نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15

موضوع: طرز برخورد با یک ترنس

2383
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33431
    تشکـر
    176
    تشکر شده 98 بار در 78 پست
    میزان امتیاز
    8

طرز برخورد با یک ترنس

سلام خواهری دارم که ترنس (فردی که مایل به تغییر جنسیت است و از جنسیت خود راضی نیست) هست از زمانی که یادم میاد هیچوقت رفتار دخترونه نداشته همیشه لباسای پسرونه میخرید از لاک و وسایل آرایشی متنفر بود وقتی با من بیرون میومد مثله داداشا واسم غیرتی میشد حتی اگه پسری بهش پیشنهاد دوستی میداد به اون پسر حمله ور میشد و اینکه عاشق فوتباله حالا روانشناسا و پزشکان تشخیص دادن که باید عمل بشه البته بگم که 2 جنسه نیست دختر زیبایی هم هست و عزمشو جزم کرده که عمل کنه اما مادر من خیلی غصه میخوره و دائم گریه میکنه همه خونواده میگن اگه بخواد همچین کاری کنه باید از خونه بره و طرد بشه اونم اصلا از تصمیمش منصرف نمیشه من خیلی براش نگرانم بدون هیچ پولی کجا بره بدون پشتوانه و حمایت حتی پدرم میگه از ارث محرومش میکنم آیا قانون اجازه میده که بیرونش کنن اجازه میده از ارث محروم بشه؟ اگر شکایت کنه میتونه به حق و حقوقش برسه؟ اصلا خونواده اجازه اینکارو دارن که بچشونو بیرون کنن؟ من خودم به شخصه باهاش مشکلی ندارم اما بقیه اعضای خونه درکش نمیکنن البته اونم رفتار درستی نداره و مثله پسرای تخس رفتار میکنه من چیکار کنم؟

2. کاربران زیر از zeinab1990 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

پاسخ : ترنس

سلام متاسفم که خانوادتون اونو درک نمیکنن اگر خانواده شما یکم اطلاعاتشون و راجب ترنس ها بالا میبردن میفهمیدن خواهر شما تو چه عذابی

تنها کار این که از طریق همون روانشناس و دکترا که تشخیص دادن اقدام کنن و با خانوادتون صحبت کنن و شرایط و راجب ترانس بهشون اطلاع بدن
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

4. 3 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33431
    تشکـر
    176
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    سلام متاسفم که خانوادتون اونو درک نمیکنن اگر خانواده شما یکم اطلاعاتشون و راجب ترنس ها بالا میبردن میفهمیدن خواهر شما تو چه عذابی

تنها کار این که از طریق همون روانشناس و دکترا که تشخیص دادن اقدام کنن و با خانوادتون صحبت کنن و شرایط و راجب ترانس بهشون اطلاع بدن
    کاملا از شرایطش اطلاع دارن ولی به خاطر آبرو تو فامیل واسشون مشکله

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط zeinab1990 نمایش پست ها
    کاملا از شرایطش اطلاع دارن ولی به خاطر آبرو تو فامیل واسشون مشکله
    هیچ چیزی با ارزش تر از بچشون نباید باشه. داره جلوشون زجر میکشه باید فکرش باشن با

بچش جلوش عذاب بکشه که مردم حرف نزن ؟؟ ....بی انصافیه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

7. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33431
    تشکـر
    176
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    هیچ چیزی با ارزش تر از بچشون نباید باشه. داره جلوشون زجر میکشه باید فکرش باشن با

بچش جلوش عذاب بکشه که مردم حرف نزن ؟؟ ....بی انصافیه
    کاش جامعه ازشون حمایت میکرد متاسفانه همه مردم دید بدی نسبت به ترنس ها دارن

9. کاربران زیر از zeinab1990 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19381
    تشکـر
    16
    تشکر شده 36 بار در 30 پست
    میزان امتیاز
    9

واقعا که در حق ترنس ها همیشه ظلم میشه....اونا که دست خودشون نبوده همچین مشکلی دارن...در دوران جنینی این اختلال رخ میده.درسته چیزه خاصیه ولی چیزه بدی نیست...اتفاقا چند روز پیش در شبکه ی بی بی سی درباره ی ترنس ها برنامه ای ساخته بودن که به خاطره مخالف خانواده از خونه رفته بودن...ولی به نظر من شما باهاش باشین و تنهاش نزارین و به پدر و مادرتان پیش نهاد مشاوره بدین

11. 2 کاربران زیر از dorsa_0077 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7488
    تشکـر
    942
    تشکر شده 1,135 بار در 596 پست
    میزان امتیاز
    10

...
    ویرایش توسط رنگو : 02-09-2017 در ساعت 06:17 PM

13. 2 کاربران زیر از رنگو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,915 بار در 982 پست
    میزان امتیاز
    10

متاسفانه افراد ترنسکشوال همه جای دنیا این مشکلو دارن که پذیرفته نمیشن توسط خونواده و جامعه!

خیلی از کشورها قوانین زیادی برای آسایش و امنیت این افراد وضع کردن ولی متاسفانه عموم مردم چنین چیزی براشون خوشایند و قابل قبول نیست.

هستن کسانی که منطقی و مهربانانه میپذیرنشون اما تعدادشون زیاد نیست!

درسته کنار اومدن با چنین چیزی اونم توی جامعه سنتی ما برای هر پدر و مادری سخته٬ ولی بین بد و بدتر باید بد رو انتخاب کرد!

قطعا اگه خواهر شما با این شرایط بخواد در جامعه باقی بمونه به مراتب بیشتر دچار مشکل میشه و آسیب میبینه نسبت به زمانی که عمل کرده و هویت مشخصی داره!

البته شما باید خوشحال باشید که این عمل به سمت پسر شدن و مرد شدنه٬ اگر شما یک برادر داشتید که دوس داشت دختر باشه اوضاع خیلی سخت تر میشد٬
    شرایط زندگی و جامعه برای پسرانی که عمل تغییر جنسیت انجام میدن و دختر میشن خییلی بغرنج تر هست!

در واقع همه جای دنیا و بیشتر توی جامعه سنتی ما اگه مرد باشی خیلی راحت تر میتونی از پس خودت و مشکلاتت بربیای!

ما توی آشناهامون دختری داشتیم که شرایط خواهر شما رو داشت٬ خونوادش برای انجام عمل و ادامه زندگی از شهرشون خارج شدن و به تهران رفتن!

الانم خدا رو شکر دارن زندگیشونو میکنن و همه جوره فرزندشونو حمایت میکنن!

به نظر من در صورتی که پدر و مادرتون ابن شرایطو نپذیرن خواهرتون باید جدا زندگی کنه و ترجیحا بره یک شهر دیگه که کمتر اذیت بشه و بتونه زندگی جدیدی رو شروع کنه!

15. 3 کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

شما به عنوان یک غیر ترنس گاهی در زندگی ممکن است با افراد تراجنسی روبرو شوید. شاید این فرد یک دوست نزدیک، همکار یا شاید یکی از اعضای خانواده باشد. اما به نظر شما چطور باید با یک تراجنسی روبرو شد؟ تراجنسی ها در فرهنگ مردم ما ناشناخته و پیوند خورده با باورهای غلط و اشتباه هستند. پس عجیب نیست با دیدن یک تراجنسی دستپاچه شویم و ندانیم چه بگوییم تا وی ناراحت نشود و به باورها و تلاش هایش برای اثبات هویتش لطمه نزنیم.

پس در ادامه همراه محتا باشید تا کمی بیشتر بدانیم

۱- به هویت جنسیتی فرد احترام بگذارید. فرد را بر اساس رفتار جنسیتی که از خود بروز می دهد یا به صورتی که خود را به شما معرفی نموده خطاب کنید. اگر او خود را به صورت زن یا مرد به شما معرفی کرده دیگر ظاهر فیزیکی وی را فراموش کنید و به تفکراتش احترام بگذارید. اگر مطمئن نیستید وی را باید مردانه خطاب کنید یا زنانه صبر کنید تا خودش این مساله را بگوید یا به صورت محترمانه از وی این موضوع را بپرسید

۲- زمانی که درباره مساله ای گذشته صحبت میکنید هیچ وقت نگویید “زمانی که در جنسیت قبلی بودی” زیرا یک تراجنسی اعتقاد دارد از ابتدا در جنسیت حال حاضرش بوده و تنها جسمش اشتباه بوده و دوست ندارد ان را به یاد آورد. از خودش بپرسید که دوست دارد درباره گذشته صحبت کنید یا نه. اگر امکانش نیست که از وی سوال بپرسید می‌توانید به صورت دیگر درباره گذشته حرف بزنید و از قیدهای زمانی یا مکانی استفاده کنید مثلا بگویید “زمانی که بچه بودی” ، “زمانی که در دبیرستان بودی” یا مثلا “سال گذشته”
    اما گاهی مجبور می‌شوید مبدا صحبت خود درباره گذشته را جنسیت پیشین فرد قرار دهید. اینجا بهتر است بگویید ” زمانی که هنوز مراحل تغییر را شروع نکرده بودی” یا مثلا “قبل از اینکه درباره جنسیت حقیقی خود چیزی به ما بگویی”
    با این کار تراجنسی متوجه می‌شود مراحل تغییرش برای شما رسمیت دارد و شما به آن توجه میکنید و جنسیت حاضر او را واقعی می‌دانید

۳- از سوال کردن نترسید. تا زمانی که سوال شما محترمانه باشد و از چارچوب ادب خارج نشود و البته جزء ده سوال ممنوعه نباشد از پرسیدن ان نترسید. البته انتظار نداشته باشید همه تراجنسی ها سوال شما را پاسخ دهند. انتظار نداشته باشید یک تراجنسی معلم یا استاد راهنمای شما باشد! این مسئولیت شماست که آگاهی کسب کنید. اگر یک تراجنسی برای پاسخ دادن به شما راحت نیست و معذب است به او اجبار نکنید که حتما پاسخ دهد. سوال درباره دستگاه تناسلی، نام قبلی و یا جراحی ها سوالاتی نیست که شما بتوانید درباره آن بپرسید

۴- به حریم خصوصی یک تراجنسی احترام بگذارید. شما قرار نیست به همه بگویید او یک ترنس است.
    بیرون آمدن برای یک تراجنسی مخصوصا زمانی که هنوز مراحل تغییر خود را کامل نکرده است یک امر خطیر و مساله ساز هست به همین خاطر باید درانجام ان دقت کند. بیرون آمدن برای یک تراجنسی یک تصمیم سخت و گاهی سرنوشت ساز است پس شما نباید به اعتماد او خیانت کنید و راز او را با دیگران در میان بگذارید. ممکن است با بیان این مطلب به دیگران باعث بروز آسیب ها و صدمات جبران ناپذیری به وی شوید. این توصیه مخصوصا برای تراجنسی هایی که هنوز مراحل تغییر خود را کامل نکرده اند انجام می‌شود. زیرا این دسته در معرض آزارهای بیشتری قرار دارند

۵- تفاوت هویت جنسیتی و گرایش جنسی را درک کنید. تصور نکنید هویت جنسیتی با گرایش جنسی فرد در ارتباط است. یک تراجنسی ممکن است مانند همه مردم دیگر دگرجنس گرا، همجنس گرا یا بدون میل جنسی باشد. بدون پیش زمینه درباره گرایش جنسی فرد قضاوت نکنید

۶- ترحم نکنید. شاید شما دوست داشته باشید بیش از حد به یک تراجنسی محبت کنید و به او توجه کنید اما باید بدانید او به این ترحم نیازی ندارد. او همان فرد قبلی است که می‌شناختید تنها جایگاه جنسیتی اش تغییر کرده است. پس با او هم مانند افراد دیگر برخورد کنید او به ترحم یا توجه بیش از حد نیازی ندارد.

۷- یک تراجنسی معمولا جراحی تغییر جنسیت را انجام میدهد. این یک نقطه عطف بزرگ در زندگی وی است. صبر، درک و گفتگو درباره مسائل و مشکلات او می‌تواند کمک بزرگی به وی باشد تا یک دوره شدید احساسی را بگذراند و به خود واقعی اش برسد. بهترین کار برای روبرو شدن با این موضوع این است که سوالاتی از وی بپرسید تا بتواند احساسات خودش را با شما در میان بگذارد. مثلا “چطور می توانم در حین تغییر کمک کنم؟” یا “من سراپا گوش هستم اگر دوست داری حرفی بزنی”

چند نصیحت:
    اگر شما با فرد، صمیمی و دارای رابطه نزدیک نیستید این بی ادبی است که درباره نام گذشته اش بپرسید. یک تراجنسی فکر میکند نامی که انتخاب کرده نام صحیح است و دوست ندارد درباره نام قبلی اش حرفی بزند
    قبلا به این وضعیت اختلال هویت جنسیتی گفته می‌شد که حرف و حدیث های زیادی را در پی داشت. برخی آن را یک بی احترامی به تراجنسی ها می دانستند زیرا این یک اختلال نبود. برخی دیگر هم می گفتند هویت جنسیتی انتخابی نیست و فرد نمیتواند در پذیرش ان دچار اختلال شود. امروزه به جای اختلال هویت جنسیت از واژه ” آشفتگی جنسیتی” استفاده می‌شود.

همه تراجنسی ها در موقعیت جراحی نیستند. جراحی آخرین راه و یک تصمیم بزرگ است. شما قرار نیست به یک تراجنسی اجبار کنید که حتما عمل کند یا از هورمون استفاده کند. علاوه بر این تصور نکنید تنها یک راه برای گذراندن مراحل تغییر وجود دارد. هر فردی بنابر موقعیت خودش ممکن است از مسیر متفاوتی مراحل تغییرش را بگذراند پس سعی نکنید الگوی رفتاری یک ترنس دیگر را به هر ترنسی تعمیم دهید

برخی فکر میکنند تراجنسی یک صفت یا کلمه توصیفی است و ان را یک فعل یا اسم نمیدانند عده ای هم تصور دیگری دارند. همانطور که یک فرد پیر را پیرمرد یا پیر صدا نمیکنیم یک فرد ترنس را هم نباید بدون اضافه کردن هیچ گونه اسم دیگر مانند خانم یا اقای فلانی تنها یک ترنس صدا کنیم. این گونه خطاب کردن ممکن است برای یک تراجنسی ناخوشایند و ناراحت کننده باشد. یک تراجنسی هم مانند هر فرد دیگر هویت دارد و باید او را با نام و نشان خودش مورد خطاب قرار داد.
    اینکه درباره نوع رابطه جنسی یک تراجنسی سوال کنید کار زشت و ناپسندی است همانطور که از یک غیر ترنس اینگونه سوالات را نمیکنید از یک تراجنسی هم نباید درباره رابطه جنسی اش سوال کنید
    و چند هشدار!
    از کلمات تراجنسی ستیزانه مانند شیمیل استفاده نکنید. اینطور کلمات تنها توهین به هویت و شخصیت یک تراجنسی است
    یک تراجنسی را در مقابل یک غیر ترنس قرار ندهید و نگویید او یک پسر یا دختر واقعی یا عادی است. چه تفاوتی بین یک مرد/زن و مرد/زن واقعی است؟ یک ترنس مرد همانقدر مرد است که یک غیر ترنس مرد است.
    هیچوقت به یک ترنس نگویید مردم شما را به خاطر تراجنسی بودنتان دوست نخواهند داشت و نمی پذیرند زیرا این مطلب هم اشتباه است و هم قلب یک ترنس را می‌شکند.بسیاری از مردم هم ترنس ها را دوست دارند و هم آن ها را پذیرفته اند
    هیچوقت به یک تراجنسی نگویید هویت جنسیتی اش انتخاب خودش بوده زیرا این موضوع یک انتخبا شخصی نیست. همانقدر که شما در انتخاب مرد یا زن بودنتان حق انتخاب داشتید یک تراجنسی نیز در انتخاب آن موثر بود
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

17. 3 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33431
    تشکـر
    176
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : طرز برخورد با یک ترنس

سپاس دوستان

فرستاده شده از GT-I9505ِ من با Tapatalk

19. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14313
    تشکـر
    18
    تشکر شده 70 بار در 55 پست
    میزان امتیاز
    10

شرایط خوبی نیست
    این یه اشکال پزشکیه خوب
    به مادرت بگو گریه نکنه
    به پدرت هم بگو دکترها تشخیص دادن خودش که نخواسته پسر بشه
    تازه بهش هورمون میدن بخوره ریش در میاره
    ما یه همسایه داشتیم دختر بود پشر شد خانواده هم بهش کمک کردن الان اقاییه برا خودش
    ریش داره در میاره

20. کاربران زیر از panatel بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14313
    تشکـر
    18
    تشکر شده 70 بار در 55 پست
    میزان امتیاز
    10

میتونید ارتباط رو با خانواده یه سالی کم کنید
    با ماشینش ببره بیاردش
    خون خودشه الان که یه مشکل پیش اومده میخواد بندازه بیرون این درسته

22. کاربران زیر از panatel بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33431
    تشکـر
    176
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط panatel نمایش پست ها
    میتونید ارتباط رو با خانواده یه سالی کم کنید
    با ماشینش ببره بیاردش
    خون خودشه الان که یه مشکل پیش اومده میخواد بندازه بیرون این درسته
    جایی رو نداره بره که ارتباط کم بشه

24. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2717
    تشکـر
    37
    تشکر شده 44 بار در 29 پست
    میزان امتیاز
    11

طفلک چه رنجی میکشه . متاسفم برای فرهنگ پایین مردمون . حتی امام خمینی ترنس ها رو به رسمیت شناخته و آیت الله خامنه ای هم برای اولین ترنس به رسمیت شناخته شده ایران مقنعه برش زده . اینها همه از بی اطلاعی مردم نشات میگیره باید اینها فرهنگ سازی بشه . شما هم باید با افراد آگاه صحبت کنین تا اونها خانواده شما رو مجاب کنن

فرستاده شده از SM-J700Fِ من با Tapatalk

25. کاربران زیر از seyaneh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47731
    تشکـر
    5
    تشکر شده 32 بار در 25 پست
    میزان امتیاز
    3

ترنس یه واژه اختراعی هست که از ترنزیشن میاد یعنی کسی که دوس داره تغییر بکنه
    این واژه هیچ معنای خاصی نمیده و یه طیف خیلی گسترده از آدما رو در بر میگیره
    به نظرم تغییر جنسیت زن به مرد به هیچ عنوان جنسیت اون شخص رو عوض نمیکنه و فقط یه چیز ظاهریه شما تو گوگل یه سرچ بکنین متوجه منظور من خواهین شد یک قسمتی از روده فرد رو بر میدارن با یه قسمتی از پوست رون پا و باهاش مثلا الت مردانه درست میکنن که با تلمبه باد میشه و ....
    در واقع ایشون با تغییر جنسیت ن تنها جنسیتشون عوض نخواهد شد بلکه فقط رحمشون رو از دست میدن و از یک زن با قدرت باروری به یک فرد بدون جنسیت تبدیل میشن
    تغییر جنسیت فقط در شرایطی معنی داره که ایشون با علم به تمام این مسائل بازم بگه من میخوام تغییر جنسیت بدم
    من خودم اوایل میخواستم تغییر جنسیت بدم و زن بشم ولی بعد از تحقیق و مطالعه کلا بی خیال شدم و الان هم با وجود حسای زنونه در وجودم از وجود خودم لذت میبرم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد