نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: اختلاف با مادر شوهر

1595
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33073
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اختلاف با مادر شوهر

با سلام و خسته نباشید
    من 4 ماهه ازدواج کردم و 29 سال دارم همسرم هم 30 سال،مادر شوهرم خیلی دخالت میکنه و میخواد ریاست خونه مارو به دسش بگیره و از اونجایی ک همسرم پدر نداره و عاشق مامانشه،اصلا نمیخواد مامنش ناراحت بشه برا همین هرچی میگه قبول میکنه یعنی مجبوره قبول کنه اگه نکنه مامانش بصورت جدی باهاش رفتار میکنه و همسرم هم از این رفتارش میترسه یا هم نمیخواد ناراحتش کنه،همسرم خرج خونه اونارم میده اما من اصلا به اینجور چیزا کار ندارم،میگم فقط به زندگی ما دخالت نکنه،ما تو ی آپارتمانیم اما تو ی واحد مستقل،مادر شوهرم ازم میخواد هرجا میرم بهش بگم یا هرجا میره منم با خودش ببره یا میگه هر روز باید بهش سر بزنم و اگه کار یا مهمون داشت باید منم کمکش کنم،کلا رفتارای دهاتیارو داره یعنی در اصل دهاتین،اما من نمیتونم این کارارو بکنم چون من زندگی مستقل میخوام و دوس دارم با همسرم مشورت کنم ن با مادر شوهرم،ناگفته نمونه این اواخر مادرشوهرم فقط مخ همسرم رو پر میکنه و میخواد منو وادار به کارایی بکنه ک من دوس ندارم و در صورت قبول نکردن همسرم چندین بار گفته طلاق بگیریم،من و همسرم تا بحال حرفمون نشده فقط وقتی دعوامون میشه که مادر شوهرم یادش میده ،متاسفانه همسرم هم مادرشو به من ترجیح میده و میگه باید کاری رو که مامانش ازم میخواد رو انجام بدم،لطفا منو راهنمایی کنین الان تکلیف من چیه من واقعا زندگی مستقل میخوام و دوس دارم همسرم مرد باشه ن اینکه سوسول مامانی.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : اختلاف با مادر شوهر

محور اصلی در مشکلات بین مادرشوهر و عروس آقای داماد است. او بیشترین مسوولیت را در ایجاد رابطه‌ای منطقی و دوستانه بین مادر و همسرش دارد. نوع رفتار و برخوردهای داماد در کاهش تنش بین این دو زن نقش بسیار مهمی دارد.
    آقای داماد عزیز بد نیست برای کاهش تنش‌های موجود بین این دو زنی که نقش بسیار مهمی در زندگی شما دارند، این توصیه‌ها را امتحان کنید: در موقعیت‌های مختلف از همسر خود قدردانی کرده و از او تعریف و تمجید نمایید. رابطه عاطفی خود را با پدر و مادر بیشتر کرده و به طور مستقیم یا غیرمستقیم به آنها نشان دهید که همسرتان آنها را دوست دارد و برایشان احترام قائل است. اگر متوجه حساسیت احتمالی والدین خود، بخصوص مادر نسبت به زندگی تازه و شخصیت عروس خانم شدید، از کاستی‌ها و نارسایی‌های زندگی مشترک و ضعف‌ها و کوتاهی‌های احتمالی همسر خود به مادر گله و شکایت نکنید؛ همچنین گله‌های احتمالی مادر و خواهر خود را به همسرتان انتقال ندهید. به جای این کار سعی کنید به روش‌های مختلف و از جمله تعریف‌ها و تمجیدهای متقابل آنها نسبت به یکدیگر نگرشی مثبت در ذهن آنان ایجاد کرده و محبت آنها را نسبت به یکدیگر بیشتر و رابطه‌ای عاطفی بین آنان ایجاد نمایید.
    یک راه حل اساسی‌
    اختلافات و چالش‌های موجود در روابط عروس و مادرشوهر و همچنین داماد و مادرزن ناشی از فرهنگی دیرینه است و لذا دکتر کیهان‌نیا موثرترین راه برای از بین بردن آنها را فرهنگ‌سازی می‌داند و می‌گوید: باید تفکرات سنتی مادرشوهر به تفکرات مدرن امروز تبدیل شود. او باید بداند که دخالت با نظارت فرق می‌کند. مادرشوهر فکر می‌کند چون این فرزند من است پس من حق دارم در تمام امور او دخالت کنم. اما امروز خانواده‌ها مستقلند و این گونه دخالت‌ها نمی‌تواند حاکم باشد.
    در دنیای امروز رسانه‌ها و بویژه رادیو و تلویزیون نقش بسیار مهمی در ایجاد باورها و عادت‌های جدید دارند. کیهان‌نیا معتقد است: برنامه‌سازان باید برای ساخت سریال‌های خانوادگی از حضور کارشناسانی که به طور ملموس با مشکلات مردم در ارتباطند و حرفه آنها مشاوره قبل از ازدواج یا رفع مشکلات خانوادگی است استفاده کرده و نظرات آنها را در ساخت سریال‌ها به کار گیرند. به این ترتیب می‌توان رفتارهای نامناسب را تغییر داده و باورهای غلط را از ذهن‌ها پاک کرد.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31895
    تشکـر
    29
    تشکر شده 92 بار در 71 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط f.m.meskini نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید
    من 4 ماهه ازدواج کردم و 29 سال دارم همسرم هم 30 سال،مادر شوهرم خیلی دخالت میکنه و میخواد ریاست خونه مارو به دسش بگیره و از اونجایی ک همسرم پدر نداره و عاشق مامانشه،اصلا نمیخواد مامنش ناراحت بشه برا همین هرچی میگه قبول میکنه یعنی مجبوره قبول کنه اگه نکنه مامانش بصورت جدی باهاش رفتار میکنه و همسرم هم از این رفتارش میترسه یا هم نمیخواد ناراحتش کنه،همسرم خرج خونه اونارم میده اما من اصلا به اینجور چیزا کار ندارم،میگم فقط به زندگی ما دخالت نکنه،ما تو ی آپارتمانیم اما تو ی واحد مستقل،مادر شوهرم ازم میخواد هرجا میرم بهش بگم یا هرجا میره منم با خودش ببره یا میگه هر روز باید بهش سر بزنم و اگه کار یا مهمون داشت باید منم کمکش کنم،کلا رفتارای دهاتیارو داره یعنی در اصل دهاتین،اما من نمیتونم این کارارو بکنم چون من زندگی مستقل میخوام و دوس دارم با همسرم مشورت کنم ن با مادر شوهرم،ناگفته نمونه این اواخر مادرشوهرم فقط مخ همسرم رو پر میکنه و میخواد منو وادار به کارایی بکنه ک من دوس ندارم و در صورت قبول نکردن همسرم چندین بار گفته طلاق بگیریم،من و همسرم تا بحال حرفمون نشده فقط وقتی دعوامون میشه که مادر شوهرم یادش میده ،متاسفانه همسرم هم مادرشو به من ترجیح میده و میگه باید کاری رو که مامانش ازم میخواد رو انجام بدم،لطفا منو راهنمایی کنین الان تکلیف من چیه من واقعا زندگی مستقل میخوام و دوس دارم همسرم مرد باشه ن اینکه سوسول مامانی.
    خوش به حالت مادر شوهرت میگه بیا پیشم باش یا کنارت میاد. مادر شوهر من که کلا مارو گذاشته کنار. من خیلی دوست داشتم وقتی مراسمی میشه تو فامیلهای نزدیکم اونم بیاد اما نمیاد یا وقتی میره مراسمی طرف خودشون همیشه خودش میره یه جورایی اینگار تو جمعشون نمیذارن باشم و تو جمع خانواده منم از همون ابتدا نیومدن. کاش جای مادرشوهرامون عوض میشد.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    تشکر شده 575 بار در 298 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط ؛آیسان؛ نمایش پست ها
    خوش به حالت مادر شوهرت میگه بیا پیشم باش یا کنارت میاد. مادر شوهر من که کلا مارو گذاشته کنار. من خیلی دوست داشتم وقتی مراسمی میشه تو فامیلهای نزدیکم اونم بیاد اما نمیاد یا وقتی میره مراسمی طرف خودشون همیشه خودش میره یه جورایی اینگار تو جمعشون نمیذارن باشم و تو جمع خانواده منم از همون ابتدا نیومدن. کاش جای مادرشوهرامون عوض میشد.
    افراط و تفریط تو هیچ چیزی خوب نیست.

اینکه همش توقع داشته باشن بهشون گزارش بدین اصلا درست نیست. اما شما تا وقتی نتونید همسرتونو سمت خودتون بکشین مشکل پا برجاست.
    به جای گله گذاری و غرولند، با محبت و عشق صادقانه با همسرتون برخورد کنین. اونقدر از محبت سیرابش کنین که شیفته شما و زندگیش بشه، اون وقت حتی اگه شما حرفی هم از مادرشون نزنین خودشون دست بکار میشن و روابطشونو با مادرشون کنترل میکنن.
    شما فقط یه مدت دندون رو جگر بذارین و همه چیز رو تو خودتون بریزین. و در برابر همسرتون جز خوش اخلاقی و مهربونی هیچ عکس العمل دیگه ای نشون ندین.
    ممکنه یه کم طول بکشه اما کم کم نتیجه میده.
    در ضمن بطور مشخص تعیین کنین چه روز یا روزهایی رو به دیدار مادرشوهرتون میرین تا در مواقع دیگه توقع پیدا نکنن.

در اولین فرصت هم محل زندگی تون رو جدا کنین. چون به قول معروف دوری و دوستی بهتره.

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33353
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام من حدودیک سال هست نامزدم 6ماه به صورت نامزدی غیر رسمی بودیم از وقتی عقد رسمی کردیم مادر شوهرم یکم تغییر کرد بعد عقد به من میگه ما آپارتمان درست کردیم که پسرمون پیشمون باشه ماهمیشه نگران پسرمون هستیم باید بفهمیم که اومد خونش از نگرانی دربیایم یا میگه تازگیا من دوست دارم عروسم همیشه پیشم باشه دور و برم باشه نیای منم نمیام خونت این حرفا چند وقتیه باعث ناراحتیم شده طوری که رفتن به اون خونه برام عذاب آور شده به نظرتان چیکار کنم شوهرم هم میگه اذیتت نمیکنن مادر از روی سادگیش میگه این حرفهارو

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8050
    تشکـر
    3,819
    تشکر شده 3,324 بار در 1,147 پست
    میزان امتیاز
    10

دو ست عزیز سعی کن با زبون خوش شوهرتو نرم کنی و خوسته ها تو بگی با دعوا و سروصدا بیشترلج میکنه و این شمایی که حرص میخوری پس راه توعوض کن اینطوری خیلی زودتربه نتیجه مرسی.

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    تشکر شده 1,197 بار در 635 پست
    میزان امتیاز
    8

آیین نامه رفتار با مادر شوهر

1- زندگی را سخت نگیرید و حساس به موضوع نشوید . هر چه حساس تر شوید مشکل بزرگ تر می شود .
    2- به جنبه های مثبت زندگی تان بیشتر فکر کنید .
    3- انرژی را روی شوهرتان بگذارید ، نه روی خانواده شوهر(یعنی اینکه ساعت هایی که به آزارهای مادرشوهر فکر میکنید و غصه می خورید و در این سایت درددل می کنید به فکر ایجاد صمیمیت و کسب مهارت زندگی باشید )(من خودم دنبال این کسب مهارت هستم و هنوز هزاران سوال دارم کاش دوستان در این مورد باز هم کمک می کردند )[b]
    4-به هیچ وجه کنترل زندگی خود را به دست دیگران ندهید اما با سیاست صحیح نه با مظلومیت .
    5- به هیچ وجه به گناه نکرده غذرخواهی نکنید ولی به بزرگتر احترام کنید .
    6- دیدتان را به زندگی گسترده تر کنید ، اصلا زمان آنقدر ارزش دارد که نباید برای این مسائل خراب شود به موفقیت های بزرگتر خود و شوهر فکر کنید و زمان و انرژی را سرمایه گذاری کنید .
    7- برای لذت بردن از زندگی باید کمی خود را به نادانی بزنید ، بی خیال باشید .
    8- زمان به همراه یک روش درست مشکلات را حل می کند
    9- استمرار در یک روش صحیح بیشتر از خود روش مشکلات را حل می کند

به نظر من باید با شوهر دوست شوید و خیلی قشنگ و با جملاتی درست ، با او درددل کنید ، مطمئن باشید اگر گلایه های خود را از خانواده شوهر به زبانی درست و منطقی به شوهر بگویید تاثیر پذیری او بیشتر می شود ، حتی ممکن است با شنیدن حرف هایتان غمگین تر از شما بشود .
    ولی اگر باز زبان زخم ، نیش ، لحن بد اخم بگویید دیگر هیچ وقت به حرف تان گوش نمی دهد و بی منطق تمام گناه ها را به گردن شما می اندازد .
    اعتماد شوهرتان را از بین نبرید .
    سعی کنید با روش های مختلف او را به سمت خود و خانه و خلوت خودتان جذب کنید ، تا آنجائیکه می توانید از خانواده شوهر بد نگویید بگذارید خانواده شوهر از شما بد بگویند ، باور کنید محبوب شوهر می شوید .
    اگر در یک روش صحیح استمرار کنید روزی می رسد که شوهرتان از دست خانواده اش خسته می شود به شرطی که شما او را خسته نکرده باشید .

من تجربه کرده ام که وقتی مادرشوهرم رفتار بدی نشان میدهد و من در غیاب او ،با شوهرم به صورت منطقی در مورد مادرش حرف می زنم و جنبه های مثبت مادرش را می گویم ، شوهرم سرتاپا شاد می شود و عاشقانه نگاه می کند .
    با شوهرتان دوست شوید و از او بخواهید که کمکتان کند .
    امضای ایشان
    أَلَم تَرَ كَيفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا كَلِمَةً طَيِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ أَصلُها ثابِتٌ وَفَرعُها فِي السَّماءِ

حرفی که می‌زنی می‌شه بذری که
    می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد