نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: 4 راهکار کنترل خشم در افراد عصبی

2640
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25
    تشکـر
    52
    تشکر شده 531 بار در 311 پست
    میزان امتیاز
    13

4 راهکار کنترل خشم در افراد عصبی

افرادی که زیاد عصبانی می‌شوند باید دلیل پایین بودن تحملشان را پیدا کنند و با پیدا کردن نقاط ضعفشان برای رفع یا جلوگیری از بروز آن تلاش کنند.

خشم یک واکنش طبیعی بدن است که اگر با الگوهای درست و کنترل شده بصورت منطقی و به‌اندازه ابراز شود فرآیندی لازم و ضروری برای انسان است.

غلام‌رضا رام‌فر، کار‌شناس ارشد مشاوره گفت: افرادی که زیاد عصبانی می‌شوند باید دلیل پایین بودن تحملشان را پیدا کنند و با پیدا کردن نقاط ضعفشان برای رفع یا جلوگیری از بروز آن تلاش کنند. (به طور مثال عده‌ای از افراد هستند که با گرسنگی آستانه تحملشان پایین می‌آید و عصبانی می‌شوند این افراد همیشه باید شکلات یا موادی که حاوی قند مناسب است همراه داشته باشند)

وی در ادامه اضافه کرد: همچنین افراد می‌توانند با تقویت روحیه معنوی و انجام اقدامات و فرائض دینی آستانه تحملشان را بالا ببرند.
    وی در پایان افزود: اگر به هر حال در رویارویی با موقعیت‌های مختلف فرد دچار عصبانیت شد، با کارهایی مانند بستن چشم و شمردن از ده تا صفر بصورت برعکس یا ترک مکان عصبانیت و دوری از آنجا می‌توانند در لحظه عصبانیت، خشم خود را بهتر مدیریت کند.

2. 2 کاربران زیر از R e z a بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1762
    تشکـر
    11
    تشکر شده 18 بار در 15 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : 4 راهکار کنترل خشم در افراد عصبی

سلام ،
    مشکل بزرگی که من دارم اینه که موقع عصبانیت در شرایط خاصی بی ادبی میکنم ،
    برای بهتر شدن موضوع خیلی تلاش میکنم اما فایدا ای نداره و نقطه ضعفم هم اینه که نمیتونم حرفم رو درون خودم نگه دارم و در موقع عصبانیت حتما باید حرفم رو بزنم ،
    و شایدم اصلا روش نگهداشتن حرف در موقع عصبانیت رو بلد نیستم.
    مثلا موقع عصبانیتم اصلا نمیتونم گوشی رو قطع کنم تا آروم بشم چون توی این فاصله فقط توی سرم با خودم حرفام رو میزنم و پاسخی نمیگیرم ،
    حتی مدیریت فردی رو هم امتحان میکنم و به خودم میگم الان باید آروم باشم مگرنه همه چیز خرابتر میشه اما من عصبانی درونم سر منی که میخوام مدیریت رو در دست بگیرم فریاد میزنه و اینقدر فریادهای توی سرم زیاد میشه که تحملم شدیدا کم تر و کم تر میشه...
    ضربان قلبم به طرز وحشتناکی زیاد میشه و افکارم غیر قابل کنترل میشه و خطرناک حتی اگه فرد مقابلم زیاد آزارم بده به نابود کردن و عذاب دادنش فکر میکنم و صدام میگیره بطوری که حتما باید فریاد بزنم یا به یک چیزی فشار بیارم .
    لطفا راهنمایی کنید یا به کسی که متخصص هست و میشناسید بگید راهنمایی کنه ،
    خیلی دارم آسیب میبینم...

4. 2 کاربران زیر از bijan.gh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    509
    تشکـر
    848
    تشکر شده 362 بار در 242 پست
    میزان امتیاز
    11

دوست عزیز به نظر من شما قبل از اینکه تلاش کنید خشمتون رو کنترل کنید یا بدنبال راههای رهایی از اون باشین بهتره علت این مسئله رو ریشه یابی کنید .
    مثلا آیا شما در برابر دیگرانی که نسبت بهشون احساس عصبانیت میکنید احساس حقارت هم میکنید؟ یا مثلا آیا اعتماد به نفس کافی در برابر همین دیگران دارید؟ آیا وقتی کمبود یا خلأ درونتون حس میکنید کنترل خشم رو از دست می دین ؟ یا مثلا فکر می کنید بروز خشم یک واکنش دفاعی در برابر استرس براتون هست ؟ و یا خیلی احتمالات دیگه که برطرف کردن اونها میتونه به این مورد در شما کمک کنه.

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk
    امضای ایشان
    دلم به مستحبی خوشست
    که جوابش
    واجبست...
    السلام علیک یا فاطمة الزهرا ...

6. 2 کاربران زیر از باران باران بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1804
    تشکـر
    50
    تشکر شده 56 بار در 40 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام دوست عزیز
    تحقیقات دانشمندان شان داده که استرس های روزانه باعث عصبانیت زودهنگام می شود , شما در طول روز استرس دارید؟؟
    امضای ایشان
    می دانی بهترین دوستت کیست ؟؟؟؟

کسی است که اولین قطره اشک تو را می بیند...

دومیش را پاک می کند...

و سومیش را به خنده تبدیل می کند

8. 2 کاربران زیر از Dream High بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1762
    تشکـر
    11
    میزان امتیاز
    0

بیشتر بروز خشم یک واکنش دفاعی هست در مقابل ناراحتی که یک فرد برام ایجاد میکنه.
    و باز هم بیشتر به دلیل نا امنی که نسبت به موقعیتم میکنم هست ، و متاسفانه آسیب بیشتر رو به کسی میزنم که دوسش دارم .

10. کاربران زیر از bijan.gh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1762
    تشکـر
    11
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Dream High نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    تحقیقات دانشمندان شان داده که استرس های روزانه باعث عصبانیت زودهنگام می شود , شما در طول روز استرس دارید؟؟
    مشکلات بسیار زیادی دارم و فکرم خیلی مشغول هست اما توی مشغله هام گیر نمیکنم.
    ولی واقعا زیاد هستند.

12. 2 کاربران زیر از bijan.gh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1804
    تشکـر
    50
    تشکر شده 56 بار در 40 پست
    میزان امتیاز
    11

بیشتر به دلیل نا امنی که نسبت به موقعیتم میکنم هست" چگونه موقعیتتون به خطر میوفته؟؟چه موقعیتی؟؟میشه مثالی بزنید
    پرخاشگری و بروز دادن خشم دلایل و ریشه های متعددی داره مثلا بی ارزش شمردن حقوق افراد یا روش نادرست در تخلیه ی انرژی و خودخواهی و..نداشتن گذشت و .. و...
    شما بایستی ریشه ی این پرخاشگری رو در خودتون بشناسید تا بتونید به این مشکل غلبه کنید
    اینجور که خودتون گفتید دوست ندارید دیگران رو از خودتون ناراحت کنید پس نشون دهنده ی این هست که شما انسان خودخواهی نمی باشید و به احتمال زیاد این پرخاشگری شما بیشتر علایمی از داشتن استرس و درگیری ذهنی شما هس
    شما بهتره تکنیک های کاهش استرس رو اول عملی کنید مثل مدیتیشن (meditate) ,موسیقی , پرت کردن حواس و.... لذا این بی ارتباط با پرخاشگری شما نیست
    یا با پیدا کردن علت های اصلی استرستون سعی کنید برطرفشون کنید و خیالی آسوده تر برای خودتون رغم بزنید
    در مورد استرس و تکنیک هاش هم باهم صحبت خواهیم کرد
    امضای ایشان
    می دانی بهترین دوستت کیست ؟؟؟؟

کسی است که اولین قطره اشک تو را می بیند...

دومیش را پاک می کند...

و سومیش را به خنده تبدیل می کند

14. 2 کاربران زیر از Dream High بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    509
    تشکـر
    848
    میزان امتیاز
    11

به نظرم یکی از عوامل این استرس که درنهایت در شما به بروز ناخواسته خشم منجر میشه "بدبینی" هست. مثلاً نباید فکر کنید کسی باگفتن حرف خاص یا عملی قصدش حتماً ناراحت کردن شما بوده...

امضای ایشان
    دلم به مستحبی خوشست
    که جوابش
    واجبست...

16. کاربران زیر از باران باران بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1762
    تشکـر
    11
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Dream High نمایش پست ها
    بیشتر به دلیل نا امنی که نسبت به موقعیتم میکنم هست" چگونه موقعیتتون به خطر میوفته؟؟چه موقعیتی؟؟میشه مثالی بزنید
    پرخاشگری و بروز دادن خشم دلایل و ریشه های متعددی داره مثلا بی ارزش شمردن حقوق افراد یا روش نادرست در تخلیه ی انرژی و خودخواهی و..نداشتن گذشت و .. و...
    شما بایستی ریشه ی این پرخاشگری رو در خودتون بشناسید تا بتونید به این مشکل غلبه کنید
    اینجور که خودتون گفتید دوست ندارید دیگران رو از خودتون ناراحت کنید پس نشون دهنده ی این هست که شما انسان خودخواهی نمی باشید و به احتمال زیاد این پرخاشگری شما بیشتر علایمی از داشتن استرس و درگیری ذهنی شما هس
    شما بهتره تکنیک های کاهش استرس رو اول عملی کنید مثل مدیتیشن (meditate) ,موسیقی , پرت کردن حواس و.... لذا این بی ارتباط با پرخاشگری شما نیست
    یا با پیدا کردن علت های اصلی استرستون سعی کنید برطرفشون کنید و خیالی آسوده تر برای خودتون رغم بزنید
    در مورد استرس و تکنیک هاش هم باهم صحبت خواهیم کرد

من 24 سالم هست ، اهل رشتم اما دانشجوی ارومیه. خانومی رو خیییلی دوس دارم که رشت هست و از من 2 سال بزرگ تر هست.
    اینکه ایشون 2 سال از من بزرگ تر هستش عامل بسیاری از دغدغه های من_ ، چون من دانشجوی دامپزشکی ام و فقط تحصیلم تا 26 سالگی طول میکشه و نمیخوام با بیشتر موندنش آزارش بدم.
    حالا جواب شما راجب امنیت :
    دوست من دوستایی داره که تقریبا خوب نیستن و شدیدن بهش حسادت میکنن و تفریحات خوبی ندارد ( البته از نظر من ) و تاثیرات خوبی روی رابطه نمیذارن و بودن دوست من باهاشون به خودی خود باعث حساس شدن من میشه و همینطور که دوستمون باران اشاره کرد "بد بینی" و جدا از اینا علاقه شدید من به دوستم که البته دو طرفه هم هست باعث حساس تر شدنم میشه ، و باید بگم که من فردی شدیدن حسود هم هستم.
    حالا عاملی که میتونه باعث احساس نا امنی من بشه میتونه برخورد خوبش توی فیس بوک با یکی از هم کلاسی هاش بشه که از ظاهر دوست من تعریف ناشی از زبون ریختن و زیرکی باشه.

18. کاربران زیر از bijan.gh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1762
    تشکـر
    11
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط باران باران نمایش پست ها
    به نظرم یکی از عوامل این استرس که درنهایت در شما به بروز ناخواسته خشم منجر میشه "بدبینی" هست. مثلاً نباید فکر کنید کسی باگفتن حرف خاص یا عملی قصدش حتماً ناراحت کردن شما بوده...

این رو میدونم که قصدش ناراحت کردن نیست اما مهم دلیل انجام عملی بی معنی هست که میشد انجام نشه.

20. کاربران زیر از bijan.gh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    509
    تشکـر
    848
    میزان امتیاز
    11

ببخشین اما فکر میکنم دلیل انجام یک عمل از سمت کسی همان قصد شخص از انجام آن عمل هست. و شما نباید با بازی کردن با کلمات خودتون رو سردرگم کنید. سعی کنید کمی از استرسهاتون رو کم کنید و اگر فکر میکنید تا دو سال آینده که شرایط ازدواج برای شما مساعد شد ممکنه نظرتون درمورد این خانم عوض بشه ابداً منتظرشون نزارین . و در ضمن به نظرم میتونید الان نامزد یا عقد کنید که هم نگران منتظر گذاشتن ایشون نباشید و هم خودتون متعهدانه تر به این مورد نگاه کنید .
    راجع به قسمت دوم پاسختون خوب متوجه نشدم! یعنی منظورتون از دوست همین خانم هستن؟

امضای ایشان
    دلم به مستحبی خوشست
    که جوابش
    واجبست...

22. کاربران زیر از باران باران بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1762
    تشکـر
    11
    میزان امتیاز
    0

ببخشین اما فکر میکنم دلیل انجام یک عمل از سمت کسی همان قصد شخص از انجام آن عمل هست. و شما نباید با بازی کردن با کلمات خودتون رو سردرگم کنید. سعی کنید کمی از استرسهاتون رو کم کنید و اگر فکر میکنید تا دو سال آینده که شرایط ازدواج برای شما مساعد شد ممکنه نظرتون درمورد این خانم عوض بشه ابداً منتظرشون نزارین . و در ضمن به نظرم میتونید الان نامزد یا عقد کنید که هم نگران منتظر گذاشتن ایشون نباشید و هم خودتون متعهدانه تر به این مورد نگاه کنید .
    راجع به قسمت دوم پاسختون خوب متوجه نشدم! یعنی منظورتون از دوست همین خانم هستن؟

نظرم که اصلا در مورد این خانوم عوض نمیشه و قطعا انتخواب من هستن ، در مورد استرس بهتر_ بگیم دغدغه و واقعا نمیشه کمتر کردشون ، مشکلات جدی توی زندگی هست. من باید کار کنم ، باید با فشار درس بخونم و مطالعه کنم ، مشکلات خونه و خوابگاه و دردسرا و بدبختی های دانشجویی بمونه و همه سعیم به اینه که فشار خرجم رو از خوانوادم کم کنم و بیشتر خرجم رو پس انداز کنم ،
    باید ذتونم برای تخصص توی رشت قبول بشم و باید برای اینکار پژوهش کنم که هزینه و وقت زیادی میبره الان برای مقالم باید از رودخونه های اطراف رشت در هر ماه 20 عدد از یک گونه ماهی بگیرم برای تحقیق که خود همین موضوع شدیدن فکرم رو پریشون کرده چون من همش ارومیه هستم و امکان این کار خیلی کمه و اصلا گرفتن 60 عدد ماهی از یک گونه در هر فصل کار فوق العاده مشکلی_ و حتما باید راجبش برنامه ریزی فکری داشته باشم. علاوه بر اینا کار جدیدی رو هم شرو کردم تا کم کم پول پس انداز کنم.
    در مورد نامزد یا عقد هم مشکل من مشکل کار_ نمیتونم برم به پدرش بگم ما همدیگه رو دوست داریم میخوام خوشبختش کنم اما هنوز کار ندارم ، دوزار پول دارم ، تازه درسمم تموم شه سربازی دارم و دارم برنامه ریزی می کنم تا موقع سربازی کار داشته باشم که بتونم قبلش ازدواج کنم یا حداقل عقد یا نامزد.
    بله منظورم قطعا همین خانوم هستن این خانوم همه زندگی_ من_ ...

24. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    509
    تشکـر
    848
    میزان امتیاز
    11

آیا تحقیقات لازم رو در مورد این خانوم انجام دادین و ازشون مطمئن هستین؟ نمی خوام بگم که علاقه شما بایشون اشتباهه اما شما هنوز سنتون بعنوان یه پسر کمه و ممکنه دچار احساسات بشین در حالیکه ایشون در سن پختگی قرار گرفتن. به نظر من تحقیقات بیشتری انجام بدین و سعی کنین در این مورد عاقلانه تصمیم بگیرید تا خدای نکرده موقعیتهای خوب در سایر مسائل زندگیتون خدشه ای وارد نشه. در ضمن حتی اگر فعلا نه شرایط ازدواج دارین نه عقد و نامزدی ٬ دوستی راه مناسبی برای برقرار موندن ارتباط تا زمان مناسب شدن اوضاع شما نیست.
    اگرچه معتقد هستم کا نباید بیخود سنگ جلو پای خودتون بندازین در این مورد و باید مسئله رو به طور رسمی عنوان کنید چه بسا ایشون با شما همکاری کنن و با کنار شما بودن بعنوان همسر به ذهن پر از دغدغه تون آرامش بدن . به قول یکی از دوستان اینجا هم روزی دست خداست چه یک نفر باشیم چه دو نفر . پیشنهاد میکنم حتماً مسئله رو رسمی با خانوادشون مطرح کنید.
    موفق باشید.

امضای ایشان
    دلم به مستحبی خوشست
    که جوابش
    واجبست...

25. کاربران زیر از باران باران بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1762
    تشکـر
    11
    میزان امتیاز
    0

آیا تحقیقات لازم رو در مورد این خانوم انجام دادین و ازشون مطمئن هستین؟ نمی خوام بگم که علاقه شما بایشون اشتباهه اما شما هنوز سنتون بعنوان یه پسر کمه و ممکنه دچار احساسات بشین در حالیکه ایشون در سن پختگی قرار گرفتن. به نظر من تحقیقات بیشتری انجام بدین و سعی کنین در این مورد عاقلانه تصمیم بگیرید تا خدای نکرده موقعیتهای خوب در سایر مسائل زندگیتون خدشه ای وارد نشه. در ضمن حتی اگر فعلا نه شرایط ازدواج دارین نه عقد و نامزدی ٬ دوستی راه مناسبی برای برقرار موندن ارتباط تا زمان مناسب شدن اوضاع شما نیست.
    اگرچه معتقد هستم کا نباید بیخود سنگ جلو پای خودتون بندازین در این مورد و باید مسئله رو به طور رسمی عنوان کنید چه بسا ایشون با شما همکاری کنن و با کنار شما بودن بعنوان همسر به ذهن پر از دغدغه تون آرامش بدن . به قول یکی از دوستان اینجا هم روزی دست خداست چه یک نفر باشیم چه دو نفر . پیشنهاد میکنم حتماً مسئله رو رسمی با خانوادشون مطرح کنید.
    موفق باشید.

بله تحقیقات کامل کردم و مادرم با مادر محترمش مدت زیادی دوست بود و مادرش یکی از حامیان بزرگمون بود که الان جاش پیشمون خالی_ و متاسفانه فوت شدن.
    در مورد بحث دوستی و ازدواج موضوع پیچیده تر از مسائل اعتقادی هست و در بعضی شرایط مثل شرایط ما باعث آسیب میشه و در مورد عللش هم بحث مفصل هست و در مورد نداشتن رابطه غیر رسمی هم باز جای بحث زیادی هست که البته این مسائل میشه جزو موضوع مشاوره ازدواج و خانواده

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)