نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: چهار ذکر الهی در چهار حالت بحرانی!

2734
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

چهار ذکر الهی در چهار حالت بحرانی!

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) فرموده است: در شگفتم برای کسی که از چهار چیز بیم دارد، چگونه به چهار کلمه پناه نمی برد!

۱- در شگفتم برای کسی که ترس بر او غلبه کرده، چگونه به ذکر «حسبنا الله و نعم الوکیل» (سوره مباركه آل عمران آیه ۱۷۱) پناه نمی برد.

در صورتی که خداوند به دنبال ذکر یاد شده فرموده است: پس (آن کسانی که به عزم جهاد خارج گشتند، و تخویف شیاطین در آنها اثر نکرد و به ذکر فوق تمسک جسند) همراه با نعمتی از جانب خداوند (عافیت) و چیزی زاید بر آن (سود در تجارت) بازگشتند، و هیچگونه بدی به آنان نرسید.

۲- در شگفتم برای کسی که اندوهگین است چگونه به ذکر «لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین*» (سوره مباركه انبیاء آیه ۸۷) پناه نمی برد.

زیرا خداوند به دنبال این ذکر فرموده است: «پس ما یونس را در اثر تمسک به ذکر یاد شده، از اندوه نجات دادیم و همین گونه مومنین را نجات می بخشیم.» (سوره انبیاء آیه ۸۸)

۳- در شگفتم برای کسی که مورد مکر و حیله واقع شده، چگونه به ذکر «افوض امری الی الله، ان الله بصیر بالعباد» (سوره مباركه غافر آیه ۴۴) ... پناه نمی برد.

زیرا خداوند به دنبال ذکر فوق فرموده است: «پس خداوند (موسی را در اثر ذکر یاد شده) از شر و مکر فرعونیان مصون داشت.» (سوره غافر آیه ۴۵)

۴- در شگفتم برای کسی که طالب دنیا و زیباییهای دنیاست چگونه به ذکر «ماشاءالله لاحول و لاقوة الا بالله» (سوره مباركه كهف آيه 39) پناه نمی برد،

زیرا خداوند بعد از ذکر یاد شده فرموده است: «مردی که فاقد نعمتهای دنیوی بود، خطاب به مردی که از نعمتها برخوردار بود) فرمود: اگر تو مرا به مال و فرزند، کمتر از خود می دانی امید است خداوند مرا بهتر از باغ تو بدهد.»

بحارالانوار، ج 90، 184 – 185

2. 11 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26207
    تشکـر
    1,293
    تشکر شده 666 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : چهار ذکر الهی در چهار حالت بحرانی!

یادم میاد کلاس سوم دبستان بودم معلمی داشتیم که بچه دار نمی شد . تو کلاس بهمون می گفت که تکلیف شما اینه که هر شب برای من 100 تا الله اکبر و 100 تا لااله الا الله بگید. ما هم هر شب می اومدیم و بعد نماز براش تسبیح می فرستادیم جالب اینجاست که بعضی وقتها شک می کردم که چند تا گفتم دوباره از اول می گفتم، یعنی در این حد ساده بودیم.
    و جالب تر این بود که آخر سال بچه دار شد.

4. 3 کاربران زیر از merina بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19270
    تشکـر
    817
    تشکر شده 1,156 بار در 552 پست
    میزان امتیاز
    10

ممنون رزمریم خیلی بموقع بود تایپیکت
    امضای ایشان
    دل بردی
    از
    من
    به یغما
    ای ترک غارتگره من

6. کاربران زیر از آراد بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط merina نمایش پست ها
    یادم میاد کلاس سوم دبستان بودم معلمی داشتیم که بچه دار نمی شد . تو کلاس بهمون می گفت که تکلیف شما اینه که هر شب برای من 100 تا الله اکبر و 100 تا لااله الا الله بگید. ما هم هر شب می اومدیم و بعد نماز براش تسبیح می فرستادیم جالب اینجاست که بعضی وقتها شک می کردم که چند تا گفتم دوباره از اول می گفتم، یعنی در این حد ساده بودیم.
    و جالب تر این بود که آخر سال بچه دار شد.
    عزیزم چقد قشنگ

چه معلم خوبی بودن، ان شاءالله خداوند آرزوی همه رو برآورده به خیر کنه

نقل قول نوشته اصلی توسط آراد نمایش پست ها
    ممنون رزمریم خیلی بموقع بود تایپیکت
    خواهش میکنم داداش

خوشحالم که به موقع خوندینش

8. 2 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد