نمایش نتایج: از 1 به 16 از 16

موضوع: مشکل ما جهیزیه بود

1758
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33716
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل ما جهیزیه بود

من و رضا دو ساله باهمیم . یعنی از موقعی که بار اول رضا اومد خواستگاریمو و خانوادم به خاطر نداشتن شغل اداری باهاش مخالفت کردن دیگه باهم موندیم و رابطمون خیلی خیلی نزدیک شد. من قبل رضا ی شکست عشقی داشتم که مچالم کرد بارها می خواستم دست به خودکشی بزنم اما وجود رضا باعث حالم خوب شه قدر زندگیمو بهتر بدونم اون باعث شد من خودمو و خانوادمو دوس داشته باشم. گذشت تا رضا کمی خودشو جمع و جور کنه منم بخاطر اون و خودم صبر کردم.چون رضا از من صبر زینبی خواسته بود. تو این دوسال خیلی پشتم بود هر جا کم میاوردم از هر لحاظی مالی عاطفی کمک کرد. من هیچ وقت خوبیاشو نمی تونم فراموش کنم پای حرفشم موند ترکمم نکرد. ماه قبل بازم اومدن خواستگاری همچی خوب پیش رفت تا اینکه بله برون داداش بزرگشو آورده بودن. چقد خوشحال بودم امشب دیگه رضا برا همیشه برا منه اما داداشش همچیو خراب کرد بابای من تا گفت ما رسم جهیزیه نداریم جبهه گیری که شما باید حداقل 40 میلیون!!! جهیزیه بیارید. رضای من یربازی نرفته دانشجوی ارشده، کار و بارشم اداری نیست وافعا براش جنگیدم اما داداشش به ما تحکیم می کرد که حتی باید بشقاب 24 نفره بیارید این باعث شد همه چی بهم بخوره از رضا و خانوادش متنفر شدم. تمام خوبی رضا تو ی لحظه همش بر باد فنا رفت حتی نکرد که یک لحظه به داداشش بگه که خودش راضیه و ما قبلا صحبت کردیم . مجبور شدم تو اون روز برا اینکه رضا رو از دست ندم بگم که 16 تومن جهیزیه دارم در حالی که واقعا نداشتم. اون شب من رضا رو مواخذه کردم به شکل بدی که چرا سکوت کردی اما برگشت گفت اگر حرف می زدم حمایت های بعدی خانوادمو برا رسیدنمون بهم از دست می دادم. اما من تحقیر شدم همه اینقد سرکوفت بهم زدن که دیدی بخاطر این بود خودتو به آب و آتیش زدی می خاست دو میلیون طلا برات بخرن با 40 میلیون جهیزیه ببرنت غربت!!من با رضا امروز صحبت کردم البته دعوا بیشتر بهش گفتم رضا خانوادم میخان دیگه نه بیارن اما من نیم خام از دستت بدم گفتن حتی اگه بری دیگه حق نداری ی قران جهیزیه ببری اما قبول نکرد که آرام تو از حال من بیشتر از هرکسی خبر داری می دونی چقد پس انداز دارم من بخاطرت به رفتار خانوادم گله کردم و شاکی شدم جهیزیه رو بخر 3 قلم یخچال و مبل و ال سی دی با من بقیشم کمکت می کنم می گم باشه من میارم اما توام بخاطر من باید 15 تومان طلا بیاری نگران اینم نیستی بعدا پول نکنه چون طلا برا خودته می گه نه بخدا تا 12 دارم آرام تو می دونی من چقد پول دارم تو باید پشتوانم باشی من فقط تورو دارم اگه بحق بر خساست بود این همه مدت برات چند تیکه طلا نمی خریدم من خسیس نیستم فقط الان جیبم خالیه چون برا عقد هزینه های دیگم دارم درکم کن تو با من امروز آشنا نشدی پس حمایتم کن من اگه داشته باشم دریغ نمی کنم. چیزی از من نخا در حد توانم نباشه بعدا پیش خانوادت اگه نتونم انجام بدم سرافکنده می شم...اگر برا جهیزیه و طلا کوتاه بیام از فراد می ترسم که بخاطر همه چی بکم کوتاه اومد و قدر ندونن. از سمتیم من زندگی رو با اون دوس دارم نمی تونم درکش نکنم اون همیشه حامیم بوده دلم نمیاد الان حمایتش ننکم وقعا درحد توانش همینه اما اگه کوتاه بیام اون تو بازی که داداشش شروع کرد برنده می شه ، نمیخام لج کنم اما نمی تونم..
    تورو خدا کمکم کنید من نمی تونم خودم به تنهای این موضوع رو حل کنیم دارم روانی می شم...من رضا رو دوس دارم از قبل بهم ثابت شده بود 2 سال زمان کمی نیست. اما با اون اتفاق بله برون برام غریبه شده احساس می کنم برای مبادله با من اومده ..

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27608
    تشکـر
    36
    تشکر شده 41 بار در 33 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : مشکل ما جهیزیه بود

خب پدر شما هم مقصر بوده که یهو اون وسطه گفته ما رسم جهیزیه نداریم به نظرم اون داداششم حرف درستی نزده ولی در کل من بش حق میدم حرصش گرفته از حرف پدر تو...بعدم روز باله برون واسه این چیز است دیگه نباید احساس معامله رو خودت داشته باشی تازه اگرم داشته باشی طبیعیه منم روز باله برون میخواستم برم همه رو بزنم که این قد داشتن سر من چکو چونه میزدن ولی تحمل کردم تا همه چی تموم شد معمولا این چک و چونه زدنا رو دخترا دوست ندارن ولی باید باشه
    بازم نظر منو بخوای که تجربه دارم اگه بت برنمیخوره مقصر باباته
    وقتی دو تا خونواده با فرهنگهای مختلف دارن وصلت میکنن هیچکدوم حق ندارن به این صراحت، رسمی که به ضرر خونواده ی مقابله رو کنار بزارن و بگن ما رسم نداریم..خب اینطور باشه اونام رسم ندارن عروسی بگیرن یا طلا بخرن...حتی اگه واقعا رسم جهیزیه ندارین بازم نمیشه هرکی هر رسمی داره خودش واسه خودش اجرا کنه اون یکیام بگن چشم ....باید
    ویرایش توسط مبینا1111111111 : 01-29-2017 در ساعت 04:11 PM

3. 2 کاربران زیر از مبینا1111111111 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27608
    تشکـر
    36
    تشکر شده 41 بار در 33 پست
    میزان امتیاز
    9

تکراری شده بود پاک کردم
    ویرایش توسط مبینا1111111111 : 01-29-2017 در ساعت 04:12 PM

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام دوست عزیز

نگفتین که سن هاتون دقیقا چقدره اما به نظر من

بهتر نبود قبل از این وابستگی و دلبستگی دوساله از اول رسم و رسوم ها رو اعلام میکردین و شرایط ازدواج و خونواده ها رو بررسی میکردین؟

نمیخوام سرزنشتون کنم ولی خب به قول قدیمیا جنگ اول به از صلح آخر

در حال حاضر به نظرم بشینید با آقا رضاتون سنگاتونو یه بار دیگه وا بکنید و شرایطی که مد نظر خودتون و خونواده تون هست رو بهشون بگید

شرایط ایشون رو هم بشنوید

یه مقدار شما کوتاه بیاین یه مقدار هم ایشون

کمی انعطاف به خرج دادن شاید بشه موضوع رو حل کنه

البته نه اینکه بعدا حرف و حدیث بشه و سر کوفت زدن طوری که دو نفر شما و خونواده ها تون راضی باشن که بعد ها داستان نشه چی بود چی نبود.

امیدوارم حل بشه.

6. 2 کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    تشکر شده 1,198 بار در 636 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام عزیزم چرا انقدر حس حقارت بهت دست داد!!! خب حق داشتن!!!
    جهیزیه اوردن و جهزیه دادن وظیفه پدر عروسه (البته قیمت تعیین کردن کار دستی نیست)
    پس حق با اونها بوده نمیشه که پسر هم جهاز بخره هم عروسی بگیره هم خونه بگیره...
    من هم اگه میرفتیم برای برادرم خاستگاری و پدر عروس همچین حرفی میزد ناراحت میشدم و راضی نمیشدم برای وصلت
    خانوادمم راضی نمیشدن..
    واقعا موندم از رسم عجیبتون
    و توقع بیجای شما که می خواستید خانواده پسر تمام مخارج رو تقبل کنن!!!
    و دروغ بزرگ شما راجب جهیزیه ای که نداشتید..
    عزیزم ببخش انقدر رک گفتم ولی گاهی لازم یه سوزن بخوره به ادم تا بفهمه که کلا دیدش اشتباهه

مقصر این قضیه کاملا شما هستی یک اینکه حق با اونها بود 2 بخاطر دروغی که گفتید

و اینکه اگر پدرتون بهتون جهیزیه نمیده و واقعا رسمتونه بهتره با فامیل وصلت کنید که رسمتون براشون عجیب نباشه
    امضای ایشان
    أَلَم تَرَ كَيفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا كَلِمَةً طَيِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ أَصلُها ثابِتٌ وَفَرعُها فِي السَّماءِ

حرفی که می‌زنی می‌شه بذری که
    می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

8. 6 کاربران زیر از حناء بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33431
    تشکـر
    176
    تشکر شده 98 بار در 78 پست
    میزان امتیاز
    8

اینکه اونا واسه جهیزیه عدد تعیین کردن کار خوبی نیست از طرفی اینم که شما رسم جهیزیه ندارین خوب نیست چون اینجوری دختر جلو خونواده داماد تحقیر میشه حداقل دختر باید یه مقداری جهاز داشته باشه میتونید از خرجای دیگه بزنید و در عوض جهاز خوبی داشته باشین مثلا اینکه عروسی رو سبک بگیرید

فرستاده شده از GT-I9505ِ من با Tapatalk

10. 4 کاربران زیر از zeinab1990 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط حناء نمایش پست ها
    سلام عزیزم چرا انقدر حس حقارت بهت دست داد!!! خب حق داشتن!!!
    جهیزیه اوردن و جهزیه دادن وظیفه پدر عروسه (البته قیمت تعیین کردن کار دستی نیست)
    پس حق با اونها بوده نمیشه که پسر هم جهاز بخره هم عروسی بگیره هم خونه بگیره...
    من هم اگه میرفتیم برای برادرم خاستگاری و پدر عروس همچین حرفی میزد ناراحت میشدم و راضی نمیشدم برای وصلت
    خانوادمم راضی نمیشدن..
    واقعا موندم از رسم عجیبتون
    و توقع بیجای شما که می خواستید خانواده پسر تمام مخارج رو تقبل کنن!!!
    و دروغ بزرگ شما راجب جهیزیه ای که نداشتید..
    عزیزم ببخش انقدر رک گفتم ولی گاهی لازم یه سوزن بخوره به ادم تا بفهمه که کلا دیدش اشتباهه

مقصر این قضیه کاملا شما هستی یک اینکه حق با اونها بود 2 بخاطر دروغی که گفتید

و اینکه اگر پدرتون بهتون جهیزیه نمیده و واقعا رسمتونه بهتره با فامیل وصلت کنید که رسمتون براشون عجیب نباشه
    وظیفه پدر دختر نیست که جهیزیه بده اتفاقا وظیفه فقط پسر این عرفی که تو جامعه افتاده

بله بعضی از خانواده و طایفه ها این رسم و ندارن

......
    ولی درکل به نظرم الان وقتش نبود که پدر شما اینو بگه اگر پدر شما این توقع رو از پسر داره مخصوصا تو این دور و زمون که پسرا دستشون به دهنشون نمیرسه و زندگی از نظر مالی سخت شده نباید دیگه شما هم توقع جشن عروسی و عقد داشته باشید .....فقط باید همو بسنجین که در چه حد مالی میتونید کی چقدر پرداخت کنه

مثلا تو طایفه ما. معمولا رسم این پسر چندتا قلم بزرگ. مثل السیدی و قالی و یخچال و لباس شویی و اینا جهیزیه میاره دخترم بقیش....

اگر انشاالله مشکلتون حل شد بحث بعدی مهریه باشه باز به مشکل برمیخورید بین خودتون دوتا تایییدش کنید نه زیاد نه کم
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

12. 6 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    وظیفه پدر دختر نیست که جهیزیه بده اتفاقا وظیفه فقط پسر این عرفی که تو جامعه افتاده

بله بعضی از خانواده و طایفه ها این رسم و ندارن

......
    ولی درکل به نظرم الان وقتش نبود که پدر شما اینو بگه اگر پدر شما این توقع رو از پسر داره مخصوصا تو این دور و زمون که پسرا دستشون به دهنشون نمیرسه و زندگی از نظر مالی سخت شده نباید دیگه شما هم توقع جشن عروسی و عقد داشته باشید .....فقط باید همو بسنجین که در چه حد مالی میتونید کی چقدر پرداخت کنه

مثلا تو طایفه ما. معمولا رسم این پسر چندتا قلم بزرگ. مثل السیدی و قالی و یخچال و لباس شویی و اینا جهیزیه میاره دخترم بقیش....

اگر انشاالله مشکلتون حل شد بحث بعدی مهریه باشه باز به مشکل برمیخورید بین خودتون دوتا تایییدش کنید نه زیاد نه کم
    منم منظورم از وظیفه تو همون عرف بود فداتشم الان همجا همین طوره رسم ماهم همینطوره سه تا وسیله رو
    داماد میگیره بقیه رو هم عروس
    اتفاقا لازم بود همچین چیزی رو بگم
    اصلا پدرش توقع داشته که پسر همه جهازو تهیه کنه باشه قبول منم گفتم باید با کسی وصلت کنه که مثل خودش باشه رسمش
    اینو گفتم که خانوم ازین تفکر بیاد بیرون که بهش ظلم شده و اینا
    ظلم نیست که خانواده پسر بنده خدا قبول نمیکنه جاهاز بده همه چی توافقی و اونام حق دارن نظر بدن
    اینارو واسه این گفتم که خانوم بفهمه مشکل از رسم ایناست که عرف نیست نه خانواده پسر!
    اخه دختر خانوم یه طوری دلگیرو ناراحت بود که انگار خانواده پسر چیز عجیبی خواستن،لازم بود بگم بفهمه نباید دلگیر باشه و توقع بیجا داشته باشه
    امضای ایشان
    أَلَم تَرَ كَيفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا كَلِمَةً طَيِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ أَصلُها ثابِتٌ وَفَرعُها فِي السَّماءِ

می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

14. کاربران زیر از حناء بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

خانمی شما داری طرفداری الکی از خانواده ات میکنی
    حرفایی ک شوهرت میزنه کاملا درسته و مطمین باشید هیچ پسری زیر بار حرف پدر شما نمیره
    رسمه ک دختر جهیزیه میبره و داماد طلا به حد وسعش و دو یا سه تا کالا میده
    پدر شما داره سواستفاده میکنه ببخشیدا
    چون دیده پسره چندساله منتظره و عاشقه.
    خیلی کارتون اشتباه بود ک با اقا رضا دعوا افتادین و خودتون را دختر مادی نشون دادین
    من چهارماه عقد کردم هنوز روم نمیشه از شوهرم پول تو جیبی بگیرم چه برسه اینکه بهش بگم اینقدر طلا بخر.
    خانمی اگه واقعا قصدت زندگی و خوشبختی هست طرفداری الکی خانواده تون را نکنید و به خانواده بگین ک برن از هرکس میشناسن بپرسن رسم چیه

یا علی مدد

16. 3 کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.68 نمایش پست ها
    خانمی شما داری طرفداری الکی از خانواده ات میکنی
    حرفایی ک شوهرت میزنه کاملا درسته و مطمین باشید هیچ پسری زیر بار حرف پدر شما نمیره
    رسمه ک دختر جهیزیه میبره و داماد طلا به حد وسعش و دو یا سه تا کالا میده
    پدر شما داره سواستفاده میکنه ببخشیدا
    چون دیده پسره چندساله منتظره و عاشقه.
    خیلی کارتون اشتباه بود ک با اقا رضا دعوا افتادین و خودتون را دختر مادی نشون دادین
    من چهارماه عقد کردم هنوز روم نمیشه از شوهرم پول تو جیبی بگیرم چه برسه اینکه بهش بگم اینقدر طلا بخر.
    خانمی اگه واقعا قصدت زندگی و خوشبختی هست طرفداری الکی خانواده تون را نکنید و به خانواده بگین ک برن از هرکس میشناسن بپرسن رسم چیه

یا علی مدد
    دقیقا ... طبق عرف وظیفه دختره جهیزیه دادن
    منم دخترم ولی میگم چه گناهی کرده شوهرم که هم عروسی بگیره هم جاهاز بیاره هم خرجی بده هم طلا بخره...
    توقع رو باید اورد پایین یه وصلت دوطرفست
    امضای ایشان

می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

18. 2 کاربران زیر از حناء بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

خانوم بفهمه مشکل از رسم ایناست که عرف نیست نه خانواده پسر!
    این حرفت و قبول ندارم حنا جان

تو اسلام مراسم عروسی و جهزیه و همه چی برعهده پسر هست پس وظیفه ای برای خانواده دختر نیست

خلاف عرف بودن دلیل بر بد بودن نیست خیلی رسم و کارها های اشتباهی تو. جامعه ما هست که عرف قبولش کرده و ما انجامش میدیم...ِِ

و بازم عرف هر طایفه و خانواده ای هم فرق میکنه مثلا ترک های قشقایی جهزییه برعهده پسره

گاهی ادم باید با عقل و منطقش تصمیم بگیره دو طرف همو باید بسنجن و کاری به عرف نداشته باشن و ببینن اگر شرایط جفت سخت باهم جهیزیه تکمیل کنن یا دختر مراسم عقد و عروسی نگیره به جاش پسر همه جهیزیه رو تهیه کنه و اینا به نظر من نباید همه چی یه طرفه باشه ....دو طرف باید خودشون طبق خودشون کم و زیاد کنن زندگی

من واقعا رفتار پدر ایشونم قبول ندارم چون فکر کردن پسره دخترشون و میخواد میتونن همه رفتاری کنن

ویرایش توسط پریماه. : 01-31-2017 در ساعت 01:36 PM
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

20. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7488
    تشکـر
    942
    تشکر شده 1,135 بار در 596 پست
    میزان امتیاز
    10

...
    ویرایش توسط رنگو : 02-09-2017 در ساعت 06:24 PM

21. 3 کاربران زیر از رنگو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    20970
    تشکـر
    827
    تشکر شده 1,757 بار در 626 پست
    میزان امتیاز
    9

نظر دوستان رو خوندم
    نظر دوست استارتر رو هم خوندم و البته براي ايشون بجاي اظهار تاسف، ارزوي خير و سلامتي و خوشي و عاقبت بخيري ميكنم...

دوستان از نظر حقوقي و قانوني دختر موظف به آوردن جهيزيه نيست...حتي ي قلم و پسر هم موظف به گرفتن جشن عروسي نيست....
    امام موضوعي كه ما در عرف داريم صرفاً يك موضوع عرفي هست.
    كاشكي همه ي ما اينو يادمون باشه هميشه كه وقتي كارمون توي اين دنيا تموم ميشه هيچي جز اعمال و رفتار و كردارمون نميتونيم با خودمون ببريم...
    در موضوع اين دوست عزيزمون بايد بگم عنصر رفاقت، گذشت كم رنگه و در خيلي از جاهاش اصلا نيست...
    بخدا من مواردي رو در سالن دادگاه ها ميبينم كه دختر يا پسر از ته دلشون از خدا ميخوان و ميگن كاشكي يكم گذشت بود اصلا مهريه و خونه و اينا به چه كار مياد...
    در پست بالايي رنگو عزيز اشاره كرد مهريه همان هديه پسر هست...كه كاملا درسته ولي الان شده خون بهايي كه دختر از پسر مي خواد و در مقابل جهيزيه هم يكسري لوازمه كه به زندگي دو طرف دوام ببخشه نه زندگي رو نابود كنه...
    بنظرم مشكل از خودمونه، از فهممون، از خانواده هامونه كه ديدمونو تغيير داديم....

چيزي هم به عنوان راه حل به فكرم نميرسه جز گذشت...براي همديگه از خودمون بگذريم

در خانه اگر كس است ...يك حرف بس است....
    امضای ایشان
    ﺳﺎﻋﺖ ﺷﻨﯽ ﺑﻪ ﻣﻦ ﯾﺎﺩ ﺩﺍﺩ ﺑﺎﯾﺪ ﺧﺎﻟﯽ ﺷﻮﯼ ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ...
    ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ، ﺩﻟﯽ ﺭﺍ،ﭼﺸﻤﯽ ﺭﺍ،ﮔﻮﺷﯽ ﺭﺍ ....
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﺧﻮﺩﺕ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻧﻔﺮﺕ
    ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻋﺸﻖ
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﭼﺸﻤﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﮐﯿﻨﻪ
    ﺗﺎ ﭘﺮ ﺷﻮﺩ ﭼﺸﻤﯽ ﺍﺯ ﺁﺭﺍﻣﺶ
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﮔﻮﺵ ﻫﺎﯾﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺩﺭﻭﻍ
    ﺗﺎ ﭘﺮ ﮐﻨﯽ ﮔﻮﺵ ﻫﺎﯾﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺯﻣﺰﻣﻪ ﻫﺎﯼ ﻋﺎﺷﻘﺎﻧﻪ
    ﻭ ﻣﺒﺎﺩﺍ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﮐﻨﯽ ﻣﺒﺎﺩﺍ ﺧﺎﻟﯽ ﺷﻮﯼ ﺑﻪ ﻗﯿﻤﺖ ﻟﺒﺮﯾﺰﯼ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ...
    ﯾﺎﺩﺕ ﺑﺎﺷﺪ ﺳﺎﻋﺖ ﺷﻨﯽ ﺭﻭﺯﯼ ﻣﯽ ﭼﺮﺧﺪ ﻭ ﺍﯾﻦ ﺑﺎﺭ ﺍﯾﻦ ﺗﻮ ﻫﺴﺘﯽ ﮐﻪ ﭘُﺮ ﻣﯿﺸﻮﯼ ﺍﺯ ﺁﻧﭽﻪ ﺧﻮﺩﺕ ﭘُﺮ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﯼ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﺭﺍ

23. 2 کاربران زیر از سهيل بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    این حرفت و قبول ندارم حنا جان

تو اسلام مراسم عروسی و جهزیه و همه چی برعهده پسر هست پس وظیفه ای برای خانواده دختر نیست

خلاف عرف بودن دلیل بر بد بودن نیست خیلی رسم و کارها های اشتباهی تو. جامعه ما هست که عرف قبولش کرده و ما انجامش میدیم...ِِ

و بازم عرف هر طایفه و خانواده ای هم فرق میکنه مثلا ترک های قشقایی جهزییه برعهده پسره

گاهی ادم باید با عقل و منطقش تصمیم بگیره دو طرف همو باید بسنجن و کاری به عرف نداشته باشن و ببینن اگر شرایط جفت سخت باهم جهیزیه تکمیل کنن یا دختر مراسم عقد و عروسی نگیره به جاش پسر همه جهیزیه رو تهیه کنه و اینا به نظر من نباید همه چی یه طرفه باشه ....دو طرف باید خودشون طبق خودشون کم و زیاد کنن زندگی

من واقعا رفتار پدر ایشونم قبول ندارم چون فکر کردن پسره دخترشون و میخواد میتونن همه رفتاری کنن

از نظر من دختر نباید توقع داشته باشه پسر تمام مخارج رو متقبل بشه
    نه انسانیه
    نه عرفی و نه قانونی..
    همه جا پسر جشن میگیره دختر جهیزیه میبره(به هرحال هزینه ها نصف میشن نمیشه که همش پسر خرج کنه)
    یه مثال زدی از یه شهرستان باید بگم که بعضی جاهای شمالم هست دختر فقط رخت خواب میبره
    عوضش هزینه مراسم عروسی نصف میشه
    من نظرم اینه که نباید نباید تمام مخارج به عهده پسر باشه اصلا انسانی نیست و پدرشون کاملا غیر منطقی دارن رفتار میکنن و دخترشون هم کاملا دفاع!
    حالا شماهم طبق دید خودت نظر بده گلم

من دید و نظر خودم رو میگم که بهش کاملا اعتقاد دارم شما هم نظرت محترم
    ویرایش توسط حناء : 01-31-2017 در ساعت 04:34 PM
    امضای ایشان

می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

25. 2 کاربران زیر از حناء بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

از نظر من دختر نباید توقع داشته باشه پسر تمام مخارج رو متقبل بشه
    نه انسانیه
    نه عرفی و نه قانونی..
    همه جا پسر جشن میگیره دختر جهیزیه میبره(به هرحال هزینه ها نصف میشن نمیشه که همش پسر خرج کنه)
    یه مثال زدی از یه شهرستان باید بگم که بعضی جاهای شمالم هست دختر فقط رخت خواب میبره
    عوضش هزینه مراسم عروسی نصف میشه
    من نظرم اینه که نباید نباید تمام مخارج به عهده پسر باشه اصلا انسانی نیست و پدرشون کاملا غیر منطقی دارن رفتار میکنن و دخترشون هم کاملا دفاع!
    حالا شماهم طبق دید خودت نظر بده گلم

من دید و نظر خودم رو میگم که بهش کاملا اعتقاد دارم شما هم نظرت محترم
    خب منم همینو دارم میگم نباید یه طرفه باشه. ..
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

27. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33716
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اما واقعا من دو این مدت بیشتر از صدبار به رضا گفته بودم که رضا ما رسم جهیزیه نداریم اما من جهیزیم کامل میارم .اما مشکل اینجا بود نه رضا از قبل صحبتی کرده بود نه لااقل اونجا از من طرفداری کرد. واقعا من اینو صدبار به رضا گوشزد کرده بودم که رضا حتی در صورتی که خانواده من گفتن رسم نداریم تو به بقیه اعلام کن من جهیزیم کامله و اگر همچین بحثی پیش اومد خودت جمع و جورش کن. اما سکوت مطلق!!!!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)