نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: انگشت مکیدن دخترم

1033
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30499
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

انگشت مکیدن دخترم

دخترم تفریبا از شش ماهگی دو شصتش را میمکید از ده ماهگی دیگه شیر خودم رانخورد و شیر خشکی شد ولی اونم فقط تو خواب میخورد در خواب عمیق و در طول روز ترجیح میداد که انگشتش را بمکد الان دوسال و نیم دارد و تقریبا از چند ماه پیش هر کس هر راه حلی گفته انجام دادم که دیگه این عادتو ترک کنه ولی موفق نشدم.لاک تلخ.چسب زدن.حواس پرتی.لاک سیاه که گفتن شاید بترسه و نخوره.حتی براش گچ گرفتم بعد از 8روز که گچو باز کردم تا حدود 12روزم نمیخورد ولی باز شروع کرد هرچی باهاش حرف زدم قانع نمیشه و حتی بیشتر از قبل در طول روز و موقع خواب انگشتشو میمکه بهش گفتم دوباره برات گچ میگیرم ولی قبول نمیکنه و رفتارش یه جوریه که انگار از گچه میترسه اما بازم کارشو ادامه میده خواستم براش تو خواب گچ بگیرم ولی میترسم تو روحیش تاثیر بد بزاره.کمکم کنید خیلی هارو میبینم که میگن بچه ما 8سالشه 12سالشه حتی یه نفر گفت دخترم 19سالشه و هنوز انگشتشو میمکه.تو رو خدا یه راه حل بهم بگید دیگه واقعا نمیدونم چی کار کنم.اینم بگم که عمه کوچیکشم انگشتشو تا حدود8سالگی میخورده ولی گاهی اما دختر من موقع بیداری و خواب و بازی تلویزیون دیدنم این کارو میکنه .

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : انگشت مکیدن دخترم

نقل قول نوشته اصلی توسط مریم.آیدا نمایش پست ها
    دخترم تفریبا از شش ماهگی دو شصتش را میمکید از ده ماهگی دیگه شیر خودم رانخورد و شیر خشکی شد ولی اونم فقط تو خواب میخورد در خواب عمیق و در طول روز ترجیح میداد که انگشتش را بمکد الان دوسال و نیم دارد و تقریبا از چند ماه پیش هر کس هر راه حلی گفته انجام دادم که دیگه این عادتو ترک کنه ولی موفق نشدم.لاک تلخ.چسب زدن.حواس پرتی.لاک سیاه که گفتن شاید بترسه و نخوره.حتی براش گچ گرفتم بعد از 8روز که گچو باز کردم تا حدود 12روزم نمیخورد ولی باز شروع کرد هرچی باهاش حرف زدم قانع نمیشه و حتی بیشتر از قبل در طول روز و موقع خواب انگشتشو میمکه بهش گفتم دوباره برات گچ میگیرم ولی قبول نمیکنه و رفتارش یه جوریه که انگار از گچه میترسه اما بازم کارشو ادامه میده خواستم براش تو خواب گچ بگیرم ولی میترسم تو روحیش تاثیر بد بزاره.کمکم کنید خیلی هارو میبینم که میگن بچه ما 8سالشه 12سالشه حتی یه نفر گفت دخترم 19سالشه و هنوز انگشتشو میمکه.تو رو خدا یه راه حل بهم بگید دیگه واقعا نمیدونم چی کار کنم.اینم بگم که عمه کوچیکشم انگشتشو تا حدود8سالگی میخورده ولی گاهی اما دختر من موقع بیداری و خواب و بازی تلویزیون دیدنم این کارو میکنه .

در این سن نیاز به خوردن کودک با مکیدن ارضاء می‌شود، با بالا رفتن سن کودک، هنوز حس مکیدن شیر مادر وجود دارد و کودک برای برطرف کردن این حس با مکیدن انگشت خود احساس آرامش می کند.

بیشترین علت مکیدن انگشت کودکان کاهش اضطراب به ویژه در سنین 4 تا 5 سالگی است و ممکن است عادت مکیدن انگشت به شکل دیگری مانند جویدن ناخن و یا بازی کردن با موها در کودک باشد چرا که از نظر اطرافیان زشتی اجتماعی کمتری دارد.

مک زدن‌های طولانی کودک به شست یا انگشتش در طول روز و شب، موجب جلو آمدگی دندان‌ها و ناهنجاری‌های استخوان فک او می شود.

اگر کودک در سنین بالاتر نتواند عادت خود را ترک کند، از طرف والدین و اطرافیان با واکنش‌های بدی مواجه می‌شود که باعث کاهش اعتماد به نفس و بدتر شدن این عادت در وی می‌شود.

نادیده گرفتن مکیدن انگشت و پرت کردن هواس کودک مانند دعوت کردن او به بازی توسط والدین و اطرافیان از دیگر راهکارهای درمانی هستند.

اقدام مادران برای تشویق کودک خود برای ترک مکیدن انگشت به صورت دادن کادو بهتر است به شکل نامنظم باشد.

والدین باید مراقب باشند که انگشت مکیدن کودک خود را با عادت دیگری جایگزین نکنند چرا که این کار درست نیست و توصیه نمی‌شود.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-88472864
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    تشکر شده 470 بار در 269 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : انگشت مکیدن دخترم

نقل قول نوشته اصلی توسط مریم.آیدا نمایش پست ها
    به یک مشاور کودک خوب و مجرب مراجعه کنید. از طرف من هم دخترتون رو ببوسید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد