نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: سرد شدن رابطه و دو دلی

813
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30924
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سرد شدن رابطه و دو دلی

با سلام من خانمی 27 ساله هستم پنج ساله ازدواج کردم و سه ساله عروسی کردم همسرمو خیلی دوست دارم ولی ایشون ایراد گیره و طبق تایپیکی که تو همین سایت خوندم فهمیدم کمالگرا هستن برا همین بعد یه مدت از کسی دلزده میشه الان دو سال هست که به فکر طلاق افتاده پارسال به مدت سه ماه منو ترک کرد رفت خونه باباش من صبر کردم با اینکه خیلی غصه خوردم البته این وسط بزرگترها چندبار باهاشون صحبت کردن جواب پیام منو درست نمیدادن یه مدت که بقیه بیخیال شدن خودشون پیام دادنو برگشتن یک سالی با هم بودیم و دوباره سه ماهه منو ول کردن البته خشمشون مثل پارسال نیست و هفته ای بار سر میزنن یا پیام میدن دلیلشون اینه که ما به درد هم نمیخوریمو هرکدوم جدا شاید زندگی پر روح تری داشته باشیم کلا ارمانگرا هستن وگرنه زندگی ما مشکل خاصی نداره من ادم سازگاری هستم اوایل این سه ماه زیاد ارتباط نداشتیم ولی یک ماهیه بیشتر شده من دیگه واقعا خسته شدم از این وضعیت نه منو طلاق میده نه میاد زندگی کنه فقط هفته ای یه بار اونم برا یه ساعت که در همون حین رغبت به میل جنسی نشون میدن من هم به خاطر نیاز خودم هم اینکه سردتر نشه تن میدم ولی بعد که میره یکی دو روز بعدش که سراغی ازم نمیگیره ازخودم بدم میاد حالا میخواستم بپرسم من جوری مودبانه بهشون بگم دیگه رابطه جنسی این مدلی نمیخوام تا زمانی که تکلیفم مشخص کنن که درستو حسابی زندگی کنن یا درست طلاق بدن اخه احساس میکنم اینطوری هم سر زندگی نیست هم نیاز جنسیش برطرف میشهایشوناز نظر جنسی قوی هستن الان دارن میرن مشاورهالبته من توی فشار زمانی گذاشتمشون که تکلیفمو مشخص کنین رفتن مشاوره حالا واقعا نمیدونم در مقابل نیاز جنسیشون چکار کنم تروخدا کمکم کنین ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : سرد شدن رابطه و دو دلی

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22689558

داستان همه افرادی که همسر ایرادگیر دارند به یک شکل شروع می‌شود. در طول آشنایی قبل از ازدواج و همچنین بیشتر دوره ازدواجشان همسرشان بسیار خوشحال و حمایت‌کننده است. آن‌ها تصور می‌کنند که ازدواجشان بی‌نقص است؛ اما همیشه به آرامی همسرشان خلق و خویی دعوایی می‌گیرد. آن‌ها شروع به بحث بر سر هر چیز کوچکی می‌کنند و سپس برای معذرت‌خواهی، آن را گردن روز بدی که داشتند می‌اندازند. همین‌طور که این مشکل ادامه پیدا می‌کند و حادتر می‌شود، شدت انتقاد و شکایت نیز بیشتر می‌شود. این مردان کم‌کم بیشتر وقت خود را سر کار می‌گذرانند را در حال بازی بدون همسرشان. فقط برای اینکه به اندکی آرامش دست یابند؛ و این کار بیشتر باعث خشمگین شدن همسر ایرادگیرشان می‌شود. باوجوداینکه این مردان اغلب سعی می‌کنند که صبور باشند ولی بااین‌حال این روند شکایت و دعوا به مرور غیرقابل‌تحمل می‌شود. در نهایت، جدا زندگی کرده و به این فکر می‌کنند که چگونه می‌توانند ازدواجشان را نجات دهند.

داستان خانم‌ها (همسر ایرادگیر) معمولا با تلاش در نقششان در کنار آمدن با بی‌ملاحظگی همسرشان شروع می‌شود. این خانم‌ها مشکلاتی را ذکر می‌کنند که براثر تصمیم‌های همسرشان برایشان به وجود آمده است. دردسرهایی که مرد درست می‌کند زیاد شده و رنجش ناشی از آن از قدرت تحملشان فراتر می‌رود. مرد از زن می‌خواهد او را ببخشد و فراموش کند ولی زن هیچ‌کدام از این کارها را نمی‌تواند انجام دهد. هرچه بیشتر زن به شرایطی که در آن قرار دارد فکر می‌کند عصبانی‌تر می‌شود و وقتی با همسرش تنها می‌شود او را در جریان عصبانیتش می‌گذارد.

دلیل این مشکلات زیاد شونده برای اکثر خانم‌هایی که همسرشان شکایاتشان را در نظر نمی‌گیرند قابل‌درک است. با بروز شدید نارضایتی حداقل خود را خالی می‌کنند و هرچند وقت یک‌بار توجه همسرشان را به خودشان جلب می‌کنند. بیشتر این خانم‌هایی که من مورد مشاوره قرار دادم به من گفتند می‌دانند که رو کردن گذشته هیچ خاصیتی ندارد ولی وقتی این کار را می‌کنند حس بهتری دارند. روزی مردی به من گفت که گاهی می‌گذارد زنش با این سخنان او را تازیانه بزند زیرا می‌داند که بعد از این زمان همسرش حال بهتری خواهد داشت؛ و او هیچ‌کدام از مشکلاتی را که زنش به وجود آورده یادآوری نمی‌کند.

مراحل شکایت کردن
    همان‌طور که در بالا ذکر کردم، شکایت کردن دارای سلسله مراتبی است. معمول ابتدا شکایت‌های زن با احترام شروع می‌شوند. زن به همسرش می‌گوید که ممنون می‌شود اگر شوهرش قبل از اینکه تصمیمی را عملی کند او را در جریان بگذارد؛ اما مرد به او پاسخ می‌دهد که مسائلی در زندگی هست که او خودش به تنهایی باید درباره آن‌ها تصمیم بگیرد. یا می‌گوید که در آینده درباره این مسائل با او مشورت خواهد کرد اما پس‌ازآن در عمل به ندرت این کار را انجام می‌دهد. مرد شکایت‌های همسرش را آزاردهنده می‌داند اما این‌ شکایت‌ها اصلاٌ قابل مقایسه با چیزهایی که در آینده خواهد شنید نیستند.

پس از مدتی وقتی زن متوجه می‌شود که همسرش هیچ قصد حل مشکلات را با او ندارد، صدایش را بلندتر می‌کند. این دومین مرحله شکایتکردن است. به شوهرش می‌گوید که دیگر نمی‌تواند این بی‌ملاحظگی‌های او را تحمل می‌کند و هر بار که همسرش سرخود تصمیمی می‌گیرد دعوا راه می‌اندازد. این همان مرحله‌ای است که خواسته‌ها و بی‌احترامی سبقت می‌گیرد. به شوهرش می‌فهماند که نمی‌تواند با این بی‌فکری‌ها بدون جبران کردن در برود.

اما این دعواها مشکلات را حل نمی‌کنند. تنها همه چیز را بدتر می‌کنند؛ و رنجش زن ناشی از تمامی تصمیمات بی‌ملاحظه‌ای که همسرش گرفته روی هم جمع می‌شود به‌طوری‌که به مرور تنها چیزی می‌شود که می‌تواند به آن فکر کند. سومین مرحله شکایت کردن وقتی است که این خانم دفعات بی‌شماری را که همسرش با او بدرفتاری کرده به یاد می‌آورد و حافظه‌اش هرگاه چیزی پیش بیاید تحریک می‌شود. به خاطر ناراحتی‌هایی که شوهرش برایش به وجود آورده او را نخواهد بخشید و مخصوصا نمی‌تواند آن‌ها را فراموش کند. اخیرا خانمی به من گفت که حس می‌کرد بارها توسط همسرش خنجر خورده و درحالی‌که همراه با خونریزی بر زمین دراز کشیده، شوهرش از او می‌خواهد که گذشته را فراموش کند و برای آینده‌ای بهتر امیدوار باشد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد