نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: ترس از بیماری

892
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32985
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ترس از بیماری

سلام من ۲۲ سالمه با این فکر که بیمارم خودمو دارم عذاب میدم. یه وقتایی یهو اسید معدم ترشح میشه بعد استرس میگیرم که نکنه بیماری بدی دارم که اینجوری میشم و هی میرم دکتر ازمایش میدم. هفته ی پیش ازمایش دادم و خداروشکر هیچ مشکلی نداشتم. به خاطر استرسم طپش قلبم زیاد میشه سه دفعه رفتم دکتر قلب و گفتن چیزیم نیست و از استرسه. الان همش دارم فکر میکنم نکنه به خاطر استرسام به مغزم اسیبی رسیده باشه تنها دکتری که نرفتم مغز و اعصابه و فکر میکنم باید برم ام آر آی انجام بدم. اینم بگم ما هیچکدومه این بیماری هایی که تو ذهنمه نه تو خانواده داریم نه فامیل. خواهش میکنم کمکم کنید و خیالمو راحت کنید نه سردرد شدید دارم نه چیزی فقط بعضی وقتا حالت تهوع میگیرم یهو و فکرم میره سمت بیماری های بد مغزی

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    تشکر شده 1,198 بار در 636 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : ترس از بیماری

سلام عزیز انقدر انرژی منفی از خودت ساتر نکن!!
    میدونی اگر هی با خودت بگی من سرم درد میکنه حتی اگه سردرد نداشته باشی واقعا سردرد میگیری؟
    یکم راجب قانون جذب مطالعه کن تا انقدر انرژی منفی ندی
    خداروشکر ازمایشم که دادی سالم بودی
    به چیزهای خوب فکر کن
    خداوند میگه از من بخواید تا بهتون بدم
    چرا همش به مریضی فکر میکنی بجاش راجب موفقیتهای ایندت فکر کن و رویاپردازی کن
    میتونی هروز صبح یه ایه بخونی و از خدا بخوای توو طول روز مراقبت باشه اینطوری دلت اروم میمونه
    امضای ایشان
    أَلَم تَرَ كَيفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا كَلِمَةً طَيِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ أَصلُها ثابِتٌ وَفَرعُها فِي السَّماءِ

حرفی که می‌زنی می‌شه بذری که
    می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30790
    تشکـر
    1
    تشکر شده 14 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

شما وسواس زیاد داره به بیراهه میکشونتون پس با بیماری وسواس بجنگید نه چیز دیگه

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32985
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

من و تا الان قران و نماز و ذکر سرپا نگهم داشته وگرنه شاید میرفتم تیمارستان ، من مشکلم اینه که تا یه جام درد ممیگیره میرم نت میزنم و بدترین بیماریا میاد ، چند وقت پیشم یه جا خوندم گروه خونی o لبنیات واسشون بده و قند و میبره بالا ازون موقع شاید هفته ای یه کاسه ماست بخورم

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27671
    تشکـر
    995
    تشکر شده 634 بار در 431 پست
    میزان امتیاز
    0

هرچی بیشتر بترسی بدتره
    و این برمیگرده به اینکه به مسائل پیرامونتون خیلی واکنش نشون میدین
    بیخیال باشین یکم

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

چنانچه شما در زمرهی این گونه افراد هستید یعنی از مبتلا بودن به بیماری خاصی در رنج و عذاب به سر میبرید، پیش از هر اقدامی به پزشکتان مراجعه کرده، نظر وی را جویا شوید. هیچ بعید نیست که شما بدین عمل مبادرت ورزیده حتی به متخصص مربوطه نیز رجوع کرده باشید و باز بیمتان مرتفع نشده باشد و اینجاست که میخواهید بدانید چه باید کنید؟

از طریق تلقین به نفس این حقیقت را به خویش بقبولانید که اگر پزشک علامتی از ابتلآیتان به مرضی، که از آن میترسید، نیافته است، در حقیقت آن بیماری در وجود شما نیس.
    با این وجود امکان دارد وحشت همچنان وجودتان را فرا گرفته باشد، در این صورت، در نهادتان یک نیاز روانی هست که ظاهراً ترس مذکور آن نیاز را برآورده میسازد.

این نیاز چیست؟ ممکن است هیجان باشد. فکر نمیکنید این گونه باشد؟ به یاد داشته باشیم که بیم و وحشت همواره شور و هیجان به همراه دارد. مگر غیر از این است که برخی عاشق فیلمهای دهشتناکاند و از تماشای چنین فیلمهایی شدیداً تهییج میگردند؟

احتمال دارد شاید نیازی که در ضمیر ناخودآگاه تان هست، از راه ترس و «توهم» ارضا میشود. در این حالت تأمین نیاز مورد بحث برآیتان جنبهی حیاتی دارد و این نیاز در بیشتر موارد احتیاج دارد به: مورد توجه واقع شدن ، محبت دیدن، همدردی شنیدن، تنبیه شدن، - برای کار خلاف و یا گریز از زیربار مسئولیتی است که خیال میکنید به ناحق، و ناروا به عهدهی شما محول شده است -. به هر جهت به شما توصیه میکنیم که احساسات و پندارهای درونی خویش را صادقانه و عمیقانه مورد بررسی و تحلیل قرار دهید؛ آنگاه به احتمال زیاد، به انگیزهی نهایی این ترس و توهم پی میبرید. به دیگر سخن، امکان دارد دریابید که این هراس، نوعی آرزو و تمایل و تغییر شکل داده شده است. در صورتی که تا این مرحله پیش بروید، آن وقت میتوانید اطمینان یابید که از پس حل مشکلتان برمیایید؛ به این معنی که متوجه میشوید از چه رو چنین نیاز و احساسی در شما پدیدار شده است آن وقت این امکان برآیتان ایجاد میگردد که در مورد راههای تأمین نیاز یاد شده اندیشه کنید و شیوههایی به مراتب مطلوبتر از «تمارض» کردن برای برآورد آن بیابید.

چنانچه شما در زمرهی این گونه افراد هستید یعنی از مبتلا بودن به بیماری خاصی در رنج و عذاب به سر میبرید، پیش از هر اقدامی به پزشکتان مراجعه کرده، نظر وی را جویا شوید. هیچ بعید نیست که شما بدین عمل مبادرت ورزیده حتی به متخصص مربوطه نیز رجوع کرده باشید و باز بیمتان مرتفع نشده باشد و اینجاست که میخواهید بدانید چه باید کنید؟

از طریق تلقین به نفس این حقیقت را به خویش بقبولانید که اگر پزشک علامتی از ابتلآیتان به مرضی، که از آن میترسید، نیافته است، در حقیقت آن بیماری در وجود شما نیس.
    با این وجود امکان دارد وحشت همچنان وجودتان را فرا گرفته باشد، در این صورت، در نهادتان یک نیاز روانی هست که ظاهراً ترس مذکور آن نیاز را برآورده میسازد.

این نیاز چیست؟ ممکن است هیجان باشد. فکر نمیکنید این گونه باشد؟ به یاد داشته باشیم که بیم و وحشت همواره شور و هیجان به همراه دارد. مگر غیر از این است که برخی عاشق فیلمهای دهشتناکاند و از تماشای چنین فیلمهایی شدیداً تهییج میگردند؟

احتمال دارد شاید نیازی که در ضمیر ناخودآگاه تان هست، از راه ترس و «توهم» ارضا میشود. در این حالت تأمین نیاز مورد بحث برآیتان جنبهی حیاتی دارد و این نیاز در بیشتر موارد احتیاج دارد به: مورد توجه واقع شدن ، محبت دیدن، همدردی شنیدن، تنبیه شدن، - برای کار خلاف و یا گریز از زیربار مسئولیتی است که خیال میکنید به ناحق، و ناروا به عهدهی شما محول شده است -. به هر جهت به شما توصیه میکنیم که احساسات و پندارهای درونی خویش را صادقانه و عمیقانه مورد بررسی و تحلیل قرار دهید؛ آنگاه به احتمال زیاد، به انگیزهی نهایی این ترس و توهم پی میبرید. به دیگر سخن، امکان دارد دریابید که این هراس، نوعی آرزو و تمایل و تغییر شکل داده شده است. در صورتی که تا این مرحله پیش بروید، آن وقت میتوانید اطمینان یابید که از پس حل مشکلتان برمیایید؛ به این معنی که متوجه میشوید از چه رو چنین نیاز و احساسی در شما پدیدار شده است آن وقت این امکان برآیتان ایجاد میگردد که در مورد راههای تأمین نیاز یاد شده اندیشه کنید و شیوههایی به مراتب مطلوبتر از «تمارض» کردن برای برآورد آن بیابید.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32985
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام ممنون از توجهتون داشتم خوب میشدم ولی بعضی وقتا حس میکنم یه لرزش خفیف تو بدنم هست و نبض همه جامو حس میکنم حتی سرم و فک میکنم به سرم فشار میاد. ایا این به خاطر استرسامه واقعا دیگه خسته شدم از این حالم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد