نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: تردید در ازدواج

2425
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29460
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

تردید در ازدواج

باسلام.
    مدتییست که با دختری آشنا شدم و با خانواده جلو رفتیم.در نگاه اول دختر رو پسندیدم.تصمیم بر این شد که مدتی پیامکی و تلفنی با هم در ارتباط باشیم.طی مدت این آشنایی متوجه شدم که به هم شباهت داریم و نقاط مشترک زیادی داریم.همین باعث ایجاد علاقه شد.ولی در چند ملاقات دیدم ظاهر ایشون مطابق انتظاری که داشتم نیست ولی دیگه کل آشنایان فهمیده بودن آشنایی مارو.شرایط جالبی ندارم.از طرفی میدونم خانواده بسیار خوبی داره و خودش دختر خوبیه و به من هم علاقه مند شده و از طرفی درگیر ظاهر ایشون شدم.سوالم اینه که چقدر این موضوع در آینده ازدواج میتونه مهم باشه؟البته من بیشتر نگران قضاوت دیگران هستم متاسفانه.چون خودم خوش قیافه هستم و خوش اندام .

2. کاربران زیر از Aminaf بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : تردید در ازدواج

سلام

اگه میخواید به حرف بقیه زندگی کنید که هیچوقت فرد مورد نظر رو پیدا نمیکنید

ولی اگه واقعا به دلتون ننشسته و قیافش رو نمیپسندید دیگه ادامه ندید

چون شاید الان براتون مهم نباشه و بگید اخلاق و غیره

چند صباح دیگه باز وسوسه میشید ( بخصوص که حرف مردم هم براتون مهمه)

همونطور که گفتید اول پسندیدید ولی بعد مدتی خوشتون نیومده

بعد ازدواج که اون شور و هیجانتون از بین میره ممکنه بیشتر تو ذوقتون بزنه

بهرحال مسئله ای نیس که بشه چشم بست ازش وقتی هم براتون اهمیت داره

4. 3 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

متاسفم که زندگیتون رو بر اساس حرف مردم پیشش میبرید اینطوری خوشبخت نمیشید. شما در نگاه اول ظاهر ایشون رو دیدید پس چرا وقتی خوشتون نیومد ادامه دادید؟!!!!!!

6. 3 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29460
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

تو نگاه اول پسندیدم.بخاطر حرف مردم نیست که میگم الان خوشم نمیاد.تو ملاقات ها با دقت بیشتری دیدمش.متاسفانه خیلی زودتر از اونی که فکرشو کنم رابطه به یه نقطه غیر قابل بازگشت رسید.چون سریع فامیل اون دختر و من متوجه شدن.
    البته در مورد این دختر و خانوادش نکات مثبت زیادی هم وجود داره.خانواده شبیه ما هستن.خانواده اصیل و متشخص.خود دختر نجیب،مهربون،با ایمان،متواضع،پر انرژی و عاقله.سنشم برای من خیلی مناسبه.هدف از سوالم اینه که آیا این نکات مثبت میتونه پوشش بده مشکلم با ظاهر ایشون رو؟

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27671
    تشکـر
    995
    تشکر شده 634 بار در 431 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    به حرف دیگران کاری نداشته باشید
    چون باید یک عمر به حرف آنها زندگی کنید

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28420
    تشکـر
    412
    تشکر شده 104 بار در 78 پست
    میزان امتیاز
    8

این شمایید که افکارتون رو میسازید ... چرا خودتونو انقدر درگیر ظواهر میکنید؟ این همه خصوصیات خوب خداروشکر
    امضای ایشان

10. کاربران زیر از zeinab7 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26244
    تشکـر
    295
    تشکر شده 719 بار در 357 پست
    میزان امتیاز
    10

به دل نشستن و ظاهر فرد یکی از ملاک های مهم هست. معنیش این نیست زیبا ترین آدم روی کره زمین، خیر. یعنی همراه زندگی چهره اش برای شما زیبا جلوه کنه طوری که بعدا نگین فلانی بهتر بود فلانی خوب تر بود. و این برای هرفرد متفاوته.
    چیزی که به نظر میرسه دلیل این تغییر فکر شما نظر خودتون نیست و تحت تاثیر محیط هستین، این ویژگی شاید معنیش این باشه هنوز برای تشکیل زندگی و تصمیم گیری در این مورد آمادگی کافی ندارین، با این تفکر آینده هم به مشکل می خورید.
    و اما در کل، به دل نشستن یکی ا ویژگی های مهم هست، و این ویژگی نباید تحت تاثیر حرف دیگران باشه
    امضای ایشان
    من دِس بوی هستم، نه دیس بوی!

1

12. 4 کاربران زیر از desboy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Aminaf نمایش پست ها
    تو نگاه اول پسندیدم.بخاطر حرف مردم نیست که میگم الان خوشم نمیاد.تو ملاقات ها با دقت بیشتری دیدمش.متاسفانه خیلی زودتر از اونی که فکرشو کنم رابطه به یه نقطه غیر قابل بازگشت رسید.چون سریع فامیل اون دختر و من متوجه شدن.
    البته در مورد این دختر و خانوادش نکات مثبت زیادی هم وجود داره.خانواده شبیه ما هستن.خانواده اصیل و متشخص.خود دختر نجیب،مهربون،با ایمان،متواضع،پر انرژی و عاقله.سنشم برای من خیلی مناسبه.هدف از سوالم اینه که آیا این نکات مثبت میتونه پوشش بده مشکلم با ظاهر ایشون رو؟
    به نظر شخصی من ظاهر هم مهمه از این جهت که به طرف به دلت بشینه چون هر روز میخوایی بهش نگاه کنی .نمیگم صرفا طرف باید فوق العاده زیبا باشه میگم با ید به دل ادم بشینه.ببینید به دل خودتون نشسته یا نه بدون این که نگاه کنید مردم چه نظری راجب ایشون دارن

14. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    تشکر شده 2,242 بار در 1,070 پست
    میزان امتیاز
    9

اگر به دلتون نشسته بود نمی گفتید در نگاه اول پسندیدم
    مطمئنا شما هم از همه جهات کامل نیستید یعنی هیچ کس کامل نیست به نظر من اولویت هاتون رو در نظر بگیرید که بعدها افسوس نخورید
    امکان داره کسی ملکه زیبایی باشه اما عملکردش اونو در نظر ما به زشت ترین و وقیح ترین آدم تبدیل کنه منکه خودم قیافه صد در صد برام مهم نیست که بخوام از ارزش های دیگه چشم پوشی کنم
    اما اگر برای شما خیلی مهمه همین اول کاری بگید و احساسات و زندگیه اون دختر و به بازی نگیرید
    امضای ایشان

Don't GIVE UP
    if you wait for the perfect time you will never get anything done

16. 3 کاربران زیر از miss eli vrn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31334
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پست مفیدی بود.ممنون

18. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

اگر درباره همسر آینده‌تان مردد هستید یا حس خنثایی به گزینه ازدواجتان دارید، یا حتی اگر خیلی داغید و فکر می‌کنید همسرتان را یافته‌اید و با وجود همه مشکلات، عاشقش هستید، این سوال‌ها را از خود بپرسید و به آن‌ها جواب دهید. جواب شما به این سوال‌ها نشان می‌دهد که عاطفه‌تان کجای این قصه است.

۱- به اینکه پدر و مادر فرزندتان باشد افتخار می‌کنید؟
    فکر کنید اگر قرار باشد مادر یا پدر بچه‌ای باشید، دوست دارید فرزندتان خصوصیات همسرتان را داشته باشد؟ چهره‌اش شبیه او باشد و مثل او رفتار کند؟ دوست دارید انسانی را به این دنیا بیاورید که با او مشترکا در به دنیا آمدنش سهیم هستید؟ بخشی از وجود ما با تولد فرزندمان تکثیر می‌شود. اگر دوست ندارید فرزندتان، این میراث به جا مانده از شما شبیه به همسرتان باشد شک نکنید که ازدواج موفقی نخواهید داشت. حتی اگر تصمیم داشته باشید هیچ وقت بچه دار نشوید، باز باید این سوال‌ها را از خودتان بپرسید و به آن پاسخ دهید. اینجا بچه موضوعیت ندارد، بلکه مهم این است که شما چقدر عمیقا به رفتار و ظاهر همسرتان احترام می‌گذارید و آن را می‌پسندید.

۲-دوست دارید عضو خانواده او محسوب شوید؟
    با ازدواج، شما عضو یک خانواده جدید می‌شوید و حکم دختر یا پسر آن‌ها را پیدا می‌کنید. آیا ورود به این خانواده جدید برای شما خوشایند است یا نسبت به آن احساس بدی دارید؟ اگر فکر می‌کنیدشان و شخصیت شما به گونه‌ای است که با ورود به این خانواده جدید، هم خودتان و هم خانواده‌تان احساس بدی پیدا می‌کنند، قدری تامل کنید. فکر نکنید حساب همسرتان از خانواده‌اش جدا است و اگر خانواده‌اش مطلوبتان نیستند اهمیت ندارد. هر فرد نماینده خانواده خود است و حتی اگر توانسته باشد رفتار و ظاهر خود را از آن‌ها متمایز کند، باز هم در ریشه،‌‌ همان خواهد بود. از آن مهم‌تر، جدا کردن یک فرد از خانواده‌اش غیر ممکن است. سعی نکنید بعد از ازدواج همسرتان را از آن خود کنید و رابطه‌تان را با خانواده او از بین ببرید. ازدواج‌ها هر قدر هم خوب و موفق باشند، وقتی مخالفت یا اختلاف با خانواده‌ها در میان باشد خیلی زود سست شده و از هم می‌پاشند.

۳- از اینکه او را به دیگران معرفی کنید چه حسی دارید؟
    این سوال هم ظاهر همسر شما را شامل می‌شود و هم باطنش را. آیا از اینکه با او دیده شوید، او را به همکاران و دوستان و فامیل معرفی کنید یا با او قدم بزنید خوشحال می‌شوید یا خجالت می‌کشید؟ در اماکن عمومی رفتارش باعث مباهات شما است یا مایه سرافکندگیتان؟ اگر همین ابتدای کار احساس می‌کنید از بودن در کنار او خجالت می‌کشید یا با ظاهر و رفتارش راحت نیستید، قید این ازدواج را بزنید. معمولا چیزهایی که ما از آن‌ها دلزده می‌شویم هیچ وقت برایمان خوشایند نخواهند شد. در واقع زیبایی‌ها شاید عادی شوند، اما زشتی‌ها هیچ وقت عادی نمی‌شوند.

۴-از تنها بودن با او کسل نمی‌شوید؟
    ابتدای آشنایی خیلی‌ها فکر می‌کنند تحت هر شرایطی می‌توانند کنار هم دوام آورند. زیر سقف آسمان و روی فرش زمین، باز هم عاشقانه زندگی خواهند کرد. این رویاهای عاشقانه خیلی وقت‌ها غلط از آب در می‌آید. اگر می‌خواهید بدانید همسر مناسبتان را یافته‌اید یا نه، تصور کنید در یک جزیره خالی از سکنه با او حبس شده‌اید. فکر می‌کنید زندگی ماجراجویانه و جالبی خواهید داشت یا پر از کسالت و سکوت و تلخی؟ حاضرید همه عمر در یک جزیره با او باشید؟ به اندازه کافی حرف برای زدن دارید؟ می‌توانید با هم از پس زندگی برآیید؟ اگر جوابتان به این سوال‌ها مثبت است (و البته تحت تاثیر تب عاشقی قرار ندارید و می‌توانید منطقی فکر کنید) می‌توانید از این مرحله هم به سلامتی عبور کنید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

19. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    42147
    تشکـر
    0
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

اگه آدم خوبی رو پیدا کردید ازدواج کنید تردید درست نیست مشاوره ازدواج برید و اگر کیس مورد نظر خود بود از دستش ندید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد