نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: ادامه ازدواج يا طلاق

816
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32199
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ادامه ازدواج يا طلاق

سلام من ٣٣ سالمه و ٢ سأله كه ازدواج كردم. شرايط مالي و تحصيلي خوبي دارم و ساكن خارج كشور هستم.٣ سال پيش به ايران اومدم و به فكر ازدواج بودم. در زمان خواستگاري از همسرم با اينكه شرايط خانوادگي و فرهنگي ايشون رو پسنديدم ولي ظاهر همسرم صد در صد ايده ال من نبود. در هر صورت با إصرار خانواده و اشتباه خودم بعد از ٦ ماه ازدواج كرديم و با همسرم به خارج اومديم. ولي مشكلات دقيقا از همينجا و در واقع از روز عروسي شروع شد. اولين بار كه من بدن همسرم رو ديدم ( بعد از ازدواج) يه شوك بزرگ گرفتم. از جناق سينه تا نزديك ناف يه زخم تازه و عميق بود . همسرم اونجا براي اولين بار به من گفتن كه رد عمل قلبي بوده كه در بچگي داشته و چند ماه قبل ( دوران نامزدم كه من ايران نبودم) ليزر كرده بوده تا محو بشه ولي ليزر بد انجام شده و زخم شديد تر شده. شرايط سختي برام پيش اومده بود، من خودم درگير تلاطم ذهني اينكه ظاهر همسرم رو كامل دوست ندارم و حالا اين مشكل زخم روي بدن ( بين دو سينه ) هم أضافه شده بود كه تصوير خوشايندي اصلا نداشت. در هر حال طول اين ٢ سال سعي كردم روي خودم كار كنم و اين موضوع رو براي خودم كم اهميت جلوه بدم و بيشتر به نكات مثبت همسرم توجه كنم . همچنين براي اينكه ميديدم كه خودش هم از موضوع رد زخم سينه ناراحت هست سعي كردم به اون هم روحيه بدم و براش موضوع رو جوري جلوه بدم كه اهميت نداره و دلش نشكنه. ولي ته دل خودم راضي نيست و حس خوبي ندارم. روابط جنسي كه داريم خيلي خوشايند نيست چون تصوير ظاهري بدن ايشون خيلي برام جذاب نيست بخصوص با زخم بين دو سينه. از يك طرف هم نميخوام دل همسرم بشكنه و ناراحت بشه و متوجه بشه كه من از اين موضوع ناراحتم. حالا نمي دونم بايد ادامه بدم و صبر و تلاش كنم شايد شرايط بهتر بشه يا به جدايي فكر كنم. و البته تا حدي هم از لحاظ رفتاري با هم مشكل داريم و رفتار ايشون با چيزي كه قبل از ازدواج ديدم متفاوته . نمي دونم اگه ادامه بدم و هيچ چيزي عوض نشه طلاق براي هر دوي ما بهتره . در هر حال اين دو راهي خيلي فكرم رو مشغول كرده و ممنون ميشم كمك فكري بهم بدين.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : ادامه ازدواج يا طلاق

سوالتون برام اشناست فکر کنم قبلا پرسیده شده .
    بهرحال تو این مسیله تصمیم گیرنده شمایین ، این یک مسیله احساسیه ، نه عقلانی و جنبه های دیگه که بشه گفت چی درسته چی غلط.
    چون احساسات ادم ها با هم فرق میکنه .
    پس این شمایی که باید ببینی دلایل جداییتون که کاملا احساسیه ، مثل حس خوشایند توی روابط و احساس لذت از ظاهرشون ، داشتن یا نداشتنش ارزش بهم زدن زندگی رو داره یا نه ؟

در اینکه همسر شما نباید عمل قلب بازی که داشتن رو از شما پنهون میکردن حق دارید .

طلاق حرام نیست ، هر انسانی حق داره وقتی به بن بست رسید ازش استفاده کنه ، برای پایان دادن به سختی ها و اذیت ها

ایا واقعا زندگی و عرصه برای شما در حد طلاق تنگ شده ؟
    ایا تضمیی وجود داره که بعدها که از همسرتون جدا شدید ، با یک خانم زیبا ازدواج کردید ، به اندازه یا نصف الان بهتون حس خوشختی بده ؟

تضمینی وجود داره که اخلاقشون به خوبیه همسر الانتون باشه ؟
    اینو بدونید هیچ وقت نه هیچ انسانی بی عیب هست نه هیچ زندگی ای بی مشکل
    مهم اینه که تو زندگی مشترک زن و شوهر چشم هاشون رو روی عیب های هم ببندن و زیبایی ه و خوبی های همو ببینن .

وگرنه شما هیچ زن کاملی رو نمیتونید پیدا کنید که هم ظاهر بهترین باشه و هم اخلاقش بهترین و بی ایراد .
    ولی از نظر شما همر خودتو میتونه بهترین ظاهر و بهترین اخلاق رو داشته باشه .
    پس بستگی به علاقه و نوع نگرش شما داره .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد