نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: سن بالای همسر

3906
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33809
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سن بالای همسر

سلام من 28 سالمه و الان چهار سالی میشه که با یه دختر که از من پنج سال بزرگتره دوست شدم. خیلی با هم راحتیم و خیلی خاطره با هم داریم. و همش حرفامون طوریه که انگار قصد ازدواج داریم. ولی همه میگن که سن زیاد زن بعدا باعث یه سری مشکلات میشه و پشیمونیه شوهر رو به همراه داره. کیس های ازدواج خوب دیگه ای هم دورو ورم هست. حالا نمیدونم چیکنم. از طرفی این دختررو دوست دارم و دلم میسوزه براش که ولش کنم. از طرفی هم بقیه هی میگن که بعدا به مشکل میخورید. حالا چیکار کنم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : سن بالای همسر

نقل قول نوشته اصلی توسط alineon نمایش پست ها
    سلام من 28 سالمه و الان چهار سالی میشه که با یه دختر که از من پنج سال بزرگتره دوست شدم. خیلی با هم راحتیم و خیلی خاطره با هم داریم. و همش حرفامون طوریه که انگار قصد ازدواج داریم. ولی همه میگن که سن زیاد زن بعدا باعث یه سری مشکلات میشه و پشیمونیه شوهر رو به همراه داره. کیس های ازدواج خوب دیگه ای هم دورو ورم هست. حالا نمیدونم چیکنم. از طرفی این دختررو دوست دارم و دلم میسوزه براش که ولش کنم. از طرفی هم بقیه هی میگن که بعدا به مشکل میخورید. حالا چیکار کنم؟
    سلام

یعنی این خانم به خاطر بودن با شما ازدواج نکرده؟

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33809
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

این فر ض رو که به خاطر با من بودن ازدواج نکرده رو اصلا شما در نظر نگیرید

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,915 بار در 982 پست
    میزان امتیاز
    10

...

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

این فر ض رو که به خاطر با من بودن ازدواج نکرده رو اصلا شما در نظر نگیرید
    نمیشه در نظر نگرفت

چون اگر واقعا اینگونه بوده باشه ... شما در برابرش مسئولی که براش شفاف سازی نکردی که ازدواج کنه بره و منتظر شما نباشه

در مورد دلسوزی هم که همونطور که رامونای عزیز گفت خیلی کار اشتباهی هست که از روی دلسوزی، یا هرنوع عاطفه افراطی و نامعقول ( مثل فشارتنهایی، فشار جنسی، وابستگی شدید، و .. ) تن به ازدواج بدید!

اما اینکه شما در کنار هم حس خوبی دارید و مکمل هم هستید...فک نمیکنم اختلاف سن بتونه زندگی شما رو تهدید کنه

ولی اگه شما خیلی به حرفای دیگران توجه میکنید و براتون مهمه دیگران چی میگن...پس باید جور دیگه ای نگاه کرد

چون خانما معمولا به خاطر زایمان و بچه دار شدن زودتر شکسته میشن...اگرچه ممکنه این قضیه شامل این خانم هم نشه

پس شما نگاه نکن که دیگران چی میگن...و خودتون کاملا شرایط رو بسنجید

که میتونید در ادامه راه هم همینقدر خوب باشید باهم؟

اگر واقعا حرفای دیگران هست که شما رو مردد کرده یا طرز فکر خودتون رو عوض کنید که به حرفای دیگران توجه نکنید

یا اینکه این رابطه رو به شکل دیگه ای ادامه بدید...جوری که این خانم هم آسیب نبینه

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    42339
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

منظور از سن در مشاوره ی ازدواج تنها سن شناسنامه ای نیست و مسایل دیگری هم موثر است که نیاز به بررسی بیشتر دارد

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام دوست عزیز

برای ازدواج شرایط خاص لحاظ میشود ازجمله عواطف وعلایق ونظریات که از جمله شرایط اصلی تعریف میشوند

اینکه شما با این دختر خانم ۴ سال دردوستی به سر بردید و باهم حرفای مشترک دارین بیانگر این حقیقت هست که شما در یک جبهه از عواطف وعلایق قرار دارین

و قایت ومقصود از ازدواج زندگی با شخصی هست که هم دیگه رو درک کنید ودوست داشته باشین
    سن همسر در ازدواج وقتی معیار وملاک قرار میگیره که فاکتور مهمی مثل حس شما به این دختر خانم وجود خارجی نداشته
    باشه وحس دوست داشتن قرار باشه بعد از ازدواج حاصل شه

درنهایت اگر سن به جای علاقه مهم بود حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم با حضرت خدیجه ۲۰ سال تفاوت سنی نداشتن
    و۲۰ سال کوچک تر از حضرت خدیجه نبودند

به نظر من با کسی که به مدت ۴ سال دوستی کردید و باهم حس مشترک دارید ازدواج کنید

تازه از کجا که کیس های مناسب تو فامیل شما با این موضوع که شما دوست دختر داشتین کنار بیان
    واز کجا معلوم که با اونها از لحاظ روحی و عاطفی بتونید زندگی مناسبی رو بسازید
    یعنی شرایط ازدواج موفق با دختر خانم ۳۳ ساله پیش بینی تر شده هست تا سایرین

موفق باشید

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42492
    تشکـر
    16
    تشکر شده 32 بار در 21 پست
    میزان امتیاز
    5

این رابطه از بیخ اشتباه بود
    ازدواج هم اشتباه پشت اشتباهه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد