر از عاطفه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    1025
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : تنهایی

سلام عاطفه مشكلاتتو خوندم درسته دختر نيستم ولي يه جورايي دركت ميكنم من 22 سالمه تنهام تنهايي خيلي سخته واقعا ادمو افسرده ميكنه دليل اينكه رفتي سمت چت و فيس و اين چيزام كه خب معلومه بخاطر تنهاييته به مشكلات زندگيت كاري ندارم منظورم خونوادتن ولي اصلا سعي نكن بري دنبال رفاقت الكي كه خراب بشي من خواهرم مثل تو بيكاره همش خونس قبلا چند تا خواستگار داشت كه قسمتش نشد الانم بيكاره منزوي تو جامعه نبوده نميدونه بايد چيكار كنه من بهت ميگم حد اقل برو تو اين غرفه هاي عطر فروشي نيمه وقت كار كن من خيلي از دخترارو ديدم اونجا كار ميكنن حداقلش وقتتو الكي هدر نميدي به خدا اين چت بازيو اينا اخرش هيچي نيس جز پشيموني ميل خودته تو خودت تصميم ميگيري فقط مواظب خودت باش حواست باشه با كي دوست رابطه برقرار ميكني به خدا من اين حرفارو به خواهره خودمم ميزنم كه حواسش باشه خراب نشه اون 26 سالشه خيلي از پسرا مثل گرگ گشنه ميمونن اصلا دوستت ندارن همش حرفه دنبال بدنتن ما اومديم اينجا رك بحرفيم درسته؟ پس حواست باشه به فكره وقتت باش

4. کاربران زیر از محمد رضا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1027
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد رضا نمایش پست ها
    سلام عاطفه مشكلاتتو خوندم درسته دختر نيستم ولي يه جورايي دركت ميكنم من 22 سالمه تنهام تنهايي خيلي سخته واقعا ادمو افسرده ميكنه دليل اينكه رفتي سمت چت و فيس و اين چيزام كه خب معلومه بخاطر تنهاييته به مشكلات زندگيت كاري ندارم منظورم خونوادتن ولي اصلا سعي نكن بري دنبال رفاقت الكي كه خراب بشي من خواهرم مثل تو بيكاره همش خونس قبلا چند تا خواستگار داشت كه قسمتش نشد الانم بيكاره منزوي تو جامعه نبوده نميدونه بايد چيكار كنه من بهت ميگم حد اقل برو تو اين غرفه هاي عطر فروشي نيمه وقت كار كن من خيلي از دخترارو ديدم اونجا كار ميكنن حداقلش وقتتو الكي هدر نميدي به خدا اين چت بازيو اينا اخرش هيچي نيس جز پشيموني ميل خودته تو خودت تصميم ميگيري فقط مواظب خودت باش حواست باشه با كي دوست رابطه برقرار ميكني به خدا من اين حرفارو به خواهره خودمم ميزنم كه حواسش باشه خراب نشه اون 26 سالشه خيلي از پسرا مثل گرگ گشنه ميمونن اصلا دوستت ندارن همش حرفه دنبال بدنتن ما اومديم اينجا رك بحرفيم درسته؟ پس حواست باشه به فكره وقتت باش
    محمدرضا جان منم میدونم همه ی این دوستی ها فقط وقت تلف کردنه و همشون دنباله سواستفادن اما خودتو بزار جای من وقتی میای خونه هیشکی نیست باهاش فیلم ببینی.هیشکی نیست باهاش بیرون بری.هیشکی نیست باهاش حرف بزنی. انقدر به دوستای دانشگام زنگ زدم که دیگه کلافه شدن و محلم نمیزارن.خیی داغونم خیلی.همه چی برام پوچ شده حتی دیگه چت و نت هم نمیتونه تنهاییمو پر کنه

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    1025
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

خب تو ميگي كسي نيس بيرون بري باهاش كسي نيس تو خونه باهاش وقتتو بگذروني حوصله نداري احساس ميكني دنيا واست تموم شده احساس پوچي ميكني اميدي به اينده نداري من در جواب ميگم اينا همش بخاطر بيكاريه ميگم حداقل برو ي كار نيمه وقت صب تا ظهر مثلا بوتيك پاساژ عطر فروشي اين همه دختر دارن كار ميكنن تو ميگي واسه چي برم سر كار خب واسه خودت ميخواي بري ن واسه من.. ميشه بگي متولد چه ماهي هستي و اينكه خرجيتو كي تامين ميكنه؟

7. کاربران زیر از محمد رضا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1027
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

آبان.تو خرجیم مشکلی ندارم مستمری میگیرم. من خیره سرم مهندسی خوندم بعد برم بوتیک!!!!!!!! پس درسی که خوندم چی؟؟؟؟؟ هر چند خیلی دنباله کار مرتبط با رشتم گشتم اما اگه برم فروشندگی که افسردگیم بیشتر میشه!در هر حال ممنونم از راهنماییت .اما جای من نیستی اینا هیچکدوم تنهاییه منو پر نمیکنه امتحان کردم رفتم کلاس زبان و... اما فایده ای نداشت چون پوچه هدف نداری فایده نداره

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    835
    تشکـر
    148
    تشکر شده 58 بار در 25 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام عاطفه خانوم خوش اومدی
    تفاوت سنی زیاد بین شما و خواهر وبرادرتون باعث شده کمی از هم فاصله بگیرید و این مساله شرایط نامناسبی برای شما بوجود آورده بهتون حق میدم ازین بابت رنجور باشی
    خواهر و برادرتون کم لطفی کردن که شما رو تنها گذاشتن از طرفی زندگی با افراد مسن در زیر یه سقف هم مشکلاتی داره و من شرایطتونو دقیقا درک میکنم
    اما والدین ما به گردن ما حق زیادی دارن و می بایست تا حد امکان محبت اونارو در سالخوردگی جبران کنیم
    با این حال اینها دلیل نمیشه که شما دست روی دست بزاری اجازه بدی فرصتهای خوب زندگیت و از همه مهمتر جوونیت از دست بره
    سعی کن یک فعالیت اجتماعی داشته باشی تا کمتر تو خونه بمونی و احساس تنهایی نکنی
    قبل از شروع کار و یا فعالیت بهتره اهداف وعلاقه مندیهاتو مشخص کنی اهداف کوتاه مدت رو در اولویت قرار بده چون دستیابی به اونها راحت تره و با موفقیت در اونها احساس نشاط میکنی و برای رسیدن به اهداف بزرگتر انگیزه پیدا میکنی

همزمان سعی کن عادتها رو از زندگیت خارج کنی واز یکنواختی دربیای
    حتما نیاز نیست تغییر بزرگی ایجاد بکنی گاهی با انجام کارهای کوچیک تجدید روحیه میشیم
    مثلا رفتن به آرایشگاه و تغییر دادن مدل موی سرمون و یا خریدن یه لباس یا وسیله ی شخصی و یا حتی قدم زدن پشت ویترین های فروشگاهها و......

برای اینکه بتونی به آرامش برسی لازمه سطح توقعات و انتظاراتتو از اطرافیانت پایین بیاری حتی از خواهر و برادرت
    تو جوون هستی و سرشار انرژی پس میتونی قوی و استوار باشی و با اهداف واقعی و قابل دسترسی و تصمیمات درستی که میگیری آینده ی خوبی برای خودت بسازی
    همت کن و از همین فردا لیستی از هدفهایی که برای زندگیت داری مشخص کن و از همین فردا تلاشتو شروع کن و اینو بدون خدا همیشه و همه جا در کنار ماست
    امیدوارم در کامنتهای بعدی از موفقیتهات برامون بنویسی

10. 2 کاربران زیر از mandana بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    1025
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نگفتي مهندسي خوندي.. اين خيلي خوبه كه لااقل مدرك داري ولي خب چ فايده كاري ك مرتبط باهاش باشه پيدا نميكني ولي همين مدرك اينده به دردت ميخوره.. خودت فكر ميكني چ چيزي ميتونه تنهاييرو اذت بگيره؟؟ رك باش

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    834
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام عاطفه جان.من درکت میکنم چی میگی چون منم تفاوت سنیم باخواهروبرادرام زیاده ولی خب اینادلیل نمیشه آدم افسرده ودلمرده بشه به نظرمن سعی کن بیشترتواجتماع باشی چون هم اینطوری راحت ترمیتونی شغل موردنظرتوپیداکنی وهم میتونی دوستای خوبی واسه خودت پیداکنی وازتنهایی دربیای.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد