نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: درمان پرخوری ناشی از عصبانیت واسترس

1530
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30396
    تشکـر
    31
    تشکر شده 28 بار در 18 پست
    میزان امتیاز
    0

درمان پرخوری ناشی از عصبانیت واسترس

سلام بردوستان ومشاوران عزیز
    متاسفانه من وقتی عصبانی میشم یا استرس دارم پرخوری میکنم واکثرا مدت این پرخوری مثلا نیم ساعت میشه و مامانم میگه اینجوری چاق میشی چه راههایی واس کنترلش هس ؟؟ممنون

2. کاربران زیر از zoli بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : درمان پرخوری ناشی از عصبانیت واسترس

هر كسی كه در پیتزا یا بستنی دنبال آرامش می گردد می داند که غذا می تواند آرامش بخش باشد. اما کارشناسان نمی دانند چرا زمانی که استرس داریم مجذوب غذاهای شیرین و چرب می شویم؟ یا اینکه غذاها چگونه بر احساسات ما تاثیر می گذارند؟ مطمئنا مزه غذا تاثیر گذار بوده و خاطرات خوبی که در زمان خوردن تنقلات برای ما رقم خورده اند، نقش مهمی در این امر دارند. اما این تنها بخشی از داستان است.

طبق یک مطالعه جدید هورمون های معده ما با مغز ما مستقیما مرتبط هستند والبته مستقل از هر احساسی هستند که ما در مورد غذای ویژه ای داریم. اما محققان می گویند معده ممکن است با آزاد کردن هورمون ها روی مغز تاثیر گذارد.

زمانیکه استرس تابدین حد در زندگی کنونی زیاد شده است آرام گرفتن انسان ها بدون نیاز به خوردن کمی سخت است. اما آموزش مردم برای چگونگی برخورد با احساساتشان بهترین راه ممکن برای رو آوردن به خوردن غذا در هنگام ناراحتی است. باید آموزش هایی صورت گیرد که به مردم یاد دهد چگونه با احساساتشان درست برخورد کنند نه اینکه موقع ناراحتی و غم به خوردن روی آورند. بدین ترتیب می توان از افزایش چاقی در بین مردم جلوگیری کرد.

روش دیگری که پیشنهاد می شود این است که مثلا اگر فرد با خوردن شکلات آرام میشود او از خوردن شکلات کاملا منع نشود بلکه به او اجازه داده شود تکه ای شکلات بخورد و بدون داشتن عذاب وجدان این کار را انجام دهد البته دقت شود که در خوردن آن زیاده روی نشود و بعدا حتما آن را جبران نموده و غذای کمتری میل فرماید.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-88422495
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30396
    تشکـر
    31
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رنگو نمایش پست ها
    سلام.
    ببخشید آیا بعد از دوره های پرخوری، اقدام به گرفتن رژیم های خیلی سخت و روزه گرفتن هم میکنید؟
    سلام؛خعلی تلاش میکنم ک رژیم بگیرم و میگیرم ولی چون بعد مثلا 10روزی اتفاقی میفته ک باعث میشه استرس بگیرم یا عصبانی شم دوباره روز از نو و روزی از نو رژیمم بهم میریزه و دوباره پرخوری میکنم

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30396
    تشکـر
    31
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رنگو نمایش پست ها
    یک بیماری به اسم بیماری پرخوری عصبی هست که ویژگی های این بیماری رو براتون توضیح میدم. اگر این ویژگی ها رو دارید حتما باید به یک متخصص اعصاب و روان مراجعه کنید.

بروز مکرر موارد پُرخورى شديد با سرعت زياد طى زمانى حدود ۲ ساعت
    حداقل سه مورد از موارد زير:
    ۱. در دوران پُرخورى غذاهاى پُرکالرى که خوردن آنها بسيار راحت است خورده مى‌شوند
    ۲. خوردن غذا در دوران پُرخورى به صورتى زننده
    ۳. جلسات پُرخورى با دل‌درد، خواب، ورود افراد ديگر، يا استفراغ عامدانه و خودانگيخته پايان مى‌يابد
    ۴. کوشش‌هاى مکرر براى کاهش وزن از طريق رژيم‌هاى بسيار سخت، استفراغ عامدانه، يا داروهاى مدر يا مسهل
    ۵. تغييرات مکرر وزن به ميزان ۴ تا ۵ کيلوگرم طى دوران‌هاى پُرخورى خورى و رژيم
    - آگاهى فرد به اينکه الگوى غذائى وى غيرطبيعى است و وحشت از ناتوانى از متوقف ساختن آن
    - روحيه افسرده و افکار خودآزار پس از هر جلسه پُرخوري
    -حالات پُرخورى هيچ‌گونه ارتباطى با بى‌اشتهائى عصبى يا هر اختلال جسمى ديگر نداشته باشد.

اگر این ویژگی ها رو ندارید، یعنی مبتلا به بیماری پرخوری عصبی نیستید. که در اینصورت باید روش های کنترل استرس و کنترل خشم رو یاد بگیرید. میتونید از روانشناسان محترم کمک بگیرید.
    ممنون دوست عزیز از راهنماییتون

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

منم همین مشکلو دارم
    فک کنم اقا فرخ درست میگن تو غذا خوردن دنبال آرامش یا یه حس و خاطره خوبیم.
    چون تو شرایط روحی خوبی نیستی میگی استرس داری خودم میدونم که سخته بخای عادتو کنار بذاری الان خودم با این قضیه مشکل دارم راه دیگه به دهنم نمیرسه.
    اما اگه برم بیرون راه برم یا بخابم یا فیلم ببینم حواسم پرت میشه. اما اصولا خوردن اولین گزینمه بدون فکرم میرم سراغش. حتی بعضی وقتا اذیتم میکنه اما نمیتونم سمتش نرم.
    کاری که خودم میکنم اینه که خورده خوری کنم که بیشتر از اینکه چاقم کنه مشغولم کنه. مثلا تخمه بخور وقتتو میگیره. یا ادامس بجو یا سالاد بخور تا معدت پر بشه اما چاق نکنه.
    یه نکتم که میگن اینه که غذا خوردنو طول بدی. 20 دقیقه بعد از شروع هورمون سیری ترشح میشه بعدش دیگه دلت نمیخاد غذا رو.
    اما غذا خوردن هیستریک با این چیزا درست شدنی نیست. من خودم امروز 20 جور چیز خوردم دیگه کلافم اما تمومی نداره که...
    به نظر من بهترین کار اینه که وقتی حالت خوب شد دنبال یه عادت آرامش بخش دیگه بگردی جایگزین این کنی مثلا ورزشی، کار هنری چیزی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)