نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: وسواس فکری دارم

2079
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32555
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

وسواس فکری دارم

سلام.من یه پسر 19 ساله هستم..الان حدوده دو سال میشه که با یه دختر 18 ساله دوست هستم..ما واقعا میخوایم با همدیگه بمونیم تا اخرش و نمیتونیم از هم جدا شیم..اون خیلی عاشقمه.خیلیییی..ولی متاسفانه شیش ماهی میشه که من رو قیافش حساس شدم..همش حس میکنم قیافش خوب نیست و نمیتونم باهاش کنار بیام..قیافش هم طوری نیس ک بخوایم ازش ایراد بگیریم..همه اطرافیانش هم از قیاش تعریفه خوب میکنن..ولی نمیدونم من چرا انقد وسواس پیدا کردم..باعث شده که نسبت به گذشته سرد تر بشم..هردومون رو داره اذیت میکنه این موضوع..به خودشم گفتم این مشکلم رو..هرکاری هم کردیم حل نشد..همش میاد جلوی ذهنم..اصلا با فکر کردن به اون.اولین چیزی که جلوی چشمم میاد قیافشه..نمیدونم چیکارکنم..خواهشا کمکم کنین

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26889
    تشکـر
    31
    تشکر شده 15 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : وسواس فکری دارم

نقل قول نوشته اصلی توسط نیما-msn نمایش پست ها
    سلام.من یه پسر 19 ساله هستم..الان حدوده دو سال میشه که با یه دختر 18 ساله دوست هستم..ما واقعا میخوایم با همدیگه بمونیم تا اخرش و نمیتونیم از هم جدا شیم..اون خیلی عاشقمه.خیلیییی..ولی متاسفانه شیش ماهی میشه که من رو قیافش حساس شدم..همش حس میکنم قیافش خوب نیست و نمیتونم باهاش کنار بیام..قیافش هم طوری نیس ک بخوایم ازش ایراد بگیریم..همه اطرافیانش هم از قیاش تعریفه خوب میکنن..ولی نمیدونم من چرا انقد وسواس پیدا کردم..باعث شده که نسبت به گذشته سرد تر بشم..هردومون رو داره اذیت میکنه این موضوع..به خودشم گفتم این مشکلم رو..هرکاری هم کردیم حل نشد..همش میاد جلوی ذهنم..اصلا با فکر کردن به اون.اولین چیزی که جلوی چشمم میاد قیافشه..نمیدونم چیکارکنم..خواهشا کمکم کنین

سلام قبلا هم پرسیده بودید و بهتون پاسخ داده شده بود البته 2 سال هم بزرگتر شدید ...

http://forum.moshaver.co/f123/%D9%88...60/#post220821
    ویرایش توسط h@3!n : 12-03-2016 در ساعت 08:28 PM

3. 2 کاربران زیر از h@3!n بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

کسانی که درگیر فکرهای مزاحم و تکرارشونده هستند از نظر ظاهر با سایر افراد هیچ تفاوتی ندارند، اما مشکل روحی‌شان کارکرد آنها را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود نتوانند مسئولیت‌هایشان را بدرستی انجام دهند، چون یک فکر چنان آنها را درگیر می‌کند که خسته می‌شوند و توانایی انجام کارهای روزمره خود را ندارند. شاید کسی که با شما کار می‌کند دچار این بیماری باشد، او با شما صحبت می‌کند و در کنار شماست، اما ذهن او درگیر کار دیگری است و درصدد فرصتی است تا آن را انجام دهد، برای همین تمرکز ندارد و به‌خوبی از عهده کاری که به او واگذار شده بخوبی بر نمی‌آید. آنها از زندگی لذت نمی‌برند و نمی‌توانند ارتباط خوبی با دیگران برقرار کنند.

وی با بیان این که این افراد در اطراف ما زیاد هستند، می‌افزاید: البته این بیماری درجه دارد و اگر شدت یابد می‌تواند آسیب‌زا باشد.

برای درمان این بیماری، روان‌شناسان دارودرمانی را هم تجویز می‌کنند، اما بهترین شیوه مراجعه به مشاوری است که با صحبت بتواند فرد را از شر وسواس فکری نجات دهد. این بیماری زمانی بهتر درمان می‌شود که فرد نسبت به وسواس فکری خود آگاهی داشته باشد و بداند در آینده این موضوع برای او خطرناک می‌شود.

همچنین کاهش گوشه‌نشینی و اجتماعی‌بودن، افزایش اعتماد به نفس، اندیشیدن به زمان حال و فعالیت‌های بدنی و ورزش منظم می‌تواند چند راه پیشگیری این بیماری باشد. البته خانواده هم بی‌تاثیر نیست و اعمال حمایت بیش از حد، توقعات و حساسیت زیاد سبب می‌شود کودکان در این خانواده‌ها دچار اضطراب و وسواس فکری شوند.

روان‌شناسان توصیه می‌کنند برای مقابله با این افکار خود را مشغول به کاری کنید مثلا وقتی این افکار وسواسی به سراغ شما می‌آید ذهن خود را به چیز دیگری معطوف کنید، مطالعه کنید یا این که فیلم ببینید که این کار نیاز به مهارت فراوانی دارد تا فرد دچار اضطراب نشود.

راه‌حل‌هایی هم که صفی پیشنهاد می‌کند، می‌تواند برای درمان این بیماری موثر باشد:
    برنامه‌‏ریزی کنید که زمان فکرکردن درباره موضوع وسواس، ساعت خاصی باشد و در طول روز هرگاه افکار وسواسی به ذهنتان آمد، به خودتان بگویید زمان فکرکردن فلان ساعت مقرر است، به مرور از زمان فکر کردن به آن افکار بکاهید تا این که این زمان به صفر برسد و همچنین هر روز به خود تلقین کنید «من قادرم افکار وسواسی‌ام را کنار بگذارم»؛ زیرا تلقین یکی از راه‏های مبارزه با افکار منفی است و وسواس فکری نیز چیزی جز تکرار فکرهای منفی و مزاحم نیست.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22689558
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32555
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اولین بار که نوشتم مثل اینکه حذف شد از لیستتون..واسه من نشون نمیداد.دیگه شما هم ببخش نمیدونستم اون دوسال اونقد مهمه و شما بجای کمک کردن میخواین مچ ادم رو بگیرین

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

این پست قبلی شماست روش کلیک کنید تا باز بشه http://forum.moshaver.co/f123/%D9%88...60/#post220821

لطفا صادق باشید در دادن اطلاعات، اینجا کسی کسی رو نمیشناسه که بخواد قضاوتش کنه!

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32555
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    این پست قبلی شماست روش کلیک کنید تا باز بشه http://forum.moshaver.co/f123/%D9%88...60/#post220821

لطفا صادق باشید در دادن اطلاعات، اینجا کسی کسی رو نمیشناسه که بخواد قضاوتش کنه!
    مرسی.جوابتونو دیدم.ولی من یچیز رو میخواستم بگم..اون دختر نمیتونه بدونه من زندگی کنه..حرفه قطع این رابطه رو ما خیلی زدیم .ولی این کار یچیزه غیرممکنه..وگرنه زودتر از این ها تموم میشد این دوستی..نمیدونم چیکارکنم.اره من درک عشق رو ندارم.قبول دارم..ولی اون خیلی عشق داره.این واسم ثابت شده روز به روز بیشتر عاشق میشه..حتی با سرد شدنم علاقش بیشترشد

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26889
    تشکـر
    31
    تشکر شده 15 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

مرسی.جوابتونو دیدم.ولی من یچیز رو میخواستم بگم..اون دختر نمیتونه بدونه من زندگی کنه..حرفه قطع این رابطه رو ما خیلی زدیم .ولی این کار یچیزه غیرممکنه..وگرنه زودتر از این ها تموم میشد این دوستی..نمیدونم چیکارکنم.اره من درک عشق رو ندارم.قبول دارم..ولی اون خیلی عشق داره.این واسم ثابت شده روز به روز بیشتر عاشق میشه..حتی با سرد شدنم علاقش بیشترشد
    این وابستگی هست که ایجاد شده و با زمان از بین میره . توی تمام روابط این وابستگی ها هست و از بین رفتنش هم بستگی به احساسات طرفین داره . معلوم نیست بعد از ازدواج هم این احساسات پایدار باشه و مثل خیلی از زندگی ها ممکنه بعد حدکثر 1 - 2 سال عادی بشه و از بین بره .

این حسی که نسبت به ایشون دارید را دست کم نگیرید . همیشه باید توی روابط اینطور در نظر گرفت که ممکنه طرف مقابل حداقل 20-30 درصد بدتر بشن یا بدتر به نظر برسن چون بعد ازدواج خیلی چیزا ممکنه عادی بشه .

این وابستگی هم هر روز بیشتر میشه و وضع بدتر میشه و زودتر بهتره تمومش کنید تا بدتر نشده و پشیمونی به جا نگذاشته و به اسیب های جدی نرسیده . جدایی الان راحت تر از بعد ازدواجه .

البته مورد دیگه هم اینکه این سن برای عشق و عاشقی خیلی زود و احساسات گرا هست . هنوز درک کاملی از عشق شکل نگرفته و میشه بیشتر اسمشو احساسات زودگذر گذاشت که ممکنه از روی تنهایی هم باشه و بهتره زیاد جدی نگیرید و بهش بها ندید .
    دور و اطرافتون را نگاه کنید بچه های 14-15 ساله ی امروزی 4-5 بار هر کدوم شکست عشقی خوردن . این اسمش عشق نیست .

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32555
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط h@3!n نمایش پست ها
    این وابستگی هست که ایجاد شده و با زمان از بین میره . توی تمام روابط این وابستگی ها هست و از بین رفتنش هم بستگی به احساسات طرفین داره . معلوم نیست بعد از ازدواج هم این احساسات پایدار باشه و مثل خیلی از زندگی ها ممکنه بعد حدکثر 1 - 2 سال عادی بشه و از بین بره .

این حسی که نسبت به ایشون دارید را دست کم نگیرید . همیشه باید توی روابط اینطور در نظر گرفت که ممکنه طرف مقابل حداقل 20-30 درصد بدتر بشن یا بدتر به نظر برسن چون بعد ازدواج خیلی چیزا ممکنه عادی بشه .

این وابستگی هم هر روز بیشتر میشه و وضع بدتر میشه و زودتر بهتره تمومش کنید تا بدتر نشده و پشیمونی به جا نگذاشته و به اسیب های جدی نرسیده . جدایی الان راحت تر از بعد ازدواجه .

البته مورد دیگه هم اینکه این سن برای عشق و عاشقی خیلی زود و احساسات گرا هست . هنوز درک کاملی از عشق شکل نگرفته و میشه بیشتر اسمشو احساسات زودگذر گذاشت که ممکنه از روی تنهایی هم باشه و بهتره زیاد جدی نگیرید و بهش بها ندید .
    دور و اطرافتون را نگاه کنید بچه های 14-15 ساله ی امروزی 4-5 بار هر کدوم شکست عشقی خوردن . این اسمش عشق نیست .
    چجوری با این وابستگی کنار بیام.اگه بخوام جدا شم ازش..چجوری با این کنار بیام که تو اینده ممکنه یکی دیگه جز اون بیاد تو زندگیم یا کسی جز من بره تو زندگیش .حرفش اسونه .ولی توی عمل یکی از سخت ترین کارهاست ...

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26889
    تشکـر
    31
    تشکر شده 15 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

چجوری با این وابستگی کنار بیام.اگه بخوام جدا شم ازش..چجوری با این کنار بیام که تو اینده ممکنه یکی دیگه جز اون بیاد تو زندگیم یا کسی جز من بره تو زندگیش .حرفش اسونه .ولی توی عمل یکی از سخت ترین کارهاست ...
    ببینید پایه ی این رابطه از اول اشتباست که توی این سن شما وابستگی ایجاد کردید و حرف از رابطه ایی میزنید که معلوم نیست حداقل ممکنه 7-8 سال دیگه شکل بگیره و منجر به ازدواج بشه .

حداقل سن ازدواج که معنی عشق پاک را بشه حس کرد 23 به بالا هست که فرد کم کم میتونه درکش کنه و با تحقیق و مشاوره گزینه ی خوبی برای خودش پیدا کنه .

شما نمیتونید اصلا تعهد بدید 5-6 سال بعدم این حس باشه چون هرچقدر سن میره بالا اخلاق عوض میشه دید نسبت به زندگی وسیع تر میشه و فرد ملاک هاش تغییر میکنه و میدونه چی میخواد . این یک احساس اشتباه هست و هرچقدرم سخت باشه نباید جدیش گرفت چون در آینده معلوم نیست در هر کدوم از طرفین اصلا باشه .

یک شخص ممکنه حتی نسبت به وسایلش هم وابسته بشه و اصلا مهم نیست و معناش با عشق فرق داره .

وقتی عشق پاک باشه هیچ چیزی جز زیبایی توی طرف مقابل دیده نمیشه . حتی ظاهر اون شخص هم براش مشکل ایجاد نمیکنه چون خودش مهمه نه هیچ چیز دیگه .

فکر کردن به عشق و عاشقی برای این سن جز ضربه ی روحی و فشار چیزی به همراه نداره .

با زمان همه چیز فراموش میشه و الان به این چیزا فکر نکنید که جز اون کسی تو زندگیتون باشه و نباشه و کی باشه چون آینده خیلی چیزا عوض میشه .

11. کاربران زیر از h@3!n بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32555
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ببینید پایه ی این رابطه از اول اشتباست که توی این سن شما وابستگی ایجاد کردید و حرف از رابطه ایی میزنید که معلوم نیست حداقل ممکنه 7-8 سال دیگه شکل بگیره و منجر به ازدواج بشه .

حداقل سن ازدواج که معنی عشق پاک را بشه حس کرد 23 به بالا هست که فرد کم کم میتونه درکش کنه و با تحقیق و مشاوره گزینه ی خوبی برای خودش پیدا کنه .

شما نمیتونید اصلا تعهد بدید 5-6 سال بعدم این حس باشه چون هرچقدر سن میره بالا اخلاق عوض میشه دید نسبت به زندگی وسیع تر میشه و فرد ملاک هاش تغییر میکنه و میدونه چی میخواد . این یک احساس اشتباه هست و هرچقدرم سخت باشه نباید جدیش گرفت چون در آینده معلوم نیست در هر کدوم از طرفین اصلا باشه .

یک شخص ممکنه حتی نسبت به وسایلش هم وابسته بشه و اصلا مهم نیست و معناش با عشق فرق داره .

وقتی عشق پاک باشه هیچ چیزی جز زیبایی توی طرف مقابل دیده نمیشه . حتی ظاهر اون شخص هم براش مشکل ایجاد نمیکنه چون خودش مهمه نه هیچ چیز دیگه .

فکر کردن به عشق و عاشقی برای این سن جز ضربه ی روحی و فشار چیزی به همراه نداره .

با زمان همه چیز فراموش میشه و الان به این چیزا فکر نکنید که جز اون کسی تو زندگیتون باشه و نباشه و کی باشه چون آینده خیلی چیزا عوض میشه .
    ازم التماس میکنه تنهاش نذارم..اینو چیکارکنم..وجدان چی

13. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26889
    تشکـر
    31
    تشکر شده 15 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

ازم التماس میکنه تنهاش نذارم..اینو چیکارکنم..وجدان چی
    دوست عزیز خیلی مواقع باید برای کمک به طرف مقابل ازش فاصله گرفت . شما اگر 5-6 سال دیگه تنهاش بزاری اون موقع وجدانت اجازه میده ؟

ما میگیم این رابطه از پایه مشکل داره و با وابستگی زیاد بیشتر طرفین ضربه میبینن . اصلا این حس ایجاد شده درکی از عشق مشخصی نداره همش احساسه که ممکنه بین همه پیش بیاد .

برای این چیزا خیلی زوده .

از این موردها شخصا زیاد دیدم .

تصمیم با شماست ولی ادامه ی بیشتر آسیب های بیشتری به همراه داره و جدایی اون موقع سخت تر میشه و وابستگی صرفا باعث ایجاد عشق نیست و بعدها پشیمونی زیادی به همراه داره و حتما در آینده که به سن مناسب ازدواج رسیدید و ملاک هاتون را مشخص کردید و عاقلانه خواستید تصمیم بگیرید بهش میرسید .

لازمه ی ازدواج درک درست از عشق و همچنین وجود عشق همراه با تصمیم عاقلانه هست .

موفق باشید

14. کاربران زیر از h@3!n بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32555
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دوست عزیز خیلی مواقع باید برای کمک به طرف مقابل ازش فاصله گرفت . شما اگر 5-6 سال دیگه تنهاش بزاری اون موقع وجدانت اجازه میده ؟

ما میگیم این رابطه از پایه مشکل داره و با وابستگی زیاد بیشتر طرفین ضربه میبینن . اصلا این حس ایجاد شده درکی از عشق مشخصی نداره همش احساسه که ممکنه بین همه پیش بیاد .

برای این چیزا خیلی زوده .

از این موردها شخصا زیاد دیدم .

تصمیم با شماست ولی ادامه ی بیشتر آسیب های بیشتری به همراه داره و جدایی اون موقع سخت تر میشه و وابستگی صرفا باعث ایجاد عشق نیست و بعدها پشیمونی زیادی به همراه داره و حتما در آینده که به سن مناسب ازدواج رسیدید و ملاک هاتون را مشخص کردید و عاقلانه خواستید تصمیم بگیرید بهش میرسید .

لازمه ی ازدواج درک درست از عشق و همچنین وجود عشق همراه با تصمیم عاقلانه هست .

موفق باشید
    ممنون واس راهنماییتون...از زندگی خسته شدم.همین. ...

16. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31685
    تشکـر
    12
    تشکر شده 20 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام

شما وسواس فکری نداری ببخشید اینقد رک میگم زیادی بچه ای.

تو پست قبلیت میگی 17 سالمه و خانم 16 سالشه هرچند 2سالم بزرگتر باشین تاثیری تو اصل ماجرا نداره،بشین خودت فک کن میدونین ازدواج یعنی چی که دوتاتون وارد رابطه شدین؟

هرچند بعید میدونم اصلا قصد ازدواج بوده باشه.

واقعا موندم بچه های این دوره چرا فک میکنن باهم دوست نشن از قافله عقب موندن؟

بی فکر و بی هدف یه رابطه شروع میکنن وابسته میشن و بعد به چه کنم چه کنم میفتن که چطوری تمومش کنم و در نهایت میرسه به اینکه میگن نمیخوام زندگی کنم.

وجدان واست مهمه؟نگرانشی؟رابطه رو تموم کن اما خودتم دیگه وارد هیچ رابطه ای نشو مردونه پای اشتباهت وایسا برو دنبال درس و کار وقتی به سن مناسب رسیدی اونوقت از راه درست به ازدواج فک کن.اینجوری وجدانت آروم میشه.

اما اگه بخوای بعد این وارد رابطه دیگه ای بشی میفتی تو یه باتلاق که زندگیتو سیاه میکنه.

موفق باشی

17. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32555
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

................

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)