نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: تقوا

1197
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30750
    تشکـر
    1,307
    تشکر شده 391 بار در 213 پست
    میزان امتیاز
    8

تقوا

این قسمت سخنرانی ها خیلی نگاهم رو عوض کرد دوست داشتم گفتم این جا هم بزارم :

محرم90 - دانشگاه امام صادق(ع)

إِنَّمَا يَتَقَبَّلُ اللّهُ مِنَ الْمُتَّقِينَ
    خدا نمی فرماید آدم خوبی باش، می فرماید با تقوا باش خیلی بین این دو تا فرق هست؛ می خوای آدم خوبی باشی برو برا مامانت آدم خوبی باش برای من با تقوا باش، خوبی این که به درد مامانت می خوره اگه می خوای بیای پیش من با تقوا قبول می کنم.
    من از بین خوبی ها فقط از متقین قبول می کنم، اصلاً إِنَّمَا يَتَقَبَّلُ اللّهُ مِنَ الْمُتَّقِينَ بیان فرق بین کار خوب و کار با تقواست، این قدر به خوبی ها دعوت نکنید، مردم رو سرکار نذارید، خدایا کار خوب قبول کن دیگه، می فرماید باشه کار خوب باشه اما باید طرف متقین باشه و الا ازش قبول نمی کنم،

این دیگه چه شرطیه؟ دقت که می کنی می بینی اصلاً کار خوبِ بی تقوا خوب نیست که خدا قبول نمی کنه؛ من فقط با تقوا قبول می کنم، خدا که الکی چیزی رو قبول نمی کنه حتماً به درد نمی خوره که قبول نمی کنه.

من عذر خواهی می کنم که می گم کار خوبی انجام می دی که از سر تقوا نیست این به درد مامانت می خوره! اما این حرف رو بسیار درمندانه می گم، چون بسیاری از اوقات توی خونه می بینی مامان بچه رو دعوت می کنه به کار خوب، به تقواش چیکار داره؟ می گه تو کنکور قبول شو، آبروی من رو حفظ کن حالا به خاطر خدا باشه یا نباشه ما اون رو چیکار داریم؟! تا وقتی مامان ها این جوری بچه ها رو تربیت کنن من باید بگم کار خوبت به درد مامانت بخوره، شغل خوب گیرت بیاد، سواد مواد داشته باشی، سراغ مواد نری سراغ سواد بری مامانت این رو می خواد دیگه.
    مامان ها باید غصه برای قبولی اعمالت بخورن، مامان ها مراقب باشن هیچوقت بچه هاشون رو به خوبی دعوت نکنن به تقوا دعوت کنن.، قبول شدی رفتی دانشگاه یا شغل خوب پیدا کردی حالا خدا هم قبول می کنه ازت؟! إِنَّمَا يَتَقَبَّلُ اللّهُ مِنَ الْمُتَّقِينَ

جنگ هابیل و قابیل سر این موضوع بود، اصلاً باید پرهیز کرد از غیر تقوا، خطرناکه، یکوقت دیدی خدا از ما قبول نکرد و ما کفرمون در اومد زدیم هابیل رو کشتیم، خدا امتحان می گیره تو فقط متقین بمون.

استاد پناهیان
    امضای ایشان
    حال که انسان اشرف مخلوقات است
    باید در هر گام به یاد داشته باشد که خلیفه خدا بر زمین است
    و طوری رفتار کند که شایسته ی این مقام باشد.
    انسان اگر فقیر شود، به زندان افتد، آماج افترا شود، حتی به اسارت رود،
    باز هم باید مانند خلیفه ای سرافراز، چشم و دل سیر و با قلبی مطمین رفتار کند.

ملت عشق، الیف

2. 4 کاربران زیر از Aza بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : تقوا

سپاس
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

Aza

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد