نمایش نتایج: از 1 به 17 از 17

موضوع: ازدواج با دختری که طلاق گرفته

7478
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34869
    تشکـر
    4
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

ازدواج با دختری که طلاق گرفته

سلام. بنده دختری رو دوست دارم و داشتم که سال پیش به خواستگاری رفتم متاسفانه خانواده ایشون برخلاف تمامی تحقیقاتی که کردند و نتایج خوب گرفتند چون حرف یکی از آشنایانشون (اکبر مثلا) براشون خیلی مورد تایید بود (معلم پرورشی که خودشو روانشناس معرفی میکرد) و با قصد و غرض شخصی بنده رو تایید نکرده بود توسط مادرش منتفی شد. بعدا معلوم شد اکبر داداش خودشو میخواسته پای سفره عقد بشونه و بازم چون حرفش مورد قبول بود دختر رو به زور بهش دادن اما خوب الان بعد از یکسال که از دختره خبر دار شدم داره توی عقدبستگی جدا میشه (توی این یکسال هیچ ارتباطی نداشتیم که بخواد عامل دوریش از ازدواجش بشه) چون پسره از نظر روانی ثبات نداره و حتی به دفعاتی دختر رو کتک زده. حالا این دختر مجددا با من صحبت میکنه و از درد دلاش میگه و بسیار به هم نزدیکیم تقریبا مثل قبل حتی از نظر رفتاری (انگار از اول عاشق شدیم) خصوصیات شخصیتی و رفتاریمونم به هم خیلی نزدیکه ینی گزینه ی مناسبی برای هم هستیم(البته اینو طبق تست های زیاد کتب فروید و باربارا دی آنجلیس و ...) که خوندم بررسی کردم و از این عشقای اخر هفته ای نیست. به هر حال دختره حتی یه حلقه ی تزئینی که اون زمان براش خریده بودم رو دست کرده و یک لحظه دست از صحبت و چت کردن باهام برنمیداره بهشم گفتم هنوزم میخوامت و همه جوره پایتم و برام اصن مهم نیست چه اتفاقی افتاده و اینکه یک بار ازدواج کردی. ولی خوب با این تفاسیر ضربه ای روحی که خورده سنگینه و میگه فعلا فقط تورو در حد یک دوست میخوام نه بیشتر و میخوام تنها باشم اما گفتم من فقط دوستی نمیخوام هرچقدم لازم باشه پات صبر میکنم حتی اگر بعد از طلاقت نیاز به زمان داری حتی تا یکی دو سالم باهات صبر میکنم ولی آخرش میخوامت. اما متاسفانه برخلاف تمام رفتار هاش که میگه مثل قبل منو میخواد خودش میگه دیگه اون حسو نداره و میگه اگر بعد از یکی دو سال بازم نخواستم برام بیش از یک دوست باشی چی؟

حالا سوال اینجاس:
    1- آیا این دختر واقعا هیچ حسی به من نداره دیگه؟
    2- اگر نداره چطوری دوباره این حسو درش ایجاد کنم؟
    3- اگر داره و الان توی احساسات و ضربات طلاق و مشکلات روحی این قضیس چطور کمکش کنم که زودتر از این شرایط خلاص بشه و بتونه زندگی واقعیشو بسازه و خودشو توی زندان احساسات حبس نکنه و زندگیشو تباه نکنه؟
    نکته: هیچ جوری نمیخوام ازش بگذرم چون میدونم هر دختر دیگه ای رو پیدا کنم اون کیفیتی که توی زندگیم میخوام ایجاد نمیکنه و در نهایت به زنا و دخترای دیگه راه باز میکنه زندگیم.
    نکته: ممنون میشه به زبان روانشناسی درمورد این مشکل توضیح بدید. میخوام عمق دلایل و تفکراتشو بدونم که توی هر صحنه بتونم واکنش درستو نشون بدم. خییییلی ممنون. ایشالاه هرکی کمک کرد یه زن خوب گیرش بیاد. خخخ

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34325
    تشکـر
    0
    تشکر شده 16 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : ازدواج با دختری که طلاق گرفته

سلام. شما و ایشون چند سالتونه؟ قبل از ازدواج ایشون، شما چجوری باهم آشنا شده بودید؟ دختر خانم قبلا واقعا شما رو دوست داشتند؟ اگر شما رو دوست داشتند چرا حاضر به ازدواج با اون آقا شدند؟ نظر خونواده شما راجب ایشون چیه؟ نظر خونواده ایشون راجب شما چیه؟

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34869
    تشکـر
    4
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

من 24. ایشون 18. از طریق شغلم و خریدی که خواهر بزرگترش کرد. بله دوست داشتن و تلاش برای رسیدنمون هم کردن اما وقتی با مخالفت سرسخت مادرشون مواجه شدن دیگه خودشون رو تسلیم امر ایشون کردن تا دیگه مجبور به مخالفت و بی احترامی به خونواده نشن. یه جورایی طرح واره ایثار داره به خاطر شرایط خانوادش. نظرخانواده من فقط بسته به انتخاب منه. نظر خانواده اون الان با توجه به اینکه تازه فهمیدن اشتباه کردن و طبق گفته های خود دختره خیلی بهتر شده اما نمیشه با قطعیت بگم مثبته.

4. کاربران زیر از tailnia2010 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34325
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط tailnia2010 نمایش پست ها
    من 24. ایشون 18. از طریق شغلم و خریدی که خواهر بزرگترش کرد. بله دوست داشتن و تلاش برای رسیدنمون هم کردن اما وقتی با مخالفت سرسخت مادرشون مواجه شدن دیگه خودشون رو تسلیم امر ایشون کردن تا دیگه مجبور به مخالفت و بی احترامی به خونواده نشن. یه جورایی طرح واره ایثار داره به خاطر شرایط خانوادش. نظرخانواده من فقط بسته به انتخاب منه. نظر خانواده اون الان با توجه به اینکه تازه فهمیدن اشتباه کردن و طبق گفته های خود دختره خیلی بهتر شده اما نمیشه با قطعیت بگم مثبته.
    تا اونجایی که من میدونم از دیدگاه روانشناسی سن هر دوی شما برای ازدواج مناسب نیست. مخصوصا دخترخانم. هنوز به بلوغ فکری نرسیدید.

منتظر پاسخ روانشناسان یا مشاوران محترم سایت باشید.

6. کاربران زیر از من 87 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

سلام ببینید این دختر یه شکست بزرگی را خورده و چون سنش کمه عذاب دیده
    الان به شدت نیاز به همدم داره و دنبال یه مرد میگرده که همدمش باشه پس کی بهتر از شما که قبلا هم کمی تو زندگیش بودید و بهش ابراز علاقه کردید

حالا این قضیه شمشیر 2 لبه هستش باید دید شما چقدر ظرفیتش را دارید 2 تا اتفاق میوفته :

1 : بعد از چند وقت به حالت عادی برمیگرده از قبل بیشتر عاشقون میشه و با هم ازدواج میکنید و به خوبی و خوشی زندگی میکنید

2 : وقتی به حالت عادی برگشت شما واسش کسل کننده شدید پس فرد دیگه ای را انتخاب میکنه و شما میمونید و حوضتون و نفرت از تمامی زنها

حالا باید خودتون انتخاب کنید که این ریسک را انجام میدید یا نه

8. 2 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34869
    تشکـر
    4
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    سلام ببینید این دختر یه شکست بزرگی را خورده و چون سنش کمه عذاب دیده
    الان به شدت نیاز به همدم داره و دنبال یه مرد میگرده که همدمش باشه پس کی بهتر از شما که قبلا هم کمی تو زندگیش بودید و بهش ابراز علاقه کردید

حالا این قضیه شمشیر 2 لبه هستش باید دید شما چقدر ظرفیتش را دارید 2 تا اتفاق میوفته :

1 : بعد از چند وقت به حالت عادی برمیگرده از قبل بیشتر عاشقون میشه و با هم ازدواج میکنید و به خوبی و خوشی زندگی میکنید

2 : وقتی به حالت عادی برگشت شما واسش کسل کننده شدید پس فرد دیگه ای را انتخاب میکنه و شما میمونید و حوضتون و نفرت از تمامی زنها

حالا باید خودتون انتخاب کنید که این ریسک را انجام میدید یا نه
    دقیقا الان منم همینو میدونم. کلا این دوحالت بیشتر وجود نداره که از نظر ریاضی. حالا من میخوام گارانتی کنم که حتما حالت اول برا من اتفاق بیافته. خبر خوب اینه که خواهر بزرگشم که هم سن خودمه هم خیلی با من موافقه و اینطور که پیداست میشه باهاش صحبت کنم توی این کار باهام همکاری کنه. حالا اینکه چکار باید بکنم تا این اتفاق بیافته و اینکه چطوری این انرژی و رفتار رو هدایت کنم رو نمیدونم
    ویرایش توسط tailnia2010 : 04-18-2017 در ساعت 10:58 AM

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

این حالت 1 را جز اون دختر خانم کسی نمیتونه براتون به وجود بیاره پس خیلی رو حرف دیگرون حساب نکنید

11. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34869
    تشکـر
    4
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

مسلما ایشون شئ نیست و قدرت انتخاب اون میتونه همه چیزو بهم بریزه اما بازم میشه درصد احتمال اینکه کدوم گزینه رو انتخاب کنه رو کم و زیاد کرد با کمک یه سری فاکتور های مسئله. من دنبال اون فاکتور هام

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34325
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    0

با شناختی که من از خانم ها دارم، خانم ها وقتی که در زمینه عشقی یا زندگی مشترک شکست میخورند بدلیل ضربه روحی شدیدی که میخورن، در این دوره زمانی خیلی راحت با هر مردی و با هر ویژگی، ارتباط برقرار میکنن که بتونن خلا عاطفی خودشون رو جبران کنند. اما با گذشت زمان و کنار اومدن با اون شکست و خوب شدن حالشون، ممکنه دیگه اون مرد رو به عنوان تکیه گاه خودشون یا به عنوان همدم و همسر قبول نداشته باشند.
    به همین دلیل اکثریت روانشناسان توصیه میکنند که هیچ خانم و آقایی در دوران پس از طلاق یا شکست عشقی، هیچ فردی رو وارد زندگی خودشون نکنن. من توصیه میکنم که عجله نکنید. اجازه بدید حداقل شش ماه از طلاق ایشون بگذره. توی این شش ماه هیچ گونه ارتباطی با ایشون نداشته باشید و از ایشون هم بخواین که توی این شش ماه با مرد دیگه ای آشنا نشه. بعد از شش ماه جهت خواستگاری و نامزدی و آشنایی بیشتر اقدام کنید. بنظرم اینجوری ایشون خودشون رو پیدا میکنند و از روی منطق و عقل شما رو انتخاب میکنن نه از روی احساسات و پر کردن تنهاییشون.

14. 3 کاربران زیر از من 87 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34325
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    0

در ضمن ایشون 18 سالشه. یک دختر 18 ساله خیلی احساساتی تصمیم میگیره و اصلا بلوغ فکری لازم رو برای ازدواج و همسرداری نداره...

16. 2 کاربران زیر از من 87 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34869
    تشکـر
    4
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

امروزم باز باهاش ملاقات داشتم. فک میکنم فهمیدم چیکار باید بکنم. باید باشم ولی تقریبا حالت معلق. ینی هم باشم هم نباشم. تریپ لاو و عشق مثل قبل الان زوده. باید فاز دوست باشم یکم بخندم یکم کمک کنم. همون فاز چارمینگ که توی اروپا معرفی میشه تقریبا. قبلا همین روش جواب داده بود. اینبارم همون جواب میده. فقط مشکل این بود من خودمم یه پنج شیش تا ضربه روحی سنگین توی این یک سال خورده بودم که یجورایی خودمو توی خودم گم کرده بودم و خوشبختانه توی یک ماه گذشته هر بخشیمو دقیقا توی شرایط اوج اضطراری دوباره پیدا کردم. اینم الان پیداش کردم. به قول یه شخصیتی توی یه فیلم : قدرت تروریست دوباره برگشت. خخخ
    باید این اتفاق بیافته چون ما باید خوشبخت شیم. ببخشید این عبارت رو میگم ولی از توی ترک lose yourself رپر امینم هست که میگه : success is my only motherf.....ing option, failure is not.
    در نهایت از همتون ممنونم خیلی خیلی. کمک شما باعث شد این حسو پیدا کنم. هنوزم منتظرم دوستان و مشاوران سایت نظرات دیگشونو اعلام کنن. احتمالات رو درنظر داشتن ضرر نداره

18. کاربران زیر از tailnia2010 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34360
    تشکـر
    42
    تشکر شده 54 بار در 42 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام
    از صحبت ها متوجه شدم هنوز جدا نشدند ولی با شما ارتباط دارند.
    و بعد اینکه صحبت های یک طرفه دختر رو شنیدید و متوجه بد بودن همسرشون شدید و فکر نمیکنید خوده خانوم مشکل دارند؟؟
    زیادی تو فیلم های اونوره آبی غرق شدید
    به راحتی به زندگی دیگران خیانت نکنید و سعی کنید رابطه با همسرشون رو درست کنید نه به دله خودتون و خواسته های خودتون فکر کنید.

در پناه یکی که همیشه حواسش بهمون هست...

20. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34869
    تشکـر
    4
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

بنده هنوز منتظر پاسخ روانشناسای عزیز سایت هم هستم. اگر لطف کنید یه نگاهی هم به مسائل ما کنید شرمنده میکنید.

هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم. تمامی نظرات برام ارزشمنده. اگر لطف کنید

21. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37013
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    یه سوال دارم
    30 سالمه رفتم خواستگاری توی کافی شاپ هتل و کیس مربوط به خودم رو نپسندیدم ولی خانواده دختر دیگه ای که اومده بودن واسه خواستگاری را دیدم و منتظر موندم جلسشون تموم شد و ما هم شمارشونو گرفتیم و تو یه کافی شاپه دیگه با هم آشنا شدیم
    جلسه دوم رفتم خونشون با خانواده
    جلسه سوم هم باهاش رفتم بیرون و همه معیارا شبیه به هم
    قرار بود باز بریم خونشون که تقاضای جلسه ای دیگه بیرون داد
    تو اون جلسه بهم گفت قبلا عقد کرده و طرفش رفیق باز بوده و بعد 3 هفته جدا شده و شناسنامش سفیده و آزمایش دختر بودنم داده
    حالا لفظی خانوادم جواب رد دادن بهشون ولی من هنوز تو فکرشم و میخوام بدونم ایرادی داره این ازدواج
    مهریشم بخشیده
    من 30 ساله اون 25 ساله و قبلا تو 21 سالگی این عقد را انجام داده و میگه اشتباه ما این بود به صرف آشنایی اندک پدرش از پدر پسره درست تحقیق نکردن
    راهنمایی کنید لطفا

22. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    30982
    تشکـر
    459
    تشکر شده 875 بار در 507 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام
    نظر من اینه که چون شکست بزرگی واسشون پیش اومده باشه می خوان به خودشون زمان بدن تا حالشون
    بهتر بشه
    بنظر به خودشون بگید که یه مدت بهش زمان میدید تا بیشتر فکر کنه
    شاید نظرش عوض بشه و مهر شما به دلش بیوفته
    امضای ایشان
    دندانم شکست

برای سنگریزه ای که در غذایم بود

دردم گرفت

نه برای دندانم

برای کم شدن سوی چشم مادرم

23. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid15992 نمایش پست ها
    سلام
    یه سوال دارم
    30 سالمه رفتم خواستگاری توی کافی شاپ هتل و کیس مربوط به خودم رو نپسندیدم ولی خانواده دختر دیگه ای که اومده بودن واسه خواستگاری را دیدم و منتظر موندم جلسشون تموم شد و ما هم شمارشونو گرفتیم و تو یه کافی شاپه دیگه با هم آشنا شدیم
    جلسه دوم رفتم خونشون با خانواده
    جلسه سوم هم باهاش رفتم بیرون و همه معیارا شبیه به هم
    قرار بود باز بریم خونشون که تقاضای جلسه ای دیگه بیرون داد
    تو اون جلسه بهم گفت قبلا عقد کرده و طرفش رفیق باز بوده و بعد 3 هفته جدا شده و شناسنامش سفیده و آزمایش دختر بودنم داده
    حالا لفظی خانوادم جواب رد دادن بهشون ولی من هنوز تو فکرشم و میخوام بدونم ایرادی داره این ازدواج
    مهریشم بخشیده
    من 30 ساله اون 25 ساله و قبلا تو 21 سالگی این عقد را انجام داده و میگه اشتباه ما این بود به صرف آشنایی اندک پدرش از پدر پسره درست تحقیق نکردن
    راهنمایی کنید لطفا

فقط 3 هفته ؟؟؟
    خوبه که پرونده طلاق ایشون رو بخونید تا خدایی نکرده علت چیز دیگه ای نبوده باشه

در مورد عقد ایشون اگه شما به شخصه مشکلی نداشته باشید مسئله ای نیست

امضامم بخونید
    ویرایش توسط آرش67 : 10-30-2017 در ساعت 01:02 AM
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

24. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط tailnia2010 نمایش پست ها
    امروزم باز باهاش ملاقات داشتم. فک میکنم فهمیدم چیکار باید بکنم. باید باشم ولی تقریبا حالت معلق. ینی هم باشم هم نباشم. تریپ لاو و عشق مثل قبل الان زوده. باید فاز دوست باشم یکم بخندم یکم کمک کنم. همون فاز چارمینگ که توی اروپا معرفی میشه تقریبا. قبلا همین روش جواب داده بود. اینبارم همون جواب میده. فقط مشکل این بود من خودمم یه پنج شیش تا ضربه روحی سنگین توی این یک سال خورده بودم که یجورایی خودمو توی خودم گم کرده بودم و خوشبختانه توی یک ماه گذشته هر بخشیمو دقیقا توی شرایط اوج اضطراری دوباره پیدا کردم. اینم الان پیداش کردم. به قول یه شخصیتی توی یه فیلم : قدرت تروریست دوباره برگشت. خخخ
    باید این اتفاق بیافته چون ما باید خوشبخت شیم. ببخشید این عبارت رو میگم ولی از توی ترک lose yourself رپر امینم هست که میگه : success is my only motherf.....ing option, failure is not.
    در نهایت از همتون ممنونم خیلی خیلی. کمک شما باعث شد این حسو پیدا کنم. هنوزم منتظرم دوستان و مشاوران سایت نظرات دیگشونو اعلام کنن. احتمالات رو درنظر داشتن ضرر نداره
    سلام خیلی براتون خوشحالم که انقدر عاشقید انشالله پایدار باشید.
    اینجا کاربرا اکثرا مشاور و روانشناس نیستند فقط نظر شخصیشونو میگند. از جمله خود من
    به نظر منم اون خانوم به خاطر ضربه ای که خورده یکم زمان می خواد تا خودشو پیدا کنه. این که نمی خوان رابطتونو جدی کنید اتفاقا نشونه خوبیه. چون اگه می خواست از خودش فرار کنه یا هر جوری شده آروم بشه میتونست یه شروع هیجانی و احساسی باهاتون داشته باشه که توش همه مشکلای خودشو حل نه که ازشون فرار کنه. ولی این کارو نکرده شاید معنیش اینه که نمی خواد رو رابطش با شما ریسک کنه و بیش از اینا براش مهمه.
    آینده ممکنه هر چیزی براتون درنظر بگیره ولی با فکر کردن به اتفاقای بدش حال الانتونم خراب می کنید. حداقل میشه به خوبیاش ایمان داشته باشید تا قدرت و تحمل به دست آوردن اون نتیجه خوبم توی شما بیشتر بشه. بد به دلتون راه ندید
    همین که کنارش باشید تا این شکستی که خورده رو پشت سر بذاره خودش کمک بزرگیه. ولی همینجوری که خودتون گفتید فاصلتونو حفظ کنید و براش صبر کنید تا آروم آروم به خودش بیاد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد