نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: بچه استرسی

762
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9207
    تشکـر
    5
    تشکر شده 14 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

بچه استرسی

سللم کودک چهار ساله ام به شدت هیجانی واسترسی است.بلند حرف میزنه.با عث ازار خواهراش میشه .جدیدا نگران پیر شدن ماست پیر بشید بینیتون دراز میشه؟هیولا میشید؟از دیدن سریال خداحافظ بچه از من میپرسه مامان شما دزدین؟ برای هر کاری گریه میکنه.در بازار .در صورتی که من بارها بهش میگم تو دیگه بزرگ شدی لزومی به گریه نیست خواسته هاتو خوب بگو مامان من اینو میخوام..اما از یه نوزادم بیشتر گریه میکنه.جدیدا از دیدن هواپیما یا موشک در کانالی از من میپرسه مارو میکشن؟به گریش زیاد ادامه میده.نگرانشم ضعیف بود ضعیف تر شد

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

پاسخ : بچه استرسی

سلام

خب این سوالایی که میکنه مشخصه اطرافش ازین حرفا زده میشه ، از یه جایی میشنوه اینارو ، یا تو تی وی میبینه و تو ذهنش ثبت میشه .

همینکه موشک میبینه میگه مارو میکشن ؟ چون دیده همچین صحنه ای رو ، یا تو صحبتاتون شنیده یا از یه جایی شنیده واسه همین با دیدن موشک این حس بهش دست میده .

یا اینکه افرادی که پیر شدنو اطرافش میبینه شاید یه اخمی بهش کردن یا یه چشم غره ای رفتن ( که مثلا فلان کارو نکن ) حالا اینم فکر میکنه آدمای پیر هیولان .

اگه موقع فیلم دیدن میگه مامان شما دزدیدین ؟ باید کامل براش توضیح بدید و اشتباهاتی که تو ذهنش ثبت شده رو حل کنید .

یا اینکه اگه یه چیزی رو نمیتونه هضم کنه واقعیت ماجرارو براش توضیح ندید ، مثلا برای این فیلمه بگید نه مامان این بچهه رو خالش اومده بردتش چندروزی بزرگش کنه دوباره بده به مامانش .

بچه ها ترس ورشون میداره زودی از یه چیز .

پسر منم چهار سالشه گاهی یه صدایی میشنوم به همسرم میگم صدا چی بود یهو میبینم پسرم تو اتاقشم باشه میدوه میاد تو بغلم هی با ترس میگه مامان صدا چی بود . منم باید جو رو آروم کنمو یه چیزی بهش بگم تا خیالش راحت بشه .

درکل با بچه ها باید حرف بزنی تا احساس امنیت کنن . اینجوری استرسشون هم کمتر میشه .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)