نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: خانم کارمند و ولخرج من

2232
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29919
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

خانم کارمند و ولخرج من

سلام خانمم کارمند است .
    خودم خانه ای داشتم اما چون کنار خانه مادرم بود و خانمم میگفت آنجا دخالت می کنند و زندگی خوبی نداریم .قبول نکرد
    خانمم قبول کرد که کرایه و رهن خانه و قبضها را خودش بدهد ولی برویم روبروی خانه مادرش .که انصافا آنها اصلا کار و نارحتی برای ما ندارند.
    خانمم همش ولخرج است . کناره و پشتی خرید .جهازش ناقص بود ولی همش منت داره که چرا من خرج نمی کنم.
    سه ماهی 200 تومان لباس میخره و ناراحته چرا من براش لباس نمی خرم
    همش از من ناراحته که چرا خرج نمی کنی.
    نظر شما چیست ؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : خانم کارمند و ولخرج من

نقل قول نوشته اصلی توسط sara95 نمایش پست ها
    سلام خانمم کارمند است .
    خودم خانه ای داشتم اما چون کنار خانه مادرم بود و خانمم میگفت آنجا دخالت می کنند و زندگی خوبی نداریم .قبول نکرد
    خانمم قبول کرد که کرایه و رهن خانه و قبضها را خودش بدهد ولی برویم روبروی خانه مادرش .که انصافا آنها اصلا کار و نارحتی برای ما ندارند.
    خانمم همش ولخرج است . کناره و پشتی خرید .جهازش ناقص بود ولی همش منت داره که چرا من خرج نمی کنم.
    سه ماهی 200 تومان لباس میخره و ناراحته چرا من براش لباس نمی خرم
    همش از من ناراحته که چرا خرج نمی کنی.
    نظر شما چیست ؟

دلایل نامناسب بودن رابطه مالی بعضی زوج ها، آسیب های جدی آن و راه حل هایی برای کمتر شدن مشکلات این حوزه مطرح می شود که به سن خاصی هم مربوط نمی شود و از روزهای ابتدایی زندگی مشترک، ممکن است زن و شوهرها را درگیر کند.
    رایج ترین گلایه های مالی خانم ها
    در حوزه مسائل مالی، گلایه های خانم ها بیش تر است. عمده گلایه های خانم ها عبارتند از:
    1 - از درآمد شوهرم هیچ اطلاعی ندارم.
    2 - شوهر من خسیس است و همواره از نداشتن و بی پولی می نالد.
    3 - اندک پولی که شوهرم برای هزینه های منزل می دهد با منت و اخم است.
    4 - برای خریدهای ضروری خانه باید با التماس و خواهش پول گدایی کنم.
    5 - شوهرم برای اندک پولی که برای هزینه های منزل می دهد با وسواس و تا ریال آخر حساب پس می کشد.
    این اظهارات نمونه هایی است که خانم ها به مراکز مشاوره مراجعه می کنند و به منزله مشتی است نمونه خروار. البته آقایان هم در این زمینه بی گلایه نیستند. به طور مثال جملاتی مانند این که همسرم بدون اطلاع من هر روز لباس می خرد، من نمی دانم چطور پول هایی را که به او می دهم خرج می کند و کاش همسرم می دانست که برای پول درآوردن چه زحمت هایی می کشم تا با دقت بیشتری خرج می کرد!

به این چند سوال فکر کنید:
    اگر بخواهیم به کنکاشی دقیق درباره گلایه های مالی زوج ها از یکدیگر بپردازیم، باید به این چند سوال پاسخ دهیم تا به جمع بندی دقیق تری برسیم.
    آیا این گونه روابط بین زن و مرد، نوعی بیگانگی و بی اعتمادی را تداعی نمی کند؟
    آیا بعضی مردان از پول به عنوان اهرم فشار برای تبعیت همسر از آنان استفاده می کنند؟
    آیا این گونه روابط مالی معیوب بین برخی از زوج ها، آنان را از فلسفه ازدواج که رسیدن به آرامش و امنیت خاطر است، دور نمی کند؟
    2 دلیل گلایه مند شدن زوج ها از یکدیگر
    اگر همین تنش های مالی به ظاهر معمولی، ریشه یابی و حل نشود می تواند یک زوج را از دست یابی به یک خانواده بالنده دور کند و آشفتگی و طلاق عاطفی را در پی داشته باشد. با این حال، چنین مشکلاتی می تواند ناشی از دو موضوع باشد.
    1 - وقتی زوج ها مهارت های زندگی و به خصوص مهارت ارتباط موثر را نمی دانند، پیش آمدن چنین مسائلی امکان پذیر می شود و آسیب های آن دامن زندگی مشترک را خواهد گرفت.
    2 - آشفتگی مالی می تواند ناشی از رشد نیافتگی و نداشتن بلوغ عقلانی روانی یکی یا هر دو شریک زندگی مشترک باشد. جالب است که مردم بر خلاف همه کارها که با آموزش قبلی و به دست آوردن مهارت های کافی، آن را شروع می کنند، معمولا زندگی مشترک را بدون کسب مهارت های لازم شروع می کنند و همین نداشتن مهارت باعث طلاق های عاطفی و رسمی می شود.

با منیت خداحافظی کنید
    انسان زمانی تصمیم به ازدواج می گیرد که به اصطلاح بزرگ شده باشد. معیار بزرگ شدن فقط تاریخ تولد نیست و یکی از شاخص های آشکار رسیدن به بلوغ عقلانی و روانی، خداحافظی با «من» است. وقتی فردی ازدواج می کند اما با شریک زندگی اش «ما» نمی شود، همین علت آغاز تنش ها در زندگی مشترک خواهد بود چراکه در این صورت نوع رابطه میان آن ها، رابطه قلدر-قربانی خواهد بود که خودشان و فرزندان شان در این رابطه صدمه های زیادی خواهند دید و به اصطلاح قربانی خواهند شد.

فقط یک جیب داشته باشید
    به نظر می رسد که بهترین توصیه ای که به زوج ها برای حل مسائل، تعارضات و گلایه های مالی می توان ارائه داد، دست برداشتن از همین منیت هاست. بنابراین اگر زوجی با یکدیگر «ما» شوند علاوه بر این که نشان دهنده رشد یافتگی و زندگی آگاهانه آنان است، بسیاری از مشکلات شان هم حل خواهد شد. به طور مثال در همین مسئله مالی، زوج رشد یافته به این جمع بندی می رسند که فقط یک جیب دارند و آن هم جیب مشترک خانوادگی است. در این گونه خانواده ها که یک جیب دارند، وضع دخل و خرج زن و شوهر شفاف است و پنهان کاری و حساب مخفی و ... وجود ندارد. به طور طبیعی در چنین خانواده ای، زیاده خواهی و پرتوقعی فرزندان هم به حداقل می رسد و در این شرایط است که افراد با خوشی ها و سختی ها هم خواهند ساخت چراکه از شرایط خبر دارند. باید توجه داشت در یک خانواده عادی، سرمایه اصلی زوج ها اعتماد کامل شان به یکدیگر خواهد بود و همین سرمایه است که در مسائل مالی هم به حل بسیاری از مشکلات کمک خواهد
    کرد.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-88422495
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

پاسخ : خانم کارمند و ولخرج من

« وقتی زوج ها مهارت های زندگی و به خصوص مهارت ارتباط موثر را نمی دانند »، خوب چطور باید یاد بگیرند؟
    درصد زیادی از این قضیه رو باید از والدین یاد میگرفتن که اونا خودشونم بلد نیستن.

« منیت » که زوجها رو کشته مگه میشه دست ازش بردارن؟

« فقط یک جیب داشته باشید »، این همون چیزیه که من چندین بار در تاپیکهای مختلف گفتم و در اینجا شما ناقص توضیحش دادین. یک جیب داشتن یعنی هر درامدی که وارد زندگی مشترک میشود، مال همه خانواده است چه از طرف اقا و چه از طرف خانم. هر فکر و روش دیگه ای در نهایت منجر به اختلاف خواهد شد.

5. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد