سلام
من سال پیش در کنکور ثبت نام کردم و نتونستم قبول بشم و ماندم امسال تا بتونم کنکور بدم
برای ماندن مشکل معافیت داشتم رفتم دانشگاه ازاد بدون کنکور ثبت نام کردم و در ترم اول انصراف بدم
الان که میخواهم ثبت نام کنم نمیدونم کدوم گزینه از نظام وظیفه رو انتخاب کنم

لطفا شما راهنماییم کنید

شرح وضعيت نظام وظيفه کد وضعيت
كارت پايان خدمت 1
داشتن كارت‌ معافيت‌ دائم (كفالت، پزشكي،‌ ايثارگران‌ و موارد خاص). 2
مشمولان دارای برگ معافیت موقت بدون غیبت (پزشکی، کفالت و سایر ...) در مدت اعتبار آن 3
دانش آموزان سال آخر دوره متوسطه یا پیش دانشگاهی که به صورت پیوسته مشغول به تحصیل بوده و تا تاریخ 1393/06/31 در سنوات مجاز تحصیلی فارغ التحصیل می‌شوند. 4
فارغ التحصیلان دیپلم به شرط اتمام تحصیل حداکثر تا پایان 22 سالگی و پیش دانشگاهی به شرط اتمام تحصیل حداکثر تا پایان 24 سالگی به صورت پیوسته و حضوری (مدارس روزانه، بزرگسال و آموزش از راه دور) و مشروط به اینکه از تاریخ فراغت از تحصیل آنان در مقطع دیپلم یا پیش دانشگاهی تا زمان قبولی قطعی و ثبت نام در دانشگاه بیش از یکسال سپری نشده و وارد غیبت نشده باشند 5
دانش آموزانی که قبل از سن مشمولیت (18 سالگی تمام) موفق به اخذ دیپلم یا پیش دانشگاهی به صورت حضوری یا غیر حضوری (داوطلب آزاد) شده باشند، به شرط نداشتن غیبت. 6
دانش آموزان مشمولی که پس از ترک تحصیل و در مهلت یکساله معرفی به وظیفه عمومی، موفق به اخذ دیپلم یا پیش دانشگاهی به صورت داوطلب آزاد شده باشند به شرط نداشتن غیبت و سپری نشدن بیش از یکسال از تاریخ اخذ دیپلم یا پیش دانشگاهی 7
فارغ التحصیلان دیپلم یا پیش دانشگاهی دارای برگ آماده به خدمت بدون غیبت که تاریخ اعزام آنان سپری نشده باشد. 8
متولدین نیمه اول سال 1343 و قبل از آن به شرطی که تغییر سن نداده باشند. 9
کارکنان وظیفه (سربازان در حال خدمت) بدون غیبت اولیه به شرطی که در مقطع کارشناسی و بالاتر پذیرفته شوند 10
کارکنان وظیفه‌ای که خدمت دوره ضرورت آنان تا تاریخ 1393/06/31 به پایان می‌رسد (این دسته از افراد باید به هنگام ثبت نام در دانشگاه، گواهی یا کارت پایان خدمت ارائه نمایند). 11
طلاب علوم دینی دارنده مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی دارای معافیت تحصیلی حوزه. به شرطی که مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه یا مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان یا اصفهان تأیید نمایند که طلبه قادر است ضمن اشتغال به تحصیل در حوزه به موازات آن در دانشگاه نیز تحصیل نماید، با همان معافیت تحصیلی حوزه، اشتغال به تحصیل وی در دانشگاه بلامانع است. بدیهی است هر موقع که حوزه علمیه معافیت تحصیلی طلبه‌ای را خاتمه یافته اعلام نماید، ادامه تحصیل وی در دانشگاه منوط به اجازه سازمان وظیفه عمومی و صدور معافیت تحصیلی دانشگاهی است. اینگونه دانشجویان برای ثبت نام در هر ترم تحصیلی باید موافقت نامه حوزه علمیه مربوط را ارائه نمایند. 12
کارکنان پایور شاغل رسمی در نیروهای مسلح با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت از سازمان مربوط برای ادامه تحصیل. 13
دانشجویان انصرافی در صورتی که در سقف مجاز سنوات تحصیلی انصراف داده و همچنین از تاریخ انصراف آنان در دانشگاه و رشته قبلی تا زمان پذیرش در دانشگاه و رشته جدید بیش از یکسال سپری نشده باشد. مضافاً مشروط به اینکه قبلاً (از تاریخ 1390/08/22به بعد) از امتیاز یک بار انصراف استفاده نکرده باشند 14

تو دفترچه هم نوشته که:

دانشجویی انصرافی دانشجویی است که حداکثر تا پایان وقت اداری روز پنچ شنبه 1392/9/28 ترک تحصیل قطعی کرده (دانشجویان دوره ی روزانه)

از یه طرف دیگه هم نوشته که موسسات آموزش عالی و غیردولتی و غیر انتفاعی و نیمه حضوری و مجازی و پیام نور و ... بدون انصراف از تحصیل در ازمون سراسری شرکت کنند

هیج کجا اصلا به دانشگاه ازاد اشاره ای نکرده
ایا موسسات اموزش عالی و غیردولتی همان دانشگاه ازاد هست؟؟؟؟
الان من باید تا تاریخ 1392/9/28 انصراف بدم یا میتونم بدون انصراف در کنکور شرکت کنم و بدون مشکل در رشته ای که از دانشگاه مورد نظر بدون مشکل ثبت نام کنم
کدوم بند انتخاب کنم یا باید انصراف بدم و بعد ثبت نام کنم تو کنکور