نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: عشق بی نهایت من

794
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28955
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

عشق بی نهایت من

سلام به همه خوانندگان وپاشخ دهندگان محترم ...
    در ابتدا باید بگم که ممکنه حرفم طولانی بشه و خواهشا اگه میخونید نظر خودتون رو بذارید .
    خب از اینجا شروع کنم که من اهل اصفهانم و در نزدیکی های مشهد دانشگاه قبول شدم و الان ترم دوم هستم . توی این مدت همه اش به این فکر بودم که کی زندگی من هم از این حالت تنهایی در بیام . توی دانشگاه چند تا دختر رو زیر نظر داشتم ولی خب مناسبم نبودند چون اهل دوست پسر بودند و من هم دنبال این طور دخترا نبودم . خلاصه بگم که به طور اتفاقی توی یکی از کلاس ها دختری نظرمو جلب کرد که خیلی برام خاص شد ، دنباله شو که گرفتم و آمار ایشون رو در آوردم ، فهمیدم که واقعا دختر پاکی هستند و اهل دوستی نبودند و از لحاظ اخلاقی و اعتقادی بهم میخوریم . از نظر سنی یک سال و نیم تقریبا از من بزرگتر هستند ولی از لحاظ ظاهری بهشون نمیخوره . اولین سوالم اینه که این اختلاف سنی به نظر دوستان مشکل سازه ؟ چون نگران این مسئله هستم ولی خب میتونم خودمو با شرایط وفق بدم . دومین مسئله اینه که من اهل اصفهانم و این دختر خانوم اهل همین شهر های حوالی مشهد هستند که خب از لحاظ فیزیکی و فاصله تا اصفهان یه خورده دور هستند . من که قصدم ازدواجه ، ممکنه که ایشون کنار نیان با این فاصله فیزیکی ؟ در ضمن این رو هم بگم که من به ایشون علاقه شدید احساسی پیدا کردم ولی منطقی هم بهش فکر میکنم و ایشون هم به احتمال زیاد توی این چند بار صحبت کردن از من خوششون اومده ...
    منتظر پاسخ دوستان عزیز هستم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32935
    تشکـر
    32
    تشکر شده 24 بار در 15 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : عشق بی نهایت من

با سلام
    این جور افکار در سن و مقطع شما طبیعی هستن.
    اگر واقعا توانایی و قصد ازدواج دارین برین سراغ این مسائل وگرنه وقت و زندگی خودتون رو تلف نکنین.شما الان باید ضمن درس خوندن سعی کنین در یک حرفه ای هم توانا بشین که بعدا بتونین کسب درآمد داشته باشین.
    درس و کار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28955
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط داداش کایکو نمایش پست ها
    با سلام
    این جور افکار در سن و مقطع شما طبیعی هستن.
    اگر واقعا توانایی و قصد ازدواج دارین برین سراغ این مسائل وگرنه وقت و زندگی خودتون رو تلف نکنین.شما الان باید ضمن درس خوندن سعی کنین در یک حرفه ای هم توانا بشین که بعدا بتونین کسب درآمد داشته باشین.
    درس و کار
    ممنون بابت نظری که دادین . من از لحاظ درسی خوب هستم و امیدوارم موفق تر باشم . توانایی ازدواج رو تا حدودی دارم و قصدش رو هم که صد در صد دارم اما ترسم از مشکلاتیه که ممکنه سر راهم به وجود بیاد ... توی هر سنی عشق و عاشقی طبیعیه چون توی همه آدما و توی هر سنی وجود داره . اگه میشه بیشتر در مورد اختلاف سنی و فاصله بین شهری راهنمایی کنید !

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32935
    تشکـر
    32
    میزان امتیاز
    0

نمیگم محاله ولی بهتره در ازدواج عجله نکنین.
    شما میخوایین یکی رو برای ازدواج ، خب عین همین دختر خانوم رو بگردین در شهر خودتون پیدا کنین.
    سن بزرگتر ازدواج هم که مشکلی کمی نیست.خانومها از نظر طبیعی دنبال پسرایی هستن که چند سالی از خودشون بزرگتر باشه.این سن کمتر شما خب ممکنه مشکل درست کنه.
    شما که دوست ندارین خانومتون همیشه به شما بگه این کار رو بکن اون کار رو نکن ؟
    کلا بدون مشورت و عجله نرین دنبال این مسائل چون هم پشیمونی داره هم ناراحتی و سرزنش.

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28955
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط داداش کایکو نمایش پست ها
    نمیگم محاله ولی بهتره در ازدواج عجله نکنین.
    شما میخوایین یکی رو برای ازدواج ، خب عین همین دختر خانوم رو بگردین در شهر خودتون پیدا کنین.
    سن بزرگتر ازدواج هم که مشکلی کمی نیست.خانومها از نظر طبیعی دنبال پسرایی هستن که چند سالی از خودشون بزرگتر باشه.این سن کمتر شما خب ممکنه مشکل درست کنه.
    شما که دوست ندارین خانومتون همیشه به شما بگه این کار رو بکن اون کار رو نکن ؟
    کلا بدون مشورت و عجله نرین دنبال این مسائل چون هم پشیمونی داره هم ناراحتی و سرزنش.
    خب مشکل اینجاست که من سه سال دیگه توی این شهر هستم و توی شهر خودمون هم به سختی میتونم یه مورد همچنینی پیدا کنم . عجله از نظر ازدواج کردن ندارم چون باید آشنایی حاصل بشه . از طرفی اختلاف سنی فکر نکنم اون قدرا باشه که بخوان بگن این کار رو نکن و اون کارو بکن ... از طرفی شخصیتشون طوریه که اصلا بهشون نمیخوره که از من یه سال بزرگتر باشن !!! البته خونواده ها هم عامل مهمی هستن ...
    ویرایش توسط Mohammad-M2 : 12-28-2016 در ساعت 07:16 PM

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32935
    تشکـر
    32
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad-M2 نمایش پست ها
    خب مشکل اینجاست که من سه سال دیگه توی این شهر هستم و توی شهر خودمون هم به سختی میتونم یه مورد همچنینی پیدا کنم . عجله از نظر ازدواج کردن ندارم چون باید آشنایی حاصل بشه . از طرفی اختلاف سنی فکر نکنم اون قدرا باشه که بخوان بگن این کار رو نکن و اون کارو بکن ... از طرفی شخصیتشون طوریه که اصلا بهشون نمیخوره که از من یه سال بزرگتر باشن !!! البته خونواده ها هم عامل مهمی هستن ...
    صلاح مملکت را خسروان دانند.
    از نظر من زیاد شرایط خوبی نیود.باز خودتون صلاح میدونین.
    "از نشانه های خوش یمنی ازدواج آسان بودن آن است." اگر اینطوری بود برین جلو.

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,912 بار در 980 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام.

اولین چیزی که خیلی به چشم میاد فرهنگ و آداب و رسومه.

فرهنگ این دو تا شهر خیییلی با هم فرق داره٬ حتما در این مورد تحقیقات بیشتری داشته باشید.

دوم اینکه اگه دختر از پسر بزرگتر باشه و شخصیتش طوری باشه که بخواد بزرگتری کنه٬ اصلا ربطی نداره که این بزرگتر بودن یک ساله باشه یا ده سال!

سوم اینکه اگر با ایشون رابطه ای ندارید یا صحبتی درباره ازدواج نکردید و فقط طبق رفتار و گفتار و شنیده ها از دور و از دیگران ٬ عاشق ایشون شدید ؛

به نظرم این نوع شناخت نمیتونه کامل و برای چنین تصمیمی کافی باشه!

شما نیاز به رفت و آمد و شناخت بیشتری طبق گفته های خودشون هستید.

و اینکه با گفتن احتمالا و فکر میکنم و شاید درباره ایشون نمیشه تصمیم درستی برای ازدواج گرفت٬

شما باید به مرحله ای برسید که درباره اخلاقیات و شخصیت همسر آیندتون با قطعیت صحبت کنید.

در مورد بعد مسافت هم به نظرم خیلی حاشیه های زیادی داره که قابل تأمله واقعا!

مثلا بعضی خانومها اوایل ازدواج ممکنه به خاطر دوری دچار افسردگی بشن یا خواهان رفت و آمد زیاد با مدت طولانی به شهرشون باشن و همسرانشون ناچارن تنها بمونن٬ هزینه های رفت و آمد و برنامه ریزی مخارج٬
    اومدن خانواده همسر و احتمال موندنشون برای مدت زیاد که باز همین خودش باعث احتمال دخالت و سر درآوردن از چیزاییه که ممکنه طرف مقابل نخواد و. ....

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32790
    تشکـر
    18
    تشکر شده 39 بار در 23 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    اول تحسینت میکنم بخاطر اینکه فکرت به دوستی نیست و ازدواجه و شاید همین باعث علاقه دختره بهت شده،دوم تحسینت میکنم که با وجود عشقی که داری عقلی و منطقی فکر میکنی،امیدوارم جواب ما براتون کار ساز باشه

در مورد سنش که مشکل زیاد سختی نیست و میشه باهاش کنار اومر،مهم اینه که دو طرف تفاهم اخلاقی و فرهنگی و.. داشته باشن (اما تفاوت سنی زیادم خوب نیست)

در مورد اقامت کردنتون: از اونجایی که ماردم مشهدیه میدونم رسمشون اینه که دخترو به ولایت غریب نمیدن،با دختر خانمی که دوست دارین از آداب و فرهنگش بپرسید که آیا حاضره با شما در اصفهان زندگی کنه؟؟و آیا خانوادش رضایت میدن؟؟اگه اوکی بود که ایشالله به سلامتی و میمنت اما اگه نه ببینید خودتون شرایط اینو دارین که در شهر همسرتون یا حالا مشهد اقامت کنین؟؟؟
    شرایطو بسنجین و قبل اینکه علاقه دو طرف شدید شه و وابستگی ها زیاد شه تصمیم بگیرین،خدای نکرده قرار نباشه بعد کلی وابستگی بخاطر شرایط از هم جدا شین،قبل هرچیز جوانب رو بسنجین
    موفق باشید

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28955
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رامونا نمایش پست ها
    سلام.

اولین چیزی که خیلی به چشم میاد فرهنگ و آداب و رسومه.

فرهنگ این دو تا شهر خیییلی با هم فرق داره٬ حتما در این مورد تحقیقات بیشتری داشته باشید.

دوم اینکه اگه دختر از پسر بزرگتر باشه و شخصیتش طوری باشه که بخواد بزرگتری کنه٬ اصلا ربطی نداره که این بزرگتر بودن یک ساله باشه یا ده سال!

سوم اینکه اگر با ایشون رابطه ای ندارید یا صحبتی درباره ازدواج نکردید و فقط طبق رفتار و گفتار و شنیده ها از دور و از دیگران ٬ عاشق ایشون شدید ؛

به نظرم این نوع شناخت نمیتونه کامل و برای چنین تصمیمی کافی باشه!

شما نیاز به رفت و آمد و شناخت بیشتری طبق گفته های خودشون هستید.

و اینکه با گفتن احتمالا و فکر میکنم و شاید درباره ایشون نمیشه تصمیم درستی برای ازدواج گرفت٬

شما باید به مرحله ای برسید که درباره اخلاقیات و شخصیت همسر آیندتون با قطعیت صحبت کنید.

در مورد بعد مسافت هم به نظرم خیلی حاشیه های زیادی داره که قابل تأمله واقعا!

مثلا بعضی خانومها اوایل ازدواج ممکنه به خاطر دوری دچار افسردگی بشن یا خواهان رفت و آمد زیاد با مدت طولانی به شهرشون باشن و همسرانشون ناچارن تنها بمونن٬ هزینه های رفت و آمد و برنامه ریزی مخارج٬
    اومدن خانواده همسر و احتمال موندنشون برای مدت زیاد که باز همین خودش باعث احتمال دخالت و سر درآوردن از چیزاییه که ممکنه طرف مقابل نخواد و. ....
    با سلام خدمت شما دوست عزیز
    حرفتون کاملا منطقیه . من خیلی فکر کردم و چون چند تا برخورد و صحبت داشتم خب اخلاق و منش و رفتارشون رو خوب دیدم . البته نمیگم که از روی همین چندتا رفتار میخوام تصمیم بگیرم ولی تا الان رفتار نامناسبی از ایشون ندیدم و خب تا وقتی که رفتار نامناسب ندیدم از شخص ایشون ، ادامه میدم و پل ارتباطی ایجاد میکنم .
    خب دومین مورد اینه که شهر ها و فرهنگ ها متفاوته ولی از نظر من عقاید و تفکراتمون توی یه سطح هستند و البته ایشون که از شهر کوچیکتری هستن شاید در ابتدا کنار اومدن با فرهنگ یه شهر بزرگتر سخت باشه اما قابل پذیرفتنه براشون .
    مورد سوم این که شخصیتی که من از ایشون دیدم و از اطرافیانش پرسیدم ، این بوده که هیچ گاه دنبال خورد کردن بقیه نیست که اگه یه سال بزرگتر باشه بخواد توی سرم بزنه . چند باری که باهاشون حرف زدم از روی احترام و متانت بود که خب باعث شد که خوشم بیاد . در ضمن فاصله فیزیکی بین شهر ها هم که خب مشکلی نیس . ابتدا شاید براشون سخت باشه اما خانواده من و خود من مخصوصا سعی میکنیم که این احساس غریب بودن براش از بین بره . در مورد دخالت خونواده ایشون هم باید بگم که خونوادشون فک نگنم این طور باشن ولی اگه هم باشن مگه من و ایشون توی زندگی چی داریم که بخوایم از پدر و مادر ایشون پنهان کنیم . در ضمن اونا از سر دلسوزی و تجربه ای که دارند دارند دخالت میکنن و من اینو میفهمم و اگه حرفشون اشتباه بود ، منطقی و با استدلال حرفشون رو با حرف زدن و صحبت رد میکنم یا پیشنهاد بهتر میدم

10. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28955
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط fazi0315 نمایش پست ها
    سلام
    اول تحسینت میکنم بخاطر اینکه فکرت به دوستی نیست و ازدواجه و شاید همین باعث علاقه دختره بهت شده،دوم تحسینت میکنم که با وجود عشقی که داری عقلی و منطقی فکر میکنی،امیدوارم جواب ما براتون کار ساز باشه

در مورد سنش که مشکل زیاد سختی نیست و میشه باهاش کنار اومر،مهم اینه که دو طرف تفاهم اخلاقی و فرهنگی و.. داشته باشن (اما تفاوت سنی زیادم خوب نیست)

در مورد اقامت کردنتون: از اونجایی که ماردم مشهدیه میدونم رسمشون اینه که دخترو به ولایت غریب نمیدن،با دختر خانمی که دوست دارین از آداب و فرهنگش بپرسید که آیا حاضره با شما در اصفهان زندگی کنه؟؟و آیا خانوادش رضایت میدن؟؟اگه اوکی بود که ایشالله به سلامتی و میمنت اما اگه نه ببینید خودتون شرایط اینو دارین که در شهر همسرتون یا حالا مشهد اقامت کنین؟؟؟
    شرایطو بسنجین و قبل اینکه علاقه دو طرف شدید شه و وابستگی ها زیاد شه تصمیم بگیرین،خدای نکرده قرار نباشه بعد کلی وابستگی بخاطر شرایط از هم جدا شین،قبل هرچیز جوانب رو بسنجین
    موفق باشید
    واقعا ممنون به خاطر انرژی دادنتون . احساسم میگه که اتفاقای خوب توی راهن . خب خیلی از پسرا دختر رو واسه دوستی و لذتش میخوان و کم ندیدم این طور پسرا رو و برای همین من تصمیم گرفتم که مثل اونا نباشم . بقیه پسرا بهم تیکه میپرونن اما خب برام مهم نیست چون بهترین دوست من همسر آیندمه .
    مورد دوم اینه که بعضی اوقات احساس جلوی منطقم رو میگیره که سعی میکنم برم پیش یه مشاور گرچه نتونه راهنماییم کنه اما وادارم میکنه که بیشتر به مسئله فکر کنم .
    در مورد مسئله سنی هم از هر کسی پرسیدم گفتند یک سال مهم نیست اگه از لحاظ فکری و فرهنگی و خانوادگی هم کفو و هم سطح باشید که خب خدا رو شکر این نقاط اشتراک زیاد هست .
    در مورد فاصله هم اینو بگم که ایشون مال خود مشهد نیستن و مال یکی از شهر های اطراف مشهد هستند که فرهنگشون با مشهدی ها متفاوته . خب اگه من و خونوادم رو ببینن که مناسب هستیم و حرف بزنیم خب کنار اومدن با این موضوع تقریبا مهم راحت باشه البته اگه خودمون نخوایم سختش کنیم . البته اینو بگم که من هنوز ایشون رو از احساس خودم مطلع نکردم ولی شاید به خاطر این که من پای حرفم می ایستم ، خدا میدونه و این موهبت رو به من داده و مهر من به دلش افتاده

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)