نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: از زن بودن متنفرم

953
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30728
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

از زن بودن متنفرم

سلام من 16 سالمه
    زندگی نرمالی دارم ولی
    الان تقریبا دو سه سالی میشه که واقعا با جنسیتم مشکل دارم
    کلا احساس میکنم از زن بودن متنفرم و این موضوع خیلی اذیتم میکنه
    لطفا راهنماییم کنین

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20203
    تشکـر
    429
    تشکر شده 847 بار در 477 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : مشکلات فردی

دختر
    وارث زیبایی خداست...

امضای ایشان
    براي سرفه ي گلدان ها، گلي نمانده خودت گل باش...

3. 2 کاربران زیر از yasamanH بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : از زن بودن متنفرم

نقل قول نوشته اصلی توسط mel نمایش پست ها
    سلام من 16 سالمه
    زندگی نرمالی دارم ولی
    الان تقریبا دو سه سالی میشه که واقعا با جنسیتم مشکل دارم
    کلا احساس میکنم از زن بودن متنفرم و این موضوع خیلی اذیتم میکنه
    لطفا راهنماییم کنین
    احساسی كه نسبت به دختر بودنتان دارید، غیرعادی است و ریشه در نحوه نگرش به خودتان دارد.
    افرادی كه خود ارزشمندی پایینی دارند و خیلی از مسایل و مشكلات زندگی را به پای جنسیت خودشان می گذارند و به جای حل منطقی مشكلشان سعی در پاك كردن صورت مسئله دارند، از خود و اینكه زن یا مرد هستند، احساس تنفر دارند. احساس تنفر باعث اختلالاتی مانند اختلال هویت جنسی ، اضطراب و افسردگی می شود. بنابراین راهكارهای زیر پیشنهاد میشود :
    ۱ - دختر بودن و یا پسر بودن موضوعی است كه در اختیار ما نبوده ، همچنین صرف دختر بودن یا پسر بودن امتیاز مثبت یا منفی ندارد . آنچه در دین اسلام آمده ، اخلاق و رفتار نیكو است كه باعث ارزش انسان می شود . ملاك قیمت گذاری دربعضی حیوانات نر یا ماده بودن است ، ولی در مورد انسان آنچه باعث ارزش می شود ، قدرت تفكر و رفتارهای منطقی است.

۲ - اگر نگاهی به دانشمندان و عالمان داشته باشید، متوجه می شوید خیلی از آن ها زن هستند و یا این كه زمینه پیشرفت مردان را برای موفقیت فراهم كرده اند.

۳ - سعی كنید لیستی از نقاط مثبت و خوبی های شخصیتی و امتیازات دختر بودن خود را تهیه كرده و هر روز مرور كنید. نقاط مثبت و امتیازات را بی ارزش و یا نادیده نگیرید.

۴ - به هیچ وجه خود را به دلیل موضوعی كه دست خودتان نیست، سرزنش نكنید . به خودتان احترام گذاشته و با خودگویی مثبت داشته باشید و با جایگزین کردن افكار امیدوار كننده با احساس یأس و نا امیدی خود مبارزه كنید.

۵- جسم و روان ما امانت است كه از طرف خداوند به ما داده شده است . بنابراین همانطور که حق ایجاد خسارت در جسم از طریق خود آزارگری را نداریم، حق ایجاد خسارت به روان خود از طریق تزریق افكار منفی و مأیوسانه وخود سرزنشی و ...را هم نداریم. بنابراین خودتان را تحویل بگیرید و به خودتان احترام بگذارید. همچنین در صورت جبران، گناهان احتمالی گذشته نیز پاك می شوند .
    ۶- تعاملات اجتماعی و مسئولیت های اجتماعی خود را افزایش دهید و سعی كنید از طریق انجام فعالیت ها لذت بخش مانند ورزش و تحركات بدنی ، استفاده از لباس های رنگ روشن و بوی خوش در خانه ، دیدن برنامه های طنز و صحبت با افراد خوش مشرب و شوخ طبع با افسردگی خودتان مبارزه كنید.

-۷امکان اندک وجود دارد مشکل شما ناشی از یک نوع اختلال هویت جنسی باشد.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20630
    تشکـر
    281
    تشکر شده 216 بار در 131 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : از زن بودن متنفرم

خب چرا چی باعث شده بدت بیاد از خودت ؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد