نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13

موضوع: راهنمایی برای ازدواج

1124
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32757
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

راهنمایی برای ازدواج

سلام خسته نباشید, ببخشید من نیاز به مشاوره دارم, من یه دختر 26ساله ام, سه سال پیش با پسری آشنا شدم, بعد از یکسال آشنایی ایشون برای خواستگاری اقدام کردند, ولی خونواده من مخالفت کردند, بخاطر تفاوت فرهنگی و تحصیلات و این چیزها, ولی ما چون همدیگه رو میخواستیم رابطه خودمون رو قطع نکردیم, قراره چندماه دیگه دوباره بیان خواستگاری, الان من با مخالفت خونوادم مشکلی ندارم چون شرایطش نسبت به دفعه های قبل خیلی بهتر شده و ممکنه خونوادم راضی بشن, مشکلی که دارم اینه که بعد از سه سال فکر میکنم باهاش خوشبخت نمیشم چون اصلا به من توجه نمیکنه, هیچ وقت بهم پیام نمیده یا جواب پیام های منو نمیده, از اول اینجوری بودا، میگفت خوشم نمیاد ازین لوس بازیا, ولی هر روز زنگ میزنه, درکل اصلا محبت نمیکنه. همیشه هم بهش گفتم مرد باید به زنش محبت کنه اونم میگه ول کن این کارا مال دخترای هجده سالست، یه مشکل دیگه که داره اینه که چندین بار ازم پول خواسته و منم بهش دادم, میترسم بخاطر پولم منو بخواد, یه مشکل دیگه هم داره وسواس فکری داره, ولی هیچ وقت پیش دکتر نرفته, نمیدونم با این ویژگی هایی که گفتم, در آینده همسر خوبی میشه یا نه, تشکر میکنم اگه راهنماییم کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : راهنمایی برای ازدواج

این دوتا لینکی که براتون گذاشتم رو بخونید امیدوارم به راه حل مناسبی برسید.

http://forum.moshaver.co/f124/%D9%87...38/#post222481

http://forum.moshaver.co/f124/%D8%AA...0%D9%84-33805/

3. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32757
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

یعنی رابطه رو ادامه ندم؟
    من چند بار میخواستم باهاش قطع رابطه کنم هربار بهش می گفتم تو محبت نمیکنی یعنی دوستم نداری اون هم شروع میکرد به گریه و زاری, همیشه میگه بعد از خدا تنها امید من تو هستی اگه تنهام بزاری من زندگیم ازبین میره, هروقت اینجوری میگه من منصرف میشم, پیش خودم میگم اگه من همه امیدش هستم نباید برم, اگه من زندگی یه نفر رو خراب کنم در آینده سر خودم میاد.

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31895
    تشکـر
    29
    تشکر شده 92 بار در 71 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط elahe_87 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید, ببخشید من نیاز به مشاوره دارم, من یه دختر 26ساله ام, سه سال پیش با پسری آشنا شدم, بعد از یکسال آشنایی ایشون برای خواستگاری اقدام کردند, ولی خونواده من مخالفت کردند, بخاطر تفاوت فرهنگی و تحصیلات و این چیزها, ولی ما چون همدیگه رو میخواستیم رابطه خودمون رو قطع نکردیم, قراره چندماه دیگه دوباره بیان خواستگاری, الان من با مخالفت خونوادم مشکلی ندارم چون شرایطش نسبت به دفعه های قبل خیلی بهتر شده و ممکنه خونوادم راضی بشن, مشکلی که دارم اینه که بعد از سه سال فکر میکنم باهاش خوشبخت نمیشم چون اصلا به من توجه نمیکنه, هیچ وقت بهم پیام نمیده یا جواب پیام های منو نمیده, از اول اینجوری بودا، میگفت خوشم نمیاد ازین لوس بازیا, ولی هر روز زنگ میزنه, درکل اصلا محبت نمیکنه. همیشه هم بهش گفتم مرد باید به زنش محبت کنه اونم میگه ول کن این کارا مال دخترای هجده سالست، یه مشکل دیگه که داره اینه که چندین بار ازم پول خواسته و منم بهش دادم, میترسم بخاطر پولم منو بخواد, یه مشکل دیگه هم داره وسواس فکری داره, ولی هیچ وقت پیش دکتر نرفته, نمیدونم با این ویژگی هایی که گفتم, در آینده همسر خوبی میشه یا نه, تشکر میکنم اگه راهنماییم کنید
    اینکه هنوز شوهرت نشده کلی ایراد توش پیدا کردی اگر فکر میکنی خوشبخت نمیشی باهاش خب رابطه شما فقط بخاطر وابستگی ادامه داشته چرا خودتو گول میزنی. اگر میتونی قبل از اقدام به ازدواج مشکلتو باهاش حل کن بعد تصمیم بگیر چون بعدها آدم وارد زندگی که میشه رابطه ها راحت تر میشه و خیلی ایرادات دیگه هم ممکنه کم کم نمایان بشه .

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32757
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

من چون مطمئن نیستم که باهاش خوشبخت میشم میترسم ادامه بدم, ولی هربار که میخوام رابطمو باهاش قطع کنم نتونستم, میترسم تنها بمونه, میترسم بزنه زیر همه برنامه هایی که برای درسش و شغلش داره, اینقد بهم میگه زندگیمو خراب نکن من واقعا باورم شده که باید کنارش بمونم

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

سلام
    به نظر من بذار خاستگاری بیاد چون الان اگر نیاد خاستگاری یه فکرایی دیگه میکنی و ممکن پشیمون بشی چرا نگذاشتی بیاد

وقتی امد اگر نامزد کردید تو دوران نامزدی به راحتی میتونید بشناسیدش

چون نامزدی دوری شناخت طرفینه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

یعنی رابطه رو ادامه ندم؟
    من چند بار میخواستم باهاش قطع رابطه کنم هربار بهش می گفتم تو محبت نمیکنی یعنی دوستم نداری اون هم شروع میکرد به گریه و زاری, همیشه میگه بعد از خدا تنها امید من تو هستی اگه تنهام بزاری من زندگیم ازبین میره, هروقت اینجوری میگه من منصرف میشم, پیش خودم میگم اگه من همه امیدش هستم نباید برم, اگه من زندگی یه نفر رو خراب کنم در آینده سر خودم میاد.
    ببینید کسی نمیتونه به شما بگه که حتما کات کنید یا حتما ادامه بدید

تو تاپیک هایی که براتون گذاشتم کاملا نکات رو گفته

این شما هستید که باید این مشکلات رو حل کنید نه اینکه هم بگیم ازشون فرار کنید

به قول پریماه بذارید بیاد خواستگار و یه دوره شناخت کامل داشته باشید و سریعا وارد فاز عاطفی نشید

زندگی کردن با همچین اشخاصی واقعا سخت هست چون نیاز به یه منبع بی پایان دارن اما خودشون هم عملا هیچ ساپورتی نمیکنن

اگه الان براتون سخت باشه بعدها ممکنه ازدواج کردید این ها پررنگ تر بشه و ایشون مطمئن بشن که شما رو دارن پس دیگه همون یه ذره تلاش هم از بین میره.

اینکه صرف احساسات و التماس کسی باهاش بمونید کم کم خود شما رو فرسوده میکنه چون باید از خواسته هاتون بزنید

پس حتما به این نکات توجه داشته باشید و با چشم باز انتخاب کنید بدون در نظر گرفتن احساسات

مشاوره برید اگر اثر داشت که بهتر اگر نه که دیگه انتخاب با خود شماست که بخواید چه تصمیمی برا زندگیتون بگیرید

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32757
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    سلام
    به نظر من بذار خاستگاری بیاد چون الان اگر نیاد خاستگاری یه فکرایی دیگه میکنی و ممکن پشیمون بشی چرا نگذاشتی بیاد

وقتی امد اگر نامزد کردید تو دوران نامزدی به راحتی میتونید بشناسیدش

چون نامزدی دوری شناخت طرفینه
    من سه سال باهاش بودم. پسر خوبیه. ولی اصلا به من توجهی نمیکنه. هربار که زنگ میزنه خیلی مهربونه باهام و محبت میکنه، ولی هیچ وقت جواب پیام های منو نمیده، یا مثلا روز تولدمو یادش میره، یا مثلا اگه امتحان داشته باشم و بهش میگم باید خیلی درس بخونم اصلا مراعاتمو نمیکنه، همش میره روی اعصابم. خیلی وقتا احساس میکنم من براش ارزشی ندارم و بخاطر پول به پام نشسته.
    تشکر میکنم بابت راهنماییتون
    ویرایش توسط elahe_87 : 12-12-2016 در ساعت 09:09 PM

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32757
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    ببینید کسی نمیتونه به شما بگه که حتما کات کنید یا حتما ادامه بدید

تو تاپیک هایی که براتون گذاشتم کاملا نکات رو گفته

این شما هستید که باید این مشکلات رو حل کنید نه اینکه هم بگیم ازشون فرار کنید

به قول پریماه بذارید بیاد خواستگار و یه دوره شناخت کامل داشته باشید و سریعا وارد فاز عاطفی نشید

زندگی کردن با همچین اشخاصی واقعا سخت هست چون نیاز به یه منبع بی پایان دارن اما خودشون هم عملا هیچ ساپورتی نمیکنن

اگه الان براتون سخت باشه بعدها ممکنه ازدواج کردید این ها پررنگ تر بشه و ایشون مطمئن بشن که شما رو دارن پس دیگه همون یه ذره تلاش هم از بین میره.

اینکه صرف احساسات و التماس کسی باهاش بمونید کم کم خود شما رو فرسوده میکنه چون باید از خواسته هاتون بزنید

پس حتما به این نکات توجه داشته باشید و با چشم باز انتخاب کنید بدون در نظر گرفتن احساسات

مشاوره برید اگر اثر داشت که بهتر اگر نه که دیگه انتخاب با خود شماست که بخواید چه تصمیمی برا زندگیتون بگیرید
    خب من وقتی احساسات رو بزارم کنار، و بخوام از روی منطق فکر کنم، میبینم ایشون مناسب من نیست. ولی میترسم پا بزارم روی احساساتم. میترسم دلشو بشکنم. من سه سال بهش امید دادم اگه الان ولش کنم یعنی به بازیش گرفتم. من این چیزا خیلی برام مهمه. دل و احساسات دیگران برام مهمه. مطمئنم اگه تموم کنم تا آخر عمرم خودم عذاب میکشم.
    دعا کنید بتونم تصمیم عاقلانه ای بگیرم.
    تشکر بابت راهنماییتون.

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

خب من وقتی احساسات رو بزارم کنار، و بخوام از روی منطق فکر کنم، میبینم ایشون مناسب من نیست. ولی میترسم پا بزارم روی احساساتم. میترسم دلشو بشکنم. من سه سال بهش امید دادم اگه الان ولش کنم یعنی به بازیش گرفتم. من این چیزا خیلی برام مهمه. دل و احساسات دیگران برام مهمه. مطمئنم اگه تموم کنم تا آخر عمرم خودم عذاب میکشم.
    دعا کنید بتونم تصمیم عاقلانه ای بگیرم.
    تشکر بابت راهنماییتون.
    خواهش میکنم

پس با ایشون به مشاوره حضوری برید و سعی کنین مشکلاتتون رو حل کنید

و در کنار هم مطالعه و علمتون رو در مورد ازدواج بیشتر کنید

و اینو هم بدونین احساسات اگرچه زیبا و دلنشین هستن اما از یه جایی به بعد مجبورید با عقل و منطق پیش برید

شما تو این سه سال در واقع ایشون رو بیشتر شناختید پس باید به شناخت خودتون هم توجه کنید

ان شاءالله که خیر باشه براتون

12. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32757
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    خواهش میکنم

پس با ایشون به مشاوره حضوری برید و سعی کنین مشکلاتتون رو حل کنید

و در کنار هم مطالعه و علمتون رو در مورد ازدواج بیشتر کنید

و اینو هم بدونین احساسات اگرچه زیبا و دلنشین هستن اما از یه جایی به بعد مجبورید با عقل و منطق پیش برید

شما تو این سه سال در واقع ایشون رو بیشتر شناختید پس باید به شناخت خودتون هم توجه کنید

ان شاءالله که خیر باشه براتون
    چندبار بهش گفتم بریم مشاوره، نمیاد. میگه ما که بچه نیستیم خودمون مشکلاتمون رو حل میکنیم. بهش میگم میخوام برای ازدواجم احساسات رو بزارم کنار، میگه زندگی بدون احساسات یعنی مرگ. میگه فقط دوست داشتن مهمه و بقیه مشکلات حل میشن. ولی من خودم فکر میکنم هروقت تصمیمی از روی احساسات گرفتم شکست خوردم.
    بازم مچکرم ازتون. شما هم موفق باشید.

13. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

من سه سال باهاش بودم. پسر خوبیه. ولی اصلا به من توجهی نمیکنه. هربار که زنگ میزنه خیلی مهربونه باهام و محبت میکنه، ولی هیچ وقت جواب پیام های منو نمیده، یا مثلا روز تولدمو یادش میره، یا مثلا اگه امتحان داشته باشم و بهش میگم باید خیلی درس بخونم اصلا مراعاتمو نمیکنه، همش میره روی اعصابم. خیلی وقتا احساس میکنم من براش ارزشی ندارم و بخاطر پول به پام نشسته.
    تشکر میکنم بابت راهنماییتون
    من واقعا مطمعن نیستم چه حسی بهت داره اگر دوستت نداشت که خاستگاری نمیامد. و ممکن چیز دیگه ای باشه شما ندونی عزیزم شناخت طرفت تو دوران نامزدی خیلی بیشتر تا تو دوران دوستی رفت و امد ها خیلی گسترده تره کاملا میتونی همه چیز و زیر نظر بگیری.

تو دوران نامزدی هرچی که هست بعد ازدواجم هست

شاید این رفتاراش بخاطر. طولانی شدن دوستیتون

هرچی زودتر همه چیز و رسمی کنه تکلیف خودت روشن میشه
    ویرایش توسط پریماه. : 12-12-2016 در ساعت 09:43 PM
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

14. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

چندبار بهش گفتم بریم مشاوره، نمیاد. میگه ما که بچه نیستیم خودمون مشکلاتمون رو حل میکنیم. بهش میگم میخوام برای ازدواجم احساسات رو بزارم کنار، میگه زندگی بدون احساسات یعنی مرگ. میگه فقط دوست داشتن مهمه و بقیه مشکلات حل میشن. ولی من خودم فکر میکنم هروقت تصمیمی از روی احساسات گرفتم شکست خوردم.
    بازم مچکرم ازتون. شما هم موفق باشید.
    مشاوره قبل از ازدواج حتما لازمه

نه فقط برای شما

برای هر زوجی که بخوان ازدواج کنن خیلی بهتره که اول مشاوره برن

ربطی هم به بچه بودن و ... نداره خداوند هم به پیامبر فرمودند که در امور با مردم مشورت کن...پیامبر که علمش از طرف خداوند بوده چه احتیاجی به مشورت داره؟؟؟

پس ایشون رو توجیه کنین که برای داشتن زندگی بهتر و درک متقابل به مشاور مراجعه کنین

احساسات البته بد نیست اصلا

اما وقتی که منطقا بتونید همو بپذرید

در غیر اینصورت وابستگی صرف خواهد بود و حتی نمیشه بهش گفت دوست داشتن

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)