نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: فراری بودن از مدرسه

1067
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32293
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

فراری بودن از مدرسه

باسلام دختری دارم 13ساله پراز انرژی ..که دوست دارد همش بیرون از خانه باشد خرید کند به ورزش و تفریح با دوستانش برود ووابستگی شدید به موبایل پیدا کرده و میگویید اگه موبایل نباشد حوصله ام سر میرود به همه چیز فکر میکند بجز درس میگویید درس را دوس ندارم . و من وپدرش مدام سر این موضوع باهاش درگیر هستیم .رابطه خوبی با پدرش ندار د ومیگویید دوس ندارم دراین خانه کنار شما باشم همش به من گیر میدیید.لطفا مرا راهنمایی کنید که چه روشی را در پیش بگیرم و چطوری میتونم موبایل را ازش بگیرم وبه درس علاقه مندش کنم .ممنون میشم راهنمایی کنید.
    ویرایش توسط lm59 : 11-21-2016 در ساعت 12:10 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : فراری بودن از مدرسه

اصولاً تغییر در هر دوره ای از زندگی برای ما چالشهایی را به همراه دارد حتی اگر این تغییرات مثبت باشند. رفتن به مدرسه، تغییر مدرسه، ازدواج و ..... همه و همه تغییراتی هستند که اکثر ما در زندگی تجربه می کنیم.برای شما نیز ممکن است این تغییرات رخ داده باشند.در عین حال همه ما با این تغییرات به روشهای مختلفی برخورد می کنیم که این مواجهه می تواند تحت تاثیر عوامل مختلفی باشد. شرایط و ویژگی های شخصیتی و روحی خودمان، وِیژگی ها و شرایط والدین و محیط خانواده و در نهایت محیط اجتماعی، همه و همه در این زمینه تاثیرگذارند. با این حال، وجود یک عامل مجزا از بین این سه مورد به تنهایی نمی تواند ما را دچار مشکل نماید. بلکه معمولا زمانی شرایط دردسر ساز می شود که این سه با هم جمع شده و تاثیر گذار شوند. فشاری که محیط مدرسه و اجتماع بر شما وارد می کند تا بتوانید فرد موفقی باشید خواسته یا ناخواسته شما را به سمتی سوق می دهد که درس را برای خود به شکل یک"باید" ببینید و در مسیر رسیدن به موفقیتی که از این باید نشأت می گیرد قدم بردارید. از طرفی جامعه به تنهایی نمی تواند کار زیادی بکند و از این رو خانواده را وارد ماجرا کرده و آنها نیز حتی اگر نخواهند باز هم به خاطر فشار جامعه، موفقیت از پیش تعیین شده ای را برای شما در نظر می گیرند و بنابراین این چرخه ادامه می یابد. همه ما در زندگی با این تغییرات و فشارهای ناشی از آن مواجه می شویم. اما زمانی که بتوانیم از این سه محور به نفع خودمان عمل نماییم،حداقل از بار فشار کاسته شده و راه را برای تصمیم گیری بهتر باز می کنند. بد نیست که با خانواده خود در مورد مشکلاتی و احساس فشاری که دارید صحبت نموده و حتی حمایت آنها را نیز بدست آورید زیرا تا زمانی که شما در این زمینه صحبت نکنید، به احتمال زیاد آنها نیز متوجه نخواهند شد و حتی موفقیت تحصیلی شما نیز دلیلی می شود که فکر کنند همه چیز روبراه است. از طرفی این حمایت به شما کمک می کند تا بتوانید کمی از مشکلات خود را در میان بگذارید و راه حل های سریعتر و بهتری پیدا کنید . در این میان می توانید با همسن و سالان خود نیز که این مشکلات را دارند صحبت کرده و حتی به طور دقیقتر با یک مشاور مشورت نمایید.موفق باشید

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22689558
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)