نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: نامزد شکاک

1381
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32934
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نامزد شکاک

سلام من قبلا ازدواج کردم و یکبار متارکه کردم، الان یک ماهه که نامزد کردم اما احساس میکنم نامزدم شکاکه،عصبیه مدام نگرانه و استرس داره
    مثلا به من گفت چندنفر آقا توی شرکتتون کار میکنن، سنشون چقدره و وقتی من براش توضیح دادم گفت: آهان خداکنه
    یامدام با خانواده اش بحث میکنه سر چیزایی که واقعا به نظر من ساده هستن
    یا اینکه مدام به من میگه تو چرا نفس نفس میزنی من هم از روز اول بهش گفتم که من آلرژی دارم اما من رو به زور برد بیمارستان امام خمینی و مجبورم کرد که به دروغ بگم قلبم درد میکنه و اورژانسی معاینه بشم وآزمایش بدم
    بعدکه دکتر گفت مشکلی نداره الان دوباره میگه باید بری دکتر قلب و اکو و تست ورزش بدم
    مدام میگه من از تهران متنفرم
    من حوصله بچه ندارم
    حوصله رفت و آمد ندارم
    چرا این اون رو به من گفت چرا اون این رو گفت و ادامه دارد
    من موندم چیکارکنم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : نامزد شکاک

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22689558

یک خنده ساده در مهمانی یا یک ساعت دیرتر به خانه آمدن، بمب درون او را منفجر می کند و خانه را برایتان جهنم م یکند... . کافی است چند دقیقه بیشتر پای آینه بایستید تا حتی به تلاش شما برای زیباتر شدن هم شک کند و پای دیگرانی که از وجودشان بیخبرید را به میان بیاورد؟ انگار این مرد، هیچ کدام از تلاش هایتان برای ساختن یک خانه آرام را نمی بیند و در فکرهایی غرق شده است که بیان کردنشان آزارتان می دهد. اگر تردیدهای این مرد شکاک، عشق را از خانه شما فراری می دهد ساده از کنار حرف هایش نگذرید. شک کردن مشکلی نیست که با گذر زمان یا بالاتر رفتن تحمل شما از بین برود. اگر در دوران نامزدی هستید این نشانه ها را جدی بگیرید و برای رفع آنها تلاش کنید.

سرنخ ها را پیدا کنید
    قبل از آنکه بخواهید مشکل را حل کنید، باید نشانه های آغاز شدنش را به خاطر بیاورید. اولین جرقه های شک نامزد یا همسرتان از کجا شروع شد و چطور شکاک بودنش را به شما نشان داد؟ شما به آن رفتارها چه واکنشی نشان دادید و در روزهای بعد، رابطه تان چطور پیش رفت؟ همه آنچه در این مدت بر هر دوی شما گذشته را یک دور مرور کنید تا پروندهای جامع از این شک، نشانه ها و آثارش را در ذهنتان مجسم کنید تا برای کنترل این شرایط آماده تر شوید.

تلافی نکنید
    اگر از نامزد یا همسرتان رنجیده اید، برای تلافی کردن موقعیتی را به وجود نیاورید که احساس شک بیشتری کند.
    زندگی مشترک میدان جنگ و مقابله به مثل نیست و راه حل آرام کردن نامزد یا همسر شکاک تان، بیشتر کردن تردیدهایش نیست. مقابله به مثل یا متهم کردن همسر بدترین راهی است که می توانید برای آرام کردن زندگی تان انتخاب کنید. مدام انگشت اتهام را به سمت همسر آینده تان نشانه نگیرید و با از بین بردن اعتماد به نفسش برای برنده شدن تلاش نکنید. گاهی به او بگویید که شاید در برخی موارد حق داشته و سوءتفاهمی میان شما چنین مشکلی را ایجاد کرده است.

سهم تان را نادیده نگیرید
    در گذشته شما اتفاقی افتاده که نامزد یا همسرتان از تکرار شدنش می ترسد یا اینکه شریک زندگی تان گذشته سختی داشته و به خاطر اینکه زندگی مشترکش به سرنوشت زن و شوهرهای شکست خورده دچار نشود به دنبال راهی برای اطمینان می گردد؟ برای آنکه حساسیت های همسر شکاک تان را مهار کنید، باید پاسخی برای این سؤال ها پیدا کنید. شاید هم اشتباهات خود شما یا حتی واکنش های اشتباه به اولین رفتارهای آلوده به شک همسرتان مشکل را بیشتر کرده باشد. حالا که می توانید همه آنها را به خاطر بیاورید، اشتباهاتتان را شناسایی کرده و از تکرار دوباره آنها پرهیز کنید.

مراقب خط قرمز ها باشید
    اگر می خواهید به این رابطه ادامه دهید، باید بتوانید مسیری که به همراه همسرتان در پیش دارید را هموارتر کنید.
    • همسرتان حق ندارد به دلیل سر در آوردن از کار شما، هر روز سرزده به محل کارتان بیاید.
    • همسرتان حق ندارد به دلیل آرام کردن خودش، شما را از حقوق طبیعی تان مثل کار کردن در محیطی شایسته یا معاشرت معقول و متعادل با آدمهای دیگر محروم کند.
    • همسرتان حق ندارد به دلیل رفتارهای معقول و مطابق عرفتان، شما را سرزنش کند و به شما بی احترامی کند.

با هم مذاکره کنید
    در زمانی که هر دوی شما در آرامش قرار دارید و هیچ اتفاق بیرونی ای ذهنتان را درگیر خود نکرده، پای میز مذاکره بنشینید. به همسر آینده تان بگویید که می خواهید سوءتفاهم ها را برطرف کرده و مشکل را حل کنید. در جریان گفت وگو هم صورت مسئله را فراموش نکنید. شما برای «حل» مشکلاتتان در کنار هم نشسته اید، نه بیشتر کردنشان. پس اجازه ندهید این گفت وگو به بحثی پر تنش تبدیل شود. همدیگر را متهم نکنید و تند نروید. کمک گرفتن از یک مشاور خانواده به شما در این مورد دید روشن تری می دهد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32916
    تشکـر
    24
    تشکر شده 25 بار در 17 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : نامزد شکاک

نقل قول نوشته اصلی توسط ISHLIBIDISH نمایش پست ها
    سلام من قبلا ازدواج کردم و یکبار متارکه کردم، الان یک ماهه که نامزد کردم اما احساس میکنم نامزدم شکاکه،عصبیه مدام نگرانه و استرس داره
    مثلا به من گفت چندنفر آقا توی شرکتتون کار میکنن، سنشون چقدره و وقتی من براش توضیح دادم گفت: آهان خداکنه
    یامدام با خانواده اش بحث میکنه سر چیزایی که واقعا به نظر من ساده هستن
    یا اینکه مدام به من میگه تو چرا نفس نفس میزنی من هم از روز اول بهش گفتم که من آلرژی دارم اما من رو به زور برد بیمارستان امام خمینی و مجبورم کرد که به دروغ بگم قلبم درد میکنه و اورژانسی معاینه بشم وآزمایش بدم
    بعدکه دکتر گفت مشکلی نداره الان دوباره میگه باید بری دکتر قلب و اکو و تست ورزش بدم
    مدام میگه من از تهران متنفرم
    من حوصله بچه ندارم
    حوصله رفت و آمد ندارم
    چرا این اون رو به من گفت چرا اون این رو گفت و ادامه دارد
    من موندم چیکارکنم
    تو دوران نامزدی وقتی باهاتون این جوره برخورد میکنه چه جور میخواید باهاش ازدواج کنید اعتماد مهم ترین موضوع تو زندگی شما ممکنه در روز سر کارتون با چند نفر مردم صحبت کنید که هیچ اشکالی نداره یا اینکه حتی به نفس نفس زدن شما هم ایشان کار داره من جای شما بودم نامزدیمو بهم میزدم مهم ترین رکن تو ازدواج فقط اعتماد به طرف وعلاقه دو طرفس و اینکه خصوصیات اخلاقی همو تحمل کنید شما به چه رفتار این فرد به عنوان همسر برای آیندتون دل خوش کردید!
    البته این نظر شخصی من بود و بهترین شناخت رو خودتون از زندگی شخصیتون دارید و مطمعننا میتونید تصمیم درستی بگیرید
    امضای ایشان
    بیخیال زندگی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد