نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: سردرگمی در انتخاب

973
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    798
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سردرگمی در انتخاب

سلام
    بنده پسری 20 ساله دانشجوی سال سوم کارشناسی رشته حقوق هستم.من تک فرزند میباشم و پدر و مادرم در آموزش و پرورش به کار مشغول هستند.در دانشگاه یک همکلاس دارم که یه خانم 30 ساله با من رشته حقوق میخونه و شوهرش وکیل کانون وکلاس.این خانم بسیار متشخص و رفتاری سنگین و رنگین و در زمره دانشجویان تراز اول دانشکده هم هست با وجود متاهل بودن.طوریکه همه بچه ها چه دختر چه پسر احترام کامل برای سن و شخصیت به اون میگذارن
    شهریور ماه با ارسال پیامک تقاضای جزوه ازش کردم که طبق معمول قبول کردند و نه نیاوردند من کسیا نداشتم باش در دو دل کنم گاهی اوقات بااون از تنهایی هام و... میگفتم و اونم گوش میداد و دلداریم میداد من پسری هستم که با پدر و مادرم راحت نیستم تا اینکه یه روز گفت با اینکه خواهر واقعی چیزه دیگس اما من رو به عنوان خواهر خودت بدون و هر کمکی از دستم بر میاد واست میکنم و منم انگار خدا دنیا را بهم داده بود
    تا اینکه بعد از چند روز که عاشق فرهنگ و اخلاق و شخصیتش شده بودم ازش خواستم دعا کنه یه همسر مثه خودش گیرم بیاد چون خیلی شوهرش رو دوست میداشت و بعد از 12 سال ازدواج هنوز آتیش ماه های اول ازدواجش حتی یه ذره فروکش نکرده بود طوریکه حتی اسم شوهرش تو گوشیش (عشقم) بود.
    خلاصه هر روز ازش میخواسم دعا کنه تا اینکه یه روز که ازش خواستم گفت یه برادر زاده دارم 3 سال ازت کوچیکتره میخوای باش آشنا بشی من گفتم اخلاق و رفتارش مثه خودته؟گفت همه چیش مثه خودمه منم قبول کردم و یه روز آوردش دانشگاه و دیدمش و از هم خوشمون اومد این بمونه تا من مشکلاتم رو بگم
    خونواده من خیلی با من صمیمی نیستندوقتی اسمه زن گرفتن من تو خونه میاد انگار ترک دین دارم میکنم و گناه کبیره
    این دختر و خونوادش از قوم بختیاری هستن ولی در 20 کیلومتری ما س************ت دارند ینی نجف آباد اصفهان ولی ما فارسیم وقتی تو خونه میگم بختیاریا خوبن یا نه با غرور هرچه تمام تر مامان و بابام این قوم رو میکوبن و میگه از اینا بدتر وجود نداره و من با خودم فکر میکنم ینی چی آخه؟همه جا خوب و بد هست چرا آخه این حرفو میزنن؟مگه امامان ما همسراشون از کشورهای دیگه نبودند؟مگه سلمان که یکی از صحابه پیامبر بود فارس نبود و پیامبر عرب؟مگه بلال سیاه پوست نبود و پیغمبر سفید پوست؟مگه حالا همه فارسا خوبن؟مگه ما ایرانی نیستیم؟چرا اینطور دارن فکر میکنن مامان و بابام؟من وقتی از دوستام درباره تصمیماتشون درباره ازدواجشون میپرسم همشون میگند بابام گفته هروقت خواستی بگو تا واست آستین بالا بزنم من حتی با خونوادم نمیتونم درده دل کنم چه برسه که بگم بابا من همچین مسئله ای دارم!این دختر انقد پاک و معصومه که قبل از من با هیچ پسری نبوده چون عمش که همون همکلاسیم باشه گفت به روح پدرم به مرگ شوهرم و بچهام تا حالا با هیشکی نبوده اینم چون نیتت ازدواجه من به تو معرفیش کردم نه به خاطر چیزه دیگه
    مشکل من اینجاس که با ذهنیتی که پدر و مادر من دارند از این قوم میترسم وقتی بگم بریم خاستگاری نه بیارند و هم من ضربه بخورم هم اون دختر و اگه به پایه من بشینه و بگم نمیتونم بگیرمت نامردیه هرچه تمام تر در حقش کردم چون خاستگار رد کرده
    از طرفی جداییمون هم الان غیر ممکن شده و الان نمیدونم واقعا چیکار کنم؟نمیدونم چه جوری این ذهنیت ناسیونالیستی را از ذهن پدر و مادرم پاک کنم
    خونواده ای هستند که کاملا به عقاید مذهبی پایبند و اصول دین را هم محترم میشمارن طوریکه عمش میگه داداشم اگه بفهمه بهت معرفیش کردم هم سرمنو میبره هم سره دخترشو.باباش پیمانکاره.مامانش خانه دار.داداشش یکیشون با من همکلاسه و دانشجویه کامپیوتر و یه آجی که شوهر کرده رفته.حتی از دختره خواستم چادر بندازه قبول کرده!نمیدونم والا چیکار کنم
    با خالم رفتم در دو دل کنم اون گفت خاک تو سرت که نری با لر ها در بیفتی و واست دام پهن کردند و چرت و پرت درصورتیکه خودم ازش خواستم بهم معرفی کنه
    میگه تو تک فرزندی باید بری تک دختر پیدا کنی که همه جوره هوا دامادشونو داشته باشند و باباش پول دار باشه نه که بری سراغ این!من دارم دیوونه میشم از دسته اینا کمکم کنید تو رو به امام حسین
    یا علی

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1215
    تشکـر
    21
    تشکر شده 56 بار در 36 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : راهنمایی امر خیر.سردرگمی

متاسفانه با طرز فكر غلطى كه نسبت به بعضى قوميت ها وجود داره كار شما واسه راضى كردن خانوادت هم سخت تره ولى وقتى از انتخابت مطمئنى كوتاه نيا و از راههاى غيرمستقيم وارد شو مثلا يه كارى كن مادرت با دختره اشنا بشه وخودش اونو بهت معرفى كنه نميخواد از اولم بدونه اهل كجا هستن تا وقتى مطمئن شدى تاييدش كردن!

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    798
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام مرسی از پاسختون
    به نظرتون چطور آشناشون کنم؟به نظر سخت و شاید غیر ممکن میاد!

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1215
    تشکـر
    21
    تشکر شده 56 بار در 36 پست
    میزان امتیاز
    11

من كه با اخلاق و رفتار خانواده شما مخصوصا مادرتون اشنا نيستم علائق ايشون رو بدونم تا از همون راهها راهنمايى كنم! وجه مشتركهاى خانم مورد علاقه ات با خانواده ات خصوصا مادرت ميتونه كمكت كنه.مثلا به طور اتفاقى تو مراسم يا كلاس خاصى ملاقات داشته باشن و زمينه اشناييشون فراهم بشه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد