نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: تغییر شغل

845
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30288
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

تغییر شغل

سلام خسته نباشید ببخشید شوهره من از بچگی تو کارش موفق بوده و تو بازار کار کرده الان ک وضع مملکت خرابه کارش کساده ینی کلا بیکاره کلی هم چک و قرض داره مجبوره مغازشو تحویل بده و جنساشو بفروشه تا چکاش پاس شه از 15 ساگی ک پدرش فوت کرده کار کرده و الان ک 24 سالشه 70 میلیون سرمایش بود اما همه رو باید بده تا چکاش پاس شه
    دیگ این شغلو از دس میده دوستش پیشنهاد داده بره در مغازه ی اون تا بازار یابی کنه میگ من نمیتونم بعد ی عمر کار نمیتونم کار دیگ کنم بلد نیستم نمیدونم چطور متقاعدش کنم ک کارش باید عوض شه
    ب هیچ صراطی هم مستقیم نیس ک پول از کسی بگیره و چکاشو پاس کنه
    میگ سر کار دیگم من نمیتونم ب کارم عادت دارم
    میگ تو ک کف دستتو بو نکذده بودی اوضاع این جور میشه الان مجبوری بری سر کار دیگ
    خیلی تحت فشاره لطفا راهنماییم کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : تغییر شغل

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa1996 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید ببخشید شوهره من از بچگی تو کارش موفق بوده و تو بازار کار کرده الان ک وضع مملکت خرابه کارش کساده ینی کلا بیکاره کلی هم چک و قرض داره مجبوره مغازشو تحویل بده و جنساشو بفروشه تا چکاش پاس شه از 15 ساگی ک پدرش فوت کرده کار کرده و الان ک 24 سالشه 70 میلیون سرمایش بود اما همه رو باید بده تا چکاش پاس شه
    دیگ این شغلو از دس میده دوستش پیشنهاد داده بره در مغازه ی اون تا بازار یابی کنه میگ من نمیتونم بعد ی عمر کار نمیتونم کار دیگ کنم بلد نیستم نمیدونم چطور متقاعدش کنم ک کارش باید عوض شه
    ب هیچ صراطی هم مستقیم نیس ک پول از کسی بگیره و چکاشو پاس کنه
    میگ سر کار دیگم من نمیتونم ب کارم عادت دارم
    میگ تو ک کف دستتو بو نکذده بودی اوضاع این جور میشه الان مجبوری بری سر کار دیگ
    خیلی تحت فشاره لطفا راهنماییم کنید

دوست عزیز بهترین افرادی که میتونن به ایشون کمک کنن دوستان و همکارانش هستند که به نوعی زبون هم رو میفهمن

شاید سخت باشه بعد از این همه مدت تغییر کردن ولی کسی نمیدونه موقعیت ها چطور و به دست چه کسی وارد زندگی میشه

مسلما" اگر ایشون ارامش خودش رو حفظ کنه میتونید راه مناسبی برای این مشکل پیدا کنید ...

پس از هم زبانان و هم ردیفان ایشون در خانواده و در شغلش برای صحبت کردن با شوهرتون استفاده کنید

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282

در دو راهی ماندن یا ترک کردن شغل، موقعیتی است که بیشتر افراد در زندگی شغلی با آن رو به رو شده‌اند. زمانی که به رفتن می‌اندیشیم قطعا دلایلی برای ترک شغل خود داریم اما قبل از اینکه این تصمیم را عملی کنیم هزاران پرسش و اما و اگر به ذهنمان می‌آید و سبب می‌شود در تصمیم خود دچار تردید شویم.

چرا از حرکت عاجزیم؟
    ذهن ما ترس از تغییر را با دلیل تراشی توجیه می‌کند و به ما هشدار می‌دهد که مبادا چالش‌های نا‌شناخته‌ای که در کار جدید با آن رو به رو می‌شویم بیشتر از مشکلات امروزمان باشد و به طور کلی این تغییر به نفعمان نباشد، اینجاست که بسیاری از ما در موقعیت فعلی خود ساکنیم و به اصطلاح درجا می‌زنیم با وجود آنکه در ذهنمان خواهان تغییریم اما نمی‌دانیم چرا موقع عمل از حرکت باز می‌مانیم و تا حدی عاجزیم!

هدفتان را مشخص کنید
    بیایید این بار ذهنی عمل نکنید، دست به قلم شوید، آنچه را که در ذهنتان می‌گذرد روی کاغذ بیاورید. ابتدا هدفتان را از کاری که انجام می‌دهید مشخص کنید، انسان وقتی چرایی یک مسئله را بداند با هر چگونگی خواهد ساخت. ممکن است شما بتازگی شغلی را آغاز کرده و تجربه خاصی درباره آن نداشته باشید، در این موقعیت به درآمد کمتر در قبال آموزش بیشتر رضایت می‌دهید وارد محیطی می‌شوید تا چیزهای جدید بیاموزید و مهارت‌های جدید کسب کنید. در چنین شرایطی قرار گرفتن در محیطی پویا و آموزنده که در آن مهارت‌هایتان افزایش یابد برایتان در اولویت خواهد بود. اما در موقعیتی دیگر شما برای کسب هویت مستقل و شروع یک فعالیت اجتماعی موثر مشغول به کار شده‌اید و باز هم آنقدر‌ها فاکتور‌های مالی شغل برایتان پر رنگ نیست بلکه آنچه بیشتر برایتان اهمیت دارد فرصتی است که شغلتان برای برقراری ارتباطات و قرار گرفتن در موقعیت و قالب شغلی مورد علاقه‌تان به شما می‌دهد. در این حالت شما به محیطی نیاز دارید با همکاران صمیمی و مدیر سهل گیر و کاری راحت و مورد علاقه، حالا اگر حقوق کمی بالا و پایین شد مسئله‌ای نیست چون در ابتدا هم هدف اصلی شما نبوده است. اما وقتی شما به عنوان سرپرست خانواده وارد عرصه کار می‌شوید داستان کمی متفاوت است: در کنار تمامی فاکتور‌های شخصی که برای رضایت شغلی به آن نیاز مندید مسئله مالی یکی از هدف‌های اصلیتان باید باشد؛ اینجاست که گاهی رئیس سخت گیر و همکار شاکی و ساعت کاری سخت و طولانی باید به خاطر هدف بزرگ‌تر تحمل شود.

تصمیم بگیرید و از تغییر نهراسید
    محیط کاری شما خانه دوم شماست؛ خانه دومی که نباید تاثیرش را روی کیفیت باقی روزتان دست کم بگیرید. شما بیشترین ساعات مفید خود را در محل کارتان می‌گذرانید تعاملات و ارتباطتان با رئیس، همکاران و ارباب رجوع‌ها روی زندگی شخصیتان نیز تاثیر می‌گذارد. بنابر این نمی‌توان انتظار داشت نصف بیشتر روز را در تنش و کنش با افراد دور و برتان بگذرانید و باقی روز ماسک لبخند و رضایت بر چهره بگذارید و با آرامش به خانه بروید. بر این اساس باید شغلتان را دوست داشته باشید واحساس مفید بودن کنید.

مورد احترام ومعتمد بودن، احساس بدون جایگزین بودن و... همه لازم و واجب است اما اگر شرایط شما به عنوان یک سرپرست خانواده ایجاب می‌کند که شغلی با درآمد بیشتری داشته باشید در این موقعیت شاید نیاز باشد که درآمد مناسب را به محیط کاری مورد علاقه‌تان ترجیح دهید.
    وقتی شغل مورد علاقه‌تان با تمامی مزایایی که دارد نیاز‌های مالیتان را تأمین نمی‌کند در این شرایط باید تصمیم بگیرید و از تغییر نهراسید. بی‌شک شما با توجه به سابقه کاریتان مهارت‌ها و توانمندی‌های زیادی دارید و در این سال‌ها ارتباطات زیادی پیدا کرده‌اید. برای یافتن شغل جدید از روابطتان کمک بگیرید، تمامی فاکتور‌های شغل مورد نظرتان را مشخص کنید.

همیشه برای خود و کاری که انجام می‌دهید ارزش قائل شوید. درست است که خیلی چیز‌ها قابل ارزش گذاری با پول نیست و آرامش، آسایش، خشنودی، اعتماد، سلامت محیط کاری و دوستی‌ها را نمی‌شود با عدد و رقم جمع زد اما این نیز دیدگاه اشتباهی است که در محیط دیگری نمی‌توان تمام این‌ها را داشت. این گونه نگاه کنید که این اعتماد و احترام و علاقه‌ای که امروزه در محیط کارتان ایجاد شده، از روز اول وجود نداشته است این‌ها چیز‌هایی است که بخش اعظم آن را خودتان ساخته‌اید پس بار دیگر نیز می‌توانید.

البته به شما پیشنهاد می‌کنم که تا وقتی به صورت قطعی شغلی با موقعیت بهتری نیافته‌اید کار فعلی خود را ترک نکنید اما زمانی که تصمیم خود را گرفتید در آن ثابت قدم باشید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)