نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: ازدواج فامیلی بله؟ یا خیر؟

3399
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31650
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ازدواج فامیلی بله؟ یا خیر؟

با سلام
    24 سالمه کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات دارم
    یکی از اقوام نزدیک سالهاست که خواستگارمه ...به هیچ عنوان با هم دوست نبودیم. فقط در جلسه ی خواستگاری سال قبل حرفامونو با هم زدیم و من به خاطر راه دور و یک سری مشکلات به ایشون نه گفتم حالا دوباره امسال این موضوع مطرح شده ...ایشون هم هم سن من هستند و مهندسی کشاورزی خوندن...الان دچار تردید شدم که واقعا کسی که چندین ساله تو رو دوس داره نمیتونه شریک خوبی باشه؟ از نظر اخلاقی بسیار خوب و از نظر فرهنگی مقداری بالاترن از بنده...و مشکلی که من با ایشون دارم از نظر ظاهری با قد و جثه ی ایشونه و اینکه باید شهرمو ترک کنم...حالا واقعا نمیدونم در قبال خوبیایی که ایشون دارن ایا نباید چیزایی که تو ذهنمه در نظر گرفته نشه؟ یعنی به نظر شما تاثیری داره در زندگیه اینده این موضوع؟ همش با خودم فک می کنم اگر با ایشون ازدواج کنم و بعد ها چشمم دنباله کسی با ظاهری که مد نظر داشتم باشه چی میشه؟ یا اصلا بعد ها تحت تاثیر دوست داشتن ایشون این مسائل دیگه به چشمم نمیاد؟
    ممنون میشم اگر کمکم کنیئ سریعا چون باید جواب ایشون رو سریعا بدم.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : ازدواج فامیلی بله؟ یا خیر؟

اگر سوال شما با توجه به عنوان فقط ازدواج فامیلیه ؟ باید بگم با توجه به گستردگی مشکلاتش نه !!!!!!!
    واقعا کاش هیچوقت ازدواج های فامیلی صورت نمیگرفت .بحثش مفصله .

و در مورد سوالی هم که تو متن مطرح کردید بازم جواب منفیه !!!!!
    درصد اینکه بعدها شاید ده سال دیگه از انتخابتون که خارج معیارهاتون بوده ، پشیمون بشید زیاده .
    حسی که الان بهتون دادن بعدها هم همین حس وجود خواهد داشت .
    ورای اینکه اوایل ازدواج بخاطر اوج عشق و علاقه ها مخفی بمونه ولی یروزی سر باز میزنه .

3. کاربران زیر از ghazal1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30750
    تشکـر
    1,307
    تشکر شده 391 بار در 213 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط afshin.af نمایش پست ها
    با سلام
    یکی از اقوام نزدیک سالهاست که خواستگارمه ...به هیچ عنوان با هم دوست نبودیم. فقط در جلسه ی خواستگاری سال قبل حرفامونو با هم زدیم و من به خاطر راه دور و یک سری مشکلات به ایشون نه گفتم حالا دوباره امسال این موضوع مطرح شده ...ایشون هم هم سن من هستند و مهندسی کشاورزی خوندن...الان دچار تردید شدم که واقعا کسی که چندین ساله تو رو دوس داره نمیتونه شریک خوبی باشه؟ از نظر اخلاقی بسیار خوب و از نظر فرهنگی مقداری بالاترن از بنده...و مشکلی که من با ایشون دارم از نظر ظاهری با قد و جثه ی ایشونه و اینکه باید شهرمو ترک کنم...حالا واقعا نمیدونم در قبال خوبیایی که ایشون دارن ایا نباید چیزایی که تو ذهنمه در نظر گرفته نشه؟ یعنی به نظر شما تاثیری داره در زندگیه اینده این موضوع؟ همش با خودم فک می کنم اگر با ایشون ازدواج کنم و بعد ها چشمم دنباله کسی با ظاهری که مد نظر داشتم باشه چی میشه؟ یا اصلا بعد ها تحت تاثیر دوست داشتن ایشون این مسائل دیگه به چشمم نمیاد؟
    ببین عزیزم اینکه به چشمت بیاد یا نه فقط به خودت بستگی داره برای همه یه اتفاق نمیافته.
    خیلی ها بودن که همسرشون این مشکلات ظاهری رو داشته ولی انقدر خوب بوده که خیلی خوشبختن و اینو از انرژی مثبت هر دو شون میشه فهمید.
    و بالعکس خیلی ها هم ممکنه بعدها دچار این ناراحتی بشن.
    این فقط به خودتون و خواسته های خودتون از زندگی بستگی داره .
    اگر ازدواج فامیلی هست حتما باید حواستون به خیلی مسایل دیگه هم باشه از نظر پزشکی حتما مشاوره بگیرید.
    امضای ایشان
    حال که انسان اشرف مخلوقات است
    باید در هر گام به یاد داشته باشد که خلیفه خدا بر زمین است
    و طوری رفتار کند که شایسته ی این مقام باشد.
    انسان اگر فقیر شود، به زندان افتد، آماج افترا شود، حتی به اسارت رود،
    باز هم باید مانند خلیفه ای سرافراز، چشم و دل سیر و با قلبی مطمین رفتار کند.

ملت عشق، الیف

5. 3 کاربران زیر از Aza بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31650
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal1 نمایش پست ها
    اگر سوال شما با توجه به عنوان فقط ازدواج فامیلیه ؟ باید بگم با توجه به گستردگی مشکلاتش نه !!!!!!!
    واقعا کاش هیچوقت ازدواج های فامیلی صورت نمیگرفت .بحثش مفصله .

و در مورد سوالی هم که تو متن مطرح کردید بازم جواب منفیه !!!!!
    درصد اینکه بعدها شاید ده سال دیگه از انتخابتون که خارج معیارهاتون بوده ، پشیمون بشید زیاده .
    حسی که الان بهتون دادن بعدها هم همین حس وجود خواهد داشت .
    ورای اینکه اوایل ازدواج بخاطر اوج عشق و علاقه ها مخفی بمونه ولی یروزی سر باز میزنه .
    خوب غیر از مشکلات ازدواج فامیلی اقا پسر از لحاظ اعتقادی اخلاقی فکری عالی هستند...تنها مشکل من مشکلات ظاهریه! ممنون از پاسختون

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31650
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Aza نمایش پست ها
    ببین عزیزم اینکه به چشمت بیاد یا نه فقط به خودت بستگی داره برای همه یه اتفاق نمیافته.
    خیلی ها بودن که همسرشون این مشکلات ظاهری رو داشته ولی انقدر خوب بوده که خیلی خوشبختن و اینو از انرژی مثبت هر دو شون میشه فهمید.
    و بالعکس خیلی ها هم ممکنه بعدها دچار این ناراحتی بشن.
    این فقط به خودتون و خواسته های خودتون از زندگی بستگی داره .
    اگر ازدواج فامیلی هست حتما باید حواستون به خیلی مسایل دیگه هم باشه از نظر پزشکی حتما مشاوره بگیرید.
    دقیقا مشکلم همینه که ایا به چشم میان یا نه! چون بقیه موارد حل شدست! واسه همین فکرم درگیره و با خودم کلنجار میرم.....! ممنون از پاسختون!

8. کاربران زیر از afshin.af بابت این پست مفید تشکر کرده اند

Aza

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29873
    تشکـر
    178
    تشکر شده 171 بار در 110 پست
    میزان امتیاز
    8

باسلام

ازآنجایی که چند سال همو میشناسید و صحبت کردید و تنها مشکلتون ظاهر و هیکل طرف هست

باید بگم (این نظر منه خودتون باید به نتیجه برسید )

برای من باطن شخص مهم چون وقتی باطنش زیبا باشه و اونی که من میخام باشه

زندگی برام زیبا میشه

باطن زیبا پایداره و تا ابد باهاشه

ولی ظاهر نه یه روز پیر میشیم هممون و ظاهرمون پیر میشه

اما باطن زیبا نه

همیشه زیباست

شما هم باید خودتون فک کنید

ملاک هایی که برا تون الویت اول را دارن بنویسید ببینید دارن

آیا ظاهرش الویت اول برا ی شما داره ؟

خودتون باید تصمیم بگیرید

عاقبت به خیر بشید

با سلام
    امضای ایشان
    ​یا علی

10. 2 کاربران زیر از masoume بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

به نظرم به اخلاق و عقاید ایشون از،گذشته تا به امروز رو درنظر بگیرید بیینید چقدر اخلاق و عقایدش با شما جوره البته اینکه ظاهر ایشونم به دلتون بشینه هم مهمه ولی اینکه همیشه شمارو.دوست داشته باشه بستگی به عقایدتون و شباهت طرز تفکراتتون بهم داره و اینکه چقدر باهم تفاهم دارید، به این نگاه نکنید که ایشون چند ساله منتظر شما هسن شاید موردی نداشتن و شما گزینه در دسترس تری براشون بودیدو یا شاید هم واقعا شما رو دوست داشتن ولی برای اطمینان بیشتر حتما شناخت تفکراتشون و... در دوران نامزادی و.یا بررسی اخلاق ایشون با توجه به گذششتون و روابطشون در جامعه و در خانواده هست،
    شناخت افراد میتونه در دید و نگاه ما روی ظاهر افراد اثر بزاره اگر شخصی اخلاق خوبی داشته باشه به تدریج و به مرور در تصور شما ایشون مثله یک فرشته تجسم میشه اگر اخلاق خوبی نداشته باشه حتی زیباترین و جذاب ترین افراد، بسیار زشت و غیرقابل تحمل نمود پیدا میکنه ،
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

12. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14282
    تشکـر
    365
    تشکر شده 396 بار در 164 پست
    میزان امتیاز
    9

با سلام
    سلام من اصلابرخلاف نظر خیلیا نظرم این نیست که ظاهر مهم نیست...اتفاقا کاملا مهمه
    اما این به این معنی نیست که باید خوش هیکل بلند قد و خوشگل باشه...ظاهر به این معنی مهمه که باید طرف مقابلت در جلسه ی اول کاملا به دلت بشینه...حالا میتونه قد کوتاه باشه کچل باشه یا جثه ی کوچیکی داشته باشه..اگه به دلت ننشسته باشه...شاید بعدا علاقه بینتون به وجود بیاد و تو هم تحت تاثیر خوبیاش و باطن خوبش...پایبندش بمونی....ولی مطمئن باش همیشه این حسرت گوشه ی دلت می مونه و با اینکه به روی خودت نمیاری ولی خودخوری می کنی و امکان داره یه جایی کم بیاری...من تازه مثبت ترین حالتشو گفتم

14. 2 کاربران زیر از atrin1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,912 بار در 980 پست
    میزان امتیاز
    10

به نظر من گذشته از این که باید منطقی تصمیم بگیری و همه جوانبو بسنجی ؛ چیز دیگه ای که مهمه عشق و علاقه س.

یه موقع انقد طرفتو دوس داری و انقد به دلت میشینه که چشمات فقط اونو میبینه٬ حالا هر عیبیم تو ظاهرش باشه.

از حرفات مشخصه که الان این عشقو نداری٬ اما اگه توی خودت میبینی که بعدا چنین علاقه ای بهش پیدا کنی ٬ مشکل ظاهریشم واست حل شده س.

اما اگه ظاهر برات خیلی مهمه با احتیاط برو جلو
    ویرایش توسط رامونا : 10-18-2016 در ساعت 09:08 PM

16. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30750
    تشکـر
    1,307
    تشکر شده 391 بار در 213 پست
    میزان امتیاز
    8

دقیقا مشکلم همینه که ایا به چشم میان یا نه! چون بقیه موارد حل شدست! واسه همین فکرم درگیره و با خودم کلنجار میرم.....! ممنون از پاسختون!
    ببین خوب الان فک میکنم شما باید دنبال جواب یه سوال در خودت باشی
    چرا دارین به این موضوع فک میکنین ؟

آیا ترس دارین که در آینده این احساس در شما بوجود بیاد که ظاهرش دلتون رو بزنه یا نه همین الانم برات دغدغه هست ؟ کسایی که من میگم همه بزرگترها مخالف وصلت بودن ولی انقد همو دوست داشتن که میدونستن برای همن.
    نمیشه هم گفت که این ویژگی های خوبو داره پس جواب مثبت بدم. خیلی ها شرایط و اخلاق خوبی دارن ولی قرار نیست که همه به دل آدم بشینن .. زمان بدید و خصوصیات خوبش رو بهش فکر کنید اگه تو دلتون جا شد جواب مثبت بهش بدید. وقتی تو دلتون جا شه نه ایرادی مهمه نه حرف دیگران. اصلا نمیبینید که مهم باشه.
    امضای ایشان
    حال که انسان اشرف مخلوقات است
    باید در هر گام به یاد داشته باشد که خلیفه خدا بر زمین است
    و طوری رفتار کند که شایسته ی این مقام باشد.
    انسان اگر فقیر شود، به زندان افتد، آماج افترا شود، حتی به اسارت رود،
    باز هم باید مانند خلیفه ای سرافراز، چشم و دل سیر و با قلبی مطمین رفتار کند.

ملت عشق، الیف

17. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

این که چندین ساله به شما علاقه داره و پای خواسته اش ثابت قدم مونده نشون میده که علاقه اش زودگذر وسطحی نیست .
    مزیتی که ازدواج فامیلی نسبت به بقیه ازدواج ها داره شناختیه که دو طرف نسبت به هم وبه خانواده هم دارند .
    نزدیکی فرهنگ واداب و رسوم هم خودش نکته مثبت دیگریه که این ازدواج ها دارند .
    ببینید اگر ۸۰ درصد معیارهای شما رو داره
    میتونید بیشتر به این موضوع فکر کنید
    حتما مشاوره ای داشته باشید
    اگر امکان داره باهم نزد مشاور برید و تست های مربوطه رو انجام بدید
    فقط اگر از بستگان درجه یک شما هستند مثلا پسر خاله یاپسرعموی شما هستند حتما مشاوره ژنتیک هم داشته باشید .
    در پایان اگر قد وقامت وزیبایی چهره از معیارهای اصلی شماست
    بهتره از این ازدواج چشم پوشی کنید .
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

18. 2 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26207
    تشکـر
    1,293
    تشکر شده 666 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام دوست عزیز
    من اصلا از ازدواجهای فامیلی دل خوشی ندارم ، چون تو مواردی که بین زوجین اختلاف هست فامیل اوضاع و خیلی بد و وخیم می کنه و حرفها و نقل قولها دهن به دهن می پیچه .
    اما خیلی ها مثل فامیلهای پدری من عاشق این نوع ازدواجن و معتقدن که فامیل گوشت هم بخوره و استخون همدیگر و دور نمی اندازه.
    در مورد ظاهر هم باید بگم که بستگی به خودتون داره و اگه از نظر ظاهر ایشون رو نمی پسندید پس قبولش نکنید چون مطمئن باشید که این براتون سرخوردگی میاره تو روابط و به جایی می رسید که از زندگی با چنین فردی راضی نخواهید بود.
    و اینو در نظر بگیرید که مردم عیبهای آدمها رو بزرگ می کنن و همین کافیه چهارجا برید و همه از جثه آقا بد بگن و این تو ذوق شما بزنه و ناراضی بشی.
    به هر حال منطقی اینه که همه اینها رو در تصمیمت دخیل کنی و بعد تصمیم بگیری.
    موفق باشید.

20. 2 کاربران زیر از merina بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد