نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: سردرگمی زندگی برادرم

1446
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42
    تشکـر
    0
    تشکر شده 17 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

سردرگمی زندگی برادرم

با سلام و تشکر از شما من یه برادر 18 ساله دارم که با توجه به مشکلاتی که داشته و الان داره من واقعا نمیدونم باهاش چطور برخورد کنم
    مامان و بابام وقتی داداشم 5 سالش بود از هم جدا شدن و پدرم بعد از 1 سال ازدواج کرد با خانمی که هر از گاهی داداشمو اذیت میکرد به مشکل خوردن و از هم جدا شدن من و خواهرمم هم مشغول درس بودیم و این بچه همین طور با مشکلات بزرگ شد که بهداز طلاق پدر و مادر 6 سال گذشت که مامانم بر اپر سرطان فوت کرد و پدرم ماهارو بعد از طلاق خیلی اذیت کرد بعد از فوت مامانم بابام زندگی رو جمع کرد و از ایران رفت من که ازدواج کردم الهی شکر زندگی خوبی دارم و خواهرم هم فوق العاده ادم درس خون و موفقیه فقط داداشم این وسط بیشترین ضربه رو خورد و پدرم برگشت بدون هیچ سرمایه ای و حالا با یک شرایط مالی بد زمانی هم که برگشت به دادشم گفت باید دانشگاه سما رشته کامپیوتر بخونی و داداشم به خاطر اجبار دو ترم درس خوند و گفت من دیگه نمیخوام ادامه بدم رشته سختیه و خلاصه توی این 1 سال داداشم هر کاری هم کرد که ورزش زبان اینارو ادامه بده بابام مخالف کرد و الان داداشم کاملا سردر گمه و نمیدونه اصلا از زندگی چی میخواد و من بردمش مشاوره هم برای رفتارهاش و هم برای انتخاب رشته تحصیلی منتهی مشاوره جواب نداد تا اینکه چند روز پیش اومد بهم گفت که من سیگار میکشم واین موضوع مال سلها پیشه و شدیدا هم اهل قلیون و دوده و حالا من اصلا نمیدونم باید چکار کنم اصلا هم پیش پدرم نمیره و من و خواهرم باید این مشکل رو حل کنیم و نمیتونیم به بابامون بگیم اولین کاری که میکننه داداشمو ممکنه بزنه بلایی سرش بیاره چون به طور کلی سیستمش زوره و با ارامش نمیتونه این مساله رو حل کنه و من موندم باید چکار کنم از راهنماییتون ممنون میشم.

2. 2 کاربران زیر از مهتاب بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11
    تشکـر
    635
    تشکر شده 212 بار در 142 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : با مشکلات برادرم چکار کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط مهتاب نمایش پست ها
    با سلام و تشکر از شما من یه برادر 18 ساله دارم که با توجه به مشکلاتی که داشته و الان داره من واقعا نمیدونم باهاش چطور برخورد کنم
    مامان و بابام وقتی داداشم 5 سالش بود از هم جدا شدن و پدرم بعد از 1 سال ازدواج کرد با خانمی که هر از گاهی داداشمو اذیت میکرد به مشکل خوردن و از هم جدا شدن من و خواهرمم هم مشغول درس بودیم و این بچه همین طور با مشکلات بزرگ شد که بهداز طلاق پدر و مادر 6 سال گذشت که مامانم بر اپر سرطان فوت کرد و پدرم ماهارو بعد از طلاق خیلی اذیت کرد بعد از فوت مامانم بابام زندگی رو جمع کرد و از ایران رفت من که ازدواج کردم الهی شکر زندگی خوبی دارم و خواهرم هم فوق العاده ادم درس خون و موفقیه فقط داداشم این وسط بیشترین ضربه رو خورد و پدرم برگشت بدون هیچ سرمایه ای و حالا با یک شرایط مالی بد زمانی هم که برگشت به دادشم گفت باید دانشگاه سما رشته کامپیوتر بخونی و داداشم به خاطر اجبار دو ترم درس خوند و گفت من دیگه نمیخوام ادامه بدم رشته سختیه و خلاصه توی این 1 سال داداشم هر کاری هم کرد که ورزش زبان اینارو ادامه بده بابام مخالف کرد و الان داداشم کاملا سردر گمه و نمیدونه اصلا از زندگی چی میخواد و من بردمش مشاوره هم برای رفتارهاش و هم برای انتخاب رشته تحصیلی منتهی مشاوره جواب نداد تا اینکه چند روز پیش اومد بهم گفت که من سیگار میکشم واین موضوع مال سلها پیشه و شدیدا هم اهل قلیون و دوده و حالا من اصلا نمیدونم باید چکار کنم اصلا هم پیش پدرم نمیره و من و خواهرم باید این مشکل رو حل کنیم و نمیتونیم به بابامون بگیم اولین کاری که میکننه داداشمو ممکنه بزنه بلایی سرش بیاره چون به طور کلی سیستمش زوره و با ارامش نمیتونه این مساله رو حل کنه و من موندم باید چکار کنم از راهنماییتون ممنون میشم.
    باسلام
    به مشاور خوش آمديد.
    مطلبتون رو خوندم. چيزى كه من متوجه شدم اينه كه شما و خواهرتون و بخصوص برادرتون يه حادثه مهم يعنى طلاق پدر و مادر رو در زندگى تجربه كردين و برادرتون چون توى دوره ى حساس رشد (٥ سالگى) بوده بيشترين ضربه رو خورده.
    حالا سؤالى كه من از شما دارم اينه كه برادرتون درباره مسائل خودش و اوضاعش چى ميگه؟ اصلا در اين رابطه حرفى ميزنه يا نه؟
    روز خودشونو چطورى ميگذرونن؟ معمولا صبح چه ساعتى از خواب بلند ميشن و بعد كارهايى رو كه انجام ميدن چيه و شب كى ميخوابن؟
    روابطشون با اطرافيان چجوريه؟ از حالاتشون و خلق و خوى برادرتون بيشتر برام بگيد

4. کاربران زیر از Ravanshenas بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42
    تشکـر
    0
    تشکر شده 17 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام خیلی خیلی ممنونم که جواب دادین یک دنیا ممنون از اوضاع واحوالش باید بگم که چند روز پیش اومد و بهم گفت من چند وقته سیگار میکشم حتی زمانی که مالزی بودم و موضوع بر میگرده به 7 سالگی که بابا شرکت داشت و همکارش سیگاری بود از اون زمان تجربه کردم و مالزی هم که بودم دور از چشم خواهر میکشیدم .به من میگه من مشکلات زمان مامان بابا از ذهنم بیرون نمیره زمانی که بابام من وخواهرم رو سر مسئله ای کتک زد و خیلی از مسائل دیگه..... و میگه من اگه مادر داشتم اینجوری نمیشدم همش میخواد کارهای زشتی که انجام میده رو گردن مشکلات بندازه میگه تا زمانی که بیکار میشم ذهنم به اون سمت کشیده میشه و اون مسائل تو ذهنم میاد و در جایی دیگه میگه مرگ مامان خیلی روی من تاثیر بدی گذاشت الان هم کاملا بیکار و بی هدف و بی انگیزست هم به دلیل شرایط مالی پدر و هم به دلیل مخالفت هایی که بابام باهاش میکرد ولی الان بابام راضی شده که کلاس زبان بره و هزینه هاش رو بده خیلی دوست داره بدن سازی بره و ما هم با تحقیق میخواییم دور از چشم بابام بفرستیمش بره میگه ورزش برم تخلیه میشم دیگه دنبال دود نمیرم .
    صبح ها هم تا ظهر خوابه شب ها هم دیر شاید 3 و 4 صبح میخوابه همش تو سایتا مثل وی چت دنبال دوست دختر میگرده در حال حاضر هم با دختری دوست شده که 4 سال ازش بزرگتره و رشته روان شناسی در میخونه و خانوادش فقط مادرش اینجاست ولی نمیدونم اینا حقیقت داره در ضمن با هر دختری دوست میشد به من میگفت ولی از این زیاد توضیح نمیده و چیزی نمیگه در کل تو صحبت هاش همش میگه من با دختری میخوام ازدواج کنم که ازمن بزرگتر باشه با بابام اصلا کنار نمیاد چون بهش گیر میده و یکم پرخاشگر هم هست و بچه فوق العاده ساده مهربون و دل رحمیه م با کسایی که میگرده که میخوان به خلاف بکشوننش من جمله پسر عموم
    کلا پول تو جیبی که از پدرم میگیره در ماه 150000 تومنه که همه رو بی هدف خرج میکنه
    البته من یه کاری کردم میخوام شما هم بدونید به من گفت اگه بابا راضی بشه که برای من گوشیمو عوض کنه من دست از دود بر میدارم و من بهش گفتم اگه این کارو کنی من برات این کارو انجام میدم و به روح مامانمون قسم خورد و گفت قسممو نمیشکنم و من براش گوشیو خریدم
    و قول داده که دنبال کلاساش بره و دنبال ایندش باشه
    در ضمن دیپلم کامپیوتر داره و سال دوم و سوم رو جهشی مدرسه مجازی تو مالزی خوند اینجا هم که اومد دو ترم کامپیوتر خوند و ول کرد الانم میگه میخوام انیمیشن بخونم گفته میرم علمی کاربردی پودمانی میخونم

6. 2 کاربران زیر از مهتاب بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11
    تشکـر
    635
    میزان امتیاز
    11

سلام خیلی خیلی ممنونم که جواب دادین یک دنیا ممنون از اوضاع واحوالش باید بگم که چند روز پیش اومد و بهم گفت من چند وقته سیگار میکشم حتی زمانی که مالزی بودم و موضوع بر میگرده به 7 سالگی که بابا شرکت داشت و همکارش سیگاری بود از اون زمان تجربه کردم و مالزی هم که بودم دور از چشم خواهر میکشیدم .به من میگه من مشکلات زمان مامان بابا از ذهنم بیرون نمیره زمانی که بابام من وخواهرم رو سر مسئله ای کتک زد و خیلی از مسائل دیگه..... و میگه من اگه مادر داشتم اینجوری نمیشدم همش میخواد کارهای زشتی که انجام میده رو گردن مشکلات بندازه میگه تا زمانی که بیکار میشم ذهنم به اون سمت کشیده میشه و اون مسائل تو ذهنم میاد و در جایی دیگه میگه مرگ مامان خیلی روی من تاثیر بدی گذاشت الان هم کاملا بیکار و بی هدف و بی انگیزست هم به دلیل شرایط مالی پدر و هم به دلیل مخالفت هایی که بابام باهاش میکرد ولی الان بابام راضی شده که کلاس زبان بره و هزینه هاش رو بده خیلی دوست داره بدن سازی بره و ما هم با تحقیق میخواییم دور از چشم بابام بفرستیمش بره میگه ورزش برم تخلیه میشم دیگه دنبال دود نمیرم .
    صبح ها هم تا ظهر خوابه شب ها هم دیر شاید 3 و 4 صبح میخوابه همش تو سایتا مثل وی چت دنبال دوست دختر میگرده در حال حاضر هم با دختری دوست شده که 4 سال ازش بزرگتره و رشته روان شناسی در میخونه و خانوادش فقط مادرش اینجاست ولی نمیدونم اینا حقیقت داره در ضمن با هر دختری دوست میشد به من میگفت ولی از این زیاد توضیح نمیده و چیزی نمیگه در کل تو صحبت هاش همش میگه من با دختری میخوام ازدواج کنم که ازمن بزرگتر باشه با بابام اصلا کنار نمیاد چون بهش گیر میده و یکم پرخاشگر هم هست و بچه فوق العاده ساده مهربون و دل رحمیه م با کسایی که میگرده که میخوان به خلاف بکشوننش من جمله پسر عموم
    کلا پول تو جیبی که از پدرم میگیره در ماه 150000 تومنه که همه رو بی هدف خرج میکنه
    البته من یه کاری کردم میخوام شما هم بدونید به من گفت اگه بابا راضی بشه که برای من گوشیمو عوض کنه من دست از دود بر میدارم و من بهش گفتم اگه این کارو کنی من برات این کارو انجام میدم و به روح مامانمون قسم خورد و گفت قسممو نمیشکنم و من براش گوشیو خریدم
    و قول داده که دنبال کلاساش بره و دنبال ایندش باشه
    در ضمن دیپلم کامپیوتر داره و سال دوم و سوم رو جهشی مدرسه مجازی تو مالزی خوند اینجا هم که اومد دو ترم کامپیوتر خوند و ول کرد الانم میگه میخوام انیمیشن بخونم گفته میرم علمی کاربردی پودمانی میخونم
    باسلام
    پس اینطور که معلومه برادرتون از سن 7 سالگی به سیگار دسترسی پیدا کرده و یازده سال زمان کمی نیست... وباید یادآور بشم که ایشون درواقع به نوعی به سیگار اعتیاد پیدا کردن و انتظار نداشته باشید به سادگی این عادتشون رو ترک کنن
    باتوجه به تاریخچه ای که از مشکل حاضر برامون تعریف کردین باید بگم که درسته که برادر شما بحرانهایی رو در زندگی پشت سر گذاشتن و همین مسئله باعث بوجود اومدن کمبودهای زیادی در ایشون شده اما چیزی که جای تمام اون خلأها رو پر کرده سیگاره و به اون وابسته شدن
    و حاشیه هایی مثل پول دادن اضافه یا وعده های غیرمعقول توسط اطرافیان و بها دادن و دلسوزی بیش از حد به ایشان و مشکلاتی که بعنوان بهانه ایشون ازشون استفاده می کنن اصل موضوع (بلاتکلیفی و بی هدفی) رو دامن میزنه
    در وهله اول ایشون باید تکلیف خودشون رو با خودشون حل کنند و مسیر زندگی خودشونو انتخاب کنند و برای زندگی هدفهای کوتاه مدت و بلند مدت تعیین کنند و برای رسیدن به اونها تلاش کنند و شما هم میتونید هم در انتخاب اهداف و هم در دستیابی به اونها نقش بسزایی داشته باشید
    و اینکه در حال حاضر هیچگونه واکنشی نسبت به سیگار کشیدن ایشون نداشته باشید
    شما سعی کنید موارد زیر رو پیگیر باشید:
    - تحصیلات ایشون
    - شغلشون
    - خدمت سربازی
    درباره ازدواج هم باید یادآور بشم که کلا نفس ازدواج ایشون (چه با بزرگتر از خودشون چه با کوچکتر) منوط به اولا تثبیت شدن وضعیت ایشون و دوما بررسی جداگانه مورد مدنظرشون برای ازدواج می باشد. و در نتیجه ازدواجشون توی این موقعیت عاقلانه نیست و جز بدتر کردن شرایطشون سود دیگه ای نخواهد داشت.

8. 2 کاربران زیر از Ravanshenas بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42
    تشکـر
    0
    تشکر شده 17 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

[واقعا ازتون ممنونم فقط یه سوال؟
    برای اینکه بتونم دید دادشم رو نسبت به ارتبط با دخترهای بزرگتر از خودش عوض کنم چه راهنمایی میکنید؟
    دوم اینکه برای انتخاب رشته درسی و علاقش چه کار میشه کرد؟خیلی مشکل داره تو این زمینه

10. 3 کاربران زیر از مهتاب بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11
    تشکـر
    635
    میزان امتیاز
    11

[واقعا ازتون ممنونم فقط یه سوال؟
    برای اینکه بتونم دید دادشم رو نسبت به ارتبط با دخترهای بزرگتر از خودش عوض کنم چه راهنمایی میکنید؟
    دوم اینکه برای انتخاب رشته درسی و علاقش چه کار میشه کرد؟خیلی مشکل داره تو این زمینه
    با سلام
    درباره سؤالتون بايد بگم كه شما نبايد سعى كنيد كه ديدشو عوض كنيد بلكه در اينصورت درواقع دارين روى عقيده ى خودتون پافشارى ميكنيد و اين در عمل نتيجه ى عكس خواهد داد
    بلكه كارى كه شما بايد انجام بدين اينه كه بدونيد چطور با برادرتون ارتباط برقرار كنيد و چطور از صميميتتون استفاده مفيد و عاقلانه رو بكنيد و با صحبتهاى بجاى خودتون بتونيد ديد ايشونو نسبت به مسائل و واقعيتهاى زندگى شفافتر كنين و توى شناخت هرچه بيشتر خودش كمكش كنيد.
    و اما در رابطه با انتخاب رشته درسى... علاقه خودش به چه چيزيه؟ ميدونه به چى علاقه داره يا نه؟ اصلا به درس خوندن و ادامه تحصيل علاقه نشون ميده؟

12. کاربران زیر از Ravanshenas بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد