نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: تردید در انتخاب

1791
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34460
    تشکـر
    6
    تشکر شده 7 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

تردید در انتخاب

با عرض سلام و تبریک سال نو
    ممنون میشم منو راهنمایی کنید
    من دختری متولد 68 با تحصیلات کارشناسی ارشد و مدرس حق التدریس دانشگاه هستم
    خانواده پسری اجازه خواستگاری می خواهند با این خصوصیت که آن آقا یک سال از من کوچکتر هستند و متولد 69 هستند همچنین شغل نظامی (پاسدار) دارند و شرایط ظاهرن مالی خوب
    حال تردید من این است که اولا در خواستگاری سنتی ابتدا خانواده دختر باید اجازه مراسم خواستگاری را دهند و من هیچ پیش زمینه ای از این اقا ندارم ..... این اقا یک سال از من کوچکتر است و من در تصوراتم همیشه یکی از معیارهای مرد اینده را بزرگتر بودن از نظر سن می دانستم.... و ایشان شغل سپاهی دارند من ادم سازگاری هستم ولی خب زندگی با این عزیزان قدری از دور سخت به نظر می اید از نظر رعایت خیلی از اصول هرچند من هم ادم مقید نسبت به دین و حجاب هستم
    از طرفی از بین خواستگارانی که طی چندین سال اخیر داشته ام به جز یکی دو مورد با شرایط مناسب که بنا به دلایل خانوادگی و ... رد شده اند مورد مطلوبی نبوده است
    لازم به ذکر است که از طرف خانواده هم بسیار تحت فشار هستم در رابطه با ازدواج

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34420
    تشکـر
    15
    تشکر شده 29 بار در 23 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : تردید در انتخاب

سلام ودرود

هرکسی در زندگی اولویت های خاص خودشو داره،و برای زندگی اش قوانین خاصی.
    ولی درکل ، اختلاف سنی *یکسال* مسئله ای نیست که از اون به عنوان یک مشکل نگاه کنید.
    در زندگی مشترک ، آنچه که مهم است،وضعیت مالی و اقتصادی، روش زندگی و خواسته های افراد و انتظارات از هم دیگه است.و اخرین گزینه مطمئنا باید اولین اولویت برای تشکیل زندگی مشترک باشد.

اختلاف سنی ، زمانی مشکل پیش می آورد که خواسته ها و انتظارات و شورشوق های سنین مختلف، با همدیگر همخوانی نداشته باشد.آنهم نه به اندازه یک سال ، بلکه به اندازه بیش از پنج سال...

شرایط پاسدار بودن ، در زندگی مشترک ، مطمئنا از گفته هاتون معلومه که خواهان پذیرش این امر نیستید.آنهم بخاطر دور بودن از محل زندگی ورفتن مأموریت ها.این قضیه ای است که خود باید تصمیم بگیرید.

مطمئناً برای شناخت شریک زندگی،باید وقت کافی برای شناخت همدیگه تعیین کنید.زندگی مشترک مسئله ای همچون انتخاب رنگ لباس نیست،بلکه مسئله ی بسیار حیاتی و ارزشمند است که باید مورد توجه و ارزیابی قرار بگیره.چرا که مسئله ی یک عمر زندگی ، با فراز و نشیب ها و تلخی و شیرینی ها هست.

درموردتحت فشار بودن هم ، به هیچ وجه به فشار هایی که از گوشه کنار متوجه شما میشوند،چه از طرف دیگران چه از خانواده ،توجه نکنید...این زندگی شماست،وشما خود مسئول زندگی خویش هستید.
    یک نکته رو فراموش نکنید، به فرض اگر در آینده مشکلی برای شما پیش بیاید،کسی از اقوام و... به کمک شما نخواهند آمد...تنها کسی که بیشترین ضربه رو خواهد خورد ، خود شما هستید نه شخص دیگه ای.

فراموش نکنید، هیچ کس به اندازه خود شما دلش به حال شما نمی سوزد.
    این مسئله رو با صبر پی گیری کنید...
    طبق آیه قرآن که خداوند میفرماید: وَ تَوالصَو بِالحَقِ وَ تَواصَوبِالصَّبر**** و به حق {خدا} و به صبر متوصل شوید.
    و در جایی دیگر خداوند میفرماید:* زمانی که خواستید کاری انجام دهید،پس تصمیم بگیرید و با توکل بر خدا انجامش بدید*
    این آیات برای این ذکر نشد که تشویقی برای پذیرش خواستگاریتون باشه، بلکه صرفاًکمکی برای تصمیم گیری بهترتون هست.
    پس به خودتون رحم کنید و تصمیم آینده خودتون رو با دقت بگیرید..اگر واقعاً شک دارید میتونید منتظر پیشنهاد دیگری باشید...
    این اولین پیشنهاد برای شما نبوده،پس نمی تونه آخرین هم باشه.
    در آینده نیز هر مشکلی برای شما پیش بیاید مسئول خود شما هستید، نه شوهرتون ، نه خانواده تون و اقوام و فامیل و...
    صلاح مملکت خویش را خسروان دانند...

امیدوارم که مطلب ، مثمر ثمر حاصل شده باشد.
    موفق و سربلند باشید.
    به درود
    ویرایش توسط peyman5 : 03-25-2017 در ساعت 02:05 AM

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34460
    تشکـر
    6
    تشکر شده 7 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : تردید در انتخاب

خیلی ممنونم که وقت گذاشتید و راهنمایی کردید
    توکل به خدا

4. کاربران زیر از hamideh68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد