نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: با رفتار دوست پسرم چیکار کنم ؟

1663
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1181
    تشکـر
    4
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy با رفتار دوست پسرم چیکار کنم ؟

با سلام
    لطفا کمکم کنید
    من با پسری هم رشته خودم تو سایته مربوط به رشته خودم اشنا شدم.اولش بم گفت هم دانشگاهیمه بعداز مدتی گفت نه، ازاد میخونه! بم گفته بود قدش 172 ولی وقتی دیدمش قدش 165 بود!! اینم اضافه کنم من ازنظر ظاهر خیلی ازش بالاترم، ولی با این حال اینا رو نادیده گرفتم و به دوستیمون ادامه دادیم. بچه فوق العاده باسوادیه تو همه چی هم سررشته داره.هنرمرد هم هست،منجم و... اوایل خیلی با احساس بود ولی من راضی نبودم چون موقعیت خانوادگیم هم بالاتر بود،خواستگارای زیادی هم دارم ولی حس میکنم بهش علاقمند شدم.ولی گاهی فکر میکنم زرنگ بازی داره!!تفاوت اخلاقی هم داریم مثلا من ارومم اون خوش صحبت،فکر میکنم ازم توقع مالی هم داره مثلا ازم پول قرض گرفت دیگه نگفت بت پس بدم البته وقتی خودشم چیزی میخره پولشو نمیگیره.فکر میکنم تو زندگیش دروغ های ریز زیاد میگه.مثلا میگفت همیشه نماز میخونم ولی بعد فهمیدم یکی درمیون میخونه! من از تواناییهاش و برنامه ایی که واسه زندگیش داره خوشم میاد ولی تاحالا چندین بار بهم زدم ولی بازم نمیدونم تصمیم درست چیه؟ نمیدونم این انتخاب درستیه یا نه؟ اگه بهم بزنم کاره درستیه یا نه؟لطفا کمکم کنید...

2. کاربران زیر از گلی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23
    تشکـر
    132
    تشکر شده 584 بار در 158 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : تصمیمگیری برایم مشکل است

نقل قول نوشته اصلی توسط گلی نمایش پست ها
    با سلام
    لطفا کمکم کنید
    من با پسری هم رشته خودم تو سایته مربوط به رشته خودم اشنا شدم.اولش بم گفت هم دانشگاهیمه بعداز مدتی گفت نه، ازاد میخونه! بم گفته بود قدش 172 ولی وقتی دیدمش قدش 165 بود!! اینم اضافه کنم من ازنظر ظاهر خیلی ازش بالاترم، ولی با این حال اینا رو نادیده گرفتم و به دوستیمون ادامه دادیم. بچه فوق العاده باسوادیه تو همه چی هم سررشته داره.هنرمرد هم هست،منجم و... اوایل خیلی با احساس بود ولی من راضی نبودم چون موقعیت خانوادگیم هم بالاتر بود،خواستگارای زیادی هم دارم ولی حس میکنم بهش علاقمند شدم.ولی گاهی فکر میکنم زرنگ بازی داره!!تفاوت اخلاقی هم داریم مثلا من ارومم اون خوش صحبت،فکر میکنم ازم توقع مالی هم داره مثلا ازم پول قرض گرفت دیگه نگفت بت پس بدم البته وقتی خودشم چیزی میخره پولشو نمیگیره.فکر میکنم تو زندگیش دروغ های ریز زیاد میگه.مثلا میگفت همیشه نماز میخونم ولی بعد فهمیدم یکی درمیون میخونه! من از تواناییهاش و برنامه ایی که واسه زندگیش داره خوشم میاد ولی تاحالا چندین بار بهم زدم ولی بازم نمیدونم تصمیم درست چیه؟ نمیدونم این انتخاب درستیه یا نه؟ اگه بهم بزنم کاره درستیه یا نه؟لطفا کمکم کنید...

سلــام
    به مشاور خـوش اومــدین ..

ممنـون از اینکـه مشکل خودتــون رو شرح دادین .

شمـا چند سالتـون هست؟
    برای تصمیم گیــری در مورد ازدواج، همیشه یک سری ملاک هـای اصلی وجـود داره کـه اگر همون ها رو شخص در طرف مقابلش ببینه، با کم و کـاستی هـای دیگه به نحـوی کنار میـاد
    شما ملاک هـای اصلیتون رو در ایشـون می بینید؟
    اینکه گفتین خواستگـارای زیادی دارید ولی احساس می کنید به ایشون علاقه مند شدین و از برنامه هایی که برای زندگیشون دارن خوشتون میـاد، فکر نمیکنید اصلا انگیـزه های خوبی برای شروع زندگی مشترک نیست ؟!!
    شمـا تا الان چندین نقطه نظر منفی و اختلاف رو بیان کردین که میتونه در آینده براتون مشکل سـاز بشه
    ممکنه همین دروغ هـای ریز، بعدا درشت و درشت تر بشــن و شمـا رو بی اعتمـاد تر کنند ..

کافیست کمی منطقی به قضیـه نگـاه کنیــد .

شـاید همین بالاتر بودن شما از نظر ظاهر، فعلا به چشم نیـاد براتـون،امـا بعدا به خودتـون بگید فلان خواستگـارم خیلی ظاهر مناسب تر و بهتری داشت (درسته که ملاک ظاهری ملاک اصلی برای انتخاب زوج نیست، اما باید هر دو طرف به نحـوی در یک سطح باشند و بالایی ُپایینی یکی از دیگری خودنمـایی نکنه)

سعی نکنیـد چندین بـار بخـاطر هر مساله ای رابطه رو قطع و دوباره برقرار کنید ؛ از همین الان تـا دیر نشده یک تصمیم واحـد بگیرید .
    امضای ایشان
    همــانگونه که روز ِ خــوب خــواب خوش در پـی دارد
    زندگی هــم اگـــر بـــه خوبی سپــری شود
    مرگی آمرزیده و آرام در پی خواهـد داشت

4. کاربران زیر از *P s y C h e* بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1148
    تشکـر
    29
    تشکر شده 14 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

سطح مالی دو خانواده خیلی مهم است با کمتر از خودت ازدواج نکن

6. کاربران زیر از habibi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1181
    تشکـر
    4
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی ممنون از کمکتون
    من 23 سالمه
    معیار اصلی من واسه ازدواج اخلاق،خانواده ،تحصیلات،ودر درجات بعدی مسئله مالی و زیبایی. و صداقت بسیار واسم مهمه
    راستش ما دانشجوی پزشکی هستیم و خانواده من پزشکن.
    خانواده این اقا مادرشون معلم هستن وپدرشون یه دوره ای معلم بودن
    اگه چیزه دیگه ای لازمه بگم
    بازم ممنونم از کمکتون

8. کاربران زیر از گلی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23
    تشکـر
    132
    تشکر شده 584 بار در 158 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط گلی نمایش پست ها
    خیلی ممنون از کمکتون
    من 23 سالمه
    معیار اصلی من واسه ازدواج اخلاق،خانواده ،تحصیلات،ودر درجات بعدی مسئله مالی و زیبایی. و صداقت بسیار واسم مهمه
    راستش ما دانشجوی پزشکی هستیم و خانواده من پزشکن.
    خانواده این اقا مادرشون معلم هستن وپدرشون یه دوره ای معلم بودن
    اگه چیزه دیگه ای لازمه بگم
    بازم ممنونم از کمکتون

ممنـون .
    هر دو همسن و هم ترم هستین ؟
    شــاید بهـتر بـاشه که برای شنـاخت بهتر ایشون و خـانوادش، اگر واقعـا قصـد دارند کـه قدم بردارن برای ازدواج با شمـا، مساله رو با پدر و مادرتون در جریـان بزارید.
    از اونجـایی که صـداقت رو جز ملاک هـای بسیـار مهم خودتـون شرح دادین، ترجیـحـا تا از صادق بودن کامل این شخص و رو راست بودنش با خودتـون مطمئن نشدین، اجـازه ندین کـه وارد زندگی هم بشید. ممکنه بعـدا سر کوچکترین مساله ای دیده ی شک و شبهه نسبت به ایشون در شمـا ایجـاد بشه.

مثلا تا حالا ازشون پرسیدین چرا اول گفتی هم دانشگاهیتم ! چرا قدت رو بلند تر از چیزی که بود گفتی ! یا چرا گفتی همیشه نماز میخونی درحالیکه اینطوری نیست !
    بهشـون بگید و فرصت بدین تا صداقتشون رو براتـون اثبات کنند .

اگر هم که هر دو در یک مقطع باشید و ایشون الان صرفـا دانشجـو بـاشند، ازنظر مالی نباید آنچنـان بودجـه و درآمدی ُ در اختیار داشته بـاشند. (با توجـه به اینکه فرمودین خانوادشون فرهنگیند و خـانواده شما پزشک، احتمالا از نظر مالی پایین تر از خانواده تون بـاشند، پس حتما این رو و سطح توقعات خودتون رو در نظر بگیرید)

اگر امکـانش هست علت برهـم زدن رابطه رو که گفتین چندین بار ازجـانب شما صورت گرفته هم مختصری توضیح بدین.
    امضای ایشان
    همــانگونه که روز ِ خــوب خــواب خوش در پـی دارد
    زندگی هــم اگـــر بـــه خوبی سپــری شود
    مرگی آمرزیده و آرام در پی خواهـد داشت

10. کاربران زیر از *P s y C h e* بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1181
    تشکـر
    4
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط *P s y C h e* نمایش پست ها
    ممنـون .
    هر دو همسن و هم ترم هستین ؟
    شــاید بهـتر بـاشه که برای شنـاخت بهتر ایشون و خـانوادش، اگر واقعـا قصـد دارند کـه قدم بردارن برای ازدواج با شمـا، مساله رو با پدر و مادرتون در جریـان بزارید.
    از اونجـایی که صـداقت رو جز ملاک هـای بسیـار مهم خودتـون شرح دادین، ترجیـحـا تا از صادق بودن کامل این شخص و رو راست بودنش با خودتـون مطمئن نشدین، اجـازه ندین کـه وارد زندگی هم بشید. ممکنه بعـدا سر کوچکترین مساله ای دیده ی شک و شبهه نسبت به ایشون در شمـا ایجـاد بشه.

مثلا تا حالا ازشون پرسیدین چرا اول گفتی هم دانشگاهیتم ! چرا قدت رو بلند تر از چیزی که بود گفتی ! یا چرا گفتی همیشه نماز میخونی درحالیکه اینطوری نیست !
    بهشـون بگید و فرصت بدین تا صداقتشون رو براتـون اثبات کنند .

اگر هم که هر دو در یک مقطع باشید و ایشون الان صرفـا دانشجـو بـاشند، ازنظر مالی نباید آنچنـان بودجـه و درآمدی ُ در اختیار داشته بـاشند. (با توجـه به اینکه فرمودین خانوادشون فرهنگیند و خـانواده شما پزشک، احتمالا از نظر مالی پایین تر از خانواده تون بـاشند، پس حتما این رو و سطح توقعات خودتون رو در نظر بگیرید)

اگر امکـانش هست علت برهـم زدن رابطه رو که گفتین چندین بار ازجـانب شما صورت گرفته هم مختصری توضیح بدین.
    ایشون 25 سالشونه و 2سال بالاتر ازمن هستن.
    درمورد دانشگاه و قد گفتن چون تو نت اشنا شدیم و من فکر نمیکردم قضیه جدی شه لزومی ندیدم که واقعیت رو بگم!!
    در مورد نماز هم گفتن من هروقت تنها باشم میخونم مثلا درحضور خانواده نمیخونم.
    درمورد صداقت تو ازدواج و وجدانی که داره مطمئنم. منتها مثلا من دقیق یه چیزیو میگم کلا همه به حرفم خیلی اعتماد دارن ولی ایشون شاید ازبعضی چیزا راحت بگذرن.
    خانوادم در جریانن فکر نمیکنم زیاد موافق باشن ولی مخالف هم نیستن گذاشتن بعهده خودم ولی بم میگن موقعیتهای بهتری هم هست
    درمورد وضع مالی پدرشون شغل ازاد هم دارن و فکر میکنم شرایطشون خوبه
    خودش هم تدریس میکنه و واسه پول بدست اوردن زحمت میکشه البته اینو هم بگم درسته که خانواده من پزشکن ولی فکرمیکنم توقع من از ایشون پایینتره

علتهای برهم زدنمون اوایل من با ظاهرشون نتونستم کنار بیام یا یه سری از body languageها.بعد که کم کم قیافش واسم عادی شد و به دلم نشست.
    یا فکر میکردم از لحاظ رفتاری فرق داریم درواقع همش میخواستم از رو عقلم تصمیم بگیرم نه احساس! یا مثلا میدیم در مقابل مسائل مالی غرور نداره
    البته اینو هم بگم من به جزئیات خیلی گیر میدم همش دنبال کسی ام که شبیه خودم باشه. در واقع یکی دیگه از علتهای بهم زدنم این بوده که فکر میکردم میتونم با یک نفر بهتری اشنا شم

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1181
    تشکـر
    4
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

اگه اجازه بدید دلایل انتخابمو هم بگم
    ما عقاید شبیه بهم داریم شاید چیزایی که تو افراد کمتری بشه دید
    بچه با وجدانیه و میتونه منو در رسیدن به اهدافم کمک کنه
    میدونم اینده خیلی درخشانی داره
    یه ادم کاملا multi potential هست
    ما میتونیم مشکلاتمونو با حرف زدن حل کنیم و .. حالا نمیدونم اینا میتونه معیار انتخاب باشه یا نه؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)