نمایش نتایج: از 1 به 33 از 33

موضوع: جلسه اول خواستگاری

1949
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32506
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

جلسه اول خواستگاری

سلام
    با اقا پسری ۵سال دوست بودم ایشون قراره برای خواستگاری اقدام کنن و قرار رو براین گذاشتن که دوتا خواهر بزرگش اول بیان برای یه اشنایی اولیه و کسب اجازه برای خواستگاری رسمی. چون پدرمادرایشون خیلی پیر و مریض احوال ودر شهر دیگه ای هستن اما خواهرش تو شهر ماس. حالا به نظر شما این ایرادی نداره؟ یا باید مادرم بگه ک اقاپسر روهم بیارن؟ اصلا ایا حضور پسر الزامیه در جلسه اول؟اینکه خواهراش تنها دارن میان صورت خوشی داره یا نداره؟ بهترین راه رو توروخدا ب من بگید. کدوم بهتره؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : در جلسه اول خواستگاریم باید پسرهم حضور داشته باشه؟

اگه خواستگاری کاملا سنتی بود و شما پسر را ندیده بودید

قطعا پسر اگه واستون احترام قائل بود باید همون جلسه اول میومد

چون این پروسه ای که قبلنا بوده که اول مادر و آبجی پسره میرفتن عروس را میدیدن بعدش پسره میرفته یه جورایی توهین به دختر هستش چون دختر کالا نیست که اول انتخاب اولیه بشه توسط خانواده دوماد بعد انتخاب نهایی توسط دوماد

ولی الان خیر اشکالی نداره خواهراش بیان

3. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

سلام
    نه. مشکلی نیست معمولا همینطوره که خواهر مادر پسر میان برای اشنایی بعدش برای خاستگاری رسمی اجازه میگیرن

خوشبخت شی عزیزم
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32506
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ینی با این اوصاف توهین محسوب نمیشه؟ چون احساس میکنم خواهراش ب بهانه کسب اجازه دارن میان ک منو ببینن. یا اگر بحث معرفی واشنایی باشه خب خانواده من حق ندارن با پسر اشنابشن؟ ببخشید من خیلی رو این مسائل حساسم و در هر شرایطی میخوام شان و وقار و احترام خودم و خانوادم حفظ بشه. پس از نظر شما این کارشون دوراز ادب نیست؟

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

سلام

اگه نیومدن ایشون ناراحتتون میکنه خوب بهشون بگین خودشونم بیان

بعد 5 سال دوستی گفتن خواسته واقعیتون نباید کار سختی باشه

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

پسر با خانواده شما هم آشنا هستش؟؟؟

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    نه اشکالی نداره
    شیوه ازدواج تو ایران معمولا به این صورت هست.
    اول خانمها میان هم زیبایی و ادب و کمالات و برخورد دختر را میبنن و آشنا میشنن و بعد حضوری کسب تکلیف میکنن برای آمدن به خواستگاری رسمی.

یا علی مدد

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32506
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نه ناراحتم نمیکنه. اما دوس دارم همه چی به بهترین وجه ودرسترین صورت باشه

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام اگر نظر منو بخوایی همون طور که یکی دوستان اشاره کرد اصل خواستگاری اینه که شما دوتا فقط همدیگه رو بخوایید .واین که مادر و خواهر طرف اول میان به نظر من یه توهین بزرگه انگار دختر کالاست.خیلی هم توهینه.توی هر خاستگاریتون بگید در جلسه اول پسرشون رو هم بیارن.چون شما میخوایی با پسر ازدواج کنی نه مادر و خواهر ایشون.

11. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

درسته که طبق سنت و عرف اینجوری جا افتاده ولی خیلی از همین سنت ها که از قدیم جا افتاده درست نیست چون قدیم اونقدر مردم سواد و اطلاعات نداشتن.نباید از این سنت های غلط پیروی گرد.اصل دو طرف هسن.

13. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32506
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نه اشنا نیستن!! هیچکدوم خانواده های هموندیدیم و شناختمون اونقدر زیاد نیست

15. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

پس چجوری چند سال با هم بودید؟؟؟

موردی نیست اگه دفعه اول خواهراش بیان ولی دفعه بعد حتما باید خودش بیاد

16. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط Sepide13 نمایش پست ها
    ینی با این اوصاف توهین محسوب نمیشه؟ چون احساس میکنم خواهراش ب بهانه کسب اجازه دارن میان ک منو ببینن. یا اگر بحث معرفی واشنایی باشه خب خانواده من حق ندارن با پسر اشنابشن؟ ببخشید من خیلی رو این مسائل حساسم و در هر شرایطی میخوام شان و وقار و احترام خودم و خانوادم حفظ بشه. پس از نظر شما این کارشون دوراز ادب نیست؟
    خب اینجوری درواقع خانواده ها باهم اشنا میشن بعد دختر و پسر و میسنجن
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

17. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    سلام اگر نظر منو بخوایی همون طور که یکی دوستان اشاره کرد اصل خواستگاری اینه که شما دوتا فقط همدیگه رو بخوایید .واین که مادر و خواهر طرف اول میان به نظر من یه توهین بزرگه انگار دختر کالاست.خیلی هم توهینه.توی هر خاستگاریتون بگید در جلسه اول پسرشون رو هم بیارن.چون شما میخوایی با پسر ازدواج کنی نه مادر و خواهر ایشون.
    اگرم یه قصد و نیت این میان زیبایی هیکل دختر و برانداز کنن و دختر و پسر هم همو ندیده باشن این توهین ولی بخوان اشنا بشن به هیچ وجه توهین نیست الان دختر و پسر همو قبول دارن و موقع این خانواده ها بیان اشنایی اولیه به دست بیارن بعدش به صورت رسمی بیان

معمولا اول خانم ها همو میبینن بعدش اقایون هم حضور دارن که خاستگاری رسمی میشه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

18. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    میزان امتیاز
    17

درسته که طبق سنت و عرف اینجوری جا افتاده ولی خیلی از همین سنت ها که از قدیم جا افتاده درست نیست چون قدیم اونقدر مردم سواد و اطلاعات نداشتن.نباید از این سنت های غلط پیروی گرد.اصل دو طرف هسن.
    همین سواد و اطلاعات هست ک ما را مغرور کرده ک پا رو سنت ها بزاریم و تو روی بزرگترا وایستیم و به عشقمون (هه عشققققق) برسیم و بعد ی سال نشده تو دادگاه طلاق.
    همون سنت قدیم باشه اما این همه طلاق و اعتیاد و خودکشی و فرار از خانه نباشه.

یا علی مدد

19. کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.68 نمایش پست ها
    همین سواد و اطلاعات هست ک ما را مغرور کرده ک پا رو سنت ها بزاریم و تو روی بزرگترا وایستیم و به عشقمون (هه عشققققق) برسیم و بعد ی سال نشده تو دادگاه طلاق.
    همون سنت قدیم باشه اما این همه طلاق و اعتیاد و خودکشی و فرار از خانه نباشه.

یا علی مدد
    خانوم عزیز ربطی به غرور نداره!قدیم به زن القابی از قبیله ضعیفه و..میدادن که اصلا درست نبود حتی زن رو کتک میزدن روز به روز مردم تغییر میکنن و علم و فکرشون بازتر میشه.قدیم چقدر خرافات بود خداوکیلی؟!بدبختی ما اینه داریم کورکورانه تبعیت میکنیم .این مسائلی هم مثل طلاق و.. همش به خاطر وضعیت نامساعد مالی و نشناختن حقوق دوطرفه هست.قدیم بچه ها رو توی مدارس فلک میکردن حالا ما بازم بیاییم بچه ها رو فلک کنیم؟!یا قدیم قبل از عقد دختر و پسر همو نمیدیدن مثل مادرجون من و پدر انتخاب میکردحالا ما بیاییم همه اینکارا رو بکنیم که مبادا سنت قدیم رو بشکنیم؟؟؟!!!!!!!!!
    در ضمن همین ازدواج های سنتی امار دارید که توش چقدر طلاق روانی هست؟؟!!درسته کنار هم اند اونم به اجبار و بخاطر بچه هاشون و....
    ویرایش توسط saba95 : 11-30-2016 در ساعت 09:12 PM

21. 3 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    اگرم یه قصد و نیت این میان زیبایی هیکل دختر و برانداز کنن و دختر و پسر هم همو ندیده باشن این توهین ولی بخوان اشنا بشن به هیچ وجه توهین نیست الان دختر و پسر همو قبول دارن و موقع این خانواده ها بیان اشنایی اولیه به دست بیارن بعدش به صورت رسمی بیان

معمولا اول خانم ها همو میبینن بعدش اقایون هم حضور دارن که خاستگاری رسمی میشه
    خب پریماه جان به خاطر همین میان دیگه به خاطر این که از لحاظ ظاهر برانداز کنن وگرنه میتونن تلفنی صحبت کنن.میان خونه طرف و ظاهر و اندام دخترو ببینن .حالا چه عیبی داره اول با پسرشون بیان؟اصلا پسره که باید زنشو انتخاب کنه درسته خانواده پسر هم باید نظر بدن و خیلی مهمه که فرزندشونو راهنمایی کنن اما نه به شکل امروزی که قبل ازدواج به یه شکل تخریب میکنن دخترو بعد ازدواجم تازه دخالتاشون شروع میشه و زندگیشونو خراب میکنن.

23. 3 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    میزان امتیاز
    17

خانوم عزیز ربطی به غرور نداره!قدیم به زن القابی از قبیله ضعیفه و..میدادن که اصلا درست نبود حتی زن رو کتک میزدن روز به روز مردم تغییر میکنن و علم و فکرشون بازتر میشه.قدیم چقدر خرافات بود خداوکیلی؟!بدبختی ما اینه داریم کورکورانه تبعیت میکنیم .این مسائلی هم مثل طلاق و.. همش به خاطر وضعیت نامساعد مالی و نشناختن حقوق دوطرفه هست.قدیم بچه ها رو توی مدارس فلک میکردن حالا ما بازم بیاییم بچه ها رو فلک کنیم؟!یا قدیم قبل از عقد دختر و پسر همو نمیدیدن مثل مادرجون من و پدر انتخاب میکردحالا ما بیاییم همه اینکارا رو بکنیم که مبادا سنت قدیم رو بشکنیم؟؟؟!!!!!!!!!
    در ضمن همین ازدواج های سنتی امار دارید که توش چقدر طلاق روانی هست؟؟!!درسته کنار هم اند اونم به اجبار و بخاطر بچه هاشون و....
    قدیم برای زن ارزش بیشتری قایل بودن تاالان
    ارزش گذاشتن همیشه این نیست ک هرچی خانمت میگه بگی چشم.
    همین ک دوستاشون را به بودن کنار خانمشون ترجیح نمیدادن.رو خانمشون غیرت داشتن.مردای قدیم وفادارتر بودن.
    نگفتم در اون حد ک اصلا دختر و پسر حرفی نزنن
    اما بهتره اول با خانواده کمی اشنا بشن بعد دختر و پسر بیان
    چون تو برخورد دختر و پسر علاقه ایجاد میشه ک باعث میشه از بعضی چیزا بگذرن یا توجه نکنن و بعدا چشم باز میکنن ک دیگه کار از کار گذشته.

یا علی مدد

25. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

من خودم از مخالفای سنت های قدیمی هستم ولی چیزی که واسم عجیبه اینه که ازدواج هایی که بر اساس سنت های قدیمی بوده خیلی دوان بیشتری داشته نسبت به ازدواج هایی که الان اندازه یه اتوبان هممون ادعا داریم مدرن و امروزی هستش

به ازدواجی الان خوبه که بر پایه سنت باشه ولی به روش مدرن
    ویرایش توسط sam127 : 11-30-2016 در ساعت 09:47 PM

26. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    من خودم از مخالفای سنت های قدیمی هستم ولی چیزی که واسم عجیبه اینه که ازدواج هایی که بر اساس سنت های قدیمی بوده خیلی دوان بیشتری داشته نسبت به ازدواج هایی که الان اندازه یه اتوبان هممون ادعا داریم مدرن و امروزی هستش

علت ناپایداری ازدواج های الان اصلا ربطی به سنت داره علت میدونید چیه؟بی پولی،رشد شبکه های اجتماعی و دسترسی اسان به خلاف و خیانت(حتی من چند وقت پیش جز تبلیغات برام یه کانال اومد که توش یه عالمه دختر رنگ و وارنگ بود برای صیغه ساعتی 70 تومن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)خب این چیزا اگه قدیم هم بود مردا وسوسه میشدن .اصلا ربطی به سنت نداره اصلا!قدیم شرایطش کم بود دختر تن فروش کمتر بود دسترسی به دختر تن فروش کمتر بود مردم اینقدر از لحاظ اقتصادی پایین نبودن شرایط ازدواج برای جوانان راحت تر بود ووو

27. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

علت ناپایداری ازدواج های الان اصلا ربطی به سنت داره علت میدونید چیه؟بی پولی،رشد شبکه های اجتماعی و دسترسی اسان به خلاف و خیانت(حتی من چند وقت پیش جز تبلیغات برام یه کانال اومد که توش یه عالمه دختر رنگ و وارنگ بود برای صیغه ساعتی 70 تومن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)خب این چیزا اگه قدیم هم بود مردا وسوسه میشدن .اصلا ربطی به سنت نداره اصلا!قدیم شرایطش کم بود دختر تن فروش کمتر بود دسترسی به دختر تن فروش کمتر بود مردم اینقدر از لحاظ اقتصادی پایین نبودن شرایط ازدواج برای جوانان راحت تر بود ووو
    شرایط
    کم بود که شهر نو را تو تهران داشتیم؟؟؟ دیگه دسترسی از این بهتر؟؟؟

بهتره بگی جوونای قدیم جنبه داشتن عروسک خیمه شب بازی نبودن که هرروز یه فازی باشن ولی الان جنبه ندارن خیلی از جوونا شدن عروسک خیمه شب بازی .دختر پسره یه ساعت نیست با هم آشنا شدن دارن همدیگه را دستمالی میکنن اسمشم میزارن روابط مدرن دختر پسری

ازدواج نه خوبه مثل قدیم باشه که خودشون را غرق سنت کنن نه خوبه مثل الان باشه که اصلا خانواده کشک

29. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

شرایط
    کم بود که شهر نو را تو تهران داشتیم؟؟؟ دیگه دسترسی از این بهتر؟؟؟

بهتره بگی جوونای قدیم جنبه داشتن عروسک خیمه شب بازی نبودن که هرروز یه فازی باشن ولی الان جنبه ندارن خیلی از جوونا شدن عروسک خیمه شب بازی .دختر پسره یه ساعت نیست با هم آشنا شدن دارن همدیگه را دستمالی میکنن اسمشم میزارن روابط مدرن دختر پسری

ازدواج نه خوبه مثل قدیم باشه که خودشون را غرق سنت کنن نه خوبه مثل الان باشه که اصلا خانواده کشک
    شهر نو رو که بستن بعد انقلاب!!!!اون موقع هم که بود خب مردا خلاف میکردن.این روابط مدرن که شما میگید رو که من به شدت مخالفم منظور من اینه که به طریق سالم همدیگه رو انتخاب کنن و از والدین هم مشورت بگیرن و زیرنظر اونا باشه نه این که والدین بشن همه کاره زندگی طرف.الان شما یه پسر مذهبی رو در نظر بگیر اگه توی شرایط الان که همه چی ریخته توی شبکه های اجتماعی و بیشتر با این مسائل مواجه میشه قرار بگیره امگان خطاش بیشتره یا شرایط قدیم؟!البته اینکه ظرفیت و فرهنگ هم پایین اومده و از علم هم استفاده بد میکنن رو هم انکار نمیکنم.ولی چند نمونه اش هم همین جا دیدم که پسره درس خونده ولی کار نداره خب چجور ازدواج کنه وقتی کار نداره اینه که فساد زیاد میشه.نمیگم کارش درسته ولی اینم یه عاملش هست.

30. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

شهر نو رو که بستن بعد انقلاب!!!!اون موقع هم که بود خب مردا خلاف میکردن.این روابط مدرن که شما میگید رو که من به شدت مخالفم منظور من اینه که به طریق سالم همدیگه رو انتخاب کنن و از والدین هم مشورت بگیرن و زیرنظر اونا باشه نه این که والدین بشن همه کاره زندگی طرف.الان شما یه پسر مذهبی رو در نظر بگیر اگه توی شرایط الان که همه چی ریخته توی شبکه های اجتماعی و بیشتر با این مسائل مواجه میشه قرار بگیره امگان خطاش بیشتره یا شرایط قدیم؟!البته اینکه ظرفیت و فرهنگ هم پایین اومده و از علم هم استفاده بد میکنن رو هم انکار نمیکنم.ولی چند نمونه اش هم همین جا دیدم که پسره درس خونده ولی کار نداره خب چجور ازدواج کنه وقتی کار نداره اینه که فساد زیاد میشه.نمیگم کارش درسته ولی اینم یه عاملش هست.
    خب منم منظورم از ازدواج مدرن بر مبنای سنتی همینه

پسر دختر خودشون همدیگه را انتخاب کنند با هم ارتباط سالم داشته باشند ولی زیر نظر خانواده یه دلیلش اینه که وقتی من پسر زیر نظر خانواده دختر ارتباط داشته باشم میدونم که این دختر از زیر بته بیرون نیومده و کسایی هستن که مارو زیر نظر دارن پس حق هر رفتار و هر حرفی را به خودم نمیدم .والدین مشورت انجام بدن پیشنهاد بدن ولی تصمیم آخر را پسر دختر بگیرن .چماقی برخورد کردن تعطیل که هرچی ما میگیم تو باید انجام بدی این دورش گذشت

32. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

الان چرا بحث میکنید خوب منظور هردوتون تقریبا یه چیزه

پیروی از سنتها در حد خویشتن داری خوبه تا رابطه به بی بند و باری کشیده نشه

اما اینکه خانواده ها به اسم سنت، مجال حرف زدن به جوونا رو نمیدن واقعا یه کار احمقانه است

نیم ساعت وقت میدن بعدش هنوز حرف همدیگه رو نفهمیده و چهره همدیگه رو درست ندیده، میگن خوبه دیگه حرفاتونم زدین شیرینی رو بخوریم فردا هم میریم محضر عقد میکنید

33. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : جلسه اول خواستگاری

محورهای هشتگانه مشترک میان دختر و پسر

1. معرفی
    به عنوان اولین سؤال، پسر باید از دختر بخواهد تا خود را به صورت کامل معرفی و خلاصهای از گذشته زندگیش بیان نماید. پسر نیز متقابلاً باید خود را معرفی و خلاصهای از سرگذشتش را بیان نماید. سرگذشت و بیوگرافی شامل این موارد می شود: معرفی کامل نام و نام خانوادگی، شغل، سن، میزان تحصیلات، شغل پدر و مادر، میزان تحصیلات آنها، تعداد اعضای خانواده و وضعیت شغلی، تحصیلی و سنی آنها.

2. اعتقادی
    در مرحله دوم دو طرف باید وارد سوالاتی شوند که انتظارات و ملاکهای اعتقادی فرد مقابل را محک زده و معرفی میکند. البته نوع این سوالات به اعتقادات فرد پرسشگر بستگی دارد. مثلاً:
    - به نظر شما میزان پایبندی و اعتقاد به مسائل دینی چون نماز و روزه تاچه حد مهم است؟

3. خط مشی کلی زندگی
    پاسخ به سوالات این بخش خط مشی زندگی فرد مقابل را نشان میدهد. مثلاً:
    - زندگی آینده شما بر چه چیزی استوار خواهد بود: دستورهای دینی، فرهنگ غیر خودی یا سلیقه شخصی؟

4. پایبندی به ارزشهای فرهنگی
    مثلاً نظرتان در مورد پوشش همسر آیندهتان و حضور در محافل و جمع نزدیکان و استفاده از فنآوری روز از جمله ماهواره چیست؟

5. استقلال فکری و احساسی
    در این بخش میتوانید با برخی از سوالها میزان دهن بینی، وابستگی به پدر و مادر و دوستان، اجازه دخالت به دیگران و... را در فرد مقابل بسنجید.
    - تا چه حد به نظر دیگران به ویژه پدر و مادر و دوستان در امور زندگی مشترک اهمیت می دهید؟

6. اهداف کلی زندگی
    ممکن است فرد مقابل به علم، ورزش، هنر و ... علاقه بسیاری داشته باشید و شما نقطه مقابل او باشید. پس لازم است در این رابطه نیز بپرسید. مثلاً : هدف کلی و اصلی شما در زندگی چیست؟

7. ارتباطات اجتماعی
    با این سوالات میزان اجتماعی بودن فرد مقابل و اینکه آیا همسری اجتماعی میخواهد یا نه را میتوان دریافت.
    آیا شما فعالیت اجتماعی دارید؟ کجا و چگونه؟
    اگر همسر آینده شما در محیط کار یا بین نزدیکان با نامحرمان با حفظ ضوابط شرعی و عرفی ارتباط داشته باشد، چه می کنید؟

8. ارتباطات فامیلی
    ازاین طریق قادر خواهید بود تیپ شخصیتی فرد یعنی درونگرا یا برونگرا را دریابید و اینکه آیا در ارتباطات فامیلی و با دوستان مجرد خود زیاده روی میکند یا نه. مثلاً:
    تا چه اندازه به رفت و آمد با دوستان و نزدیکان خود و نزدیکان همسرتان تمایل دارید؟
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

34. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

والا هرچی طلاقی داریم میبینیم اکثرا سن 30 تا 40 هستش این دوره سنی هم سنت های قدیمی بوده ازدواج هاشون

هرچیزی حد تعادلش درسته
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

35. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

خب پریماه جان به خاطر همین میان دیگه به خاطر این که از لحاظ ظاهر برانداز کنن وگرنه میتونن تلفنی صحبت کنن.میان خونه طرف و ظاهر و اندام دخترو ببینن .حالا چه عیبی داره اول با پسرشون بیان؟اصلا پسره که باید زنشو انتخاب کنه درسته خانواده پسر هم باید نظر بدن و خیلی مهمه که فرزندشونو راهنمایی کنن اما نه به شکل امروزی که قبل ازدواج به یه شکل تخریب میکنن دخترو بعد ازدواجم تازه دخالتاشون شروع میشه و زندگیشونو خراب میکنن.
    نه با این نظرت صدرصد موافقم من اشنایی خانواده ها مد نظرم بود نه بیان کوچیکترین زخم بدن یه دختر و ببینن
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

36. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

37. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

والا هرچی طلاقی داریم میبینیم اکثرا سن 30 تا 40 هستش این دوره سنی هم سنت های قدیمی بوده ازدواج هاشون

هرچیزی حد تعادلش درسته
    یه سر به دادگاه خانواده بزنی آمار دستت میاد گل من

38. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

یه سر به دادگاه خانواده بزنی آمار دستت میاد گل من
    توهم بزن دستت میاد خل من :/
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

39. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

توهم بزن دستت میاد خل من :/
    من

دوره جاهلیتم یه تفریحم دادگاه بازی بود گل من

40. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

من

دوره جاهلیتم یه تفریحم دادگاه بازی بود گل من
    منم زیاد دیدم خل من
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

41. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

آفرین گل من

ویرایش توسط sam127 : 12-01-2016 در ساعت 10:56 AM

42. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6350
    تشکـر
    884
    تشکر شده 624 بار در 313 پست
    میزان امتیاز
    10

به نظر من اگه خواستگاری به روال سنتی خودش باشه بهتره چون اینجوری احترام به خانواده هاست بخصوص خانواده دختر
    عزیزم اصلا به این فکر نکن که همه چی 20 و عالی باشه چون فقط استرست زیادتر میشه فقط خونسرد باش و بزار همه چی روال خودشو طی کنه
    اگه مقدوره بزار اول خواهراش بیان و یکم حرف بزنید و مثلا 20 دقیقه اخر آقا داماد بیاد اینجوری با یه تیر دونشان زدید
    امضای ایشان
    Who looses today, won’t find tomorrow, There is nothing important as today

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)