نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: مخالفت خانواده با خواستگار خیلی خوب

971
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30862
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

مخالفت خانواده با خواستگار خیلی خوب

سلام
    من 27 ساله هستم یک خواستگار خیلی خوب دارم. 31 ساله است و تحصیلات خیلی خوبی داره (دکتری و فوق لیسانس از یک دانشگاه خیلی معروف انگلستان) و از نظر شغلی و مالی بسیار وضعیت مطلوبی داره. بسیار با شخصیت و با کلاس است و از نظر اخلاقی و عقاید شبیه هم هستیم و در رابطه هم با هم بسیار سازگاریم. من فوق لیسانس دارم ولی از دانشگاه آزاد است.

خانواده من معتقد هستند ایشون از من خیلی سرتر است و ما نمیتونیم خوشبخت باشیم چون در آینده فکر خواهد کرد چرا با یک دختر بهتر یا کم سن تر ازدواج نکرده چون گزینه ها برایش فراوان است و میره دنبال دوست دختر و خیانت میکنه. میگن وقتی رسید به 40 سال ترجیح میدهد با یک دختر 25 ساله باشه نه من که 36 ساله خواهم بود.

درک این صحبت خانواده برای من بسیار سخت است و راستش من اعتماد به نفسم رو از دست دادم کمی. نمیدونم آیا درست میگن؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    24045
    تشکـر
    990
    تشکر شده 1,812 بار در 718 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : مخالفت خانواده با خواستگار خیلی خوب

متاسفم از طرز فکر خانواده، شما بهترین و معقول ترین اختلاف سنی رو با هم دارین... اما مهمتر از همه چیز تناسب دو طرف (فردی و خانوادگی) و تفاهماخلاقی بین شماست که میتونه اینده رو تصمین کنه...

3. کاربران زیر از orbital بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,483 بار در 1,286 پست
    میزان امتیاز
    12

از چه طریق باهم اشنا شدید؟ وچه دلیلی داشت که از شما خوشش اومد (ملاک انتخاب همسر ایندش چی بوده)؟

به نظرم به جای اینکه انرژیتونو صرف فکر خیانت ایشون در اینده یا یکسری فکرای که باعث بی اعتمادی و تخریب اعتماد به نفس شما میشه، وقتتون رو برای شناخت گذشته ایشون انجام بدین که در انگلیس چگونه فردی بوده چگونه روابطی داشته و یا حتی در رابطه با دانشگاهی که درس خونده مطمن بشید و تحقیقاتتونو در این زمینه انجام بدین که فردا پشیمون نشید که چرا تحقیق نکردین . در رابطه با اینکه با خانواده ایشون میتونید کنار بیاید یانه از طریق رفتو امدها و در دوران نامزادی مشخص میشه . من فکر میکنم اینجا مهمترین مشکلی که میتونه داشته باشه دقیقا به خاطر تحصیلش درخارج هست وگرنه تحقیقات و شناخت فردی که ایران زندگی میکرده خیلی راحتتره. اگر بفهمید روابط ایشون و گذتشتشون چگونه بوده میتونید تا حدودی حدس بزنید در اینده هم چگونه خواهد بود
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30862
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarah نمایش پست ها
    درود
    دوست عزیز گاه وقتا ما یه چیزی رو دوست داریم ولی برامون ضرره
    خانواده شما شاید یه چیزی میدونن که اینطور با شما مخالفت میکنن
    هرچی باشه بزرگترن و تجربشون بیشتره دوست عزیز
    این حرفها رو به بچه 14 ساله میزنند نه من که 27 ساله هستم.

6. کاربران زیر از ManSanDena بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30862
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    از چه طریق باهم اشنا شدید؟ وچه دلیلی داشت که از شما خوشش اومد (ملاک انتخاب همسر ایندش چی بوده)؟

به نظرم به جای اینکه انرژیتونو صرف فکر خیانت ایشون در اینده یا یکسری فکرای که باعث بی اعتمادی و تخریب اعتماد به نفس شما میشه، وقتتون رو برای شناخت گذشته ایشون انجام بدین که در انگلیس چگونه فردی بوده چگونه روابطی داشته و یا حتی در رابطه با دانشگاهی که درس خونده مطمن بشید و تحقیقاتتونو در این زمینه انجام بدین که فردا پشیمون نشید که چرا تحقیق نکردین . در رابطه با اینکه با خانواده ایشون میتونید کنار بیاید یانه از طریق رفتو امدها و در دوران نامزادی مشخص میشه . من فکر میکنم اینجا مهمترین مشکلی که میتونه داشته باشه دقیقا به خاطر تحصیلش درخارج هست وگرنه تحقیقات و شناخت فردی که ایران زندگی میکرده خیلی راحتتره. اگر بفهمید روابط ایشون و گذتشتشون چگونه بوده میتونید تا حدودی حدس بزنید در اینده هم چگونه خواهد بود
    تحقیقات از این نظر را انجام دادیم و شناخت کامل داریم. از طرف یکی از دوستان مشترک آشنا شدیم.

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیز.بابت رفتار خانواده واقعا ناراحت شدم.ایشون خودش شما رو انتخاب کرده و اگر به قول خانواده بهتر از شما میخواد شما رو انتخاب نمیکرد!بلکه فرد بهتر رو از اول انتخاب میکرد پس دلیلی برای خیانت نمیبینم!شما فکر میکنی چقدر از مردم که ازدواج میکنن دقیقا توی یه سطح هسن!!بخصوص اقایون و خانواده ی این پسر ها همیشه لقمه ای انتخاب میکنن که نه تنها بزرگتر از دهن اون پسر هست بلکه توی گلوشون گیر میکنه حالا نمیدونم چرا تا به یه دختر میرسه اینجوری میشه!!به نظر من این موقعیت رو به هیچ وجه از دست ندید توی زندگی تفاهم خیلی مهمه و دو نفر که باهم عهد ازدواج میبندن به هیچ وجه حق ندارن خیانت کنن.چون از اول حق انتخاب داشتن و اون فرد رو خودشون خواستن.پس دیگه توجیهی برای خیانت وجود نداره.

9. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)