نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: بحث آزاد : انتظار منجی

2325
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

بحث آزاد : انتظار منجی

امام مهدی (علیه السلام) : وجود من برای اهل زمین موجب امان است ،همان گونه که ستارگان برای اهل آسمانها موجب امان هستند.

چقدر امام زمانتون رو میشناسین ؟؟؟

به نظر شما یک منتظر منجی باید چه ویژگی های داشته باشه ؟؟؟

برای ظهور تا الان چیکار کردین ؟؟؟

یا در این سال جدید برای ظهور چه کاری میخوایین انجام بدهید ؟؟؟

2. 3 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : بحث آزاد : انتظار منجی

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2020 نمایش پست ها
    درود.
    میترسم چیزی بگویم دعوا شود چون شیعیان خیلی روی این قضیه تعصب دارند.
    از نظر من بهتر است آدم منتظر یک اتفاق خوب باشد(یعنی همین خیالش خوب است به آدم امید میدهد)
    البته نه به شرطی که یک عامون ازش بسازیم و باهاش مشغول شتک کردن مخالفین شویم.
    سلام

اتفاقاً مبحث منجی فقط مربوط به شیعیان نیست ، یهود ، زرتشت ، مسیحیت ، اسلام شیعه و سنی همه منتظر منجی هستن .

از اونجای هم که شما یک آئیست هستین ، یعنی نه به خدا و روز حساب و جهان آخرت اعتقادی ... ندارین ، بهتره در این پست نظری نزارین و به اعتقادات دوستان با سکوتتون احترام بزارین .

با سپاس فراوان

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19861
    تشکـر
    412
    تشکر شده 505 بار در 291 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام من کار خاصی انجام ندادم و قرار نیست انجام بدم ولی همیشه سعی ام این بوده آدم خوبی باشم برای خودم خانوادم جامعم و به کسی ضرری نرسونم همین فکر کنم بهترین کاره
    نیاز نیست کار خاصی انجام بدیم

5. کاربران زیر از صابیر بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    با تشکر از آقا رضا به خاطر موضوع زیبای تایپیکشان من هم مثل شما هر روز دعا می کنم که خدا هر چه زودتر فرج حضرت قائم(عج) نزدیک کند تا خورشید حقیقت از پشت ابرهای کدر دروغ و ناراستی بیرون بیاید به نظرم باید بعضی موانع ظهور در تصویری که جنابعالی گذاشتید دید

7. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها

امام مهدی (علیه السلام) : وجود من برای اهل زمین موجب امان است ،همان گونه که ستارگان برای اهل آسمانها موجب امان هستند.

چقدر امام زمانتون رو میشناسین ؟؟؟

به نظر شما یک منتظر منجی باید چه ویژگی های داشته باشه ؟؟؟

برای ظهور تا الان چیکار کردین ؟؟؟

یا در این سال جدید برای ظهور چه کاری میخوایین انجام بدهید ؟؟؟
    سلام رضاجان سال نو مبارک داداش

چه بحث خوبی رو مطرح کردی واقعا من این روزها خیلی بهش فکر میکنم

من امام زمانم رو نمیتونم بگم خیلی خوب شناختم چون هنوز ذهن و درکم خیلی کم و محدود هست برای شناخت همچین شخصیت بزرگی

در حد شیعه اثنی عشری از وجود ایشون مطمئن هستم و میدونم که حتما ظهور خواهند کرد و به برحق بودن ایشون اعتقاد کامل دارم

و مطمئن هستم که ایشون ناظر بر اعمال ما هستند و در اجتماع به صورت ناشناس حضور دارند و حتی کمک حال خیلی از افراد هم هستن

و البته از درد و رنجی که بعضی از ماها به ایشون وارد میکنیم بواسطه گناهانمون، واینکه حتما فرج ایشون ، فرج در کارهای خود ما هم هست.

در مورد سوال دومت، من یه مطلبی خوندم که واقعا تنهایی امام رو به نظرم رسوند

مطلبش این بود که: ما منتظر تو نیستیم ، تنها همه انتظار داریم از تو!!!

فک میکنم بیشتر از اینکه منتظر امام باشیم هممون ازش انتظار داریم که بیاد دنیا رو زیر و رو کنه و همه چی خوب شه

خب البته این درسته اما با چه شرایطی؟ آیا آمادگی ماها لازم نیست؟

مثه وقتی که یه مهمون داریم که میدونم با اومدنش حالمون خوب میشه، حالا این مهمون میتونه پدر، مادر ، یا یه دوست یا حتی همین سال نو و بهار باشه

خب ما واسه اومدن اون مهمون خونمون رو تمیز میکنیم ، بهترین لباسمون رو میپوشیم، آماده ی پذیرایی به بهترین شکل میشیم

ولی واقعا چقدر مهیا شدیم برای امام زمان؟ به نظرم این اصلا کافی نیس که فقط دعا میکنیم که کاش امام زمان بیاد

امام زمان بیشتر از ماها منتظر هست...منتظر اینکه ببینه شیعیانش برای اومدنش چیکار میکنن؟

خب یه منتظر تنها ویژگیش نمیتونه صرفا دعا کردن باشه، بلکه آوردن ریز به ریز نکات دینی و الهی در زندگی و اخلاقش هست

کمک کردن به احیای جامعه به هرشکلی که از دستش برمیاد و البته در راستای ظهور حضرت باشه

با نشستن و دعا کردن کاری پیش نمیره، جامعه ی که نیاز به منجی داره باید تکاپو و پویایی داشته باشه و شرایط رو فراهم کنه

تک تک افراد با اخلاقشون، منشون نسبت به همدیگه، درست کار کردن و شریف بودن تو رفتارهاشون میتونن این شرایط رو فراهم کنن

سوال سومت واقعا آدمو به چالش میکشه، یه لحظه فک کردن به اینکه وقتی امام بیاد آدم با چه رویی میتونه بهش نگاه کنه و بگه من در زمان غیبتتون چیکار کردم؟

من الان یه عضو خیلی کوچیک از جامعه ام که خیلی هم دستم به جایی بند نیست

سعی کردم از خودم شروع کنم، ترک کردن یکی دوتا گناهی که میدونم باعث دل آزاری امام زمان میشه

بعضی وقتها که فک میکنم امام زمان در حال دیدن ما هست واقعا شرمنده میشم و همین باعث میشه که به گناه فک نکنم

نمیخوام بگم من آدم خوبیم و همیشه در حال خوب بودنم، بهرحال انسان وسوسه میشه و گاهی هم ممکنه اشتباه کنه

ولی از یه سنی به بعد واقعا سنگینی اینکه در نگاه امام زمان و خداوند چگونه دیده میشم معذبم میکرد و تمام تلاشم رو میکنم که آدم خوبی باشم

شاید به نظر کم باشه، اما فک میکنم هرکسی باید از خودش شروع کنه تا بتونیم جامعه رو بهتر بسازیم

هنوز و هنوز تا خیلی وقت دیگه من باید به این خودسازی ادامه بدم تا شاید بعدها توفیق این رو داشته باشم که بتونم به کس دیگری هم کمک کنم و شرایط رو برای ظهور حضرت فراهم کنیم...

بعضی وقتا که یه چیزایی تو جامعه میبینم

سرم رو به آسمون میگیرم و میگم الهی عظم البلا و برح الخفا و نکشف الغطا و نقطع رجاء و ضاقت الارض و منتعت سما و انت المتسعان و الیک مشتکی...

اللهم عجل لولیک الفرج

9. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط صابیر نمایش پست ها
    سلام من کار خاصی انجام ندادم و قرار نیست انجام بدم ولی همیشه سعی ام این بوده آدم خوبی باشم برای خودم خانوادم جامعم و به کسی ضرری نرسونم همین فکر کنم بهترین کاره
    نیاز نیست کار خاصی انجام بدیم
    سلام

ممنون از نظرتون .

همینایی هم که گفتین کم نیست ، خوب بودن و نیکی برای خوانواده و رعایت حق الناس کم نیست . کلی مراقبت میخواد .

میدونین که اگر اون حضرت ظهور کنه دنیا گلستان میشه و سرشار از عدل و عدالت

و هیچ کس هم به اندازه امام زمان مشتاق ظهور نیست .

به نظرتون چرا ظهور انجام نمیشه ، با وجود این همه مسلمون ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    سلام
    با تشکر از آقا رضا به خاطر موضوع زیبای تایپیکشان من هم مثل شما هر روز دعا می کنم که خدا هر چه زودتر فرج حضرت قائم(عج) نزدیک کند تا خورشید حقیقت از پشت ابرهای کدر دروغ و ناراستی بیرون بیاید به نظرم باید بعضی موانع ظهور در تصویری که جنابعالی گذاشتید دید
    سلام

ممنون ، خواهش میکنم خوش اومدین ، مرسی از نظرتون ،

بله دعا هم بهترین کاره ، میگن بیشتر از هر کس امام زمان خودش برای ظهور دعا میکنه .

قوم بنی اسرئیل با گریه و دعای دسته جمعی ظهور امام زمانشون ( حضرت موسی ) را دقیقاً یادم نیست 160 یا 170 سال جلو انداختن .

تصویر هم یکجوری ملت ایران رو نشون میده ، یعنی ما ، کسانی که ادعا کردیم خدا ما پشت منجی هستیم ، انقلاب کردیم برای جمهوری اسلامی . . . ( وای به حال اون روز که ما جا خالی بدیم مثل قوم بنی اسرائل دچار عذاب میشیم )

بله واقعاً خود ما ها مانع اصلی ظهور هستیم .

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    سلام رضاجان سال نو مبارک داداش

چه بحث خوبی رو مطرح کردی واقعا من این روزها خیلی بهش فکر میکنم

من امام زمانم رو نمیتونم بگم خیلی خوب شناختم چون هنوز ذهن و درکم خیلی کم و محدود هست برای شناخت همچین شخصیت بزرگی

در حد شیعه اثنی عشری از وجود ایشون مطمئن هستم و میدونم که حتما ظهور خواهند کرد و به برحق بودن ایشون اعتقاد کامل دارم

و مطمئن هستم که ایشون ناظر بر اعمال ما هستند و در اجتماع به صورت ناشناس حضور دارند و حتی کمک حال خیلی از افراد هم هستن

و البته از درد و رنجی که بعضی از ماها به ایشون وارد میکنیم بواسطه گناهانمون، واینکه حتما فرج ایشون ، فرج در کارهای خود ما هم هست.

در مورد سوال دومت، من یه مطلبی خوندم که واقعا تنهایی امام رو به نظرم رسوند

مطلبش این بود که: ما منتظر تو نیستیم ، تنها همه انتظار داریم از تو!!!

فک میکنم بیشتر از اینکه منتظر امام باشیم هممون ازش انتظار داریم که بیاد دنیا رو زیر و رو کنه و همه چی خوب شه

خب البته این درسته اما با چه شرایطی؟ آیا آمادگی ماها لازم نیست؟

مثه وقتی که یه مهمون داریم که میدونم با اومدنش حالمون خوب میشه، حالا این مهمون میتونه پدر، مادر ، یا یه دوست یا حتی همین سال نو و بهار باشه

خب ما واسه اومدن اون مهمون خونمون رو تمیز میکنیم ، بهترین لباسمون رو میپوشیم، آماده ی پذیرایی به بهترین شکل میشیم

ولی واقعا چقدر مهیا شدیم برای امام زمان؟ به نظرم این اصلا کافی نیس که فقط دعا میکنیم که کاش امام زمان بیاد

امام زمان بیشتر از ماها منتظر هست...منتظر اینکه ببینه شیعیانش برای اومدنش چیکار میکنن؟

خب یه منتظر تنها ویژگیش نمیتونه صرفا دعا کردن باشه، بلکه آوردن ریز به ریز نکات دینی و الهی در زندگی و اخلاقش هست

کمک کردن به احیای جامعه به هرشکلی که از دستش برمیاد و البته در راستای ظهور حضرت باشه

با نشستن و دعا کردن کاری پیش نمیره، جامعه ی که نیاز به منجی داره باید تکاپو و پویایی داشته باشه و شرایط رو فراهم کنه

تک تک افراد با اخلاقشون، منشون نسبت به همدیگه، درست کار کردن و شریف بودن تو رفتارهاشون میتونن این شرایط رو فراهم کنن

سوال سومت واقعا آدمو به چالش میکشه، یه لحظه فک کردن به اینکه وقتی امام بیاد آدم با چه رویی میتونه بهش نگاه کنه و بگه من در زمان غیبتتون چیکار کردم؟

من الان یه عضو خیلی کوچیک از جامعه ام که خیلی هم دستم به جایی بند نیست

سعی کردم از خودم شروع کنم، ترک کردن یکی دوتا گناهی که میدونم باعث دل آزاری امام زمان میشه

بعضی وقتها که فک میکنم امام زمان در حال دیدن ما هست واقعا شرمنده میشم و همین باعث میشه که به گناه فک نکنم

نمیخوام بگم من آدم خوبیم و همیشه در حال خوب بودنم، بهرحال انسان وسوسه میشه و گاهی هم ممکنه اشتباه کنه

ولی از یه سنی به بعد واقعا سنگینی اینکه در نگاه امام زمان و خداوند چگونه دیده میشم معذبم میکرد و تمام تلاشم رو میکنم که آدم خوبی باشم

شاید به نظر کم باشه، اما فک میکنم هرکسی باید از خودش شروع کنه تا بتونیم جامعه رو بهتر بسازیم

هنوز و هنوز تا خیلی وقت دیگه من باید به این خودسازی ادامه بدم تا شاید بعدها توفیق این رو داشته باشم که بتونم به کس دیگری هم کمک کنم و شرایط رو برای ظهور حضرت فراهم کنیم...

بعضی وقتا که یه چیزایی تو جامعه میبینم

سرم رو به آسمون میگیرم و میگم الهی عظم البلا و برح الخفا و نکشف الغطا و نقطع رجاء و ضاقت الارض و منتعت سما و انت المتسعان و الیک مشتکی...

اللهم عجل لولیک الفرج
    سلام ، ممنون ، عید شما هم مبارک باشه آبجی

بابت نوشته های زیبا هم ممنون ، گل گفتین

ان شاء الله خدا هدایت و کمکمون کنه تا مانع ظهور نباشیم .

12. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد