نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: ترس

1501
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1156
    تشکـر
    3
    تشکر شده 4 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

ترس

با سلام
    من پسری 24 ساله هستم که با کلی کنکاش و فکر در مورد مشکلاتم به یک چیز رسیدم و اون ترس یا نداشتن جرات بود که حالا در پی حل این موردم ...
    اول چند مورد از مشکلاتی که با خودم و شخصیت خودم دارم عنوان میکنم تا ببینم نظر دوستان و کارشناسان هم همین هست یا خیر و روش رفع این درد کهنه چیست !

1- یکی از خصوصیات اخلاقیه من که الان برام یک مشکل محسوب میشه این هست که من همیشه لبخند بر لب دارم !!! بله درسته و شاید این از نظر بعضی ها خیلی خوب باشه اما متاسفانه این لبخند همیشه بر لب من هست که در بسیاری از مواقع بی ربطه بطور مثال حتی وقتی که از دست دوستی یا فامیلی عصبانی باشم باز به اون لبخند میزنم یا اگه کسی به من کاریو بگه که انجام بدم که میدونم داره به به من و شخصیتم توهین میشه باز لبخند میزنم و این باعث شده که من نتونم احساسات و حالتهای روحیه واقعیمو به بیرون بروز بدم و حتی از حقم دفاع کنم و از طرفی باعث از بین رفتن عزت نفس و اعتماد به نفس من شده ... وخودم دلیل اینرو ترس از ناراحتی دیگران یا ازبین رفتم محبوبیتم در بین دیگران .... میدونم .(البته باید بگم که این حالت فقط در خارج از محیط خانه صادقه و در بین افراد خانوادم چنین حالتی ندارم !)

2-باز ترس را ریشه مشکل دیگه ای میدونم که اون ارتباط با جنس مخالفه ؛ همین ترس باعث شده که تا به امروز نتونم با جنس مخالف ارتباط دوستانه ای برقرار کنم و هر بار این عدم ارتباط را با موضوعات ودلایل دیگه توجیه میکنم !!! که مثلا حالا من وقت ارتباط با یکی دیگرو ندارم یا حالا حوصله ارتباط با کسه دیگه ای را ندارم یا حالا پول کافی برای خرج کردن ندارم ......

3-مشکلی دیگر که باز علتش را ترس میدونم ؛ مشکل در بر عهده گرفتن مسولیت در کار هست که باعث میشه من تن به انجام هر کاری ندم یا اگر کاریو به اجبار یا در رودرواسی قبول میکنم تا انجام دادنش از استرس و فشار هزاربار میمیرم و زنده میشم !!!!

البته به جز این مشکلات مطمئنا مشکلات دیگری هم هست ....
    من علت این موارد را ترس و عدم حرات مندی میدونم و اون هم ترسی که از کودکی ویا شاید ارثی در من ریشه داره !

حالا از دوستان و مخصوصا کارشناسان و مشاوران عزیز میخواهم که در ریشه یابیه این مشکلات و ارائه را حل مناسب به من کمک کنند
    چون با وجود این موارد کل انرژی و انگیزه ی من در زندگی گرفته شده داره باعث تلف شدن وقت و دوران جوانیم میشه ...

لطفا یکی راهنماییم کنه....

2. کاربران زیر از mohammad بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1215
    تشکـر
    21
    تشکر شده 56 بار در 36 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : ترس

به نظر من مشكل شما كمبود اعتمادبنفسه وقتى به خودت و تواناييهات اعتماد نداشته باشى از انجام هركارى ميترسى ويا با ترس واسترس شديد انجامش ميدى. بايد اعتماد بنفستو بالا ببرى و از برخورد و عكس العمل بقيه نترسى. يا اينكه اونقدر كمال طلب هستى كه تحمل شكست و طرد شدن ندارى.

4. کاربران زیر از شادى بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1422
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام شادی خانم.
    ببخشید من تازه عضو شدم.اینجا شخصی به عنوان مشاور به ما جواب میده یا افراد عضو به همدیگر جواب میدن

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1215
    تشکـر
    21
    تشکر شده 56 بار در 36 پست
    میزان امتیاز
    11

معمولا افراد عضو جواب ميدن البته تو اين افراد مشاور و روانشناس هم وجود داره كه از عنوانشون مشخصه. خدا رو شكر من تاحالا مشاوره نخواستم فقط دو هفته قبل يه سوال فنى داشتم كه مدير محترم سايت به جاى جواب تشكر فرمودند!!

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1156
    تشکـر
    3
    تشکر شده 4 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون که جواب دادین .
    من نمیدونم به این حالت کمال طلبی گفته میشه یا نه ولی با کمبود اعتماد به نفس موافقم اما کمال طلبی هم میتونه یک دلیل باشه ...
    در هر صورت من به دنبال راه حل عملی میگردم !
    در این مورد پیشنهاد شما چیه ؟؟

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    509
    تشکـر
    848
    تشکر شده 362 بار در 242 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad نمایش پست ها
    با سلام
    من پسری 24 ساله هستم که با کلی کنکاش و فکر در مورد مشکلاتم به یک چیز رسیدم و اون ترس یا نداشتن جرات بود که حالا در پی حل این موردم ...
    اول چند مورد از مشکلاتی که با خودم و شخصیت خودم دارم عنوان میکنم تا ببینم نظر دوستان و کارشناسان هم همین هست یا خیر و روش رفع این درد کهنه چیست !

1- یکی از خصوصیات اخلاقیه من که الان برام یک مشکل محسوب میشه این هست که من همیشه لبخند بر لب دارم !!! بله درسته و شاید این از نظر بعضی ها خیلی خوب باشه اما متاسفانه این لبخند همیشه بر لب من هست که در بسیاری از مواقع بی ربطه بطور مثال حتی وقتی که از دست دوستی یا فامیلی عصبانی باشم باز به اون لبخند میزنم یا اگه کسی به من کاریو بگه که انجام بدم که میدونم داره به به من و شخصیتم توهین میشه باز لبخند میزنم و این باعث شده که من نتونم احساسات و حالتهای روحیه واقعیمو به بیرون بروز بدم و حتی از حقم دفاع کنم و از طرفی باعث از بین رفتن عزت نفس و اعتماد به نفس من شده ... وخودم دلیل اینرو ترس از ناراحتی دیگران یا ازبین رفتم محبوبیتم در بین دیگران .... میدونم .(البته باید بگم که این حالت فقط در خارج از محیط خانه صادقه و در بین افراد خانوادم چنین حالتی ندارم !)

2-باز ترس را ریشه مشکل دیگه ای میدونم که اون ارتباط با جنس مخالفه ؛ همین ترس باعث شده که تا به امروز نتونم با جنس مخالف ارتباط دوستانه ای برقرار کنم و هر بار این عدم ارتباط را با موضوعات ودلایل دیگه توجیه میکنم !!! که مثلا حالا من وقت ارتباط با یکی دیگرو ندارم یا حالا حوصله ارتباط با کسه دیگه ای را ندارم یا حالا پول کافی برای خرج کردن ندارم ......

3-مشکلی دیگر که باز علتش را ترس میدونم ؛ مشکل در بر عهده گرفتن مسولیت در کار هست که باعث میشه من تن به انجام هر کاری ندم یا اگر کاریو به اجبار یا در رودرواسی قبول میکنم تا انجام دادنش از استرس و فشار هزاربار میمیرم و زنده میشم !!!!

البته به جز این مشکلات مطمئنا مشکلات دیگری هم هست ....
    من علت این موارد را ترس و عدم حرات مندی میدونم و اون هم ترسی که از کودکی ویا شاید ارثی در من ریشه داره !

حالا از دوستان و مخصوصا کارشناسان و مشاوران عزیز میخواهم که در ریشه یابیه این مشکلات و ارائه را حل مناسب به من کمک کنند
    چون با وجود این موارد کل انرژی و انگیزه ی من در زندگی گرفته شده داره باعث تلف شدن وقت و دوران جوانیم میشه ...

لطفا یکی راهنماییم کنه....
    سلام
    به نظر من مشکل اصلی شما مردمداری بیش از حد هست به همین علت مسئولیتی رو با رودر بایستی میپذیرین و یا در بیرون منزل به هر صورت لبخند دارید ولی در خانه نه ! شما باید ابتدا خودتون رو دریابید « چراغی که به خانه رواست به همسایه حرامست» از پذیرش مسئولیتهایی که به هر دلیل باعث احساس ناراحتی در شما میشه و در قبالش تعهدی ندارین خودداری کنین و بیشتر سعی کنین به وظایف تعریف شده زندگی خودتون برسین تا عقب نیفتید .
    رضایت بوجودآمده از انجام وظایف به موقع در شما حس جرئتمندی و اعتماد بنفس بوجود میاره.

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk
    امضای ایشان
    دلم به مستحبی خوشست
    که جوابش
    واجبست...
    السلام علیک یا فاطمة الزهرا ...

9. کاربران زیر از باران باران بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1121
    تشکـر
    6
    تشکر شده 12 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیز
    چندتا توصیه بهت میکنم و امیدوارم نتیجه بخش باشه برات
    1 - تا کسی ازت کاری یا چیزی نخواسته انجام نده مگر در شرایط اضطرار یا حیاتی
    2 - عیبهاتو رو کاغذ بنویس و با خودت مرور کن که بتونی یواش یواش برطرفشون کنی
    3 - ورزش کن ، هر نوع ورزشی که دوست داری ، بهت اعتماد به نفس میده
    4 - از خانواده و دوستان صمیمیت بخواه عیباتو بگن و راه حلش رو هم بهت بگن
    ایشالا به مرور زمان و با انجام این توصیه ها مشکلت برطرف میشه

11. کاربران زیر از amir2007 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد