نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: فراموشی سریع

1131
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31914
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

فراموشی سریع

سلام به همگی
    خواستم بدونم شده تا حالا یه چیز رو بدونین و بلد باشین بعد که کسی ازتون بپرسه یهو ذهنتون خالی بشه؟؟
    من چند سالی هست اینجوری شدم.به طور مثال یکبار سرکلاس استاد داشت یه چیز رو حل میکرد منم داشتم باهاش میگفتم و بلد بودم بعد یهو استاد گفت آفرین ادامشو بگو بعد من یهو قفل کردم مغزم خالی شد و کاملا یادم. فت. و یا حتی سر امتحان یه درس رو خونده بودم و رفتم سر جلسه هیچی یادم نبود.کلا ریست شده بودم.این شرایط وقتی در برابر کسی قرار میگیرم بدتر میشه. و الان سر محل کار واسم آزاد دهندس.مثلا یکی از همکارام داشت یه چیز رو توضیح میداد بعد گفت خب این چی میشه الان با اینکه مساله راحتی بود من یهو قفل کردم حتی نمیتونستم روش فکر کنم. و ذهنم خالی شد حس میکردم چقدر نامفهومه با اینکه اصلا سخت نبود نمیدونم چرا اینجوری شدم فکر میکنم هول میشم شایدم استرس و ممکنه من خنگ باشم؟ خیلی حس بدیه احساس خنگ بودن بهم دست میده آیا واقعا درمانی داره یا من واقعا خنگم؟ تا چند سال پیش خودم رو یه فرد باهوش میدونستم تا از سال سوم دانشگاه کم کم اعتماد به نفسم تخریب شد .حالا نمیدونم این بحث هوش هستش یا استرس.ففط کمک کنید یه راه حلی پیدا کنم.حتی این فکر اومد توی ذهنم استعفا بدم و واسه ارشد ادامه ندم شاید ذهنم نمیکشه.خودم هم نمیدونم واقعا
    راستی دبستان که بودم مشاورمون تست هوش ازم گرفت 104 یا 114 بودم دقیق یادم نیست.این قابل استناد هست؟ چون میترسم دوباره تست هوش میدم.خیلی میترسم که ضریب هوشیم کم باشه.حتی میدونم بخوام هم سوال هوش حل کنم یه کاری میکنم از هوش واقعی هم کمتر ن بده خراب میکنم آزمونش رو
    یه چیز دیگه تمرکزم هم خیلی پایین اومده..

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31648
    تشکـر
    92
    تشکر شده 186 بار در 148 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : فراموشی

نقل قول نوشته اصلی توسط gha3dakkk نمایش پست ها
    سلام به همگی
    خواستم بدونم شده تا حالا یه چیز رو بدونین و بلد باشین بعد که کسی ازتون بپرسه یهو ذهنتون خالی بشه؟؟
    من چند سالی هست اینجوری شدم.به طور مثال یکبار سرکلاس استاد داشت یه چیز رو حل میکرد منم داشتم باهاش میگفتم و بلد بودم بعد یهو استاد گفت آفرین ادامشو بگو بعد من یهو قفل کردم مغزم خالی شد و کاملا یادم. فت. و یا حتی سر امتحان یه درس رو خونده بودم و رفتم سر جلسه هیچی یادم نبود.کلا ریست شده بودم.این شرایط وقتی در برابر کسی قرار میگیرم بدتر میشه. و الان سر محل کار واسم آزاد دهندس.مثلا یکی از همکارام داشت یه چیز رو توضیح میداد بعد گفت خب این چی میشه الان با اینکه مساله راحتی بود من یهو قفل کردم حتی نمیتونستم روش فکر کنم. و ذهنم خالی شد حس میکردم چقدر نامفهومه با اینکه اصلا سخت نبود نمیدونم چرا اینجوری شدم فکر میکنم هول میشم شایدم استرس و ممکنه من خنگ باشم؟ خیلی حس بدیه احساس خنگ بودن بهم دست میده آیا واقعا درمانی داره یا من واقعا خنگم؟ تا چند سال پیش خودم رو یه فرد باهوش میدونستم تا از سال سوم دانشگاه کم کم اعتماد به نفسم تخریب شد .حالا نمیدونم این بحث هوش هستش یا استرس.ففط کمک کنید یه راه حلی پیدا کنم.حتی این فکر اومد توی ذهنم استعفا بدم و واسه ارشد ادامه ندم شاید ذهنم نمیکشه.خودم هم نمیدونم واقعا
    راستی دبستان که بودم مشاورمون تست هوش ازم گرفت 104 یا 114 بودم دقیق یادم نیست.این قابل استناد هست؟ چون میترسم دوباره تست هوش میدم.خیلی میترسم که ضریب هوشیم کم باشه.حتی میدونم بخوام هم سوال هوش حل کنم یه کاری میکنم از هوش واقعی هم کمتر ن بده خراب میکنم آزمونش رو
    یه چیز دیگه تمرکزم هم خیلی پایین اومده..
    سلام. بله پیش اومده، ربطی به ضریب هوشیتون نداره. این موضوع به خاطر کاهش تمرکزه . وقتی روی موضوعی ناگهان تمرکزتونو از دست میدید رشته افکارتون پاره میشه و یادتون میره ادامه جملتونو.... ورزش هایی مثل یوگا خیلی میتونه کمکتون کنه

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : فراموشی سریع

سعی کن بین اطلاعات یاد گرفته شده و مطالب قبلی در ذهنت ارتباط برقرار کنی تا فراموشی آن‌ها کمتر شود.

فرآیند درس خواندن شامل چند بخش اصلی است و مطالعه به تنهایی نمی تواند به یادگیری کامل و به خاطر آوردن مطالب منجر شود. در این نوشته ابتدا به گام های اساسی مطالعه و سپس به چند روش برای مبارزه با فراموشی مطالب اشاره می کنیم.

1 - به پیش نیاز منابعی که می خوانی توجه کن
    اگر مطالب پیش زمینه اصلی را یاد نگرفته باشی حتی اگر مطالب جدید را حفظ کنی باز هم احتمال فراموشی مطلب وجود دارد؛ مثلا در درس عربی تا صرف فعل را یاد نگرفته باشی، نمی توانی فعل ماضی و مضارع بسازی .پس قبل از یادگیری درس حتما سعی کن ضعف خود را در مطالب قبلی مرتبط از بین ببری.

2 - قبل از ورود به کلاس و شروع درس، حتما به پیش خوانی درس جدید اقدام کن تا با پیش زمینه فکری با درس جدید رو به رو شوی.

3 - سعی کن مطالب درسی را سر کلاس یاد بگیری
    در کلاس حضور فعال داشته باش.سوال بپرس و تا درس را نفهمیده ای از کلاس خارج نشو.

4 - تمرین زیاد حل کن
    تمرین باعث پر شدن شکاف های اطلاعاتی در مغزت خواهد شد .

5 - مرور مطالب کلید رفع فراموشی است
    هر شب در برنامه درسی خود مطالب را مرور کن.

6 - سعی کن بین اطلاعات یاد گرفته شده و مطالب قبلی در ذهنت ارتباط برقرار کنی تا فراموشی آن‌ها کمتر شود.

7 - مطالب یاد گرفته شده را دوباره در نقش معلم تدریس کن
    این تدریس می تواند برای یک دوست یا شاگردان فرضی باشد.

8 - سعی کن در زمان یادگیری مطلب تمرکز کامل داشته باشی و عوامل مخل تمرکز را به حداقل برسانی .

9 - خلاصه برداری و یادداشت برداری حین مطالعه به رفع فراموشی کمک می کند .

10 - تحقیقات نشان داده است روش سوال گذاری در ابتدای مطالعه نیز به یاد آوری مطلب کمک خواهد کرد .

11 - اضطراب، عجله و شتاب در یادگیری مطلب باعث فراموشی آن ها می شود.

12 - همچنین به یاد داشته باش که اگر مطلبی را یاد گرفتی، یک روز بعد، ۱۰ روز بعد، یک ماه بعد و ۴ماه بعد باید آن را مرور کنی، تا آن مطلب یک سال در حافظه ات تثبیت شود.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد