نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: جرات نداشتن

1173
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1156
    تشکـر
    3
    تشکر شده 4 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

جرات نداشتن

موضوع : جرات نداشتن
    با سلام
    من پسری 24 ساله هستم که با کلی کنکاش و فکر در مورد مشکلاتم به یک چیز رسیدم و اون ترس یا نداشتن جرات بود که حالا در پی حل این موردم ...
    اول چند مورد از مشکلاتی که با خودم و شخصیت خودم دارم عنوان میکنم تا ببینم نظر دوستان و کارشناسان هم همین هست یا خیر و روش رفع این درد کهنه چیست !

1- یکی از خصوصیات اخلاقیه من که الان برام یک مشکل محسوب میشه این هست که من همیشه لبخند بر لب دارم !!! بله درسته و شاید این از نظر بعضی ها خیلی خوب باشه اما متاسفانه این لبخند همیشه بر لب من هست که در بسیاری از مواقع بی ربطه بطور مثال حتی وقتی که از دست دوستی یا فامیلی عصبانی باشم باز به اون لبخند میزنم یا اگه کسی به من کاریو بگه که انجام بدم که میدونم داره به به من و شخصیتم توهین میشه باز لبخند میزنم و این باعث شده که من نتونم احساسات و حالتهای روحیه واقعیمو به بیرون بروز بدم و حتی از حقم دفاع کنم و از طرفی باعث از بین رفتن عزت نفس و عدم اعتماد به نفس من شده ... وخودم دلیل اینرو ترس از ناراحتی دیگران یا ازبین رفتم محبوبیتم در بین دیگران .... میدونم .(البته باید بگم که این حالت فقط در خارج از محیط خانه صادقه و در بین افراد خانوادم چنین حالتی ندارم !)

2-باز ترس را ریشه مشکل دیگه ای میدونم که اون ارتباط با جنس مخالفه ؛ همین ترس از جنس مخالف باعث شده که تا به امروز نتونم با جنس مخالف ارتباط دوستانه ای برقرار کنم و هر بار این عدم ارتباط را با موضوعات ودلایل دیگه توجیه میکنم !!! که مثلا حالا من وقت ارتباط با یکی دیگرو ندارم یا حالا حوصله ارتباط با کسه دیگه ای را ندارم یا حالا پول کافی برای خرج کردن ندارم ......

3-مشکلی دیگر که باز علتش را ترس میدونم ؛ مشکل در بر عهده گرفتن مسولیت در کار هست که باعث میشه من تن به انجام هر کاری ندم یا اگر کاریو به اجبار یا در رودرواسی قبول میکنم تا انجام دادنش از استرس و فشار هزاربار میمیرم و زنده میشم !!!!

البته به جز این مشکلات مطمئنا مشکلات دیگری هم هست ....
    من علت این موارد را ترس و عدم حرات مندی میدونم و اون هم ترسی که از کودکی ویا شاید ارثی در من ریشه داره !

حالا از دوستان و مخصوصا کارشناسان و مشاوران عزیز میخواهم که در ریشه یابیه این مشکلات و ارائه را حل مناسب به من کمک کنند
    چون با وجود این موارد کل انرژی و انگیزه ی من در زندگی گرفته شده داره باعث تلف شدن وقت و دوران جوانیم میشه ...

یعنی کسی نیست راهنماییم کنه !!!!!!!!!
    ویرایش توسط mohammad : 12-05-2013 در ساعت 08:32 PM

2. 3 کاربران زیر از mohammad بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8173
    تشکـر
    12
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : ترس یا نداشتن جرات که شاید ریشه ای درخت مشکلات من است !

سلام
    از اینکه خودت همه چیزو در مورد خودت فهمیدی خیلی عالیه به خاطر اینکه خیلی ها هنوز نمیدونن مشکلشون چیه حتی نمیدونن چی بنویسن از کجا شروع کنن خیلی خوب خودتو موشکافانه جستجو کردی و ریشه مشکلاتتو فهمیدی دوست عزیز ترس ریشه خیلی از بیماریهاست توزندگیت سعی کن قوی باشی شما یک مردی وحتما باید اینرو به خودت بقبولونی که بعد از ازدواجت مسئولیت زیادی رو باید به عهده بگیری قدمهاتو محکم تر بردار گاهی اوقات تو زندگی ترس لازمه اما زیادیش دست وپاتو میبنده ونمیزاره تکان بخوری به این فکر کن که باید خودتو یه تکان اساسی بدی خودتو جمع وجور کن و سعی کن کارایی که فکر میکردی نمیتونی انجام بدی با تمام انرژی انجام بدی واگه تو یه کار نتونستی موفق بشی به حساب بی عرضگی نزار چون همه آدما کارایی بوده که نتونستن انجام بدن تو هم یک انسانی فکر نکن همه هر کاری که دلشون خواسته میتونن انجام بدن الا تو با آرزوی موفقیت برای شما بای
    ویرایش توسط نفس2 : 11-01-2014 در ساعت 10:36 PM

4. 3 کاربران زیر از نفس2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7318
    تشکـر
    966
    تشکر شده 1,691 بار در 465 پست
    میزان امتیاز
    10

این که شما در مورد هرکاری لبخند میزنید نشون میده که فردی درون گرا هستید

اما دوست خوبم وقتی میگی که کسی ازت کاری میخواد که براش انجام بدی و میدونی که داره به شخصیتت توهین میکنه و تو جوابشو با یه لبخند تلخ میدی اون طرفت شاید

انقدر نادان باشه که فک کنه این خنده تو از سر رضایته نه ناراحتی

شنیدی میگن جواب ابلهان خاموشیست به نظر من کاملا این ضرب المثل اشتباهه چون کسی که انقدر ابلهه که کاری میکنه که درست نیست مطمئن باش بازم اونقدری ابله

هست که معنیه سکوت تو یا در اینجا لبخند تلخ تو رو نفهمه.قبول کن که همه ادما ادمای روشنفکری نیستن

پس اگه به برداشت طرف مقابلت از خنده تلخت پی ببری مطمئن باش که در مواقع دیگه لبخند تلخی تحویلش نمیدی که ایشون فک کنه این خنده از سر رضایته

ای کاش منظورتو از ارتباط با جنس مخالف هم میگفتی که منظورت رایطه دوستانه هست یا به قصد ازدواج اگه به قصد ازدواجه باید بگم حق داری زیادی از حد محتاط باشی و کار درست هم شما

میکنی چون بحث یه عمر زندگیه بعضی وقتا کوچکترین حرف احساسیه ما میتونه مسیر زندگیه یه دختر و عوض کنه پس باید تو ابراز علاقمون به جنس مخالف دقت کنیم و وقتی مطمئن شدیم

حرف دلمونو بزنیم تا اینطوری با احساسات دختر مردم هم بازی نکرده باشیم

اما اگه منظورت رابطه دوستانه با جنس مخالفه به نظرم رابطه ای ایجاد نشه بهتره و هم خودت راحت تری و هم اعصابت من خودم تا وقتی که میتونم کارمو از طریق جنس موافق پیش ببرم

از جنس مخالف کمکی نمیگیرم.تو رابطه دوستانه هم هیچکس عاشق چشمو ابروی بی مثالت نیست تا پول داری رفیقتن عاشق بند کیفت پس رابطه دوستانه هم بیخیال شو

اما در مورد ترست از به عهده گرفتن کاری و این که تا اونو به پایان نرسونی اروم و قرار نداری خودش نشون دهنده مسوولیت پذیر بودنته.مردم ادم مسوولیت پذیرو دوست دارن.مطمئن باش

که مردم هم تو کارا بیشتر بهتون اعتماد میکنن و کاراشونو بهتون میسپرن.پس جای نگرانی وجود نداره

ادم مسوولیت پذیر باید تو کارش ترس داشته باشه و نگران باشه

موفق باشی

6. 4 کاربران زیر از Alisbi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام

این تاپیک برای شماست: http://forum.moshaver.co/f125/%D9%85...512/#post41551
    امضای ایشان

8. 6 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6486
    تشکـر
    42
    تشکر شده 125 بار در 54 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط naghme نمایش پست ها
    سلام

این تاپیک برای شماست: http://forum.moshaver.co/f125/%D9%85...512/#post41551
    ممنون، اما راه حلهای ارائه شده خیلی محدود و سطحی هستش، فکر نمیکنم کمکی کنه. میتونین منبع غنی تری معرفی کنین؟

10. 3 کاربران زیر از روح اله بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط روح اله نمایش پست ها
    ممنون، اما راه حلهای ارائه شده خیلی محدود و سطحی هستش، فکر نمیکنم کمکی کنه. میتونین منبع غنی تری معرفی کنین؟
    خیلی ممنون که تذکر دادین آقا روح اله، یه سری مطالب جدید به اون تاپیک اضافه کردم،

اگه بازم کمی کسری چیزی هست شما به بزرگی خودتون ببخشید، ما وسعمون دیگه در همین حد بود
    امضای ایشان

12. 3 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : جرات نداشتن

خب در مورد سوال اول باید گفت :

خیلی از افراد یک تیک رفتاری و یا میمیک صورت دارن که ذاتیه و گاهی نمیشه براش کاری کرد

میتونید با مشاوری مشورت کنید ...

در مورد برخورد با جنس مخالف باید بگم .. نداشتن شناخت کافی و طرز برخورد مناسب این ترس رو به وجود آورده

با مالعه و یادگرفتن فن رفتار با دیگران میتونید این مشکلو حل کنید ...

ولی در مورد آخری وقتی دلتون نیست کاری رو انجام بدید پس باید یاد بگیرید "نه مقدس " رو بگید

و خودتونو از استرس بعدش رها کنید ... تمام این برخوردهارو میتونید با مراجعه حضوری به مشاور بررسی و فرا بگیرید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

14. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)