نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: ترس و حملات پانیک

639
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34778
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ترس و حملات پانیک

سلام
    من مشکل حملات ترس دارم ، اولین بار که اینجوری شدم وقتی بود که سه ماه پیش موقع شب به یه باغ کوچیکمون که اطراف شهر هستش رفتم اینجوری شدم. بعد از اون هرجای تاریکی که میرم ترس به شدت منو فرا میگیره ، عرق سرد میکنم به طوری که خیس عرق میشه صورتم ، دستام و پاهام میلرزن ، کلا فراموش میکنم که کجا هستم و منطقم رو از دست میدم و حس میکنم محیط اطرفم از حالت عادیش خارج شده ، این ترس الان خیلی منو اذیت میکنه یعنی حتی شب هم نمی تونم تو اتاقم تاریک بخوابم. من طبق چیزایی که خوندم به این نتیجه رسیدم که بهترین کار اینه که برم تو چیزی که ازش میترسم. حالا سوال اصلی من اینه ، آیا راه درستیه که برم تو دل ترس ؟ ترس زیاد و پیش از حد به من صدمه ای نمیزنه ؟ من کاملا آمادگی این کارو دارم فقط میترسم ترس زیاد به من صدمه بزنه . در ضمن اینم بگم که پیش روانپزشک نرفتم چون نمیخوام به دارو وابسته بشم و میخوام مشکلم رو خودم حل کنم.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : ترس و حملات پانیک

این چیزی که میگم صرفا تجربه خودمه چون منم به خاطر فیلمای وحشتناکی که میدیدم شبا میترسم ولی فقط تنها راهیی که باعث میشه که به ترسم غلبه کنم خوندن دعا و بسم الله الرحمن الرحیم و سوره های قرانه چون دیگه به خودم میتونم اطمینان بدم که خدا ازم محافظت میکنه و خیالم راحت میشه.
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34360
    تشکـر
    42
    تشکر شده 54 بار در 42 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام
    تصمیم درستی گرفتید و وقتی خودتونو تو دل تاریکی قرار دادید شاید یه توهماتی بزنید ولی بعده یه مدت که دیدید هیچ اتفاقی براتون نمیفته کم کم ترس از وجودتون بیرون میره.
    بعضی اختلالات بین اکثر آدم ها مشترکه مثل همین ترس از تاریکی که ریشه در کودکی داره و خیلی زود قابله حله وقتی مثل شما خود رو مدام در معرض ترس قرار بدیم.
    یه بنده خدا بود همینجوری بود حتی متاهلم بود با وجود یه بچه وقتی خانوم بچه هاش نبودند شب ها تو خونه توهم زیاد میزد ولی یک هفته شب ها تو خونه تنها خوابید تا این معضل کم کم ازش بیرون رفت البته الان هم یه توهماتی تو تنهایی میزنه ولی میدونه توهمه و نسبت بهش بی تفاوته.

در پناه یکی که همیشه حواسش بهمون هست...

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط reza99.210 نمایش پست ها
    سلام
    من مشکل حملات ترس دارم ، اولین بار که اینجوری شدم وقتی بود که سه ماه پیش موقع شب به یه باغ کوچیکمون که اطراف شهر هستش رفتم اینجوری شدم. بعد از اون هرجای تاریکی که میرم ترس به شدت منو فرا میگیره ، عرق سرد میکنم به طوری که خیس عرق میشه صورتم ، دستام و پاهام میلرزن ، کلا فراموش میکنم که کجا هستم و منطقم رو از دست میدم و حس میکنم محیط اطرفم از حالت عادیش خارج شده ، این ترس الان خیلی منو اذیت میکنه یعنی حتی شب هم نمی تونم تو اتاقم تاریک بخوابم. من طبق چیزایی که خوندم به این نتیجه رسیدم که بهترین کار اینه که برم تو چیزی که ازش میترسم. حالا سوال اصلی من اینه ، آیا راه درستیه که برم تو دل ترس ؟ ترس زیاد و پیش از حد به من صدمه ای نمیزنه ؟ من کاملا آمادگی این کارو دارم فقط میترسم ترس زیاد به من صدمه بزنه . در ضمن اینم بگم که پیش روانپزشک نرفتم چون نمیخوام به دارو وابسته بشم و میخوام مشکلم رو خودم حل کنم.
    سلام

مطلب شما رو خواندم عزیز,سن و سال شما رو نمیدانم ولی حتما یکی از طرق و متد برخورد با فوبیا و ترس مواجعه شدن با عامل ترسه ولی حتما زیر نظر متخصص امر والا ممکنه جواب معکوس بده لذا توصیه میکنم که:

به یکی از همکاران روانشناس ما جهت غلبه بر ترس خود رجوع کنید تا مشکلتون حل بشه

نیازی به دارو ندارید نگران نباشید مگر اینکه مشکلات دیگری نیز دخیل باشند که باید بررسی بشه

موفق باشید

سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد