نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15

موضوع: مرد کم سن یا هم سن؟

2449
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33349
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

مرد کم سن یا هم سن؟

سلام من مریم هستم امسال میشه 25 سالم.
    راستش وقتی کارشناسی رو تموم کردم وقتی همه دوستامو دیدم ازدواج کردن یجوریی احساس تنهایی کردم. تویه دانشگاه از یه پسری خوشم میومد تقریبا هم سنم بود البته یکمی بزگتر چندباری بهم ابراز علاقه میکرد اما اون موقع من چون زیاد درگیر درس بودم زیاد توجه نمیکردم,تا اینکه این اواخر کم کم بهش علاقه مند شدم.البته رابطمون خیلی عمیق نیستا ولی خوب همو دوسداریم خیلی پسر مهربون و باشخصیتیه ولی میدونید وقتی باهاش آشنا شدم اصلا اعتماد بنفس نداره حس کمبود داره که این حسش منو اذیت میکنه.
    چندوقت پیش تویه تلگرام با یه پسری آشنا شدم حدودای 18 سالشه برعکس پسره تو دانشگامون خیلی با اعتماد بنفس, اول من خیلی بهش علاقه نداشتم اما آنقدر بهم اصرار کرد کم کم منو به خودش علاقه مند کرد حتی یک روز با خواهرش ینی منو اونو خواهرش تو پارک قرار گذاشتیم و برام کادو خریده بود و گفت واقعا میخوام باهات ازدواج کنم.
    از طرفی اون پسره تویه دانشگاهمون یکبار البته به صورت غیررسمی اومدن خونه منو خواستگاری کردن .
    حالا موندم واقعا چیکار کنم.

پسر دومی خیلی با اعتماد بنفس و زرنگ اما خوب سنش ازم کمتره(اخلاقش بچه گونه نیستا فقط سنش کمتره) دومیه خیلی مهربون با ادب ولی اعتمادبنفس نداره
    موندم چکار کنم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,912 بار در 980 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : مرد کم سن یا هم سن؟

عزیزم شما ۲۵ سالتونه و از نظر عاطفی و عقلانی به بلوغ کامل رسیدید عجیبه که توی این مورد تردید دارین.

پسرا توی ۱۸ سالگی هنوز درگیر بلوغشون هستن و تصمیماتشون احساسی هستش.

از طرفی این همه اختلاف سنی در صورتی که شما بزرگتر باشین میتونه مشکل ساز بشه.

عزیزم رفتارای بچه گانه یک جنبه از اختلاف سنی شماست٬ و اگه وجود نداشته باشه هم موضوع دیگه که مهمتره اینه که خانوما توی ازدواج احتیاج به یک حامی و تکیه گاه مورد اعتماد دارن٬

طبیعیه که شما به خاطر سن و تجربتون مسائلو بهتر از ایشون آنالیز و حل و فصل میکنید و این مانع ایجاد اون اعتماد در شما میشه و در زندگی و در ایجاد رابطه صحیح و صمیمی بین شما و همسرتون ممکنه اختلال ایجاد کنه.
    ویرایش توسط رامونا : 01-10-2017 در ساعت 01:44 PM

3. 3 کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط مریم27 نمایش پست ها
    سلام من مریم هستم امسال میشه 25 سالم.
    راستش وقتی کارشناسی رو تموم کردم وقتی همه دوستامو دیدم ازدواج کردن یجوریی احساس تنهایی کردم. تویه دانشگاه از یه پسری خوشم میومد تقریبا هم سنم بود البته یکمی بزگتر چندباری بهم ابراز علاقه میکرد اما اون موقع من چون زیاد درگیر درس بودم زیاد توجه نمیکردم,تا اینکه این اواخر کم کم بهش علاقه مند شدم.البته رابطمون خیلی عمیق نیستا ولی خوب همو دوسداریم خیلی پسر مهربون و باشخصیتیه ولی میدونید وقتی باهاش آشنا شدم اصلا اعتماد بنفس نداره حس کمبود داره که این حسش منو اذیت میکنه.
    چندوقت پیش تویه تلگرام با یه پسری آشنا شدم حدودای 18 سالشه برعکس پسره تو دانشگامون خیلی با اعتماد بنفس, اول من خیلی بهش علاقه نداشتم اما آنقدر بهم اصرار کرد کم کم منو به خودش علاقه مند کرد حتی یک روز با خواهرش ینی منو اونو خواهرش تو پارک قرار گذاشتیم و برام کادو خریده بود و گفت واقعا میخوام باهات ازدواج کنم.
    از طرفی اون پسره تویه دانشگاهمون یکبار البته به صورت غیررسمی اومدن خونه منو خواستگاری کردن .
    حالا موندم واقعا چیکار کنم.

پسر دومی خیلی با اعتماد بنفس و زرنگ اما خوب سنش ازم کمتره(اخلاقش بچه گونه نیستا فقط سنش کمتره) دومیه خیلی مهربون با ادب ولی اعتمادبنفس نداره
    موندم چکار کنم

و جالبه شما قراره بخاطر یک ارتباط تلگرامی زندگی خودتون رو بسازید ؟

اتفاقا ترس نشانه احتیاط و احتیاط شرط عقله و شما فکر میکنم بهتره بیشتر در مورد ازدواج خودتون وقت بذارید

اینکه بخوای با اختلاف سن زیادی ازدواج کنید ممکنه فردا بیشتر نقش مادر یک پسر کم سن و سالو داشته باشید تا نقش همسرانه

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-88422495
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31863
    تشکـر
    44
    تشکر شده 75 بار در 56 پست
    میزان امتیاز
    0

واقعا متاسفم که یه دختر 25 ساله فکر ازدواج کردن با پسر 18 ساله رو داره
    خنده اوره اصا
    شما بجای اینکه به اون اقا اعتماد بنفس بدین،رفتین سراغ پسری که هفت سال ازتون کوچیک تره
    من موندم شما که 25 سالتون هست،قانونا باید به بلوغ عقلی رسیده باشید
    ولی توی عمل یچیز دیگه میبینم
    ن اخه پسر 18 ساله چی داره
    ن سربازی ن ماشین ن خونه ن کار ن پول ن سواد ن هزارتا چیز دیگه
    هووووووووووووف

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

سلام به نظر من شما هنوز به بلوغ فکری نرسیدید و زندگی و ازدواج و خیلی ساده و بچه گانه گرفتید

زندگی و ازدواج خیلی. خیلی فاکتور های مهم داره. ازدواج مهمترین انتخاب زندگیت هست و فقط و فقط شما چشمتون اعتماد به نفس طرف های مقابلتون گرفته ؟؟!!!!!!

اشتباه نکن بهتر اصلا وارد هیچ کدوم از رابطه ها نشید تا وقتی که هنوز خودتون نشناختید چه برسه کیس مقابلتون
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

8. 4 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8050
    تشکـر
    3,819
    تشکر شده 3,324 بار در 1,147 پست
    میزان امتیاز
    10

دوست عزیز زندگی خاله بازی که نیست که اول بگیم دوست دارم بابای بچم نوجون باشه بعد میگم نه دلمووو زد بریم یه بزرگترشو پیدا کنیم یا برعکس شما اول هدف و معیارهاتو از زندگی مشخص کن ببین چی میخای اصلا بعد سراغ کیس برو به اختلاف زیاد زن از مرد هم فک کن چندسال دیگه حتی با یه زایمان شما خیلی ممکنه شکسته تر از مردت بشی و زن از مرد زودتر به بلوغ میرسه ممکنه نتونی نظراتشو قبول کنی حرفاش برات بچگانه باشه و ممکنه 4جا رفتی بیرون و یکی بهت گفت ایشون پسرتونه شما تو ذوقتون نخوره به همه چیز فک کن فقط اون قضیه عشقولانشو نیگا نکن عزیز.

10. کاربران زیر از رهگذر زندگی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33349
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رامونا نمایش پست ها
    عزیزم شما ۲۵ سالتونه و از نظر عاطفی و عقلانی به بلوغ کامل رسیدید عجیبه که توی این مورد تردید دارین.

پسرا توی ۱۸ سالگی هنوز درگیر بلوغشون هستن و تصمیماتشون احساسی هستش.

از طرفی این همه اختلاف سنی در صورتی که شما بزرگتر باشین میتونه مشکل ساز بشه.

عزیزم رفتارای بچه گانه یک جنبه از اختلاف سنی شماست٬ و اگه وجود نداشته باشه هم موضوع دیگه که مهمتره اینه که خانوما توی ازدواج احتیاج به یک حامی و تکیه گاه مورد اعتماد دارن٬

طبیعیه که شما به خاطر سن و تجربتون مسائلو بهتر از ایشون آنالیز و حل و فصل میکنید و این مانع ایجاد اون اعتماد در شما میشه و در زندگی و در ایجاد رابطه صحیح و صمیمی بین شما و همسرتون ممکنه اختلال ایجاد کنه.
    خوب عزیزم مشکل اون پسرم همینه سنشه دیگه,هیچ مشکلی نداره بجز اینک ازم کوچیکتره یعنی این قضیه خیلی مهم؟

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33349
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    و جالبه شما قراره بخاطر یک ارتباط تلگرامی زندگی خودتون رو بسازید ؟

اتفاقا ترس نشانه احتیاط و احتیاط شرط عقله و شما فکر میکنم بهتره بیشتر در مورد ازدواج خودتون وقت بذارید

اینکه بخوای با اختلاف سن زیادی ازدواج کنید ممکنه فردا بیشتر نقش مادر یک پسر کم سن و سالو داشته باشید تا نقش همسرانه

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-88422495
    وای بخدا روم نمیشه از هرکی پرسیدم بهم خندیده جوابه همه هم معلومه نه

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33349
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadiiiiii نمایش پست ها
    واقعا متاسفم که یه دختر 25 ساله فکر ازدواج کردن با پسر 18 ساله رو داره
    خنده اوره اصا
    شما بجای اینکه به اون اقا اعتماد بنفس بدین،رفتین سراغ پسری که هفت سال ازتون کوچیک تره
    من موندم شما که 25 سالتون هست،قانونا باید به بلوغ عقلی رسیده باشید
    ولی توی عمل یچیز دیگه میبینم
    ن اخه پسر 18 ساله چی داره
    ن سربازی ن ماشین ن خونه ن کار ن پول ن سواد ن هزارتا چیز دیگه
    هووووووووووووف
    خوب مشکل منم همینه اون آقا خیلی توداره نمیدونم خجالتیه یا رو نداره حرف بزنه بعدشم من سراغ پسره نرفتم اون سراغم اومد وا
    اون آقا هم وضعیتش مشابه همین آقاس نه سربازی رفته نه کار داره نه خونه....مثل خودم دانشجوهه

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33349
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    سلام به نظر من شما هنوز به بلوغ فکری نرسیدید و زندگی و ازدواج و خیلی ساده و بچه گانه گرفتید

زندگی و ازدواج خیلی. خیلی فاکتور های مهم داره. ازدواج مهمترین انتخاب زندگیت هست و فقط و فقط شما چشمتون اعتماد به نفس طرف های مقابلتون گرفته ؟؟!!!!!!

اشتباه نکن بهتر اصلا وارد هیچ کدوم از رابطه ها نشید تا وقتی که هنوز خودتون نشناختید چه برسه کیس مقابلتون
    خیلیا این حرفو بهم زدن که از رو چشمم قضاوت میکنم اما یعنی یه مرد بی اعتماد بنفس خجالتی از نظر شما که خیلی خیلییییییی خیییییلیییییییی به بلوغ ذهنی رسیدین میشه اصن بش تکیه کرد؟
    بعدم من به هیچکدوم جواب ندادم فعلا هرکدوم یه سری خصوصیتا دارن نمیتونم تصمیم بگیرم

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33349
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رهگذر زندگی نمایش پست ها
    دوست عزیز زندگی خاله بازی که نیست که اول بگیم دوست دارم بابای بچم نوجون باشه بعد میگم نه دلمووو زد بریم یه بزرگترشو پیدا کنیم یا برعکس شما اول هدف و معیارهاتو از زندگی مشخص کن ببین چی میخای اصلا بعد سراغ کیس برو به اختلاف زیاد زن از مرد هم فک کن چندسال دیگه حتی با یه زایمان شما خیلی ممکنه شکسته تر از مردت بشی و زن از مرد زودتر به بلوغ میرسه ممکنه نتونی نظراتشو قبول کنی حرفاش برات بچگانه باشه و ممکنه 4جا رفتی بیرون و یکی بهت گفت ایشون پسرتونه شما تو ذوقتون نخوره به همه چیز فک کن فقط اون قضیه عشقولانشو نیگا نکن عزیز.
    مامانمم همینو بهم میگه هی میگه مریم گلی فکر این روزو بکن.
    اما گیرم اصن این آقا پسر رو رد کردم خوب ینی اون آقای خجالتی بی اعتماد بنفس پس فردا من بچه بیارم شکسته بشم آیا میتونه کمکم کنه؟
    بعدم من با اون آقا پسر خیلی حرف زدم رفتار و اخلاقش اصلا بچه گونه نیست فقط سنش کمه همین

16. کاربران زیر از مریم27 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

خیلیا این حرفو بهم زدن که از رو چشمم قضاوت میکنم اما یعنی یه مرد بی اعتماد بنفس خجالتی از نظر شما که خیلی خیلییییییی خیییییلیییییییی به بلوغ ذهنی رسیدین میشه اصن بش تکیه کرد؟
    بعدم من به هیچکدوم جواب ندادم فعلا هرکدوم یه سری خصوصیتا دارن نمیتونم تصمیم بگیرم
    ببخشید من نگفتم این مورد توجه نکنید. و تیکه کنید یا نکنید گفتم شما بین این همه فاکتور گیر دادین به همین یه فاکتور ؟

اینکه میگم به بلوغ فکری نرسیدید چون خیلی زندگی و ساده و بچه. بازی گرفتی دستت

خیلییی ملاک های دیگه هست
    من میگم شما هنوز خودت و شناختی ملاک هات مشخص نیست اون وقت به فکر کیس دیگه ای هستی ؟؟

اول خودت و بشناس بعد یه نفر دیگه رو بشناس

به نظرم هیچ کدومشون به درد شما نمیخوره اصلا وارد رابطه نشید از شخصیتتون مشخصه یه دختر خیلی خیلی خیلی خیلی خیلیی احساسی هستی و ممکن به مشکل بخوری
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

18. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33349
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ببخشید من نگفتم این مورد توجه نکنید. و تیکه کنید یا نکنید گفتم شما بین این همه فاکتور گیر دادین به همین یه فاکتور ؟

اینکه میگم به بلوغ فکری نرسیدید چون خیلی زندگی و ساده و بچه. بازی گرفتی دستت

خیلییی ملاک های دیگه هست
    من میگم شما هنوز خودت و شناختی ملاک هات مشخص نیست اون وقت به فکر کیس دیگه ای هستی ؟؟

اول خودت و بشناس بعد یه نفر دیگه رو بشناس

به نظرم هیچ کدومشون به درد شما نمیخوره اصلا وارد رابطه نشید از شخصیتتون مشخصه یه دختر خیلی خیلی خیلی خیلی خیلیی احساسی هستی و ممکن به مشکل بخوری
    خوب اره خیلی احساسیم احساسی بودنم خیلی بهم لطمه زده
    خوب اون آقا پسر نکات دیگه اییم داره مثلا همین الان تویه مغازه موبایل فروشی با داداشش کار میکنه , از همین سن! ولی اون اعتماد بنفسش بیشتر منو جذب کرده.
    میدونید اون یکی آقا هم که دوستمه اونم خیلی آدم مهربونیه منتهی فقط این خجالتی بودنش من اصلا خوشم نمیاد دوسدارم طرفم کم نیاره
    خوب منم تاحالا با هیچکدوم وارد رابطه نشدم اما 25 سالمه خیلی تنهام همدم میخوام
    خواهر بزگترم ازدواج کرده خواهر کوچیکترمم حتی نامزد کرده اونوقت من هیچی...

19. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

خوب اره خیلی احساسیم احساسی بودنم خیلی بهم لطمه زده
    خوب اون آقا پسر نکات دیگه اییم داره مثلا همین الان تویه مغازه موبایل فروشی با داداشش کار میکنه , از همین سن! ولی اون اعتماد بنفسش بیشتر منو جذب کرده.
    میدونید اون یکی آقا هم که دوستمه اونم خیلی آدم مهربونیه منتهی فقط این خجالتی بودنش من اصلا خوشم نمیاد دوسدارم طرفم کم نیاره
    خوب منم تاحالا با هیچکدوم وارد رابطه نشدم اما 25 سالمه خیلی تنهام همدم میخوام
    خواهر بزگترم ازدواج کرده خواهر کوچیکترمم حتی نامزد کرده اونوقت من هیچی...
    قرار نیست هرکی به ترتیب سن ازدواج کنه هرکی به موقعش که درک از زندگی کنه ازدواج کنه میکنه شما اول خودت و بشناس بعد فکر ازدواج باش
    مشکلات ازدواج با پسر که کار نداره سربازی نرفته سنش کمتر تو همه اینا مطالعه کن معیارات و بسنج فرهنگ و عقیده. اداب و رسوم خودت و خانوادت و درنظر بگیر و و و و .....

. با هردو قطع رابطه کن

موفق باشی
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

20. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33349
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

قرار نیست هرکی به ترتیب سن ازدواج کنه هرکی به موقعش که درک از زندگی کنه ازدواج کنه میکنه شما اول خودت و بشناس بعد فکر ازدواج باش
    مشکلات ازدواج با پسر که کار نداره سربازی نرفته سنش کمتر تو همه اینا مطالعه کن معیارات و بسنج فرهنگ و عقیده. اداب و رسوم خودت و خانوادت و درنظر بگیر و و و و .....

. با هردو قطع رابطه کن

موفق باشی
    وا مسکه شما اصلا تو ایران زندگی نمیکنیا
    خوب زشته دیگه میگن فلانی فلانی رفتن فلانی موند
    آخه اون آقا اولیه یه جورایی غیررسمی اومدن خواستگاریم اما من چون از خجالتی بودنش خوشم نمیومد زیاد اصرار نکردم این آقا پسره از اون گیرتره حتی یبار خواهر همون آقا پسر به خواهر کوچیکم گفته منو خیلی میخواد.
    خوب سربازی میگه معافه(آقا پسره) کار هم که داره دیگه مغازه دارن خوب تازه وضع مالیشونم خوبه (دوتاشون هم اون آقاهه همین آقا پسره) از لحاظ مذهبی اون آقاهه مذهبی تره این آقا پسره نه البته دیدمش مثلا تو عزاداریا سینه میزنه هم محلیم.
    نمیدونم دیگه چیو باید در نظر بگیرم فقط همین اختلاف سنمون...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد