نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: احساس بی ثبات بودن و زیاده خواهی

1589
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1186
    تشکـر
    6
    تشکر شده 15 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

احساس بی ثبات بودن و زیاده خواهی

سلام همسر من مرد بسیار خوب و ایده آلی از هر نظر شرایط کار و مالیش خوبه اما من انگار هیچی راضیم نمیکنه از دست خودم کلافه ام مدام غر میزنم و زندگیم و با بقیه مقایسه می کنم . کاملا بی ثباتم مثلا صبح خوبم و شب که خسته م وقتی همسرم از سر کار میاد باهاش سر سنگین میشم . البته من 1 دختر 8 ماهه دارم که حسابی خسته م میکنه. از خانواده امم دورم و کلا به خاطر شغل همسرم تو 1 شهر غریب زندگی میکنیم و هیچ فامیلی یا کسی ک رفت و آمد کنیم و نداریم . لطفا راهنماییم کنید چکار کنم ک خوب بشم و انقد پر توقع و بهانه گیر نباشم؟
    دوست دارم ثبات داشته باشم.

2. کاربران زیر از mahtab بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1196
    تشکـر
    16
    تشکر شده 93 بار در 73 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : احساس می کنم بی ثبات و زیاده خواهم

سلام

به نظر من همانطوری که خودتون گفتید اکثر اوقات در منزل هستید و رفت و آمدی ندارید من پیشنهاد میکنم آخر هفته ها یا هر وقتی که همسرتون میتونن به تفریح بیرون از خونه بپردازید شام بیرون بروید.خرید بروید.شب ها به پارک بروید قدم بزنید و... سعی کنید زیاد خودتونو درگیر کارای خسته کننده نکنید بیشتر وقت خود را با همسرتون بگذرونید مثلا شب که به خانه می آید سراغ تلوزیون و برنامه ی تلویزیونی نرید باهم بازی کنید مثل شطرنج و بازی های دیگه با هم صحبت کنید بخندید سعی کنید وقتی تنها هستید فکرو خیال نکنید موزیک گوش بدید و به کارهایتان برسید سعی کنید زیبایی های دنیا رو ببینید زندگی شیرینه از این فرصتا بهترین استفاده رو ببرید با فرزندتان صحبت کنید شکر گذار باشید تغییر دکوراسیون تو روحیه خیلی تاثیر میذاره سعی کنید دکوراسیون منزل و اتفاق ها ذو تغییر بدهید برا همسرتون کیک بپزید با کمک همسرتون
    با آرزوی بهترین ها برای شما

4. 3 کاربران زیر از mostafa_1234 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1186
    تشکـر
    6
    تشکر شده 15 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

درسته مخصوصا که قبل بچه دار شدن شاغل بودم و بیشتر ساعاتم پر بود
    مرسی از راهنماییاتون

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23
    تشکـر
    132
    تشکر شده 584 بار در 158 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط mahtab نمایش پست ها
    سلام همسر من مرد بسیار خوب و ایده آلی از هر نظر شرایط کار و مالیش خوبه اما من انگار هیچی راضیم نمیکنه از دست خودم کلافه ام مدام غر میزنم و زندگیم و با بقیه مقایسه می کنم . کاملا بی ثباتم مثلا صبح خوبم و شب که خسته م وقتی همسرم از سر کار میاد باهاش سر سنگین میشم . البته من 1 دختر 8 ماهه دارم که حسابی خسته م میکنه. از خانواده امم دورم و کلا به خاطر شغل همسرم تو 1 شهر غریب زندگی میکنیم و هیچ فامیلی یا کسی ک رفت و آمد کنیم و نداریم . لطفا راهنماییم کنید چکار کنم ک خوب بشم و انقد پر توقع و بهانه گیر نباشم؟
    دوست دارم ثبات داشته باشم.

سلــام
    به مشاور خـوش اومــدین ..

ممنـون از اینکـه مشکل خودتــون رو شرح دادین .
    از اینکـه چنیـن همسری دارید که میتونه براتــون خوب و ایده آل بـاشه، بهــتون تبــریک میگم .

اولیــن اشتباه شــمـا و علت کلافه و خستگیتون همین هست که زندگی و شرایط خودتون رو با دیگرانی که فقط ظواهری از زندگیشون رو میبینید و در واقع از باطن قضیـه چیزی نمیدونیـد مقـایسه می کنید ! همیشه در نظر داشته بـاشید کـه هر انسـانی در دنیـا وقتــی خودش عمیقـا خوشبختی رو احساس کنه، موارد دیگـه به چشمش نمیـان و از نداشتنشون احساس ناراحتی نمیکنه چون با چیزایی که داره خوشبخت و راضیــه .. چـه بســا اون چیزایی که شما توسطشون قیـاس رو انجـام میدین، شـاید اگر در زندگی مشترک شمـا بود، نه تنهـا دلیلی برای شادی ِ بیشتـرتون نبود، بلکه باعث میشد همون مقـدار حس رضایت و خوشبختیُ ازتون بگیــره ..

بقول معروف "هیچگــاه ظاهر زندگی دیگران را با باطن زندگی خودت مقــایسه نکن"

شمــا دارای بزرگترین و زیباترین احساس جهـان، حس "مــادر" بودن هستید که شــاید خیلی هـا در دنیـا ازش محروم بــاشند ..
    بهــتره خیلی خیلی بیشتر به داشته هـاتون نگـاه کنید تا خستگی به مرور از شمـا جدا بشـه ..
    هر صبح که بیدار میشید به این فکر کنید که آرزوی مردی هستید که شب با عشق به منزل میاد تا شما رو ببینه ..
    آغوشتون آرام کننده ی دخـتری هست که همیــــــــــــشه وجـودتون رو طلب میکنه ..

شمـا یک زن هستید و زن یعنی ستون یک زندگی .. ستون آرامش بخش یک زندگی ..

حس بالیـدن رو در خودپنداره تون تقویت کنید و با شکرگزاری از نعمت هـای ریز ُ درشت اطرافتــون، کـاستی هـا و کمی هـا رو نادیده بگیـرید .

درسته کـه خیلی خوب تر بود اگر افراد و نزدیکـانی بودند که شما بتونید باهاشون رفت ُ آمد داشته بـاشید، ولی سعی کنید تو همون شرایطی که هستین، روابطی دوستانه با افراد آشنا (دوستای همسرتون و خانم هاشون، یا دوستای خودتون که قبلا سر کار میدیدنشون ) ایجـاد کنید.
    اگر الان شاغل نیستین، سعی کنید در صورت علاقه مندی به کلاس هـای هنری برید و داخل خونه خودتون رو مشغول کنید ؛ نقاشی،گل سازی،خیاطی،موسیقی،ورزش و همه ی موارد دیگه باعث میشه ذهنــتون کمتر افکار منفی ُ جذب کنه و در نتیجه کمتر خسته بــشه .

ثبات شمـا در صورتی به وجـود میاد که نسبت به خودتون و شرایطتتون،احساس رضایت رو ایجــاد کنید.

با آرزوی شادکـامی : )
    امضای ایشان
    همــانگونه که روز ِ خــوب خــواب خوش در پـی دارد
    زندگی هــم اگـــر بـــه خوبی سپــری شود
    مرگی آمرزیده و آرام در پی خواهـد داشت

7. کاربران زیر از *P s y C h e* بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1186
    تشکـر
    6
    تشکر شده 15 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

مرسی نمی دونم بتونم یا نه اما نهایت سعیم و میکنم من باید بپذیرم که همه چیز اونطور که من می خوام نیست و این 1 واقعیت ......

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1215
    تشکـر
    21
    تشکر شده 56 بار در 36 پست
    میزان امتیاز
    11

به نظر من معاشرت خيلى تاثير مهمى تو زندكى داره با شرايطى كه دارى فكر ميكنم ارتباط با دوستان وهمكاران خودت وشوهرت باعث بشه روحيه ات هميشه شاد و سرزنده باشه و از فوايد معاشرت هم بهره ببرى. خيلى اوقات دوستان بهترين كمك كننده ها هستن.

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1338
    تشکـر
    315
    تشکر شده 1,186 بار در 704 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام .
    به نظرمن سطح توقعات وخواسته هاتونو بیارید پایین . اتفاقا خیلی قشنگ مشکلتون رو بیان کردید ومیدونیددرچه رفتاری مشکل دارید .

سعی کنید خیلی کمتر گوشه گیری کنید وبهانه بیارید و درزندگی برای خودت و همسرت باعث احساس آرامش باش .

و درمورد تنهایی شما .چرا درطول روز خودتونو مشغول نمیکنید .مثلا : تلویزیون. موسیقی .ازهمه مهمتر خوده نی نی کوچولوتون
    آشپزی . با همسایه معاشرت کنید .بعضی اوقات برای خرید خونه خودتون برید بیرون .فیلم ببینید .حتی اگه علاقه داشته باشید میتونید یه مهارت رو در خونه یاد بگیرید .مثله کلاف.

انشالله مشکلتون حل بشه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)